Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

kixo99

ja davam 5* ...velmi dobry slovensky serial...nechapem niektore kritiky tu ale tak vec názoru..normalne pribehy take zo života dobre postavy aj zapletky a v každej časti sa najde nejaky ten kusok humoru...IMRO forever :D ae palovi sa to tiež stale lubi :D ()

CoolGirl

No, tak nečudujem sa, že pri rôznych veciach dajú ľudia odpad, i keď to až taký strašný prepadák nie je, a toto má tak slabé hodnotenie... Veď Panelák je proste skvelý seriál pri ktorom si oddýchnete po dlhom dni... ()

lumi1 odpad!

Panelák sa mi dosť ťažko hodnotí, pretože zo začiatku som ho vôbec nepozerala keď som aj videla herecké výkony našich slovenských "hercov" tak to bola katastrofa. Hlavne Viki, tá absolútne nevie hrať vážnu rolu...v iných, zábavných seriáloch jej to ide ale tu je to hrôza. NO a keď som to aj začala sledovať tak sa mi to zdalo celkom obstojné. Preto som tomu dala až 3 hviezdičky, ale mali s točením tohto seriálu skončiť pri nejakej stovke, ďalej už nemali ísť pretože z toho spravili argentínsku telenovelu. Čím ďalej točia tým je to horšie a tým pádom im ide hodnotenie z kopca. Ľudia to sledujú čím ďalej tým menej pretože je to už nuda, nič sa tam nedeje a keď nepozeráte každý deň nič sa nestane lebo vám aj tak nič neutečie. Takže dnes by som to hodnotila jednou hviezdičkou. Dnes som videla panélák 302... Hodnotím ho už ako totálny odpad... A už ho viac ani nemienim sledovať, pretože sa pri sledovaní len rozčúlim ako pri televíznych novinách...tie tiež zo zásady nepozerám. Ľudia sú z nich len depresívny a apatický. Človekovi sa pri správaní postáv z Paneláku len zastavuje rozum ako je možné aby niekto tak, s prepáčením, debilne uvažoval. Nemám viac slov.... ()

mindkiller

5* za prvú sériu, ktorá sa podľa mňa na nič nehrala, a jej čaro vyplívalo z akej si úprimnosti, no v ďaľších seriach sa to vyvinulo tak, ako sa to vyvinulo. Sľubný začiatok, no pýcha predchádza pád, a z dôvodu snaženia sa o komplikácie sa to pre mňa stalo len ďaľším radovým serialom :(. ()

nenio

no, pri takýchto seriáloch, ktoré sú už dopredu zle hodnotené podľa mňa treba urobiť toto 1. Silná prvá časť, kde sa dá divákovi najavo, že sú tam šialené postavy, postavy, ktoré hovoria mimo a predsa dobre, postavy ktoré upútajú a niečo čo sa normálne nevyskytuje v reálnom živote. 2. Namiesto desmodu dať zvučku ala macgyver či dallas. 3. Nakopať tvorcu hudby do zadku a poriadne, a potom ho vymeniť. 4. dobredu treba utvoriť nejaký casting či sa ten či oní herec na to hodí. Taký Bárta tam nemá čo robiť. Partlová nevie hrať, je tam pre kozy, tie deti sú strašné. Ten čo je tam s Angie taktiež ho nakopať. a vyhodiť. 5. Lepší vedľajší herci, tí čo sú tam v tom bare, to je strašné. 6. Nepísať scenár ako by som bol vysokoškolák, nech kraus ide do krčmy a uvidí ako sa ľudia vyjadrujú. 7. Lepšie zápletky 8. Lepší producenty, dať tomu baru názov a podobne. 9. Všetkých preventívne nakopať do riti 10. Je to predsa len zábavnejšie ako shit markízi 24. som to zas kukal, a zas lepšie jak ordinace ()

gabo1

Panelák nepozerávam, iba ak náhodou zhliadnem nejaký úryvok. Aj tak si ale po roku jeho vysielania dovolím hodnotiť. Je jasné, že to nie je tá najlepšia vec, napriek tomu si myslím, že v rámci slovenskej seriálovej tvorby patrí rozhodne k tomu najlepšiemu z posledných rokov. A klobúk dole tvorcom za to, že napriek výrobe piatich častí za týždeň, dokážu aj po roku udržať aspoň aký taký priemer. Na Slovensku vec priam neslýchaná, aj pri oveľa nižších rotáciách. ()

Kyblik78

Všetci tu majú veké reči o tom aký je to shit, ale skoro všetci naokolo to sledujú, ja osobne jedným okom od PC lebo to sleduje manželka. Je to zúfalé, ale evidentne šité na slovenského diváka. ()

Kowl3r odpad!

...prvé dve série som mal rád, potom už to išlo dolu vodou momentálne upravujem svoj hlas na odpad pretože nerád to hovorím, ale myslím, že panelák by mal už zo cťou skončiť, pretože to čo vyvádza Kraus nemá obdoby... Rakovú, ktorú tam drží neviem prečo ,sa nedokázala za dva a pol roka naučiť že sa nehovorí šak, ale však...a o tom , že nevie hrať už nehovorím vôbec... Z dejovej línie sa stala bohapustá telenovela, ktorá začína klesať na úroveň, tých mexických a venezuelských sračiek čo dostávajú telky zadarmo ako bonus v programových balíkoch... ...je to už proste dokonalý bordel , kde mal kadečo každý s každým (stále dokola)a je najvyšší čas spraviť off pán Kraus...pretože dejová línia je evidentne vyčerpaná... ...čo sa týka hereckých výkonov keby to tam Mórová nedržala tak to môžte rovno zabaliť... ()

HRom99

Sorry, ale tie debaty a komentare na urovni "odpad" mi pripadaju ako keby vegetarian hodnotil chut steaku. Je to denny serial! Co by ste od neho ocakavali, pani a damy? Je to stredne prepecene, nie prilis koreniste, ale da sa to jest a klobuk dole pred schopnostou takto dlho udrziavat aku taku dejovu nit. Ano obcas je to pripecene viac, obcas naivne, ale casto aj celkom vtipne a - jedle. Davam ***. Len tak na okraj: casto sa objavuje dobry vyber hudby v pozadi. ()

bernau84 odpad!

Proboha kdo se chce dívat na nevtipný slovenský seriál z nějakého sídliště? Snad už to nebudou opakovat ani přetáčet "počesku¨" bylo by to možná ještě horší ()

Asmodeo

Zlé herecké výkony? Zlý scenár? Zlá hudba? ANO!!! Ale v porovnaní s Ordináciou v ružovej záhrade, ma z tohto “kvalitného“ seriálu aspoň nenapína... ()

Pukancek

Tie slovenské seriály už nemôžem ani vidieť. Výsostne mi lezú na nervy... nemá to ani hlavu ani pätu ani myšlienku ()

TheGodfather

Primitívny seriál, ktorého dej sa točí len okolo sexu (nie že by to bolo zlé ale nič viac?). Absolútne trápny humor, až na Blychárovcov, ktorí si 1 hviezdičku zaslúžia. ()