Panelák (TV seriál)

Komedie / Drama

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab, Ján Koleník, Zuzana Mauréry, Roman Luknár, Samuel Spišák, Zuzana Vačková, Andrea Karnasová, Zuzana Haasová, Kristína Turjanová, Pavol Topoľský, Matej Landl, Alexander Bárta, Petra Bubeníková, Michaela Javorčeková, Zuzana Tlučková, Viki Ráková, Dagmar Duditšová, Štefan Skrúcaný, Michaela Zelenáková, Alžbeta Stanková, Peter Sklár, Marko Igonda, Ivana Kuxová, Hana Gregorová, Michaela Kouřilová, Helena Krajčiová, Sväťo Malachovský, Milan Ondrík, Zdena Studenková, Adela Mojžišová, Ľubomír Paulovič, Zuzana Kubovčíková Šebová, Dušan Szabó, Lucia Lužinská, Henrieta Mičkovicová, René Štúr, Petra Blesáková, Zuzana Fialová, Sabrina Grláková, Danica Matušová, Danica Jurčová, Dominika Kavaschová, Andrej Hranáč, Ján Hranáč, Barbora Švidraňová, Michal Kubovčík, Kristína Farkašová-Tormová, Daniela Šencová, Petra Millerová, Tomáš Pokorný, Juraj Rašla, Martin Trnavský, Ladislav Konrád, Dávid Bičan, Eva Sakálová, Dušan Kollár, Klaudia Matuščinová, Jana Kovalčiková, Kristína Svarinská, Gabriela Marcinková, Lucia Rantová, Ivan Romančík st., Oliver Zelenák, Zuzana Porubjaková, Erika Havasiová, Milena Minichová, Michal Hudák, Nadežda Jelušová-Vladařová, Zuzana Kocúriková, Peter Šimun, Kristína Greppelová, Viktória Belayová, Zuzana Marušinová, Monika Haasová, Lukáš Hoffmann, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Juraj Šimko, Ondrej Kovaľ, Charlotte Rácová, Zuzana Norisová, Jozef Bujdák, Zuzana Skopálová, Lenka Barilíková Spišáková, Monika Potokárová, Sylvain Machac, Jozef Vajda, Anna Sakmárová, Filip Tůma, Jana Valocká, Ondrej Hraška, Soňa Petrilová, Lucia Siposová, Kristína Mečko, Eva Mária Chalupová, Peter Oszlík, Ondrej Antálek, Veronika Paulovičová, Elena Podzámska, Judita Vargová, Martin Kaprálik, Pavol Plevčík, Marta Potančoková, Zuzana Moravcová, Mária Breinerová-Mačáková, Braňo Mišík, Anna Maľová, Ľubomír Bukový, Katarína Ivanková, Martin Šalacha, Martin Nahálka, Oldo Hlaváček, Karin Haydu, Tomáš Palonder, Lucie Vondráčková, Alena Michalidesová, Ľudmila Trenklerová, Martin Kusenda, Michal Novák, Vanesa Antovská, Laco Hrušovský, Žofia Martišová, Zuzana Frenglová, Jana Kolesárová, Slávka Halčáková, Jana Wágnerová, Helena Geregová, Jana Gavačová, Katarína Brychtová, Lukáš Latinák, Dušan Vaňo, Nina Gergieva, Dáša Mamba Šarközyová, Vlado Černý, Marek Majeský, Alžbeta Ferencová, Ivo Gogál, Andrej Hryc, Juraj Kemka, Mary Bartalos, Henrieta Kecerová, Vladimír Bartoň, Zuzana Šímová, Branislav Matuščin, Gregor Hološka, Henrich Plátek, Marián Labuda ml., Csongor Kassai, Patrik Žiaran, Andrej Kováč, Gabriela Dolná, Paľo Janík ml., Martin Hrebeň, Petra Lenártová, Mária Landlová, Ivo Ladižinský, Hana Gajdošová-Letková, Peter Trník, Vladimír Obšil, Bibiana Ondrejková, Lukáš Pelč, Ján Lehotský, Igor Kasala, Juraj Ďurdiak, Gejza Benkő, Michaela Chovancová, Andrea Lehotská, Vladimír Oktávec, Štefan Hric, Eva Vejmělková, Eva Máziková, Lukáš Dóza, Laura Wengová, Veronika Adamičková, Eva Urbaníková, Martin Vitek, Vladimír Volečko, Ján Gallovič, Fedor Flašík, Peter Kočiš, Dagmar Dianová, Marta Sládečková, Vlado Voštinár, Gregor Hraška, Branislav Bajus, Mário "Kuly" Kollár, Ingrid Filanová-Žirková, Jaroslav Slávik, Thomas Kamenár, Dušan Vitázek, Karolína Čičátková, Jana Mináriková, Lujza Schrameková Garajová, Adriana Geričová, Michal Spišák, Katarína Štumpfová, Robo Opatovský, Peter Aczel, Beáta Andrašovanová - Dubasová, Andy Kraus, Zuzana Smatanová, Alfréd Aczel, Ján Dobrík, Lukáš Frlajs, Renáta Ryníková, Lucia Tvrdoňová, Marek Vašut, Darina Vašíčková, Pavol Klimašovský, Marián Lipták, Boris Zachar, Richard Müller, Vojtěch Dyk, Radoslav Macuha, Maroš Balážik, Mojmír Caban, Braňo Deák, Radoslav Gažo, Viktória Haseková, Vanda Hoffstädterová, Milan Lasica, Števo Martinovič, Barbora Chlebcová, Jakub Landl, Ján Mistrík, Adriana Vallová, Robo Kazík, Ruslana Kurilcová, Matej Sajfa Cifra, Zuzana Cigánová, Jevgenij Libezňuk, Tony Moisés, Rastislav Rogel, Marián Zázrivý, Daniela Hantuchová, Robo Papp, Igor Adamec, František Borovský, Martin Malachovský, Eva Dočolomanská, Adam Ďurica, Sisa Sklovská, Jakub Gogál, Xénia Kubová, Gregor Mareš, Juraj Predmerský, Tina, Karol Trnka, Peter Cmorík, Michaela Rimková, Karel Škarka, Jaroslav Žídek, Tomáš Botló, Lenka Čviriková - Hriadeľová, Radoslav Brzobohatý, Ján Ďurovčík, Anastacia, Ladislav Potměšil, Peter Batthyány, Michal Martikán, Thomas Puskailer, Václav Neckář, Silvia Šarköziová, Juraj Mokrý, Celeste Buckingham, Dominika Cibulková, Peter "Kuko" Hrivňák, Lenka Košická, Marek Uram, Martin "Pyco" Rausch, Soňa Norisová, Albert Černý, Petra Navrátilová, Danica Hudáková, Kristína Sihelská, Daniel Štrauch, Peter Klinko, Milan Malinovský, František Balog, Michaela Kapráliková, Barbora Andrešicová, Peter Mattes, Ľubko Veselský, Ivan Béla Vojtek, Anna Nováková, Lukáš Pavlásek, Miro Mráz, Katarína Andrejcová, Ľubica Očková, Richard Klvač, Jozef Petráš, Katarína Jančula, Naďa Vladárová, Noël Czuczor, Simona Kollárová, Patrik Paušo, Broňa Kováčiková, Jevgenij Pljuščenko, Miriam Merklová
  • Furmi

Najprv som tu mal 3* ako priemerný, ničím nezaujimavý ako ani ničím nevybočujúci seriál od ostatných. Ale to sa týkalo len prvej série, tam sa ešte dali tie dialógy a zle herecké výkony vydržať, a týkala sa hlavne bežného ľudského (Slovenského) života zo všetkymi kladmi i zápormi. Ale táto druhá je už ťažký podpriemer v ktorom sa už nerieši nič - príšerné rozhovory, už absolútne nepresvedčivé výkony a nič neriešacie hlavné postavy. Je to už proste bez nápadu a diel za dielom sa my páči čím ďalej tým menej a vidím to tak že keď bude tretia zíde to na 1* alebo až na odpad!. 38%(6.3.2009)

• HOCKEYKA

Panelak si uz par rokov udrziava svoju standardnu uroven a oznacit ho za odpad mi pripada trosku prehnane.Je pravda,ze Andy Kraus sa uz akosi zamotava do vlastnych scenarov a obcas mam pocit,ze ich pise na kolene cez prestavky medzi partiami golfu,som vsak fanusikom jeho tvorivej prace a svojim sposobom ho mam rada.Serial sledujem sporadicky,ako mi to cas a povinnosti dovolia a paci sa mi tam par postaviciek,napr.Dudusko a Sonicka alebo manzelia Blicharovci.Naopak,Marian Miezga sa mi postupom casu neuveritelne sprotivil,koprivku dostavam pri pohlade na Mirku Partlovu,Bartu a aj Kolenika. Uvodne serie s povodnym obsadenim,teda to zdrave jadro zdruzene okolo Viky Rakovej bolo najlepsie,dej bol plynuly a prehladny.Dnes uz clovek pomaly straca prehlad v tom obrovskom zamotanom klbku vsakovakych postav a ich osudov,no a niekedy som ochotna uverit tomu,ze kazdy herec na Slovensku,ktory prave nema do coho pichnut si pride do Panelaka odrecitovat svojich par stekov,jeho postava bud trosku rozviri hladinu,alebo je vacsinou celkom bezvyznamna a potom zmizne,akoby tam ani nikdy nebola.Pripomina mi to jeden obrovsky mlyncek na chvilkove herecke prilezitosti a mozno prave preto uz tento serial ani zdaleka nie je tym,cim kedysi byval.(9.4.2012)

• Adm.Nelson

Ukážkový príklad odpadu (videl som pár minút a stačilo), žiaľ, pozerá to celá moja rodina a pol Slovenska, a tak sa netreba čudovať, že je natočená tuším už piata (!) séria, holt, to je ten náš slovenský filmový vkus, nad ktorým si ja len sťažka povzdychnem a ak náhodou zazriem tie SSSky (slovenské seriálové sračky) v telke, tak v momente prepínam. Lavíny od Desmodu si ale sem tam z winampu pustím.(3.2.2010)

Ale, ale, ale... zase také strašné to zase nie je. Má to síce kopu ( ale naozaj veľkú ) kopu chýb, ale na druhej strane - videli ste snáď nejaký lepší slovenský seriál? ( Medzi nami - našiel by sa - Mesto tieňov, to ale nemá s týmto nič spoločné ). Myslím, že ani nie. Ja osobne mám dosť tých všetkých ordinácii, priateliek a iných hrôz, ktoré nie a nie nabrať koniec. Tento seriál má aspoň sympatických hrdinov a aj keď je dosť vážny, niekedy sa v ňom objavia celkom vtipné vsuvky a hlášky. Nie, rozhodne nepatrím medzi jeho skalných fanúšikov, ja som len objektívny v rámci slovenskej, možno ešte aj českej tvorby. Takže také slabšie 3*.(8.2.2009)

• MM_Ramone

Slovenská telenovela, ktorá nijak neprevyšuje, ale ani nezaostáva za svojimi juhoamerickými vzormi. Herecké výkony na úrovni ochotníkov zo špeciálnej, osobytnej školy. Výprava, kostýmy, kulisy za pár grošov. Najlacnejšia televízna kamera. Námet, scenár a charaktery postáv by som označil ako buransko primitívne. Je to odpad so všetkým smradom, hnusom a hnilobou, čo ku nemu patrí. Odporný odpad!(14.12.2010)

• - Dom, v ktorom sa nakrúcajú scény s rodinou Bajzovcov, v skutočnosti vlastní známy choreograf Ivo Ladižinský. (R4D0)

• - V epizóde, kde Agáte spadla malá Miška, stojí pri Kordiakovom aute. V kontajneroch za ňou sú vidieť vyhodené vianočné stromčeky, hoci sa dej odohrával počas posledných februárových dní. Je to preto, lebo Panelák sa začal natáčať na začiatku januára. (matthew.17)

• - Panelák oslávil piate výročie svojho vysielania 160 kilogramovou tortou za 4,000 eur. (Raccoon.city)