Panelák (TV seriál)

Komedie / Drama

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab, Ján Koleník, Zuzana Mauréry, Roman Luknár, Samuel Spišák, Zuzana Vačková, Andrea Karnasová, Zuzana Haasová, Kristína Turjanová, Pavol Topoľský, Matej Landl, Alexander Bárta, Petra Bubeníková, Michaela Javorčeková, Zuzana Tlučková, Viki Ráková, Dagmar Duditšová, Štefan Skrúcaný, Michaela Zelenáková, Alžbeta Stanková, Peter Sklár, Marko Igonda, Ivana Kuxová, Hana Gregorová, Michaela Kouřilová, Helena Krajčiová, Sväťo Malachovský, Milan Ondrík, Zdena Studenková, Adela Mojžišová, Ľubomír Paulovič, Zuzana Kubovčíková Šebová, Dušan Szabó, Lucia Lužinská, Henrieta Mičkovicová, René Štúr, Petra Blesáková, Zuzana Fialová, Sabrina Grláková, Danica Matušová, Danica Jurčová, Dominika Kavaschová, Andrej Hranáč, Ján Hranáč, Barbora Švidraňová, Michal Kubovčík, Kristína Farkašová-Tormová, Daniela Mackovičová, Petra Millerová, Tomáš Pokorný, Juraj Rašla, Martin Trnavský, Ladislav Konrád, Dávid Bičan, Eva Sakálová, Dušan Kollár, Klaudia Matuščinová, Jana Kovalčiková, Kristína Svarinská, Gabriela Marcinková, Lucia Rantová, Ivan Romančík st., Oliver Zelenák, Zuzana Porubjaková, Erika Havasiová, Milena Minichová, Michal Hudák, Nadežda Jelušová-Vladařová, Zuzana Kocúriková, Peter Šimun, Kristína Greppelová, Viktória Belayová, Zuzana Marušinová, Monika Haasová, Lukáš Hoffmann, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Juraj Šimko, Ondrej Kovaľ, Charlotte Rácová, Zuzana Norisová, Jozef Bujdák, Zuzana Skopálová, Lenka Barilíková Spišáková, Monika Potokárová, Sylvain Machac, Jozef Vajda, Anna Sakmárová, Filip Tůma, Jana Valocká, Ondrej Hraška, Soňa Petrilová, Lucia Siposová, Kristína Mečko, Eva Mária Chalupová, Peter Oszlík, Ondrej Antálek, Veronika Paulovičová, Elena Podzámska, Judita Vargová, Martin Kaprálik, Pavol Plevčík, Marta Potančoková, Zuzana Moravcová, Mária Breinerová-Mačáková, Braňo Mišík, Anna Maľová, Ľubomír Bukový, Katarína Ivanková, Martin Šalacha, Martin Nahálka, Oldo Hlaváček, Karin Haydu, Tomáš Palonder, Lucie Vondráčková, Alena Michalidesová, Ľudmila Trenklerová, Martin Kusenda, Michal Novák, Vanesa Antovská, Laco Hrušovský, Žofia Martišová, Zuzana Frenglová, Jana Kolesárová, Slávka Halčáková, Jana Wágnerová, Helena Geregová, Jana Gavačová, Katarína Brychtová, Lukáš Latinák, Dušan Vaňo, Nina Gergieva, Dáša Mamba Šarközyová, Vlado Černý, Marek Majeský, Alžbeta Ferencová, Ivo Gogál, Andrej Hryc, Juraj Kemka, Mária Havranová, Henrieta Kecerová, Vladimír Bartoň, Zuzana Šímová, Branislav Matuščin, Gregor Hološka, Henrich Plátek, Marián Labuda ml., Csongor Kassai, Patrik Žiaran, Andrej Kováč, Gabriela Dolná, Paľo Janík ml., Martin Hrebeň, Petra Lenártová, Mária Landlová, Ivo Ladižinský, Hana Gajdošová-Letková, Peter Trník, Vladimír Obšil, Bibiana Ondrejková, Lukáš Pelč, Ján Lehotský, Igor Kasala, Juraj Ďurdiak, Gejza Benkő, Michaela Chovancová, Andrea Lehotská, Vladimír Oktavec, Štefan Hric, Eva Vejmělková, Eva Máziková, Lukáš Dóza, Laura Wengová, Veronika Adamičková, Eva Urbaníková, Martin Vitek, Vladimír Volečko, Ján Gallovič, Fedor Flašík, Peter Kočiš, Dagmar Dianová, Marta Sládečková, Vlado Voštinár, Gregor Hraška, Branislav Bajus, Mário "Kuly" Kollár, Ingrid Filanová-Žirková, Jaroslav Slávik, Thomas Kamenár, Dušan Vitázek, Karolína Čičátková, Jana Mináriková, Lujza Schrameková Garajová, Adriana Geričová, Michal Spišák, Katarína Štumpfová, Robo Opatovský, Peter Aczel, Beáta Andrašovanová - Dubasová, Andy Kraus, Zuzana Smatanová, Alfréd Aczel, Ján Dobrík, Lukáš Frlajs, Renáta Ryníková, Lucia Tvrdoňová, Marek Vašut, Darina Vašíčková, Pavol Klimašovský, Marián Lipták, Boris Zachar, Richard Müller, Vojtěch Dyk, Radoslav Macuha, Maroš Balážik, Mojmír Caban, Branislav Deák, Radoslav Gažo, Viktória Haseková, Vanda Hoffstädterová, Milan Lasica, Števo Martinovič, Barbora Chlebcová, Jakub Landl, Ján Mistrík, Adriana Vallová, Robo Kazík, Ruslana Kurilcová, Matej Sajfa Cifra, Zuzana Cigánová, Jevgenij Libezňuk, Tony Moisés, Rastislav Rogel, Marián Zázrivý, Daniela Hantuchová, Robo Papp, Igor Adamec, František Borovský, Martin Malachovský, Eva Dočolomanská, Adam Ďurica, Sisa Sklovská, Jakub Gogál, Xénia Kubová, Gregor Mareš, Juraj Predmerský, Tina, Karol Trnka, Peter Cmorík, Michaela Rimková, Karel Škarka, Jaroslav Žídek, Tomáš Botló, Lenka Čviriková - Hriadeľová, Radoslav Brzobohatý, Ján Ďurovčík, Anastacia, Ladislav Potměšil, Peter Batthyány, Michal Martikán, Thomas Puskailer, Václav Neckář, Silvia Šarköziová, Juraj Mokrý, Celeste Buckingham, Dominika Cibulková, Peter "Kuko" Hrivňák, Lenka Košická, Marek Uram, Martin "Pyco" Rausch, Soňa Norisová, Albert Černý, Petra Navrátilová, Danica Hudáková, Kristína Sihelská, Daniel Štrauch, Peter Klinko, Milan Malinovský, František Balog, Michaela Kapráliková, Barbora Andrešicová, Peter Mattes, Ľubko Veselský, Ivan Béla Vojtek, Anna Nováková, Lukáš Pavlásek, Miro Mráz, Katarína Andrejcová, Ľubica Očková, Richard Klvač, Jozef Petráš, Katarína Jančula, Naďa Vladárová, Noël Czuczor, Simona Kollárová, Patrik Paušo, Broňa Kováčiková, Jevgenij Pljuščenko
  • dr.jacoby

Nesledovateľný slovenský seriál, ktorého úroveň dosahuje stupeň absurdity, herci, ktorí si už niekoľko rokov neškrtli dostali konečne šancu, ale hrajú to, načo majú a mladá generácia hercov? lepšie, keby sa podobné veci na Slovensku už netočili, nechajme to radšej latinskej Amerike. Vladimír Kobielský je asi najhorší herec akého si len dokážem predstaviť.(26.3.2008)

[6/10] Panelák je úspešný seriál, ktorý ma baví a ked´ večer v telke nieje nič iné tak si to občas zapnem, má to zaujímavé príbehy medzi postavami, vtipné momenty, perfektných hercov. Samozrejme to nieje žiadna dokonalosť, v rámci našej tvorby to nepatrí k tomu najlepšiemu, niektoré veci sú až detinské, ale dá sa nato povzniesť. A ešte mne osobne dosť prekáža postava Božidary Turzonovej, ale inak je to hereckými hviezdami nabité dosť, nájdu sa tu aj zaujímavé postavy, aj zábavné. Ale vedel by som si predstaviť život aj bez tohto seriálu, hlavne ma mrzí, že Kraus kvôli tomuto prestal spolupracovať s Marcinom a je naozaj hlúpe a smutné zároveň, že v posledných sériach Kraus čerpá niektoré námety alebo vtipné scénky so svojich úspešnejších relácií.(22.1.2012)

Opäť debilný scenár, trápne dialogy a "inštrumentálna" hudba z čias verejnoprávnych. Lenže, herecké party sú až na výnimky (deti a nešťastná Ráková) skvelo zahraté (a hlavne obsadené) a konečne sa nejaký slovenský seriál nehrá na veľké umenie a citovú drámu. Konečne sa pri slovenskom seriáli necítim trápne a to mi k mojej osobnej predstave papučovej kultúry a stráveniu pohodlnej hodinky pred telkou bohato stačí.(1.3.2008)

• Adm.Nelson

Ukážkový príklad odpadu (videl som pár minút a stačilo), žiaľ, pozerá to celá moja rodina a pol Slovenska, a tak sa netreba čudovať, že je natočená tuším už piata (!) séria, holt, to je ten náš slovenský filmový vkus, nad ktorým si ja len sťažka povzdychnem a ak náhodou zazriem tie SSSky (slovenské seriálové sračky) v telke, tak v momente prepínam. Lavíny od Desmodu si ale sem tam z winampu pustím.(3.2.2010)

• Jirka_Šč

Shit neuvěřitelných rozměrů! Ani poslouchat se to nedá (zrovna dnes jsem byl pasivním posluchačem, protože musím). Ale chápu, co na tom ženy vidí: "Můžete přitom krmit děti, odběhnout vyvenčit psa, vyžehlit, uvařit a o nic nepřijdete. Dokonce i při sledování jednou za čas se stále orientujete v ději!" Kdyby to alespoň bylo vtipné, ale ono je to depresivní, imbecilní a negativní!(9.10.2009)

• - Potvrdilo sa, že Ráková je úplný fenomén, čo sa fanúšikov týka. Keď pôvodne hlavnú postavu, ktorú stvárňovala, vystrihli začiatkom piatej série z úvodných titulkov, fanúšikovia neváhali a spravili petíciu na jej vrátenie. Aj keď jej táto petícia pozíciu v zvučke nepriniesla, Ráková sa v projekte drží ešte rok potom, hoci ju pôvodne chceli zo seriálu odstrániť. (matthew.17)

• - Spoiler: Mirka Partlová ako Angie zažila znásilnenie, zasnúbenie, svadbu, kómu, neveru, rozvod, bola vydržiavaná, opustená, neverná a potom sa vrátila k bývalému manželovi. (matthew.17)

• - Ústřední píseň je "Lavíny" od skupiny Desmod. (Dawid199)