Panelák (TV seriál)

Komedie / Drama

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab, Ján Koleník, Zuzana Mauréry, Roman Luknár, Samuel Spišák, Zuzana Vačková, Andrea Karnasová, Zuzana Haasová, Kristína Turjanová, Pavol Topoľský, Matej Landl, Alexander Bárta, Petra Bubeníková, Michaela Javorčeková, Zuzana Tlučková, Viki Ráková, Dagmar Duditšová, Štefan Skrúcaný, Michaela Zelenáková, Alžbeta Stanková, Peter Sklár, Marko Igonda, Ivana Kuxová, Hana Gregorová, Michaela Kouřilová, Helena Krajčiová, Sväťo Malachovský, Milan Ondrík, Zdena Studenková, Adela Mojžišová, Ľubomír Paulovič, Zuzana Kubovčíková Šebová, Dušan Szabo, Lucia Lužinská, Henrieta Mičkovicová, René Štúr, Petra Blesáková, Zuzana Fialová, Sabrina Grláková, Danica Matušová, Danica Jurčová, Dominika Kavaschová, Andrej Hranáč, Ján Hranáč, Barbora Švidraňová, Michal Kubovčík, Kristína Farkašová, Daniela Mackovičová, Petra Millerová, Tomáš Pokorný, Juraj Rašla, Martin Trnavský, Ladislav Konrád, Dávid Bičan, Eva Sakálová, Dušan Kollár, Klaudia Matuščinová, Jana Kovalčíková, Kristína Svarinská, Gabriela Marcinková, Lucia Rantová, Ivan Romančík st., Oliver Zelenák, Zuzana Porubjaková, Erika Havasiová, Milena Minichová, Michal Hudák, Nadežda Jelušová-Vladařová, Zuzana Kocúriková, Peter Šimun, Kristína Greppelová, Viktória Belayová, Zuzana Marušinová, Monika Haasová, Lukáš Hoffmann, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Juraj Šimko, Ondrej Kovaľ, Charlotte Rácová, Zuzana Norisová, Jozef Bujdák, Zuzana Skopálová, Lenka Barilíková Spišáková, Monika Potokárová, Sylvain Machac, Jozef Vajda, Anna Sakmárová, Filip Tůma, Jana Valocká, Ondrej Hraška, Soňa Petrilová, Lucia Siposová, Kristína Mečko, Eva Mária Chalupová, Peter Oszlík, Ondrej Antálek, Veronika Paulovičová, Elena Podzámska, Judita Vargová, Martin Kaprálik, Pavol Plevčík, Marta Potančoková, Zuzana Moravcová, Mária Breinerová-Mačáková, Branislav Mišík, Anna Maľová, Ľubomír Bukový, Katarína Ivanková, Martin Šalacha, Martin Nahálka, Oldo Hlaváček, Karin Haydu, Tomáš Palonder, Lucie Vondráčková, Alena Michalidesová, Ľudmila Trenklerová, Martin Kusenda, Michal Novák, Vanesa Antovská, Laco Hrušovský, Žofia Martišová, Zuzana Frenglová, Jana Kolesárová, Slávka Halčáková, Jana Wágnerová, Helena Geregová, Jana Gavačová, Katarína Brychtová, Lukáš Latinák, Dušan Vaňo, Nina Gergieva, Dáša Šarkózyová, Vladimír Černý, Marek Majeský, Alžbeta Ferencová, Ivo Gogál, Andrej Hryc, Juraj Kemka, Mária Havranová, Henrieta Kecerová, Vladimír Bartoň, Zuzana Šímová, Branislav Matuščin, Gregor Hološka, Henrich Plátek, Marián Labuda ml., Csongor Kassai, Patrik Žiaran, Andrej Kováč, Gabriela Dolná, Paľo Janík ml., Martin Hrebeň, Petra Lenártová, Mária Landlová, Ivo Ladižinský, Hana Gajdošová-Letková, Peter Trník, Vladimír Obšil, Bibiana Ondrejková, Lukáš Pelč, Ján Lehotský, Igor Kasala, Juraj Ďurdiak, Gejza Benkő, Michaela Chovancová, Andrea Lehotská, Vladimír Oktavec, Štefan Hric, Eva Vejmělková, Eva Máziková, Lukáš Dóza, Laura Wengová, Veronika Adamičková, Eva Urbaníková, Martin Vitek, Vladimír Volečko, Ján Gallovič, Fedor Flašík, Peter Kočiš, Dagmar Dianová, Marta Sládečková, Vlado Voštinár, Gregor Hraška, Branislav Bajus, Mário "Kuly" Kollár, Ingrid Filanová-Žirková, Jaroslav Slávik, Thomas Kamenár, Dušan Vitázek, Karolína Čičátková, Jana Mináriková, Lujza Garajová Schrameková, Adriana Geričová, Michal Spišák, Katarína Štumpfová, Robo Opatovský, Peter Aczel, Beáta Andrašovanová - Dubasová, Andy Kraus, Zuzana Smatanová, Alfréd Aczel, Ján Dobrík, Lukáš Frlajs, Renáta Ryníková, Lucia Tvrdoňová, Marek Vašut, Darina Vašíčková, Pavol Klimašovský, Marián Lipták, Boris Zachar, Richard Müller, Vojtěch Dyk, Radoslav Macuha, Maroš Balážik, Mojmír Caban, Braňo Deák, Radoslav Gažo, Viktória Haseková, Vanda Hoffstädterová, Milan Lasica, Števo Martinovič, Barbora Chlebcová, Jakub Landl, Ján Mistrík, Adriana Vallová, Robo Kazík, Ruslana Kurilcová, Matej "Sajfa" Cifra, Zuzana Cigánová, Jevgenij Libezňuk, Tony Moisés, Rastislav Rogel, Marián Zázrivý, Daniela Hantuchová, Robo Papp, Igor Adamec, František Borovský, Martin Malachovský, Eva Dočolomanská, Adam Ďurica, Sisa Sklovská, Jakub Gogál, Xénia Kubová, Gregor Mareš, Juraj Predmerský, Tina, Karol Trnka, Peter Cmorík, Michaela Rimková, Karel Škarka, Jaroslav Žídek, Tomáš Botló, Lenka Čviriková - Hriadeľová, Radoslav Brzobohatý, Ján Ďurovčík, Anastacia, Ladislav Potměšil, Peter Batthyány, Michal Martikán, Thomas Puskailer, Václav Neckář, Silvia Šarköziová, Juraj Mokrý, Celeste Buckingham, Dominika Cibulková, Peter "Kuko" Hrivňák, Lenka Košická, Marek Uram, Martin "Pyco" Rausch, Soňa Norisová, Albert Černý, Petra Navrátilová, Danica Hudáková, Kristína Sihelská, Daniel Štrauch, Peter Klinko, Milan Malinovský, František Balog, Michaela Kapráliková, Barbora Andrešicová, Peter Mattes, Ľubko Veselský, Ivan Béla Vojtek, Anna Nováková, Lukáš Pavlásek, Miro Mráz, Katarína Andrejcová, Ľubica Očková, Richard Klvač, Jozef Petráš, Katarína Jančula, Naďa Vladárová, Noël Czuczor, Simona Kollárová, Patrik Paušo
  • Jirka_Šč

Shit neuvěřitelných rozměrů! Ani poslouchat se to nedá (zrovna dnes jsem byl pasivním posluchačem, protože musím). Ale chápu, co na tom ženy vidí: "Můžete přitom krmit děti, odběhnout vyvenčit psa, vyžehlit, uvařit a o nic nepřijdete. Dokonce i při sledování jednou za čas se stále orientujete v ději!" Kdyby to alespoň bylo vtipné, ale ono je to depresivní, imbecilní a negativní!(9.10.2009)

• Colour

Na tomto seriáli je veľmi zaujímavé, že hlavní hrdinovia majú neustále iné charakterové črty. Raz je z hlavnej hrdinky, 30 rokov vydatej ženy, žiarlivá xantipa, potom je odrazu žena činu a vypisuje petície... Nehovoriac o divnosti scenára a častokrát úžasných "hereckých" výkonoch. Vraj realistické zobrazenie strednej vrstvy... Pche, to by Slovensko vyzeralo. Nechápem, čo na tom môžu obyčajní ľudia vidieť. Keby chcete niekoho dlhodobo mučiť, púšťajte mu tento seriál!(13.7.2010)

• Anderton

Život v slovenských panelákoch prebieha tak, že sa doňho nasťahujú ľudia bez sociálneho zázemia, takže sa hneď začnú všetci spolu baviť, kamarátiť a spávať. Potom dôjde k mnohým konfliktom, páry sa začnú premiešavať a tak dokolečka až kým všetci za 50 rokov nezomrú. Najväčší frajeri v paneláku sú mafiáni, pretože pre nás Slovákov to sú najväčšie mediálne vzory. Andy Kraus to pochopil správne.(1.9.2012)

Občas telenovela a občas nuda, ale aj tak je to jeden z tých lepších slovenských seriálov (hlavne v posledných rokoch sledujem zlepšenie, postavy sú viac vycibrené). Viacero sympatických a známych hercov, charakterovo roznorodé postavy, zaujímavé zápletky, trochu humoru, trochu smútku, príjemná hudba v pozadí a častejšie striedanie osadenstva (čo ma dosť teší, lebo na niektorých sa dlhodobo nedá pozerať). Príjemným spestrením sú dvaja roboši, ktorý len labzujú po panderláku a nič nerobia ☺ Herecké výkony sú vcelku prirodzené až na pár výnimiek (ako napr. tupelo Samuel Spišák, ktorý je nemožný a keď ho zbadám, tak mám 100 chutí prepnúť kanál).(19.2.2015)

• hobbitko

Nepozerateľné. Od Andyho Krausa by som takúto lacnú a primitívnu blbosť rozhodne nečakala, ale čo už, stalo sa. Dialógy a herecké výkony sú porovnateľné s latinskoamerickými telenovelami, už mi tam skutočne chýbajú len repliky typu - Nikdy som ťa nemilovala, Bernardo Emanuel! Ale kto vie, budúcnosť je neistá :-)(8.9.2008)

• - V časti 338 sa objaví byt epizódnej postavy Aleša. V skutočnosti sa nachádza v Bratislavskom komplexe River Park. (R4D0)

• - Pavol Topoľský a Zuzana Tlučková stvárnili manželský pár už v seriáli Kutyil s.r.o. (2008), ktorý taktiež režíroval Tomáš Jančo. (marciano)

• - V epizóde, kde Agáte spadla malá Miška, stojí pri Kordiakovom aute. V kontajneroch za ňou sú vidieť vyhodené vianočné stromčeky, hoci sa dej odohrával počas posledných februárových dní. Je to preto, lebo Panelák sa začal natáčať na začiatku januára. (matthew.17)