Panelák (TV seriál)

Komedie / Drama

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab, Ján Koleník, Zuzana Mauréry, Roman Luknár, Samuel Spišák, Zuzana Vačková-Rogelová, Andrea Karnasová, Zuzana Haasová, Kristína Turjanová, Pavol Topoľský, Matej Landl, Alexander Bárta, Petra Bubeníková, Michaela Javorčeková, Zuzana Tlučková, Viki Ráková, Dagmar Duditšová, Štefan Skrúcaný, Michaela Zelenáková, Alžbeta Stanková, Peter Sklár, Marko Igonda, Ivana Kuxová, Hana Gregorová, Michaela Kouřilová, Helena Krajčiová, Svätopluk Malachovský, Milan Ondrík, Zdena Studenková, Adela Mojžišová, Ľubomír Paulovič, Zuzana Šebová, Dušan Szabo, Lucia Lužinská, Henrieta Mičkovicová, René Štúr, Petra Blesáková, Zuzana Fialová, Sabrina Grláková, Danica Matušová, Danica Jurčová, Dominika Kavaschová, Andrej Hranáč, Ján Hranáč, Barbora Švidraňová, Michal Kubovčík, Kristína Farkašová, Daniela Mackovičová, Petra Millerová, Tomáš Pokorný, Juraj Rašla, Martin Trnavský, Ladislav Konrád, Dávid Bičan, Eva Sakálová, Dušan Kollár, Klaudia Matuščinová, Jana Kovalčíková, Kristína Svarinská, Gabriela Marcinková, Lucia Rantová, Ivan Romančík st., Oliver Zelenák, Zuzana Porubjaková, Erika Havasiová, Milena Minichová, Michal Hudák, Nadežda Jelušová-Vladařová, Zuzana Kocúriková, Peter Šimun, Kristína Greppelová, Viktória Belayová, Zuzana Marušinová, Monika Haasová, Lukáš Hoffmann, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Juraj Šimko, Ondrej Kovaľ, Charlotte Rácová, Zuzana Norisová, Jozef Bujdák, Zuzana Skopálová-Jányová, Lenka Barilíková, Monika Potokárová, Sylvain Machac, Jozef Vajda, Anna Sakmárová, Filip Tůma, Jana Valocká, Ondrej Hraška, Soňa Petrilová, Lucia Siposová, Kristína Mečko, Eva Mária Chalupová, Peter Oszlík, Ondrej Antálek, Veronika Paulovičová, Elena Podzámska, Judita Vargová, Martin Kaprálik, Pavol Plevčík, Marta Potančoková, Zuzana Moravcová, Mária Breinerová-Mačáková, Branislav Mišík, Anna Maľová, Ľubomír Bukový, Katarína Ivanková, Martin Šalacha, Martin Nahálka, Oldo Hlaváček, Karin Haydu, Tomáš Palonder, Lucie Vondráčková, Alena Michalidesová, Ľudmila Trenklerová, Martin Kusenda, Michal Novák, Vanesa Antovská, Laco Hrušovský, Žofia Martišová, Zuzana Frenglová, Jana Kolesárová, Slávka Halčáková, Jana Wágnerová, Helena Geregová, Jana Gavačová, Katarína Brychtová, Lukáš Latinák, Dušan Vaňo, Nina Gergieva, Dáša Šarkózyová, Vlado Černý, Marek Majeský, Alžbeta Ferencová, Ivo Gogál, Andy Hryc, Juraj Kemka, Mária Havranová, Henrieta Kecerová, Vladimír Bartoň, Zuzana Šímová, Branislav Matuščin, Gregor Hološka, Henrich Plátek, Marián Labuda ml., Csongor Kassai, Patrik Žiaran, Andrej Kováč, Gabriela Dolná, Paľo Janík ml., Martin Hrebeň, Petra Lenártová, Mária Landlová, Ivo Ladižinský, Hana Gajdošová-Letková, Peter Trník, Vladimír Obšil, Bibiana Ondrejková, Lukáš Pelč, Ján Lehotský, Igor Kasala, Juraj Ďurdiak, Gejza Benkö, Michaela Chovancová, Andrea Lehotská, Vladimír Oktavec, Štefan Hric, Eva Vejmělková, Eva Máziková, Lukáš Dóza, Laura Wengová, Veronika Adamičková, Eva Urbaníková, Martin Vitek, Vladimír Volečko, Ján Gallovič, Fedor Flašík, Peter Kočiš, Dagmar Dianová, Marta Sládečková, Vladimír Voštinár, Gregor Hraška, Branislav Bajus, Mário Kollár, Ingrid Filanová-Žirková, Jaroslav Slávik, Thomas Kamenár, Dušan Vitázek, Karolína Čičátková, Jana Mináriková, Lujza Garajová-Schrameková, Adriana Geričová, Michal Spišák, Katarína Štumpfová, Robo Opatovský, Peter Aczel, Beáta Dubasová, Andy Kraus, Zuzana Smatanová, Alfréd Aczel, Ján Dobrík, Lukáš Frlajs, Renáta Ryníková, Lucia Tvrdoňová, Marek Vašut, Darina Vašíčková, Pavol Klimašovský, Marián Lipták, Boris Zachar, Richard Müller, Vojtěch Dyk, Radoslav Macuha, Maroš Balážik, Mojmír Caban, Branislav Deák, Radoslav Gažo, Viktória Haseková, Vanda Hoffstädterová, Milan Lasica, Števo Martinovič, Barbora Chlebcová, Jakub Landl, Ján Mistrík, Adriana Vallová, Robo Kazík, Ruslana Kurilcová, Matej "Sajfa" Cifra, Zuzana Cigánová, Eugen Libezniuk, Tony Moisés, Rastislav Rogel, Marián Zázrivý, Daniela Hantuchová, Robo Papp, Igor Adamec, František Borovský, Martin Malachovský, Eva Dočolomanská, Adam Ďurica, Sisa Sklovská, Jakub Gogál, Xénia Kubová, Gregor Mareš, Juraj Predmerský, Tina, Karol Trnka, Peter Cmorík, Michaela Rimková, Karel Škarka, Jaroslav Žídek, Tomáš Botló, Lenka Čviriková - Hriadeľová, Radoslav Brzobohatý, Ján Ďurovčík, Anastacia, Ladislav Potměšil, Peter Batthyany, Michal Martikán, Thomas Puskailer, Václav Neckář, Silvia Šarköziová, Juraj Mokrý, Celeste Buckingham, Dominika Cibulková, Peter "Kuko" Hrivňák, Lenka Košická, Marek Uram, Martin "Pyco" Rausch, Soňa Norisová, Albert Černý, Petra Navrátilová, Danica Hudáková, Kristína Sihelská, Daniel Štrauch, Peter Klinko, Milan Malinovský, František Balog, Michaela Kapráliková, Barbora Andrešicová, Peter Mattes, Ľubko Veselský, Ivan Béla Vojtek, Anna Nováková, Lukáš Pavlásek, Miro Mráz, Katarína Andrejcová, Ľubica Očková, Richard Klvač, Jozef Petráš, Katarína Jančula, Naďa Vladárová, Noël Czuczor, Simona Kollárová
  • Hennesy

Ďalší slovenský seriál, z ktorými sa v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece. Tento raz pod dohľadom Andyho Krausa. Už na začiatku musím prehlásiť, že bez Marcina to nie je ono a ukazuje sa, že rozpad tvorivej dvojice nebol štastný nápad. Hlavným problémom je celá úvodna idea, a to postaviť seriál na Viki Rákovej, ktorú sa Andy Kraus silou mocou snaží pretvoriť z vtipnej a ukecanej Ildikó na kvázi serióznu podnikateľku Agátu. Premena sa očividne nepodarila, čo už priznali aj samotní tvorcovia. Kým Ildikó hrala s ľahkosťou a humorom jej vlastným, Agáta je akýmsi nepodarkom, ktorý osciluje niekde medzi romantickou naivkou a neschopnou podnikateľkou..a ani jedno z toho nezahrala Ráková presvedčivo. Zle napísaná postava, z ktorou sa toho už veľa urobiť nedalo. Ostaní členovia paneláku sú na tom už lepšie a s pribúdajúcimi časťami kvalita mierne stúpa. Alebo som si len postupne zvykol :) Za pozornosť stojí najma Alexander Bárta, ktorému rola Milana Kordiaka (daňového poradcu a najväčšieho playboya v paneláku) očividne sadla a taktiež aj Slezáček z Turzonovovou hrajú starší manželský pár presvedčivo. Príjemným prekvapením pre mňa je aj Mirka Partlová a Ľubo Paulovič v roly Agátinho otca je neprekonateľný:) Ostatné postavy majú niekde lepší, niekedy horší herecký prejav. Ale dá sa to zniesť. Ja som si tento seriál už celkom obľúbil. Aj keď nemôžem objektívne tvrdiť, že je skvelý, pretože Kraus si svoje najlepšie nápady asi vystrieľal na Susedov a ani réžia nie je nijako objavná. Seriál si plynie svojim tempom, žiadne veľké dejové zvraty, flashbacky alebo iné fintičky nečakajte. Zábavné epizódky zo života obyvateľov paneláku striedajú tie vážnejšie, vydarený diel strieda menej vydarený. Celkovo ešte je čo dolaďovať, ale od začiatku je badať určitý pokrok, takže v budúcnosti by to mohlo dostať ešte lepšie hodnotenie. Update 03/2010: Tretiu sériu som už viac-menej ignoroval, štvrtú sériu som už radšej ani nezapínal, a to čo sa deje v sérii piatej ma donútilo prehodnotiť tie 2 hviezdičky :))(8.5.2008)

[6/10] Panelák je úspešný seriál, ktorý ma baví a ked´ večer v telke nieje nič iné tak si to občas zapnem, má to zaujímavé príbehy medzi postavami, vtipné momenty, perfektných hercov. Samozrejme to nieje žiadna dokonalosť, v rámci našej tvorby to nepatrí k tomu najlepšiemu, niektoré veci sú až detinské, ale dá sa nato povzniesť. A ešte mne osobne dosť prekáža postava Božidary Turzonovej, ale inak je to hereckými hviezdami nabité dosť, nájdu sa tu aj zaujímavé postavy, aj zábavné. Ale vedel by som si predstaviť život aj bez tohto seriálu, hlavne ma mrzí, že Kraus kvôli tomuto prestal spolupracovať s Marcinom a je naozaj hlúpe a smutné zároveň, že v posledných sériach Kraus čerpá niektoré námety alebo vtipné scénky so svojich úspešnejších relácií.(22.1.2012)

• gogo76

Nemyslím si, že si tento seriál zaslúži také nízke hodnotenie. Sledujem to iba občas a aj to iba letmo popri surfovaní po csfd,ale sledovanosť to má obrovskú, takže hodnonie nás filmových maniakov je dosť zkreslené a neobjektívne. Myslím že by sa našli väčšie sračky. Pre mňa to nie je,nedokázal by som to pozerať pravidelne a pozerať to kvôli tomu, len aby som niečo pozeral, tak to už vôbec nie.Objektívne 40%.(3.3.2010)

• Paldiny

Z počiatku neohrabané, pribúdajúcimi časťami si divák vie zvyknúť na neherecké výkony väčšiny zúčastnených a doslova panelákové zápletky. Ako si seriál kráča ďalej prichádza s hercami istá ľahkosť a sympatie k nim. Koncom roku 2013 tvorcovia pritlačia na dramatickosti a so seriálom sa zrazu dostaví stav nevídaný a to záujem o ďalší diel. Vrchol je však s novoročnými dielmi rýchlo preč rovnako ako niektoré kľúčové postavy a pravdepodobne aj scenáristi. Z častí sa vytráca hravosť, dokonca aj ten panelákový dej, prichádzajú nové nezaujímavé postavy, nuda, šeď a seriál sa stáva rázom nepozerateľný. Toť v skratke prierez z tých dielov aké som mal to potešenie zhliadnuť. Teraz už len čakám kedy dôjde na arogantné slová pána Krausa: "To že seriál stráca niektorých divákov znamená len to, že si nájdu cestu k nemu ďalší". Predsa len aj o ničom sa nedá natáčať večne ... a ako plynul čas, 17. 6. 2015 prišlo na moje slová.(5.3.2014)

• AndreyCSFD

Slovenská varice na českou Ulici, aneb s úvodními titulky ber žehličku do ruky. Naprosto ideální materiál k jednotvárným domácím pracem. Nutno ovšem poznamenat, že Panelák nedosahuje ani pětiny stupidity zmíněného českého blafu. Velké plus také je, že slovenští herci hrají celkem přirozeně a svoji výplatu se opravdu snaží odpracovat. Sem tam vykoukne ze scénáře i nějaký drobný vtípek a podmaz moderní hudbou či hudbou ze soundtracků je také chytrý tah. Na první pohled zaujme diváka fakt, že v Paneláku vládne naprostá snídanová shoda u sledovaných rodinek - jogurty a praženica. Na ten druhý zase, že jeden díl k rozeznání panelákových chlapů rozhodně nestačí, protože ta typová podoba je až zarážející. Seriál jsem zaregistrovala až od 630. dílu a mezi pravidelné diváky se s největší pravděpodobností nezařadím, moje hodnocení tedy není vzhledem k rozsahu seriálu příliš komplexní, přesto si myslím, že bude docela odpovídající.(23.9.2011)

• - V jednej z epizód sa objavia aj Ružoví kukláči. (R4D0)

• - Pes, ktorý v seriáli vystupuje pod prezývkou Dunčo, má oficiálne meno Klork. (R4D0)

• - V epizóde, kde Agáte spadla malá Miška, stojí pri Kordiakovom aute. V kontajneroch za ňou sú vidieť vyhodené vianočné stromčeky, hoci sa dej odohrával počas posledných februárových dní. Je to preto, lebo Panelák sa začal natáčať na začiatku januára. (matthew.17)