Panelák (TV seriál)

Komedie / Drama

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Partlová, Braňo Bystriansky, Róbert Jakab, Ján Koleník, Zuzana Mauréry, Roman Luknár, Samuel Spišák, Zuzana Vačková-Rogelová, Andrea Karnasová, Zuzana Haasová, Kristína Turjanová, Pavol Topoľský, Matej Landl, Alexander Bárta, Petra Bubeníková, Michaela Javorčeková, Zuzana Tlučková, Viki Ráková, Dagmar Duditšová, Štefan Skrúcaný, Michaela Zelenáková, Alžbeta Stanková, Peter Sklár, Marko Igonda, Ivana Kuxová, Hana Gregorová, Michaela Kouřilová, Helena Krajčiová, Svätopluk Malachovský, Milan Ondrík, Zdena Studenková, Adela Mojžišová, Ľubomír Paulovič, Zuzana Šebová, Dušan Szabo, Lucia Lužinská, Henrieta Mičkovicová, René Štúr, Petra Blesáková, Zuzana Fialová, Sabrina Grláková, Danica Matušová, Danica Jurčová, Dominika Kavaschová, Andrej Hranáč, Ján Hranáč, Barbora Švidraňová, Michal Kubovčík, Kristína Farkašová, Daniela Mackovičová, Petra Millerová, Tomáš Pokorný, Juraj Rašla, Martin Trnavský, Ladislav Konrád, Dávid Bičan, Eva Sakálová, Dušan Kollár, Klaudia Matuščinová, Jana Kovalčíková, Kristína Svarinská, Gabriela Marcinková, Lucia Rantová, Ivan Romančík st., Oliver Zelenák, Zuzana Porubjaková, Erika Havasiová, Milena Minichová, Michal Hudák, Nadežda Jelušová-Vladařová, Zuzana Kocúriková, Peter Šimun, Kristína Greppelová, Viktória Belayová, Zuzana Marušinová, Monika Haasová, Lukáš Hoffmann, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Juraj Šimko, Ondrej Kovaľ, Charlotte Rácová, Zuzana Norisová, Jozef Bujdák, Zuzana Skopálová-Jányová, Lenka Barilíková, Monika Potokárová, Sylvain Machac, Jozef Vajda, Anna Sakmárová, Filip Tůma, Jana Valocká, Ondrej Hraška, Soňa Petrilová, Lucia Siposová, Kristína Mečko, Eva Mária Chalupová, Peter Oszlík, Ondrej Antálek, Veronika Paulovičová, Elena Podzámska, Judita Vargová, Martin Kaprálik, Pavol Plevčík, Marta Potančoková, Zuzana Moravcová, Mária Breinerová-Mačáková, Branislav Mišík, Anna Maľová, Ľubomír Bukový, Katarína Ivanková, Martin Šalacha, Martin Nahálka, Oldo Hlaváček, Karin Haydu, Tomáš Palonder, Lucie Vondráčková, Alena Michalidesová, Ľudmila Trenklerová, Martin Kusenda, Michal Novák, Vanesa Antovská, Laco Hrušovský, Žofia Martišová, Zuzana Frenglová, Jana Kolesárová, Slávka Halčáková, Jana Wágnerová, Helena Geregová, Jana Gavačová, Katarína Brychtová, Lukáš Latinák, Dušan Vaňo, Nina Gergieva, Dáša Šarkózyová, Vlado Černý, Marek Majeský, Alžbeta Ferencová, Ivo Gogál, Andy Hryc, Juraj Kemka, Mária Havranová, Henrieta Kecerová, Vladimír Bartoň, Zuzana Šímová, Branislav Matuščin, Gregor Hološka, Henrich Plátek, Marián Labuda ml., Csongor Kassai, Patrik Žiaran, Andrej Kováč, Gabriela Dolná, Paľo Janík ml., Martin Hrebeň, Petra Lenártová, Mária Landlová, Ivo Ladižinský, Hana Gajdošová-Letková, Peter Trník, Vladimír Obšil, Bibiana Ondrejková, Lukáš Pelč, Ján Lehotský, Igor Kasala, Juraj Ďurdiak, Gejza Benkö, Michaela Chovancová, Andrea Lehotská, Vladimír Oktavec, Štefan Hric, Eva Vejmělková, Eva Máziková, Lukáš Dóza, Laura Wengová, Veronika Adamičková, Eva Urbaníková, Martin Vitek, Vladimír Volečko, Ján Gallovič, Fedor Flašík, Peter Kočiš, Dagmar Dianová, Marta Sládečková, Vladimír Voštinár, Gregor Hraška, Branislav Bajus, Mário Kollár, Ingrid Filanová-Žirková, Jaroslav Slávik, Thomas Kamenár, Dušan Vitázek, Karolína Čičátková, Jana Mináriková, Lujza Garajová-Schrameková, Adriana Geričová, Michal Spišák, Katarína Štumpfová, Robo Opatovský, Peter Aczel, Beáta Dubasová, Andy Kraus, Zuzana Smatanová, Alfréd Aczel, Ján Dobrík, Lukáš Frlajs, Renáta Ryníková, Lucia Tvrdoňová, Marek Vašut, Darina Vašíčková, Pavol Klimašovský, Marián Lipták, Boris Zachar, Richard Müller, Vojtěch Dyk, Radoslav Macuha, Maroš Balážik, Mojmír Caban, Branislav Deák, Radoslav Gažo, Viktória Haseková, Vanda Hoffstädterová, Milan Lasica, Števo Martinovič, Barbora Chlebcová, Jakub Landl, Ján Mistrík, Adriana Vallová, Robo Kazík, Ruslana Kurilcová, Matej "Sajfa" Cifra, Zuzana Cigánová, Eugen Libezniuk, Tony Moisés, Rastislav Rogel, Marián Zázrivý, Daniela Hantuchová, Robo Papp, Igor Adamec, František Borovský, Martin Malachovský, Eva Dočolomanská, Adam Ďurica, Sisa Sklovská, Jakub Gogál, Xénia Kubová, Gregor Mareš, Juraj Predmerský, Tina, Karol Trnka, Peter Cmorík, Michaela Rimková, Karel Škarka, Jaroslav Žídek, Tomáš Botló, Lenka Čviriková - Hriadeľová, Radoslav Brzobohatý, Ján Ďurovčík, Anastacia, Ladislav Potměšil, Peter Batthyany, Michal Martikán, Thomas Puskailer, Václav Neckář, Silvia Šarköziová, Juraj Mokrý, Celeste Buckingham, Dominika Cibulková, Peter "Kuko" Hrivňák, Lenka Košická, Marek Uram, Martin "Pyco" Rausch, Soňa Norisová, Albert Černý, Petra Navrátilová, Danica Hudáková, Kristína Sihelská, Daniel Štrauch, Peter Klinko, Milan Malinovský, František Balog, Michaela Kapráliková, Barbora Andrešicová, Peter Mattes, Ľubko Veselský, Ivan Béla Vojtek, Anna Nováková, Lukáš Pavlásek, Miro Mráz, Katarína Andrejcová, Ľubica Očková, Richard Klvač, Jozef Petráš, Katarína Jančula, Naďa Vladárová, Noël Czuczor, Simona Kollárová
  • maxxxim

Novodobý škvár v podaní slovenských nehercov. Už by som chcel vidieť, kde sa žije ako v onej búde. Všetci sú hraví a prirodzení. Skutoční ako Mulderova teória o participácii mimozemšťanov na chode dejín. Kulisy vyzerajú ako vystrihnuté z najdrahšieho hotela v Dubaji a ľudia, tých zhrniem jediným slovom elita. Skomolenina scénok z vianočnej večierky pre deti do 3 rokov podtrhnutá rozhovormi s neomalenosťou a mimickou vyspelosťou artikulačného tlmočníka začiatočníka. Sa môžem staviť, že po príchode na pľac sa všetci rozcvičia, aby ako tak rozhýbali svoje skostnatené a naivné "herecké" umenie. Ktoré následne neváhajú pretaviť do skvostu našej novodobej seriálovej filmotéky. Jednoznačne možno záverom konštatovať, že im ušiel herecký vlak do krajiny za rieku Morava, kde si stihlo kúpiť lístok niekoľko desiatok českých kolegov, ktorí sa ním vyvážajú už "hezkých pár let."(3.2.2009)

• hobbitko

Nepozerateľné. Od Andyho Krausa by som takúto lacnú a primitívnu blbosť rozhodne nečakala, ale čo už, stalo sa. Dialógy a herecké výkony sú porovnateľné s latinskoamerickými telenovelami, už mi tam skutočne chýbajú len repliky typu - Nikdy som ťa nemilovala, Bernardo Emanuel! Ale kto vie, budúcnosť je neistá :-)(8.9.2008)

• bubblebobble

Ahoj. Ak toto teraz čítaš a si ten kto sleduje Panelák pravidelne už od prvej časti a nevynechal si ani jednu časť, Janko Koleník a Dianka Mórová sú pre teba herci, ktorí by si zaslúžili Oscara, bývaš v paneláku a vytešuješ sa z toho aké sú ich príbehy super zo života, tak to ti potom musí riadne j*bať. No Mercy.(10.6.2013)

• jhrasko

Volám maminke a pýtam sa, čo ide pozerať. PANELÁK. Tak to vždy na chvíľu skúsim, keď som doma, na Slovensku, a myslím si, že v záplave Ordinácii, Kutiylov, Ulíc, VKVečiek a všetkého, čo som nikdy nevidel a len tak o to okoloidúco občas zavadím, mi Panelák fakt najmenej vadí. Pretože Diana Mórová je pani herečka, totálny živel a talent a Božidara Turzonovová s Jurajom Slezáčkom sú tak akurátne životom otrávení ( a otravní ). Síce sa strácam vo všetkých mužských postavách, kto je koho manžel, milenec, otec - Marián Miezga, Vladimír Kobielský a Filip Tůma sú typovo totiž úplne rovnakí, ale i tak ide o formát, ktorý rozdýcham ( i keď zámerne nepozerám ). Nápad predabovať ho do češtiny bol fakt PRÍMA ! Seriálové 3 *(22.5.2009)

• Hennesy

Ďalší slovenský seriál, z ktorými sa v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece. Tento raz pod dohľadom Andyho Krausa. Už na začiatku musím prehlásiť, že bez Marcina to nie je ono a ukazuje sa, že rozpad tvorivej dvojice nebol štastný nápad. Hlavným problémom je celá úvodna idea, a to postaviť seriál na Viki Rákovej, ktorú sa Andy Kraus silou mocou snaží pretvoriť z vtipnej a ukecanej Ildikó na kvázi serióznu podnikateľku Agátu. Premena sa očividne nepodarila, čo už priznali aj samotní tvorcovia. Kým Ildikó hrala s ľahkosťou a humorom jej vlastným, Agáta je akýmsi nepodarkom, ktorý osciluje niekde medzi romantickou naivkou a neschopnou podnikateľkou..a ani jedno z toho nezahrala Ráková presvedčivo. Zle napísaná postava, z ktorou sa toho už veľa urobiť nedalo. Ostaní členovia paneláku sú na tom už lepšie a s pribúdajúcimi časťami kvalita mierne stúpa. Alebo som si len postupne zvykol :) Za pozornosť stojí najma Alexander Bárta, ktorému rola Milana Kordiaka (daňového poradcu a najväčšieho playboya v paneláku) očividne sadla a taktiež aj Slezáček z Turzonovovou hrajú starší manželský pár presvedčivo. Príjemným prekvapením pre mňa je aj Mirka Partlová a Ľubo Paulovič v roly Agátinho otca je neprekonateľný:) Ostatné postavy majú niekde lepší, niekedy horší herecký prejav. Ale dá sa to zniesť. Ja som si tento seriál už celkom obľúbil. Aj keď nemôžem objektívne tvrdiť, že je skvelý, pretože Kraus si svoje najlepšie nápady asi vystrieľal na Susedov a ani réžia nie je nijako objavná. Seriál si plynie svojim tempom, žiadne veľké dejové zvraty, flashbacky alebo iné fintičky nečakajte. Zábavné epizódky zo života obyvateľov paneláku striedajú tie vážnejšie, vydarený diel strieda menej vydarený. Celkovo ešte je čo dolaďovať, ale od začiatku je badať určitý pokrok, takže v budúcnosti by to mohlo dostať ešte lepšie hodnotenie. Update 03/2010: Tretiu sériu som už viac-menej ignoroval, štvrtú sériu som už radšej ani nezapínal, a to čo sa deje v sérii piatej ma donútilo prehodnotiť tie 2 hviezdičky :))(8.5.2008)

• - Počítačová hra, ktorú vo voľnom čase hrajú seriálové postavy Michal a Betka, sa volá "Veselá kuřata". (R4D0)

• - V Paneláku si niektorí herci zahrali dvojrolu. Pavol Topoľský sa v prvej sérii objavil ako policajný dôstojník pod papučou, od piatej sa objavuje ako nemotorný údržbár. Zuzka Tlučková si zahrala sama seba v tretej sérii, od siedmej prišla ako zdravotná sestra. Braňo Bystrianský hral vulgárneho opravára, neskôr sa stal jednou z hlavných postáv vďaka čašníkovi Imrovi. (matthew.17)

• - Od páté série se seriál točí v aspect ratiu 16:9. (R4D0)