Panelák

(TV seriál)
Komedie / Drama
Slovensko, 2008, 1221x45 min

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Braňo Bystriansky, Róbert Jakab, (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

T2 odpad!

Žiadne prekvapenie sa nekoná, bez štipky nápadu zosmolichaná báchorka pri ktorej sú Mexikánske telenoveli veľkodiela, aspoň že sa do reklamy zaradenej v prvom diely stihla Rakova zepaliť zo 4 poldeci, "krčmový seriál začína" ešte že som počas tej reklamy zadriemal a nedíval sa na tú hrôzu ďalej, normálne sa tie novodobé seriály prekonávajú kto z koho natočí plytkejšiu volovinu. ()

Fretakata odpad!

Skoda. Dalo sa to kedysi pozerat a obcasne trapnosti a nedokonalosti odpustit. Ale postupne sa serial u mna prepadava ......stupnujuca sa ubohost. Priatel to obcas nechaval bezat, ale uz to nevie vydrzat. Nie som sklamana, lebo nic necakam. Su diely, v ktorych sa ani jedna dejova linia neposunie dopredu. Premyslam, co je zufalstvo a co drzost autorov: nemat co povedat a natiahnut to na cca hodinu: nasilu natahovane zapletky, prazdne dialogy (hlavne Blicharovci, neuveritelna trapnost), silne nepravdepodobne situacie ( vsemocna Martinka a Kordiak), uplne nudne pasaze. Je niekto, komu blbecek Imro v bare pripada vtipny ? ()

tron

„Zlatko, som v prvom mesiaci – z toho sonografu by si videl maximálne moje raňajky.“ Osamostatnenie (dočasné?) tvorivej dvojice Peter Marcin & Andy Kraus môžeme vnímať ako len chceme (ak sa nudíme). Po televíznych šou „Uragán“ a „Hurikán“ a sitkome „Susedia“ sa ich cesty rozišli a Kraus prešiel do konkurenčnej televízie JOJ, ktorá mu ponúkla nielen zaujímavé finančné ohodnotenie schopné zabezpečiť jeho vysoký životný štýl (ktorým sa nikdy netajil), ale i kvázi výzvu – stvoriť vlastný seriál. Výsledkom je „Panelák“ (nejedná sa o sitkom, kto to tvrdí, odporučil by som mu zopakovať základnú charakteristiku tohto televízneho žánru), v ktorom Kraus neúčinkuje, „iba“ píše scenáre a je jeho takpovediac duchovným otcom, pričom do seriálu pritiahol aj kolegyňu zo „Susedov“, Viki Rákovú. Toľko k faktom - teraz to horšie. Keďže viem, že Kraus písať vie (ale nie vážne veci s psychologickým pozadím), obávam sa, že výslednú (ne)kvalitu jojkárskeho seriálu musím hodiť na brutálne rýchle tempo nakrúcania: jedna epizóda má cca 35 minút a je ich odvysielaných päť behom jediného týždňa. Takýto hektický tlak sa musel podpísať na výsledku. Ak nie, potom nechápem, prečo sú dialógy jedným slovom neznesiteľné, otázkou však je, prečo sú herecké výkony tragikomické (česť výnimkám: Slezáček, Turzonovová, Bárta a Braňo Bystriansky) vrátane Rákovej, ktorá je prekvapivo nesympatická a jej maďarské zaťahovanie je veľmi neprofesionálne; lepšie by bolo už to, keby pozerala do kamery (našťastie herečka sama včas pochopila, že ako-tak zvláda len komikcé popletené prsnaté Maďarky a jej postava "odišla na liečenie"). Zaujímavosťou je, koľkokrát v jednej epizóde herci konzumujú jedlo a s plnými ústami rozprávajú, mliaskajúc až z toho mrazí a to sa vôbec nebavím o škaredej "neosvetlenej" výprave, odpadových zápletkách, otravne "ľudskej" pesničke inak uchádzajúcej kapely Desmod a reklamách (prevažne jogurty sú hlavným jedlom dňa). Hysterické a hlúpe. Viac v mojom článku na Recenzie.org: http://recenzie.org/serialy/42-preco-je-panelak-sracka# ()

MM_Ramone odpad!

Slovenská telenovela, ktorá nijak neprevyšuje, ale ani nezaostáva za svojimi juhoamerickými vzormi. Herecké výkony na úrovni ochotníkov zo špeciálnej, osobytnej školy. Výprava, kostýmy, kulisy za pár grošov. Najlacnejšia televízna kamera. Námet, scenár a charaktery postáv by som označil ako buransko primitívne. Je to odpad so všetkým smradom, hnusom a hnilobou, čo ku nemu patrí. Odporný odpad! ()

gogo76

Nemyslím si, že si tento seriál zaslúži také nízke hodnotenie. Sledujem to iba občas a aj to iba letmo popri surfovaní po csfd,ale sledovanosť to má obrovskú, takže hodnonie nás filmových maniakov je dosť zkreslené a neobjektívne. Myslím že by sa našli väčšie sračky. Pre mňa to nie je,nedokázal by som to pozerať pravidelne a pozerať to kvôli tomu, len aby som niečo pozeral, tak to už vôbec nie.Objektívne 40%. ()

• Po megaúspechu Susedov, bol Panelák promovaný ako seriál, kde z pôvodnej zostavy seriálu Susedia hviezdi len Viki Ráková a Andy Kraus sa rozhodol ostať pri scenári. Nakoniec sa ale v priebehu rokov mihli vo väčších či menších úlohách všetci legendárni Susedia, Zuzana Tlučková ako sestrička Ryšavá, Marta Sládečková ako Imrova mama, Peter Marcin ako prominentný pacient u zubára a v silvestrovskom špeciáli si dokonca aj samotný Andy Kraus strihol cameo maďarského pikolíka, ktorý maďarským prízvukom a nalepenými fúzami nápadne pripomínal populárnu postavu z pôvodného sitcomu. (matthew.17)
  • Epizódne postavy si v seriály zahrali aj olympijsky víťaz Jevgenij Pľuščenko, tenistka Daniela Hantuchová či spevák Richard Müller. (Raccoon.city)
  • Panelák oslávil piate výročie svojho vysielania 160 kilogramovou tortou za 4,000 eur. (Raccoon.city)