Panelák (TV seriál)

Komedie / Drama

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab, Ján Koleník, Zuzana Mauréry, Roman Luknár, Samuel Spišák, Zuzana Vačková, Andrea Karnasová, Zuzana Haasová, Kristína Turjanová, Pavol Topoľský, Matej Landl, Alexander Bárta, Petra Bubeníková, Michaela Javorčeková, Zuzana Tlučková, Viki Ráková, Dagmar Duditšová, Štefan Skrúcaný, Michaela Zelenáková, Alžbeta Stanková, Peter Sklár, Marko Igonda, Ivana Kuxová, Hana Gregorová, Michaela Kouřilová, Helena Krajčiová, Sväťo Malachovský, Milan Ondrík, Zdena Studenková, Adela Mojžišová, Ľubomír Paulovič, Zuzana Kubovčíková Šebová, Dušan Szabó, Lucia Lužinská, Henrieta Mičkovicová, René Štúr, Petra Blesáková, Zuzana Fialová, Sabrina Grláková, Danica Matušová, Danica Jurčová, Dominika Kavaschová, Andrej Hranáč, Ján Hranáč, Barbora Švidraňová, Michal Kubovčík, Kristína Farkašová-Tormová, Daniela Mackovičová, Petra Millerová, Tomáš Pokorný, Juraj Rašla, Martin Trnavský, Ladislav Konrád, Dávid Bičan, Eva Sakálová, Dušan Kollár, Klaudia Matuščinová, Jana Kovalčiková, Kristína Svarinská, Gabriela Marcinková, Lucia Rantová, Ivan Romančík st., Oliver Zelenák, Zuzana Porubjaková, Erika Havasiová, Milena Minichová, Michal Hudák, Nadežda Jelušová-Vladařová, Zuzana Kocúriková, Peter Šimun, Kristína Greppelová, Viktória Belayová, Zuzana Marušinová, Monika Haasová, Lukáš Hoffmann, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Juraj Šimko, Ondrej Kovaľ, Charlotte Rácová, Zuzana Norisová, Jozef Bujdák, Zuzana Skopálová, Lenka Barilíková Spišáková, Monika Potokárová, Sylvain Machac, Jozef Vajda, Anna Sakmárová, Filip Tůma, Jana Valocká, Ondrej Hraška, Soňa Petrilová, Lucia Siposová, Kristína Mečko, Eva Mária Chalupová, Peter Oszlík, Ondrej Antálek, Veronika Paulovičová, Elena Podzámska, Judita Vargová, Martin Kaprálik, Pavol Plevčík, Marta Potančoková, Zuzana Moravcová, Mária Breinerová-Mačáková, Braňo Mišík, Anna Maľová, Ľubomír Bukový, Katarína Ivanková, Martin Šalacha, Martin Nahálka, Oldo Hlaváček, Karin Haydu, Tomáš Palonder, Lucie Vondráčková, Alena Michalidesová, Ľudmila Trenklerová, Martin Kusenda, Michal Novák, Vanesa Antovská, Laco Hrušovský, Žofia Martišová, Zuzana Frenglová, Jana Kolesárová, Slávka Halčáková, Jana Wágnerová, Helena Geregová, Jana Gavačová, Katarína Brychtová, Lukáš Latinák, Dušan Vaňo, Nina Gergieva, Dáša Mamba Šarközyová, Vlado Černý, Marek Majeský, Alžbeta Ferencová, Ivo Gogál, Andrej Hryc, Juraj Kemka, Mária Havranová, Henrieta Kecerová, Vladimír Bartoň, Zuzana Šímová, Branislav Matuščin, Gregor Hološka, Henrich Plátek, Marián Labuda ml., Csongor Kassai, Patrik Žiaran, Andrej Kováč, Gabriela Dolná, Paľo Janík ml., Martin Hrebeň, Petra Lenártová, Mária Landlová, Ivo Ladižinský, Hana Gajdošová-Letková, Peter Trník, Vladimír Obšil, Bibiana Ondrejková, Lukáš Pelč, Ján Lehotský, Igor Kasala, Juraj Ďurdiak, Gejza Benkő, Michaela Chovancová, Andrea Lehotská, Vladimír Oktavec, Štefan Hric, Eva Vejmělková, Eva Máziková, Lukáš Dóza, Laura Wengová, Veronika Adamičková, Eva Urbaníková, Martin Vitek, Vladimír Volečko, Ján Gallovič, Fedor Flašík, Peter Kočiš, Dagmar Dianová, Marta Sládečková, Vlado Voštinár, Gregor Hraška, Branislav Bajus, Mário "Kuly" Kollár, Ingrid Filanová-Žirková, Jaroslav Slávik, Thomas Kamenár, Dušan Vitázek, Karolína Čičátková, Jana Mináriková, Lujza Schrameková Garajová, Adriana Geričová, Michal Spišák, Katarína Štumpfová, Robo Opatovský, Peter Aczel, Beáta Andrašovanová - Dubasová, Andy Kraus, Zuzana Smatanová, Alfréd Aczel, Ján Dobrík, Lukáš Frlajs, Renáta Ryníková, Lucia Tvrdoňová, Marek Vašut, Darina Vašíčková, Pavol Klimašovský, Marián Lipták, Boris Zachar, Richard Müller, Vojtěch Dyk, Radoslav Macuha, Maroš Balážik, Mojmír Caban, Branislav Deák, Radoslav Gažo, Viktória Haseková, Vanda Hoffstädterová, Milan Lasica, Števo Martinovič, Barbora Chlebcová, Jakub Landl, Ján Mistrík, Adriana Vallová, Robo Kazík, Ruslana Kurilcová, Matej Sajfa Cifra, Zuzana Cigánová, Jevgenij Libezňuk, Tony Moisés, Rastislav Rogel, Marián Zázrivý, Daniela Hantuchová, Robo Papp, Igor Adamec, František Borovský, Martin Malachovský, Eva Dočolomanská, Adam Ďurica, Sisa Sklovská, Jakub Gogál, Xénia Kubová, Gregor Mareš, Juraj Predmerský, Tina, Karol Trnka, Peter Cmorík, Michaela Rimková, Karel Škarka, Jaroslav Žídek, Tomáš Botló, Lenka Čviriková - Hriadeľová, Radoslav Brzobohatý, Ján Ďurovčík, Anastacia, Ladislav Potměšil, Peter Batthyány, Michal Martikán, Thomas Puskailer, Václav Neckář, Silvia Šarköziová, Juraj Mokrý, Celeste Buckingham, Dominika Cibulková, Peter "Kuko" Hrivňák, Lenka Košická, Marek Uram, Martin "Pyco" Rausch, Soňa Norisová, Albert Černý, Petra Navrátilová, Danica Hudáková, Kristína Sihelská, Daniel Štrauch, Peter Klinko, Milan Malinovský, František Balog, Michaela Kapráliková, Barbora Andrešicová, Peter Mattes, Ľubko Veselský, Ivan Béla Vojtek, Anna Nováková, Lukáš Pavlásek, Miro Mráz, Katarína Andrejcová, Ľubica Očková, Richard Klvač, Jozef Petráš, Katarína Jančula, Naďa Vladárová, Noël Czuczor, Simona Kollárová, Patrik Paušo, Broňa Kováčiková, Jevgenij Pljuščenko
  • SeanLSD

To ľuďom nestačí každodenné vŕtanie sa vo vlastných sračkách, a že ich isto nie je málo, to ich baví ešte sa na to aj po večeroch pozerať v telke ? Alebo majú pocit, že keď sa takéto v bežnom živote bežných smrteľníkov zásadné pičoviny riešia v bedni, tak sú vlastne aj oni sami hviezdy ? Že sa o ich starosti s bytom, deťmi, peniazmi a debilnými vzťahmi potom akože niekto stará ? Alebo je to len obyčajná nízka škodoradosť z toho, že to sú problémy niekoho druhého ? Vysvetlí mi niekto tento sociologický jav alebo sa najprv tiež musím zaradiť k papučovým gaučovým nekonečným pozeračom? PS - napadá mi výrok hlavného hrdinu Kamenného mostu : „Panelák – vrchol stupidity lidské civilizace.“ Lenže takisto aj prispôsobivosti. Ktovie, čo by na to Le Corbusier...(2.11.2009)

Musím uznať že prvé dve časti boly veľkou biedou no postupne Panelák naberal na serióznosti, herci ako Slezáček,Turzonovová či Mórová podávajú skvelé výkony, navyše seriál je veľmi prirodzený, rozhovory niesú okopírované z priblblých amerických seriálov takže v celku zaujímavé dielo i so skvelým komparzom. A myslím že hodnotiť po zhliadnutí jednej časti nie je správne, no ak by som mal tak urobiť pravdepodobne by som sa rozhodol ako väčšina z vás keďže dve úvodné časti boli naozaj veľká bieda.(22.2.2008)

• tommy187

Panelák je obrovský seriál, a to naozaj doslovne. Pozerá ho mnoho ľudí (a každý deň sa stáva súčasťou ich života), a tí vôbec nevedia, že takýchto amerických seriálov je viac než dosť, svojím spôsobom v Amerike je oveľa viac lepších seriálov. Ďalej v ňom hrá príšerne veľa hercov (v podstate takmer väčšina slovenských hercov :) ) a začína mi to veľmi liezť na nervy. Prvé časti boli ešte ako-tak schopné, bola tam fakt výborná zápletka. Ale teraz už to je priemerný, miestami až podpriemerný a komerčný seriál. Ako dobre, neodsudzujem ľudí, ktorí ho pozerajú, ale ja každý deň strácať čas nebudem týmto seriálom ...(23.3.2013)

• maxxxim

Novodobý škvár v podaní slovenských nehercov. Už by som chcel vidieť, kde sa žije ako v onej búde. Všetci sú hraví a prirodzení. Skutoční ako Mulderova teória o participácii mimozemšťanov na chode dejín. Kulisy vyzerajú ako vystrihnuté z najdrahšieho hotela v Dubaji a ľudia, tých zhrniem jediným slovom elita. Skomolenina scénok z vianočnej večierky pre deti do 3 rokov podtrhnutá rozhovormi s neomalenosťou a mimickou vyspelosťou artikulačného tlmočníka začiatočníka. Sa môžem staviť, že po príchode na pľac sa všetci rozcvičia, aby ako tak rozhýbali svoje skostnatené a naivné "herecké" umenie. Ktoré následne neváhajú pretaviť do skvostu našej novodobej seriálovej filmotéky. Jednoznačne možno záverom konštatovať, že im ušiel herecký vlak do krajiny za rieku Morava, kde si stihlo kúpiť lístok niekoľko desiatok českých kolegov, ktorí sa ním vyvážajú už "hezkých pár let."(3.2.2009)

• HDeer

Nehľadiac na postupnú a neskoršie absolútnu telenovelizáciu seriálu, Panelák začínal ako svieži projekt a na domáce pomery dovtedy neobvyklý koncept, vrátane samotnej reklamnej realizácie. Občasné cliffhangeríky, nelogickosti a absurdné dialógy sa ešte dali v začiatkoch vnímať ako štandardné prvky slovenského storytellingu, neskôr sa z nich stali ostrieľané nástroje na zneužívanie divákovej dôvery a prekrúcanie skutočnosti. Po niekoľkých sériách sa (teraz už bohatý) Kraus dovtípil, že tendencia stereotypu sa nevypláca, a tak sa rozhodol vložiť fenomén konfliktu, ktorý spoľahlivo rozvrátil každý partnerský zväzok v seriáli, vrátane nášho obľúbeného páru dôchodcov. Neznamená to, že by som na časy sledovania tohto seriálu spomínal s konkrétnou nechuťou, ale myslím, že sa dali vyplniť omnoho zmysluplnejšou aktivitou, či už hovoríme o pozeraní do steny, alebo maratónoch Očarenia.(26.11.2016)

• - Keďže seriálové dvojičky Andrej a Janko Hranáčovci nemali počas nakrúcania čas na školu, nechali sa doučovať hercom Alexandrom Bártom, ktorý má základnú pedagogickú prax. (R4D0)

• - Panelák oslávil piate výročie svojho vysielania 160 kilogramovou tortou za 4,000 eur. (Raccoon.city)

• - Natáčanie intra V. série prebehlo dosť pozoruhodným spôsobom. Grafickí dizajnéri najskôr odfotili ateliéry bez nábytku a neskôr s ním, cieľom mal byť efekt rýchleho pribúdania nábytku. (R4D0)