Panelák (TV seriál)

Komedie / Drama

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab, Ján Koleník, Zuzana Mauréry, Roman Luknár, Samuel Spišák, Zuzana Vačková, Andrea Karnasová, Zuzana Haasová, Kristína Turjanová, Pavol Topoľský, Matej Landl, Alexander Bárta, Petra Bubeníková, Michaela Javorčeková, Zuzana Tlučková, Viki Ráková, Dagmar Duditšová, Štefan Skrúcaný, Michaela Zelenáková, Alžbeta Stanková, Peter Sklár, Marko Igonda, Ivana Kuxová, Hana Gregorová, Michaela Kouřilová, Helena Krajčiová, Sväťo Malachovský, Milan Ondrík, Zdena Studenková, Adela Mojžišová, Ľubomír Paulovič, Zuzana Kubovčíková - Šebová, Dušan Szabó, Lucia Lužinská, Henrieta Mičkovicová, René Štúr, Petra Blesáková, Zuzana Fialová, Sabrina Grláková, Danica Matušová, Danica Jurčová, Dominika Kavaschová, Andrej Hranáč, Ján Hranáč, Barbora Švidraňová, Michal Kubovčík, Kristína Farkašová-Tormová, Daniela Šencová, Petra Millerová, Tomáš Pokorný, Juraj Rašla, Martin Trnavský, Ladislav Konrád, Dávid Bičan, Eva Sakálová, Dušan Kollár, Klaudia Matuščinová, Jana Kovalčiková, Kristína Svarinská, Gabriela Marcinková, Lucia Rantová, Ivan Romančík st., Oliver Zelenák, Zuzana Porubjaková, Erika Havasiová, Milena Minichová, Michal Hudák, Nadežda Jelušová-Vladařová, Zuzana Kocúriková, Peter Šimun, Kristína Greppelová, Viktória Belayová, Zuzana Marušinová, Monika Haasová, Lukáš Hoffmann, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Juraj Šimko, Ondrej Kovaľ, Charlotte Rácová, Zuzana Norisová, Jozef Bujdák, Zuzana Skopálová, Lenka Barilíková Spišáková, Monika Potokárová, Sylvain Machac, Jozef Vajda, Anna Sakmárová, Filip Tůma, Jana Valocká, Ondrej Hraška, Soňa Petrilová, Lucia Siposová, Kristína Mečko, Eva Mária Chalupová, Peter Oszlík, Ondrej Antálek, Veronika Paulovičová, Elena Podzámska, Judita Vargová, Martin Kaprálik, Pavol Plevčík, Marta Potančoková, Zuzana Moravcová, Mária Breinerová-Mačáková, Braňo Mišík, Anna Maľová, Ľubomír Bukový, Katarína Ivanková, Martin Šalacha, Martin Nahálka, Oldo Hlaváček, Karin Haydu, Tomáš Palonder, Lucie Vondráčková, Alena Michalidesová, Ľudmila Trenklerová, Martin Kusenda, Michal Novák, Vanesa Antovská, Laco Hrušovský, Žofia Martišová, Zuzana Frenglová, Jana Kolesárová, Slávka Halčáková, Jana Wágnerová, Helena Geregová, Jana Gavačová, Katarína Brychtová, Lukáš Latinák, Dušan Vaňo, Nina Gergieva, Dáša Mamba Šarközyová, Vladimír Černý, Marek Majeský, Alžbeta Ferencová, Ivo Gogál, Andrej Hryc, Juraj Kemka, Mary Bartalos, Heňa Kecerová, Vladimír Bartoň, Zuzana Šímová, Branislav Matuščin, Gregor Hološka, Henrich Plátek, Marián Labuda ml., Csongor Kassai, Patrik Žiaran, Andrej Kováč, Gabriela Dolná, Paľo Janík ml., Martin Hrebeň, Petra Lenártová, Mária Landlová, Ivo Ladižinský, Hana Gajdošová-Letková, Peter Trník, Vladimír Obšil, Bibiana Ondrejková, Lukáš Pelč, Ján Lehotský, Igor Kasala, Juraj Ďurdiak, Gejza Benkő, Michaela Chovancová, Andrea Lehotská, Vladimír Oktávec, Štefan Hric, Eva Vejmělková, Eva Máziková, Lukáš Dóza, Laura Wengová, Veronika Adamičková, Eva Twardziková, Martin Vitek, Vladimír Volečko, Ján Gallovič, Fedor Flašík, Peter Kočiš, Dagmar Dianová, Marta Sládečková, Vlado Voštinár, Gregor Hraška, Branislav Bajus, Mário "Kuly" Kollár, Ingrid Filanová-Žirková, Jaroslav Slávik, Thomas Kamenár, Dušan Vitázek, Karolína Čičátková, Jana Mináriková, Lujza Schrameková Garajová, Adriana Geričová, Michal Spišák, Katarína Štumpfová, Robo Opatovský, Peter Aczel, Beáta Andrašovanová - Dubasová, Andy Kraus, Zuzana Smatanová, Alfréd Aczel, Ján Dobrík, Lukáš Frlajs, Renáta Ryníková, Lucia Tvrdoňová, Marek Vašut, Darina Vašíčková, Pavol Klimašovský, Marián Lipták, Boris Zachar, Richard Müller, Vojtěch Dyk, Radoslav Macuha, Maroš Balážik, Mojmír Caban, Braňo Deák, Radoslav Gažo, Viktória Haseková, Vanda Hoffstädterová, Milan Lasica, Števo Martinovič, Barbora Chlebcová, Jakub Landl, Ján Mistrík, Adriana Vallová, Robo Kazík, Ruslana Kurilcová, Matej "Sajfa" Cifra, Zuzana Cigánová, Jevgenij Libezňuk, Tony Moisés, Rastislav Rogel, Marián Zázrivý, Daniela Hantuchová, Robo Papp, Igor Adamec, František Borovský, Martin Malachovský, Eva Dočolomanská, Adam Ďurica, Sisa Sklovská, Jakub Gogál, Xénia Kubová, Gregor Mareš, Juraj Predmerský, Tina, Karol Trnka, Peter Cmorík, Michaela Rimková, Karel Škarka, Jaroslav Žídek, Tomáš Botló, Lenka Čviriková - Hriadeľová, Radoslav Brzobohatý, Ján Ďurovčík, Anastacia, Ladislav Potměšil, Peter Batthyány, Michal Martikán, Thomas Puskailer, Václav Neckář, Silvia Šarköziová, Juraj Mokrý, Celeste Buckingham, Dominika Cibulková, Peter "Kuko" Hrivňák, Lenka Košická, Marek Uram, Martin "Pyco" Rausch, Soňa Norisová, Albert Černý, Petra Navrátilová, Danica Hudáková, Kristína Sihelská, Daniel "GoGo" Štrauch, Peter Klinko, Milan Malinovský, František Balog, Michaela Kapráliková, Barbora Andrešičová, Peter Mattes, Ľubko Veselský, Ivan Béla Vojtek, Anna Nováková, Lukáš Pavlásek, Miro Mráz, Katarína Andrejcová, Ľubica Očková, Richard Klvač, Jozef Petráš, Katarína Jančula, Naďa Vladárová, Noël Czuczor, Simona Kollárová, Patrik Paušo, Broňa Kováčiková, Jevgenij Pljuščenko, Miriam Merklová, Michal Legíň, Natalia Germani
  • matthew.17

Prvá séria - 90% Soundtrack úžasný, hlavná hrdinka je príjemná zmena po všetkých mladých naivkách a starých potvorách ktoré dovtedy slovenským seriálom kraľovali. Dejová linka Agáta a Kordiak poteší, každá postava prepracovaná do detailov. Druhá séria - 70% Ráková vymenená za Mórovú, Túma za Krajčiovú, detskí herci potlačení a seriál skĺzol do priemeru keďže stratil všetko z toho čo mu pridávalo hviezdičky. Aj tak šlo o slušnú "podívanú" Tretia, štvrtá séria - Jedným slovom pohodička. Seriál skĺzol z priemeru dobrý na pozerateľný a kvalitatívne veľmi hlboko za prvou sériou aj keď atmosféra bola stále fajn, vo štvorke potešila mrcha Barbora Švidraňová ktorá predviedla sympatický výkon a priniesla do seriálu nového ducha. Od piatej série vyššie - odpad! Všetky prvky ktoré robili Panelák výnimočným boli potlačené, Krausovi zrušili sitcom a tak sa snažil vyventilovať tu. Postavy stratili na svojich charakteroch, úžasný soundtrack sa zmenil na: "hadaj v ktorom diely hra viac chobotin z radia?" Scenaristicky, kamera, režia - odpad!!(29.1.2011)

Ale, ale, ale... zase také strašné to zase nie je. Má to síce kopu ( ale naozaj veľkú ) kopu chýb, ale na druhej strane - videli ste snáď nejaký lepší slovenský seriál? ( Medzi nami - našiel by sa - Mesto tieňov, to ale nemá s týmto nič spoločné ). Myslím, že ani nie. Ja osobne mám dosť tých všetkých ordinácii, priateliek a iných hrôz, ktoré nie a nie nabrať koniec. Tento seriál má aspoň sympatických hrdinov a aj keď je dosť vážny, niekedy sa v ňom objavia celkom vtipné vsuvky a hlášky. Nie, rozhodne nepatrím medzi jeho skalných fanúšikov, ja som len objektívny v rámci slovenskej, možno ešte aj českej tvorby. Takže také slabšie 3*.(8.2.2009)

[6/10] Panelák je úspešný seriál, ktorý ma baví a ked´ večer v telke nieje nič iné tak si to občas zapnem, má to zaujímavé príbehy medzi postavami, vtipné momenty, perfektných hercov. Samozrejme to nieje žiadna dokonalosť, v rámci našej tvorby to nepatrí k tomu najlepšiemu, niektoré veci sú až detinské, ale dá sa nato povzniesť. A ešte mne osobne dosť prekáža postava Božidary Turzonovej, ale inak je to hereckými hviezdami nabité dosť, nájdu sa tu aj zaujímavé postavy, aj zábavné. Ale vedel by som si predstaviť život aj bez tohto seriálu, hlavne ma mrzí, že Kraus kvôli tomuto prestal spolupracovať s Marcinom a je naozaj hlúpe a smutné zároveň, že v posledných sériach Kraus čerpá niektoré námety alebo vtipné scénky so svojich úspešnejších relácií.(22.1.2012)

• MM_Ramone

Slovenská telenovela, ktorá nijak neprevyšuje, ale ani nezaostáva za svojimi juhoamerickými vzormi. Herecké výkony na úrovni ochotníkov zo špeciálnej, osobytnej školy. Výprava, kostýmy, kulisy za pár grošov. Najlacnejšia televízna kamera. Námet, scenár a charaktery postáv by som označil ako buransko primitívne. Je to odpad so všetkým smradom, hnusom a hnilobou, čo ku nemu patrí. Odporný odpad!(14.12.2010)

• Jordan

spomedzi televíznych žánrov a subžánrov je daily jeden z tých najopovrhnutiahodnejších, pred reality show je zrejme v mojom rebríčku asi na predposlednom mieste, preto akýkoľvek daily by viac ako jednu, možno pri extra veľkej snahe dve hviezdičky, nikdy nedostal; Panelák je tuším po pokuse TV Markízy so seriálom Medzi nami asi druhý slovenský daily, preto mu patrí istý status "pioniera", aj tak je to ale dosť zlý seriál, síce slušná plejáda schopných hercov (Turzonovová, Bárta, Paulovič, Slezáček, Mórová) nemá čo hrať, je to doslova nuda, navyše hlavná postava v podaní Viki Rákovej, ktorá u Susedov zažiarila, pretože využila humorný potenciál "hry" s maďarským prízvukom, v tomto type seiálu a v tejto role vôbec nevie, čo robiť, nezvláda ju, pri tom je to veľmi šarmantná a pekná baba . . . a asi najväčšou chybou je, že to nemá "žáner"; rozpačitosť medzi dramatickým seriálom a sitcomom z toho kričí a divák je rozpačitý spolu so seriálom a jeho "hrdinami"; utešovať sa tým, že aspoň niečo sa na Slovensku vyrába a že aspoň niekde môžu herci hrať, to je veľmi chabé a neadekvátne, pretože ak sa bude aj naďalej "aspoň" niečo vyrábať a to "aspoň" niečo bude rovnakej kvality, tak si slovenský televízny diváci zvyknú na veľmi nízku kvalitu a ich vkus bude strašne trpieť: kvalitu nebudú schopní oceniť ba možno ani len vytušiť a v balaste sa budú topiť; možno by seriálovej tvorbe prospelo, aby sa veci nerobili na kolene, na rýchlo a len preto, aby boli a zarábali, ale trochu času na vývoj, šanca a väčší priestor pre mladých ľudí (scenáristov, režisérov, autorov) - to by mohol byť liek pre slovenskú seriálovú tvorbu;(7.3.2008)

• - Spoiler: Od úplného začiatku až do konca zostali v Paneláku len tri postavy, a to: Ivana (Diana Mórová), Angie (Mirka Partlová) a Michal Bajza (Marián Miezga). [Zdroj: joj.sk] (JADIM)

• - Ateliéry, v ktorých sa Panelák nakrúcal, bolo nutné poriadne nasvietiť, aby boli všetky zábery dostatočne kvalitné. Na tento účel sa používalo až 220 svetiel, ktoré mali dokopy cez 400 000 wattov. [Zdroj: joj.sk] (JADIM)

• - Predstavitelia Agáty a Milana, ktorých vzťah bol hlavnou témou prvých sérií, Viki Ráková a Alexander Bárta sa spoznali už pred rokmi v maďarskom divadle Thália, kde obaja účinkovali. Túto informáciu si ale máloktorý bulvárny denník hodlal overiť, preto bolo v rozhvoroch často uvádzané, že sa spoznali až na natáčaní. (matthew.17)