Reklama

Reklama

Džuon: Široi ródžo

  • Japonsko 呪怨 白い老女 (více)
Horor
Japonsko, 2009, 61 min

Obsahy(1)

V jednom domě dojde k brutální vraždě. Puberťák se rozhodne zavraždit celou svou pětičlennou rodinu a následně provést sebevraždu. Po jeho smrti najde policie kazetu, na které byl nahrán podivný hlas neznámé ženy. Má tento hlas ženy něco společného s touto strašlivou vraždou? (LIVINGDEAD)

Recenze (18)

tombac 

všechny recenze uživatele

Pokus navázat na japonskou sérii Ju-on bez Kayako a víceméně Toshia. Žel bez pořádného bubáka, vynalézavých hunusolekaček, klaustrofobní atmosféry a Shimizua na režisérské sesli to nefunguje a film už v druhé půlhodině nudí až hrůza. Směšná cupitající stařena s basketbalovým míčem v rukou jako náhrada za respektuhodnou Kayako je snad blbý vtip. ()

Kangax 

všechny recenze uživatele

Skutočne až prekvapujúco dobrý diel už naozaj trochu pridlhej série Ju-on... Zaujímavé, ako ešte aj teraz to mrazenie v chrbte funguje...Samozrejme že nie u každého ako vidno aj tu na CSDF, jednoducho japonské horory sú založené na niečom inom než tie americké či európske..a celkovo tu nie sú populárne.. Áno sú iné, založené na iných princípoch....Skôr na zvukoch, než na hudbe, skôr na depresii než na dementných vtípkoch na odľahčenie... Len ich preboha nepozerajte v dabingu, ale v pôvodnom znení , lebo 50% atmosféry je založených na zvukoch, ktoré pri dabingu sú drasticky potlačené ( myslím hlavne staršie diely Ju-on- tento sa naštastie ešte dabingu nedočkal...) ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Jsem za jedno s Kangaxem. Přiznávám že v Asijských duchařinách mám mezeru, viděl jsem všechny ty důležité ale takové ty béčkové, či méně známé mě teprve čekají. Celá serie Grudge je nadprůměr(a to myslím i remake jedničky). Tenhleten díl mě bavil též vysoce. Díky jeho krátkosti není čas na nějaké kecání a jen se straší. Film jsem si pustil někdy kolem 2 hodiny v noci a teda nepříjemný pocit co jsem měl u scény kde se neustále ta Japonka opakuje jsem už dlouho neměl. Jen mě zklamalo že vždycky odněkud vyběhla ta starší paní, což teda moc dobrý nebylo protože jsem to neustále očekával a pak tedy to napětí vyhaslo. Docela mě udivila atmosféra která byla dokonalá. Škoda že film nebyl jako prvních 15 minut to by byla pro mě dokonalost. Další škoda je k dalšímu dílu kterej se podle mého kvalit nedotýká tomuhle dílu ani po kotníky. ()

Hunter2222 

všechny recenze uživatele

Nechápem, čo je také zlé na tomto diely. Mňa náhodou dosť bavil. Síce to už nie je to, čo Ju-On býval vo svojich začiatkoch, ale ide si to vlastnou cestou. Prvé scény sú vynikajúce! Skvelé hudobné podfarbenie, tajomnosť a niečo čoho sa človek môžeš aj zľaknúť. Ďalšie časti filmu sú na trochu nižšej úrovni, ale to vykompenzuje koniec, ktorý dá všetky príbehy do kopy a vytvorí celkom solídnu pointu. Jediné, čo môžem vytknúť sú slabšie herecké výkony a občas zlá hudba. Celá séria: Ju-on (2000), Ju-on 2 (2000), Ju-on: The Grudge (2003), Ju-on: The Grudge 2 (2003), Grudge: Old Lady in White, The (2009), The Grudge: Girl in Black (2009). ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Všem odpůrcům série Saw doporučuju zhlédnout sérii Ju-On. To je teprve recyklace. Ju-on: Shiroi rôjo není formálně špatným filmem, avšak dokáže nudit i na ploše šedesáti minut, což je vskutku jevem nevídaným. Upozorňovat na to, že dlouhovlasé duchařiny mají to nejlepší dávno za sebou, je asi zbytečné. Další díl nejspíš přijde tak jako tak. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Film vznikl na počest desátého výročí existence hororové série Ju-on. (ČSFD)

Reklama

Reklama