poster

Sadako 3D

 • Japonsko

  貞子3D

Horor

Japonsko, 2012, 95 min

Režie:

Cutomu Hanabusa

Předloha:

Kódži Suzuki (kniha)

Hudba:

Kendži Kawai
 • hladass
  *

  I když už byl o Sadako natočen jeden výborný film, Hanabusa si asi řekl, že to převypráví po svém, lépe a jako bonus v 3D... Naivka... Zapomněl totiž na několik zásadních atributů moderního hororu... A to zajímavý příběh, že se 3D v hororech prakticky nikdy neosvědčilo a že v duchařských hororech jde zejména o děsuplnou atmosféru, kteréž se nepřiblížil ani na sto honů... Digitální efekty jsou spíše trapné a celkově dlouhovlasé holčičky v bílém, které všechny děsily na přelomu dvacátého a jednadvacátého století, už dávno nikoho neděsí a řekl bych, že i vyšly na několik následujících let z módy, než opět prodělají renesanci... Takže za mě docela zbytečný film, na jehož pokračování se rozhodně netěším, ale v rámci překladu titulků ho zkouknu...(18.11.2015)

 • Morholt
  *

  No jo. Doba nám pokročila, VHSku už by asi dneska málokdo měl na čem pustit a tak se vzkříšená Sadako pustila do světa internetu. Tenhle pokus vydělat ještě nějaký ten jen na původním Kruhu vůbec nevyšel. Atmosféra jak japonského originálu, tak amerického remaku je tatam, scénář je obšlehnutý a s triky si tu nikdo hlavu také nelámal. Neviděl jsem to samozřejmě ve 3D, ale nemyslím si, že by to byl v tomto případě intenzivnější zážitek. Nechte už tu chudinku ze studně spát. 10%(11.11.2013)

 • fiLLthe3DD
  *

  Bylo mi patnáct a tohle bylo fakt "cool,"mělo to dobrý příběh, skvělé 3D efekty a zajímavé postavy, navíc to byl další zářez do série "Ringu"... Teď je mi dvacet a pozitiv shledávám jen minimum - děj je strašně nezáživný, občas sice nabídne nějakou tu dobrou scénu (těch je fakt minimum), ale ve výsledku je to opravdu nekoukatelné, místy až absurdní (scény kdy Sadako vylejzá z monitorů a jiných zařízení je přehršel, stejně tak superschopnost hlavní hrdinky Ajukawy v podobě ječení byla otravná)... Pochválil bych snad jen ty dlouhonohé a vlasaté potvory, co se mihly na konci. Sem tam se vydaří i nějaké ty efekty, ale i tak Vás ty lítající 3D střepy a podobné pí***iny po čase omrzí... Odpad nedám jen kvůli Sadako, ale bez přetáčení se na to koukat opravdu nedá a to pro film není dobrá vizitka...(12.9.2018)

 • Ghostface2
  **

  Na Sadako 3D jsem se hodně těšil, nakonec musím smutně konstatovat že japonské duchařiny mají svá nejlepší léta bohužel dávno za sebou. Sadako 3D ale podle mě není úplně špatným filmem. Film má docela dobré triky, solidní herce a několik povedených scén. Problémem filmu je ale to že je zdlouhavý a bez pořádné atmosféry.(10.11.2013)

 • corpsy
  ***

  Boli doby, keď Sadako ( resp. americká Samara ) patrila medzi najstrašidelnejšie bytosti v histórii filmu. Lenže, vyzerá to tak, že je to už nenavrátne preč. Snímok, ktorý sa pokúša mytológiu pôvodných príbehov trochu obmieňať, však čo sa týka hororovej stránky neprichádza s ničím novým, dokonca ani ničím hrôzu naháňajúcim. Škoda preškoda, aziati vedia predsa len poriadne poštekliť a pripraviť nás o pokojné noci. V tomto prípade sa, ale nič také nekoná.(6.10.2014)

 • - Autorem literární předlohy s názvem "S" je populární japonský spisovatel Kôji Suzuki. (Conspi)