You're Next

• Velká Británie You're Next

Traktorista

Bombička. Moc se mi to líbilo, zápletka byla celkem odhadnutelná, ale kvůli tomu na to asi nikdo nekoukal. Lekačky jsou dost povedené, atmosféra je hlavně v první půlce velice dobrá, hlavní hrdinka se mi rozhodně zamlouvala se svým přístupem ze Zombielandu - Double tap. Rozhodně zůstane v mé malinké sbírce a vyhne se tak hanobnému vysypání z koše. Prostě parádka .) ()

matko2351

Sama doma, alebo ako sa jedna žena môže postarať o toľkých ľudi pomocou vlastnej šikovnosti a vynaliezavosti. Klobuk dole hlavna hrdinka. Najprv som si myslel že to bude ďaľší podobný film ako Strangers, ktorému som nepochopil, ale už v polke filmu mi bolo jasne že toto dielo bude mať zaujímavejší koniec a čo bola nakoniec aj pravda. Taký koniec som nečakal , ale popravde ani ma veľmi nešokoval. Film si zaslúži 4 hviezdičky. ()

znalec.com

Já se chtěl bavit a bavil jsem se. První scéna a hned bradavka. Ne, teď vážně, rozpočet 1M$, kdo čekal špičkové herecké výkony, může být zklamán, leč hlavní představitelka to zvládla se ctí. Scénář nepatřil mezi neprůstřelné, ale svoje si určitě zastane. Vysoce imbecilní chování lovených, na které jsme asi všichni zvyklí, se tentokráte snížilo na minimum, ikdyž... Nicméně děj ubíhal, mrtvoly se kupily, hlavní skladba podkreslovala slušná domácí jatka a já přesně tohle očekával. Pár humorných prvků mi jen utvrdilo v tom, že tvůrci to vše vzali také trochu s nadsázkou a proto mi nezbývá, než tomuto ''milému'' snímku dát mých 75%. ()

entokr

Naprosto libovej horor. S bezvadnou zápletkou, vůbec jsem nečekala, že se z toho vyvrbí tak bezvadnej závěr. Z těch všech rádoby hororů posledních let je pro mě tohle jasná pětka. Začalo to poněkud fádně, ale skrytý potenciál hlavní hrdinky mě zvedl ze židle. Rambo v sukních stejně jak jsem nedávno shlédla Kristy je tohle opět horor, kde táhne celej film jen neuvěřitelný know how hlavní hrdinky, která ač se zdá jako lehce zabitelná pipina, až tak lehko ji sejmout nepůjde. Looking for magic na kterým se nesla rytmický vlna skoro celý film je jen hudbou podtržitelnej fakt, že si to fakt užijete. Pro mě nezapomenutelná pětihvězdičková jízda. Tohle bude jeden z filmů, který si budu pro oživení v paměti pouštět ještě hodněkrát za sebou. Ale poprvé s tímhle filmem bylo naprosto nezapomenutelný, teď když už vím jak to dopadne a proč se vlastně nějaký maskovaní idioti vrhli zrovna na rodinný setkání už to pro mě nebude taková pecka, nicméně těch sličných zvuků bublající krve ze všech možných otvorů si budu moci užívat pořád. SPOILER naprosto lol pro mě bylo jak ta machryně vyběhla ze dveří ještě v mega akčním zpomaleným záběru a měla to fakt pěkně zařízlý. :D A co si myslel ten prasečí ksicht tlustoprd na konci? No když už bych byla tak rozjetá, tak bych si teprve víc užila ten poslední kuch. A proč kurva ne?! Další lol ten chlupatej, co potvrdil policejní inteligenci tím, jak vletěl na dvěřní sekyrku, ale zasloužil si to, když střelil jako správnej polda (vždy přijedou pozdě, nebo zastřelí oběť místo vraha) :D tu jedinou opravdovou oběť, co ty jatka díky svýmu umu jediná přežila. Naprostá pecka se super písničkou. Doporučuju všem! Proč shlédnout film? A proč kurva ne?! ()

MorningStar

„Fuck! It's not even hot, you dumb bitch.“ Tenhle film má strašně unylou první třetinu. Druhá je mírně podivná a třetí naprosto famózní. Proč? Tak třeba už samotný úvod. Říkejte si, co chcete, ale už v první zabijačce má být vrah představen tak trochu jako nadpřirozený – nebo nadprůměrně činný chcete-li. To aby se divák těšil, až jím bude hlavní hrdina konfrontován a aby se toho setkání kapánek obával, protože „jak by oblíbenec mohl někoho takového porazit?“ Jenomže film si odškrtne své první mrtvé a nic, žádný respekt ke zlu. Sledujeme rodinný sraz, tedy stádo, které bude postupně vybíjeno a taky nic. Je jasný, že v hororech tohoto typu je jakákoliv snaha zapamatovat si něčí jméno předem odsouzená k zániku, ale srovnám-li to třeba s takovým Pátkem třináctého, nikdo tu nemá velkou scénu. Je až k uzoufání jak nudné stádo to před vrahy stojí. Nikdo se nevryje pod kůži, nikdo nemá šmrnc. Je to jenom banda stejně starých ksichtů, z nichž nečouhají ani páni rodiče. První třetina odsýpala a já pořád nikomu nefandil. A protože se protistrana na začátku taky nijak zvláštně nepředvedla, působí začátek vybíjené poněkud prázdně, laicky, odbytě. Ve druhé třetině začne to, na co se každý hororový fanda těší, ale běda začne-li u toho moc přemýšlet. Hrdinové probíhají před okny a používají židle jako štíty namísto toho, aby okna podlezli a jelikož jsou odstřelováni, samozřejmě nikoho nenapadne zhasnout. Pro zbraň si taky skoro nikdo neběží a hlavní hrdina se klidně postaví zády k oknu poté, co za ním zmizel útočník. Žádný „držme se pohromadě“. Žádné „tu místnost prozkoumáme všichni“. A stádo na to jaksepatří dojíždí. V poslední třetině se ale něco změní. Hra na kočku a na myš se obrátí a zhostí se jí jediná jakž tak přijatelná postava. Žádný lekačky, žádný pomalý procházení chodeb, nýbrž nekompromisní boj o život, který překvapí svou gradací. Najednou je komu fandit a hlavní hrdina je skvělý. V duchu mu držíte palce, pobízíte ho, a jelikož se neustále vkrádá hudba, jež připomíná (nebo vykrádá, nevím) ty nejlepší honičky z prvního Terminátora, atmosféra je maximální. Ano, finále to celé zachrání, díky němu se všechen děj předtím propadne do zapomnění. Kdyby byl v podobném duchu natočen celý film a ústřední parta nebyla tak anonymní, byl by to jeden z nejlepších hororů vůbec – bez nadsázky. Je otázka, zdali by to nespravil pořádný český dabing, aby člověk od sebe ty lidi rozeznal. ()

C.A.T.

Vyvražďovačky fakt nemusím. Důvod jednání jsem odhadla hned na začátku, ale celkově má film své kouzlo a udrželo mě to u obrazovky sedět jako přibitá. To se povedlo. ()

Ospalek

Pro mě absolutní zjevení mezi horory, bourající hororovou klasiku a stavějíc klasické příběhy úplně na hlavu. Film je neúprosný a velmi zajímavý, nebudu zastírat, že jsem u něj byl opravdu napnutý. Prosím víc takových filmů, tenhle to má za solidních 85%. ()

Bbulli042

Nech sa nikto na mňa nehnevá. Ale z akého dôvodu má tento lacný balast tak vysoké hodnotenie? To už sa sem dostali ľudia, čo Oteckov a Panelák považujú za vrcholovú tvorbu? Veď scénáristicky katastrofa, hlavne rozhovorov čo sa týka achovaním obetí.... Poklona, aká žumpa uspeje tu na čsfd. Ale taká novodobá Nenávisť. Škaredá herečka so škaredým svetrom, ktorý furt na sebe nosí, no lepšie to zahrala ako 95% obecenstva v tomto paškvile. Toto nie je ani dobrý film za pár eur či dolárov. Osobne som sa v prvej pol hodine cítil trápne, bo slová, ako pekný, milý a krásny tam zaznelo snáď tisíckrát. Fakt odpad. Teda až na hlavnú hrdinku a tu pieseň. Jediné dve pozitívne ladené "veci" v tomto filme. Za to ta jedna hviezda. ()

artlover

Tomuto som ja nenapísala koment? Veď to bola jedna lahodná vyvražďovačka! Masky super, domček fajný a baba, čo vie chytiť sekeru. Čo ešte chcete? Hudba mi sadla. Škoda, že kleslo hodnotenie, ja som bola spokojná. ()

Meraxes

Vlastne iba slasher, síce bez nesmrteľného zabijaka a jačiacej mládeže, čo bolo príjemné vidieť, ale predsa iba slasher. Postupom času pritvrdzuje a v závere je relatívne drsný a má aj niektoré príjemne odľahčené momenty. Zabavil som sa dobre a bolo to vcelku svieže, ale má to veľa slabších miest. Herecké výkony nie sú všetky a po celý čas úplne dobré, niektoré postavy ma celkom vytáčali, iné sa správali iracionálne, mnohé rozhovory sú značne neprirodzené, zabijaci, ktorí mali veľký potenciál sa tu vlastne ani moc neukážu, pričom ostanú len bezduchými zabijakmi a ani nosná myšlienka nie je úplne presvedčivá. Keď chcete získať dedičstvo nebudete vymýšľať takto komplikovaný plán, v ktorom sa môže toľko vecí pokaziť a že sa aj pokazia. Ale samozrejme nerátate s tým, že vaša priateľka je veľmi dobrá v zabíjaní ľudí, lebo to nie je normálne, všakže. K tomu sa You're Next ani nesnaží budovať charaktery postáv, ide proste len o zábavnú vybíjačku, v ktorej sa môžete len tešiť, aké kreatívne smrti prinesie, sekera do hlavy, ubodanie skrutkovačmi, podrezanie lankom. Ja proste od podobného filmu očakávam viac, aj keď je príjemné vidieť, že sa to dá aj bez naháňania vrieskajúcich báb a na solídnej filmárskej úrovni. 3* 67% ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra