Reklama

Reklama

Zavolejte porodní sestřičky

(seriál)
  • Velká Británie Call the Midwife (více)
Trailer 3
Drama / Historický
Velká Británie, (2012–2023), 105 h 39 min (Minutáž: 52–90 min)

Tvůrci:

Heidi Thomas

Hrají:

Vanessa Redgrave (vypravěč), Jenny Agutter, Laura Main, Judy Parfitt, Helen George, Bryony Hannah, Pam Ferris, Ben Caplan, Miranda Hart, Jack Ashton (více)
(další profese)

Série(12) / Epizody(105)

Výpravný retro seriál, který pro britskou BBC vyrobila produkční společnost Neal Street Productions filmového režiséra a producenta Sama Mendese, diváka přivádí do východolondýnského Poplaru na přelomu padesátých a šedesátých let 20. století. Volná adaptace vzpomínkové knihy porodní asistentky Jenny Worthové sleduje osudy porodních sester, které v nejchudší části Londýna poskytují zdravotní péči těhotným ženám a pomáhají jejich dětem na svět. Společně s jejich profesními i osobními vzlety a pády sledujeme také postupný vývoj britské společnosti se všemi dobovými změnami a výzvami. V seriálu, jenž získal různá televizní ocenění, včetně prestižní ceny BAFTA, hraje řada známých tváří. Za všechny jmenujme Jessicu Raineovou, Jenny Agutterovou, Judy Parfittovou, Pam Ferrisovou či Mirandu Hartovou s jejím neopakovatelným komediálním talentem, který probleskuje i v jinak veskrze seriózní roli. (Česká televize)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (38)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

7/71 Nikdy by mě nenapadlo, že si tady tak spokojeně budu sledovat program BBC1 na motivy pamětí porodní asistentky z poválečného East Endu. Ale člověk míní a televize mění. Je to kvalitně napínavé, dostatečně realistické a vcelku i poučné. Jen nejsem příliš na větvi z toho, že od druhého dílu je to v druhém plánu opět show Mirandy Hart, která tou svou jalovou vedlejší linií strhává veškerou pozornost na sebe. Přesto velmi doporučuji a sama pokračuji v dalších sériích. #bbc ()

selfesteem 

všechny recenze uživatele

Moc bych si přála, abych se alespoň u jednoho dílu nerozbrečela. Zatím se mi to ale vůbec nedaří. Nevím, jestli jsem taková plačka nebo je to tou hudbou, je to zkrátka dojemné a nic s tím neudělám. Doufám, že nejsem jediná, kdo je z těch všech hrůz a krás pořád naměkko. I když je otrava pořád brečet a pak z toho mít půl dne bolest hlavy, přesto tento britský seriál považuju za jeden z nejlepších. Pozn. Sleduji v původním znění, díky česká televize! ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Klobouk dolů. Velmi příjemné překvapení, i když se tady samozřejmě jedná i o velmi vážných věcech. Citlivě a lidsky natočeno. Český dabing v čele s Danou Syslovou se hodně povedl. Její medový hlas dokáže člověka uklidnit. Vždycky bedlivě čekám na závěr epizody, kdy jedna z hlavních postav pronese citát a tou myšlenkou krásně shrne to, co se stalo. Začmuchám po knižní předloze. ()

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Po první sérii: vydařený seriál, celkově mile romantický a zidealizovaný - přes příšerné podmínky, chudobu a všechny těžkosti se tam lidi mají v podstatě rádi, pravá láska až za hrob existuje, ulice jsou plné hrajících si dětí a většinou všechno dobře dopadne. Může se to zdát přeslazené, ale není. Hlavní představitelky jsou sympatické postavy, příběhy jsou jednoduché ale zajímavé, povedeným bonusem je hudba. Jen nechápu proč sleduju seriál o porodních sestrách, když mi scény ze samostatných porodů (a jenom představa, že bych někdy mohla být na místě těch ženských) příjdou jak z hororu.... Po druhé sérii: rozhodně se nedá říct, že všechno je tak "bright and shiny" jsko v první sérii. Tempo seriálu je pomalejší a pozornost se přesunula na dvojici, jejíž vývoj byl lehce předvidatelný. Což mi ani nevadilo - tyhle dva bylo milé sledovat i když bylo jasné co se stane. (mimochodem, už nějakou dobu si říkám, že pan doktor vypadá trochu jako Paul McGann. Kouknu na jméno...a on je to jeho mladší bratr. No není ta Británie malá?!) ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

Příjemná mini-série, která má co nabídnout spíše ženské části publika. Ze začátku jsem byla nadšená, poslední dva díly mě ale zase až tak nezaujaly. Někdy mi to přišlo až moc uhlazené a zidealizované. Všechny herečky se mi zdály vybrané dobře, až na hlavní představitelku sestry Jenny - herečka Jessica Raine mi přišla hodně nezkušená, její herecký projev není moc živý a proměnlivý. Probudilo to ale ve mně chuť si přečíst knižní předlohu - memoáry Jennifer Worth. Sérii taky provází povedený dobový písničkový soundtrack - včetně mé oblíbené písničky "Love is a many-splendored thing" ze stejnojmenného filmu. ()

Galerie (1 076)

Zajímavosti (7)

  • V epizodě sestra Monica Joan (Judy Parfitt) ze všeho nejvíce touží po návštěvě biografu, kde promítají žhavou filmovou novinku Za zvuků hudby (1965). Nakonec se toto přání splní nejen jí, ale i ostatním sestrám a také doktoru Turnerovi a jeho ženě. (boxas)
  • První epizoda seriálu je věnována památce zdravotní sestry a autorky předlohy, Jennifer Worth, která zemřela na rakovinu jícnu, než byl seriál dokončen. (Petjaa)

Reklama

Reklama