Zavolejte porodní sestřičky (TV seriál)

Call the Midwife

Zavolajte sestričky

Drama / Historický

Velká Británie, 2012–2020, 67 h 57 min (Minutáž: 52–60 min)

Tvůrci:

Heidi Thomas

Vanessa Redgrave (vyp.), Jenny Agutter, Laura Main, Judy Parfitt, Helen George, Bryony Hannah, Pam Ferris, Ben Caplan, Miranda Hart, Jack Ashton, Jessica Raine, Linda Bassett, Annabelle Apsion, Cheryl Campbell, Simon Sherlock, Gethin Anthony, Aimee Kelly, Ronald Pickup, Monica Dolan, Sharon Small, Jamie Thomas King, Claudie Blakley, Rosalind March, Tom Goodman-Hill, Cara Theobold, Kika Markham, Jennifer Aries, Darwin Shaw, Hayley Squires, Leanne Rowe, Lucy Russell, Lacey Turner, Warren Clarke, Karl Johnson, Lucy Robinson, Matilda Ziegler, Claire-Louise Cordwell, Velile Tshabalala, Jason Watkins, Nell Hudson, Tara Ellis, Robert Putt, Reece Buttery, Anthony Calf, Trevor Martin, Emily Taaffe, Hannah Tointon, Raymond Coulthard, Christopher Dane, Tristan Gemmill, Tommy McDonnell, Stanley Townsend, Louisa Connolly-Burnham, Nicholas Farrell, Zandra Andersson, Louise Dylan, Olivia Llewellyn, David Kennedy, Nancy Carroll, Sandi Toksvig, Michelle Duncan, Ruth Sheen, Maxine Evans, Maria Doyle Kennedy, Rita Davies, Daniel van der Molen, Teresa Churcher, Kate Copeland, Sam Crane, Eileen Davies, David Ryall, Adrian Scarborough, Una Stubbs, Michael Vardian, Lisa Ronaghan, Rachel Marquez, Ella Smith, George Russo, Claudia Jessie, Mia Austen, Sarah Finigan, Nick Hendrix, Killian Scott, Lily-Rose Aslandogdu, Elizabeth Webster, Trixiebell Harrowell, Susan Brown, Reece Pockney, Doron Davidson, Simon Armstrong, Chris Reilly, Jem Wall, Raewyn Lippert, Sheila Reid, Thomasin Rand, Jim Conway, Glen Davies, Sophie Cosson, James Greene, Leo Staar, Fern Deacon, Charlotte Ritchie, Lisa Greenwood, Holli Dempsey, Victoria Alcock, Sophie Rundle, Jessie Cave, Sam Swainsbury, Rosie Sansom, Kornelia Horvath, Charlotte Blake, Jason Maza, Elizabeth Rider, Sarah Quintrell, Kaye Wragg, Hermione Gulliford, Holly Augustine, Chris Cowlin, Tilly Vosburgh, Tina O'Brien, Richard Banks, Amelda Brown, Nina De Cosimo, Chris Leask, Ben Bishop, Jenny Bolt, Kacey Ainsworth, Margaret Stallard, Mark Penfold, Joanne Adams, Manjinder Virk, Alexander Perkins, Patrick Driver, Cecilia Noble, Fiona Skinner, Andrew Koji, Yusra Warsama, Tom Brittney, Daniel Cerqueira, Dinita Gohil, Kadiff Kirwan, Ben Hardy, Jake Davies, Claire Price, Tom Keller, Alexander Cobb, Victoria Yeates, Nicholas Agnew, Joshua James, Bethany Muir, Tessa Churchard, Lucy Phelps, Catherine Skinner, Lucy Sheen, Trevor Cooper, Allan Corduner, Tamla Kari, Emma Stansfield, Susannah Wise, Maggie O'Neill, Josef Davies, Nigel Hastings, Tipper Seifert-Cleveland, Dorothy Atkinson, Colin Mace, Darren Hammock, Sam Gittins, Daniel Kendrick, Genevieve Barr, Katie Males, Lucy Black, Miriam Margolyes, Fenella Woolgar, Emerald Fennell, Hattie Ladbury, Siobhán O'Kelly, Zita Sattar, Katie Moore, Liz White, Paul Copley, Sadie Shimmin, Hannah Morrish, Becci Gemmell, Andrew Havill, Rupert Holliday-Evans, Roger Ringrose, Rosie Jones, Kathryn O'Reilly, Grace Stone, Rosie Cavaliero, Sam Alexander, Harriet Walter, Nicholas Asbury, Dean Whatton, Judy Flynn, Richard Teverson, Katie Lyons, Sarah Winman, Michael Shelford, Simon Chandler, Robin McCallum, Richard Huw, Tamsin Topolski, Adam Sopp, Beth Goddard, Georgina Rich, Gerard McCarthy, June Watson, Pauline Turner, Alisha Bailey, Shaun Aylward, Lauren Coe, Alison Skilbeck, David Bamber, David Calder, Anjana Vasan, Bart Edwards, Jimmy Walker, Lucy Speed, Seline Hizli, Emily Barber, Tim Treloar, Ami Metcalf, Hannah Rae, Dean Christie, Paul Longley, Chris Lew Kum Hoi, Kelly Gough, John Vernon

Standardně dobrý britský seriál, tentokrát zaměřený spíše na ženskou část publika, ale neznamená to totéž co u české a americké produkce - naivita a kýč se zde nevyskytuje ani v nejmenším. Britové mají rádi a často točí historická kostýmní dramata z vyšší společnosti, osudy dělnických rodin očekávajících potomky ve špinavé části mlhavého Londýna poloviny minulého století jsou tedy trochu změnou, ale velmi osvěžující.(28.3.2012)

Velmi povedený seriál, ve srovnání s ním je jen vidět amatérismus českých seriálů poslední doby. Moc zajímavé i z historického hlediska, člověk si uvědomí, jak moc naše společnost za posledních 50 let zblahobytněla. První dva díly trochu pomalý rozjezd, ale s příchodem Mirandy Hartové v roli Chummy seriál nabral tempo. Já na rozdíl od jiných prostě trošku těch vztahů potřebuji. Herečky všechny výborné, jen těch předvedených porodů mohlo být na můj vkus méně... ale chápu, je to seriál o porodních bábách.(14.3.2013)

Pro mne rozhodně zajímavý pohled na život v Londýně 50-tých let. Příběhy většinou smutné, což je dáno tím, že se jedná o nejchudší část Londýna. Mezi jednotlivými díly si musím dát vždy minimálně 2 týdny pauzu, abych nebyl v trvalé depresi. Nicméně jsou tam občas i příběhy optimistické. Seriál je určen primárně ženám a je tam tedy z mužského pohledu až moc porodů, kde rodičky strašně křičí, ale to si musí vyřešit mužský divák sám se sebou. Obsazení je zajímavé, scény s Mirandou Hart vždy slibují alespoň malý úsměv na tváři. Jen hlavní hrdinka je upejpavá pipka, co neví co chce.(16.4.2014)

Hodnotím komentářem, který jsem psala i pro seriál Knick: Doktoři bez hranic - prostě miluju opravdové seriály podepřené historií, pravdou, vývojem, lidstvím a medicínou: Mrazivé, krutě realistické, syrové, historicky podložené, inspirující, naučné, poučné, dech beroucí. Neznám takové množství výstižných přídavných jmen, aby dostatečně vystihovala seriál v celé jeho kráse. Podle hodnocení usuzuju, že i laici v něm našli zalíbení - dovedete si představit, co je to za orgasmus pro nás zdravotníky? :)(21.5.2017)

You have one in the oven! :D prvni serie parada, cekam az se radovy sestry poradne rozjedou a zaklejou, v bordelu vypukne pozar nebo neco podobnyo a sestricka se zamiluje. Miloucke a nenarocne, obcas celkem odporny, ale aspon trosku poucny. BBC umi natahovat trenky az vytaha gumu, tak cekam co z toho bude. Obcas lepsi skoncit driv a v plne parade nez utopit neco jak Downton Abbey. Po druhe serii mne to porad bavi, ale sklouzlo to do celkem chill nudne roviny, zadna akce, nic co bych dal vyhledavala.(20.4.2016)

• - První epizoda seriálu je věnována památce zdravotní sestry a autorky předlohy, Jennifer Worth, která zemřela na rakovinu jícnu, než byl seriál dokončen. (Petjaa)