Kurz sebeovládání (TV seriál)

Anger Management

Kurz sebaovládania

Komedie

USA, 2012–2014, 35 h (Minutáž: 21 min)

Tvůrci:

Bruce Helford

Peter Smokler

Raney Shockne

Charlie Sheen, Shawnee Smith, Noureen DeWulf, Michael Arden, Derek Richardson, Barry Corbin, Selma Blair, Daniela Bobadilla, Laura Bell Bundy, Brian Austin Green, James Black, Brett Butler, Aldo Gonzalez, Stephen Monroe Taylor, Michael Boatman, Martin Sheen, Darius McCrary, Ajay Mehta, Anna Hutchison, Nicole Travolta, Michael Gross, Greg Cipes, Barry Livingston, Steve Valentine, Elaine Hendrix, Ginger Gonzaga, Kristen Renton, Denise Richards, Kamala Jones, Amanda Musso, Meghan Falcone, Danielle Bisutti, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Jackie Joyner, Lindsay Lohan, Kerri Kenney, Tiara Lanai, John Charles Meyer, Mircea Monroe, Steven Krueger, D'Arcy Fellona, Carla Renata, Odette Annable, Masiela Lusha, Lance Lim, Gregory Marcel, Cedric Sanders, Carla Gallo, Angela Trimbur, Michaela Watkins, Jill Basey, Nikki BreAnne Wells, Bruno Amato, Ping Wu, Tiffany Dupont, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Christiann Castellanos, Mitch Silpa, Emily Montague, Katherine Bailess, Kelly Frye, Bob Einstein, Brea Grant, Tina Ivlev, Alexis Carra, Valentina Ivancenco, Will Harris, Andy Mientus, Abigail Wright, Brett Zimmerman, CeeLo Green, Ciara Hanna, Dee Dee Rescher, Fred Stoller, Christine Estabrook, Ethan Erickson, Camilla Jackson, Michael James Bell, Jeff Doucette, Thomas Barbusca, Mario Diaz, Isaiah Mustafa, Don Lake, Johnny Dowers, Michael Swan, Danielle Baker, Davenia McFadden, Jeff Harlan, Leslie Connelly, Jason Williams, Candace Bailey, Arden Myrin, Brian Palermo, Mikaela Hoover, Rigo Obezo, Katherine Von Till, John M. Keating, Carla Jimenez, Laird Macintosh, John Ennis, Rodney J. Hobbs, Carlos Antonio, Carly Steel, Alexandra Ella, Tom Beyer, Lorin McCraley, Gibson Bobby Sjobeck, Marque Richardson, Michael Cory Davis, Christopher Douglas Reed, Christopher Gehrman, Soledad St. Hilaire, Katlin Mastandrea, Jeremy Scott Johnson, Ivar Brogger, Regi Davis, Beth Kennedy, Roy Abramsohn, Tiffany Daniels, Gary Rubenstein, Kristine Angela, Nicole J. Butler, Chaley Rose, Phil Abrams, Louisa Abernathy, Greta Jung, Izabella Alvarez, Pat Battistini, Juan Alfonso, Kenzie Caplan, Hannah Zeile, Meredith Salenger, Carolyn Hennesy, Mimi Kennedy, Kate Reinders, Amanda Bearse, Toby Huss, Matt Cedeño, Stacy Keach, Bryce Johnson, Eddie Shin, Karen McDougal, Ashley Fink, Don Stark, Slash, Jim Meskimen, Marion Ross, Brian Posehn, Carol Kane, Brian Gross, Dana Gould, Rizwan Manji, Richard Moll, Adam Wylie, Brian Dare, Melissa Denton, Matt Bush, Robert Gant, LeAnn Rimes, Kristina Anapau, Kenny Ridwan, Tim Bagley, Mark Povinelli, John Fleck, Nadia Bjorlin, Bob Clendenin, Rebeka Montoya, Tuc Watkins, Gina Gershon, Kim Shaw, Tauvia Dawn, Brooke Peoples, Briana Lane, George Wyner, Suzanne Whang, Eugenio Derbez, Dominic Rains, Ana de la Reguera, Cheech Marin, Kevin Dobson, Julia Duffy, Brooke Lyons, Scott Elrod, Chasty Ballesteros, James Ryen, Tiffany Panhilason, Jim Turner, Aly Michalka, John-Paul Lavoisier, John Witherspoon, T.V. Carpio, Lorna Scott, Jacqueline MacInnes Wood, Eric Steinberg, Will Sasso, Matt Shea, Mercedes Mason, Brant Daugherty, Tara Karsian, Suzanne Ford, Gloria Garayua, Gilbert Gottfried, Marianne Muellerleile, Robin Riker, Greg Perrow, John Henson, Ariana Madix, Asante Jones, Nadia Gray, Christine Marzano, E.J. Callahan, Cheryl Ladd, Izabella Miko, Reggie De Leon, Ben Giroux, Corbin Bernsen, Margarita Franco, Frederick Keeve, Abby Donnelly, Tom Billett

Tim Ryder

Kostýmy:

Julie Rhine

Charlie je zpatky. Zatim ne tak lol hardcore jako 2 a půl, ale je tam velky potencial a Charlie dobrej. Myslim, ze se to jeste vic rozjede, jak uz to tak byva, doladi se postavy, vysperkuji dialogy atd... Prima nahrada za 2 a pul, nejsem hardliner, ale bez Charlieho me to proste nelaka... A osobne teda naopak doufam, ze Sheeen nepřestane s chlastem, tvrdejma drogama a lehkejma holkama, to je jako byste chteli po dexterovi, aby prestal vrazdit... :) No a pak je tu Selma, zeano, pokazde, kdyz prijde na scenu, mam monumentalni OLE...(3.7.2012)

Ale jo. Chvíli jsem se sice chytal nicméně v průběhu druhé sezony už se se seriálem docela vezu. Není to nic kulervoucího a TOP ale svoje kouzlo to má a to nejen díky Charliemu. ... Přiznávám, že postupem času mě to hodně chytlo a se zvyšující se úrovní mi bylo hodně líto ubývajících dílů přede mnou. S Charliem je to zkrátka od Dva a půl chlapa takový dlouhodobý kamarádský vztah přes párty, chlast a ženský. Pro osobní pouto tak zvyšuji na 5*.(11.9.2017)

• m.a.t.o.

„Mňa nevyrazíte, končím. Myslíte si, že ma nahradíte? Len smelo. Už to nebude ono!" Asi tak nejak. Dva a pol chlapa bez Charlieho je nuda a Kurz sebaovládania s Charliem je... bohužiaľ tiež nuda. Seriál má síce zaujímavú prvotnú myšlienku, ale nudné charaktery postáv. Charlieho dcéra a ex sú nezaujímavé, Charlieho terapeutická skupina stereotypná (ufrfľaný dedo rasista, bukvica, loser, šľapka), Charlieho terapeutka, ktorú zároveň kláti je v podaní Selmy Blair pre mňa dokonca neznesiteľná. Jediné, čo ako-tak stojí zato je Charlieho väzenská terapeutická skupina (ktorá však dostane iba minimálny priestor) a Charlieho barmanka (ktorá je charakterovo v podstate kópiou Berty). Zabudol som ešte na Charlieho otca (Martin Sheen), ktorý je však len mužskou variáciou Evelyn Harperovej. Takže koniec-koncov je tento sitcom len dosť chabou napodobeninou pôvodných sérií Dva a pol chlapa, avšak s jedným zásadným problémom - človek sa pri tom prakticky nezasmeje. Za celú prvú sériu (10. častí) bolo tých hlášok a vtipných situácií asi toľko ako v DAPCh za jednu slabšiu časť. A to je zrejme aj príčina, prečo nevidím dôvod "pustiť" sa do ďalšej série. Úprimne, jediné čo ma na Kurze sebaovládania naozaj potešilo bol slovenský dabing.(10.10.2014)

• Milda003

Charlieho návrat k situační komedii jsem si představoval teda trošku jináč - udajně to měla být mega pecka, ovšem po shlédnutí 5ti dílů, přemýšlím, jestli se mam vůbec na šestý dívat. Rozjezd je vždy těžký, nezbývá nic než doufat, že se to rozjede - o čemž zatím bohužel pochybuji a více jak jednu hvězdičku zatím nemohu dát...(16.10.2012)

Nenapadá mě žádný podnět k rozkecání, takže to zkrátím. Je to v pohodě seriál, myslím že Charlie tu podává stejný výkon jako v prvních sériích Dva a půl chlapa. Je to také lepší než jsem čekal, ale bůhvíjaký zázrak samozřejmě ne. Celkem moc se mi nelíbí agresivní a dětinské odezvy na vyhození Sheena z Dva a půl chlapa, jako např. první věta prvního dílu, či Charlieho bowlingová košile v dílu čtvrtém. Může si za to sám, a na rozdíl od nespokojených amerických fanoušků, se mě Dva a půl chlapa s Kutcherem líbí více, než poslední série s Sheenem. Závěrem, tato změna Sheenovi prospěla, ale nijak po něm neslintám, více se mi však líbí sympatické vedlejší role. Za první sérii bych dal 5*, ale dávám jen 4* za ostatní :)(2.10.2013)

• - V 21. epizodě 2. řady dá Patrick (Michael Arden) Edovi (Barry Corbin) čísla do loterie. Tažené čísla jsou 4, 8,15,16, 23 a 42, tedy stejná čísla, která hrála velkou roli v seriálu Ztraceni (od r. 2004). (Chibs)

• - Ještě před začátkem premiéry prvního dílu Charlie Sheen prohlásil, že po konci seriálu končí i jeho herecká kariéra. (S.W.A.T)

• - V 9. epizodě 1. série, kdy Charlie (Charlie Sheen) popíjí se svým otcem v baru, jsou u baru skleničky a flašky. V jednom z dalších záběrů však sklo mizí, načež se opět objevuje. (coffeeblack)