V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

Nix

Tak tohle už tak skvělé nebylo. Tady už mne to moc nebavilo, tady se Wan asi snažil sám sebe překonat, ale místo toho si podrazil nohy. Hlavně po V zajetí démonů se laťka blbě překonává, tohle kdyby nevzniklo, nic by se nestalo. ()

PB2

Nevěděl jsem, do čeho jdu, protože jsem první díl neviděl, ale úvod byl příjemný, bohužel skončil po několika minutách a pak následovalo něco, co bych označil jako sled sestříhaných lekacích scén dlohý půl filmu. Po něm naštěstí film dál pokračuje a zvedá laťku, ale celkově jsem po V Zajetí Démonů čekal něco jiného. Hezky to vystihl T2 - těch kliše nakupených do jedné části filmu bylo prostě příliš - místo děsu to vyvolávalo spíš vztek, a ani ten konec to úplně nespravil. Možná, kdyby vedle mě v kině neseděla parde deb*lů a pořád nerušila, dal bych o hvězdičku víc. ()

RAFT

wau skvělé pokračování ,doleko lepší než předchozí díl .Řeknu to narovinu několikrát sem se lekl , husí kůže u některých scén naskočila, promě nejlepší horor roku.Těším se na pokračování. ()

BrianStorker

Bravo!!! Pokračování snímku Insidious vás nenechá vydechnout. Čistá duchařina s pohledem do nejtemnějšího záhrobí, bez násilí a potoků krve, kterými se to v současných rádoby horrorových snímcích jen hemží. Insidious 2 naštěstí takový není a kráčí si svou osvědčenou cestičkou temného gothického horroru. Bravo, bravo, bravo!!! ()

syphoon

Já čekal více, ale asi jsem zmlsaný letošními "Wanovými démony", což bude těžko někdo překonávat. Každopádně si ten film dám znovu, neboť pár scén mi nebylo tak úplně jasných :) ()

Sinusiridum

Hudba SUPER, film za mě o dost lepší než "jednička"...začalo to nenápadně a pak nebylo kdy vydechnout....k tomu ten příjemně stísňující pocit úúúúúúúúú....dala bych 4 a půl hvězdičky....ale když už míň nebo víc, tak raději víc, protože mě to vtáhlo do děje...BAVILO a mrazení se taky konalo, bonus s masovým vrahem mile potěšil :-) první a druhý díl se šikovně prolínaly... co k tomu napsat víc než SPOKOJENOST :-).... vydařená kinonávštěva ...a ta velká černá skříň v chodbě pro mě (aspoň dnes) NEEXISTUJE!!! :-))) ()

DavidWebb

Tak v prvom rade na dvojku som sa hodne tešil. A po jej dopozeraní začínam rozumieť Wanovej nechuti ďalej točiť horory a radšej sa venovať iným žánrom. Dvojka vlastne vychádza z rovnakého konceptu ako jednotka čo sa dalo čakať, v mnohom ju však vykráda. Zároveň to vypovedá o tom, ako hororovému žánru dochádza dych a zachrániť to môže jedine nejaký nový revolučný prvok/nápad, ktorý tento unavene sa tackajúci žáner opäť vzkriesi. Pretože sa ako diváci neustále pozeráme na to isté a svoj vlastný odtieň šedej tomu dáva iba režisér. Insidious je aj tak z môjho pohľadu "áčkový" horor so svojou jedinečnou atmosférou a nezameniteľným rukopisom. Patrick Wilson si tu strihol svoj vlastný shining part a remeselne je to zvládnuté nie výborne ale iste slušne. Určitému sklamaniu som sa aj tak nevyhol asi kvôli slabo fungujúcemu napätiu a dohromady "len" dvom slušným ľakačkám. Navyše scenár v určitých momentoch nevie príbeh potlačiť správnym smerom, čím niekedy film na mňa pôsobil dojmom paródie, dokonca je v niektorých miestach až neprehľadný. Takže.... Na Jamesa Wana trochu slabé a za seba rozpačité 3 hviezdy. ()

Megynka

Tedy, klobouk dolů, kam se hrabe jednička!!! Prostě paráda, dokonalá propracovanost, opravdu super!!! Vůbec nevím, co víc napsat, nadechla jsem se a vydechla až na úplném konci. Stále jsem se jen soustředila a říkala si: "ahááá, tak takhle to je". Prostě paráda, vůbec nejsem zklamaná, ba naopak!!! ()

Shredder

Asi do prvej polovice filmu som uvazoval nad 4 hviezdickami, ale potom sa to zvrtlo. Insidious 2 zacina zaujimavo, vtiahne divaka do deja a Wan dokazuje, ze este stale dokaze navodit desivu atmosferu. Nechyba tomu ani inovacia, klasicky scenar strasidelneho domu nahradzaju dve linie, ktore su zaujimave, avsak ani jedna nie je konzekventna. Priblizne v polke filmu su zahady minulosti rozlustene a Indious sa meni z duchariny skor na nieco, co pripomina nekrvavy slasher. Samotny zaver je vykradacka a slaby odvar jednotky, ktory skor divak pretrpi, nez si ho uzije. Par atmosferickych momentov sa v prvej polke najde, ale film ako celok je nekompaktny a rychlo straca dych. ()

Zombiepod

Z Jamesa Wana sa definitívne stal majster moderného hororu. Dokonalé napojenie na predošlý diel, v ktorom režisér kombinuje prvky klasického hororu s modernými, aj keď mierne okukanými prvkami pod svojím povestným rukopisom. Istá podobnosť s The Conjuring tu je, predovšetkým strih, kamera a rekvizity (niektoré sú v týchto filmoch až úsmevne identické). Scenárom a sériovým prepojením sa však na Insidious 2 nič spomínané nevyhrabe. Plíživá atmosféra, niektoré lakačky na infarkt, mnoho fantasy prvkov a záverečná polhodina, z ktorej mi napätím takmer ošediveli vlasy. Navyše nevídané, avšak trefné odľahčenie málinko vtipnými hlodmi v podaní nezabudnuteľnej dvojice excentrických paranormal expertov. Horor roka. ()

sWONDER

Dostal som solídny horor s overeného (otrepaného), aj keď už nie, až tak strašidelného prostredia, ktorého druha polovica a ucelovanie príbehu bolo pre mňa akosi nasilu prekombinované. Zimomriavky niekoľkokrát dokonale pobehali moje telo, až na tie "hudobne" úlety. Wan opäť nesklamal a zas dokázal, že je majster novodobých hororov. Vyššie ako na tri nejdem aj kvôli podstatne slabšiemu finále ako v jednotke. Na druhej strane o dosť lepšie ako Conjuring. 3 a pol. ()

Knor

Vynikající pokračování, které nebylo už tak děsivé jako první kapitola, ale laťka zůstala pořád hodně vysoko. Film pokračuje přesně tam kde se skončilo a děj jede naplno a bez větší přestávky. Myslím, že rozvíjet takto dynamicky děj, tvořit dál záplatky a stále děsit k smrti to už přece chce opravdu talent a um. A dle mého pánové Wan a Whannell mají obojího na rozdávání. Smekám klobouk před těmito novodobými mistry hororu. Insidious 2 jsem si moc užil a těším se na třetí díl (doufám, že ho ho budou mít stále pod palcem stejní tvůrci). PS: The Conjuring stále nepřekonáno. ()

.killer.

Bohužel, lehké zklamání. Ukazuje se, že by Wan neměl pouštět na svět dva filmy v jednom roce. Režisérova větší pozornost padla na film V zajetí démonů (který je bezpochyby po několika letech tím nejlepším, co se v žánru hororu zrodilo) a Insidious 2 tím utrpěl. A utrpěl hlavně po vizuální stránce. Přišlo mi, jako kdyby se na třetině stopáže zaučoval nezkušený kameramanův syn (určitě takového má). Tak velké kvalitativní výchylky v jednom jediném snímku jsem snad ještě neviděl. Na druhou stranu ale tento nedostatek zachraňuje poměrně povedený příběh, který těží z prvního dílu. Za mě palec nahoru, ale sofistikovaný přístup k vizuální stránce tomu, narozdíl od ostatních Wanových filmů, chybí. A to je škoda. ()

Miagy

Pre mňa mierne sklamanie, tešil som sa na podobné prekvapenie ako v jednotke, ale všetko bolo už akési okukané. PLUS: Wan je perfektný režisér, má zmysel pre detail, veľmi sa mi páčil dom, v ktorom sa dej odohrával. Plusom bol i dej filmu, rozuzlenie a záver. MINUS: film neprekvapil, duchariny a diablov bolo v porovnaní s jednotkou žalostne málo, väčšina "ľakacích" scén bola založená na zdôraznení hudby, bez väčšieho napätia a hrôzy. Film bol trocha chaotický a miestami som bol dosť zmetený. Ak by som nevidel jednotku film by som hodnotil 4* avšak čakal som niečo výnimočné. Wan podal priemerný výkon ale s istotou medzi ostatnými horormi INSIDIOUS CHAPTER2 vyniká. ()

Alouette

Skvělé pokračování skvělého hororu od skvělého režiséra. Byla prostě vymačkána druhá půlka ze šťavnatého pomeranče a já si ho vychutnal do posledního měsíčku. Nicméně jednu hvězdu dolů za momenty překvapení, které u mi malinko oproti jedničce chyběly. Celkově mě film v žádném případě nezklamal. ()

JPO

Proč všechny dveře ve filmu při otevírání vržou?!? Wan posbíral všechna klišé z duchařských filmů a naservíroval nám to ve dvojce a o to víc to nechápu, protože V zajetí démonů se mu hodně povedlo. A Carle s kostkami ochraňuj nás, protože podle závěru nás asi čeká další třetí pokračování. ()

Basso

James Wan v poslednej dobe chrlí jeden dobrý horor za druhým. Conjuring ma síce zaujal trocha viac, ale nie zas o moc. Výborne tu režisér nadviazal na jednotku a pokračoval vo veľmi napätom tempe. Hlavne infarktové scény sú natočené vynikajúco, prichádzajú v trefných momentoch a nepôsobia zbytočne. K tomu sa pridal vynikajúci soundtrack, ktorý ešte viac podčiarkuje strach, ktorý vzbudzujú scény z tohto filmu. ()

dannyd14

James Wan to opäť dokázal. Parádne vygradované zvukové efekty, z ktorých ide mráz po chrbte a retrospektíva je bohatou prímesou do deja. Science-fiction prechádzky v temnom astrálnom svete sa konajú ešte v lepšej miere, scenár celkom fajn spolu so záverom, zamrzí len občasne opakovanie sa scén, ktoré sa snažia pôsobiť strašlivo (malý kočárik), inak na to, koľko sme ochudobnení o také skvelé horory, ktoré sa točili "kedysi", tak toto je jeden z mála tých výborných, dnešných diel hrôzy. Dvojka rules, uvidíme, ako si s tým poradí trojka. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012