Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

listo

Producenti avengerské dvojky mohou zběsile plácat po ramenou Roberta Downeyho a polévat jej šampaňským od hlavy k patě, protože ten film díkybohu utáhl. Zarputilá snaha tvůrců o pořádný nášup akce, efektů, napětí a snad i humoru působí dojmem ženské, která chce být tak strašně přitažlivá, že na sebe naplácá tunu mejkapu, šminek a jiného bordelu a ověsí se kilogramy klenotů. I počet aktérů z jedničky zřejmě přišel tvůrcům nízký, proto přidali pár nových klaďasů, záporáků a těch, kteří tuto linii přebíhají. Do toho se občas mihnou další známé ksichty z jedničky, tudíž ve finále je ve filmu postav jak v Márquezově románu Sto roků samoty. O akční scény není pochopitelně nouze, jen z té závěrečné by šel udělat samostatný film, jak byla nekonečná. A s tím závěrem přímo vybízejícím ke sledování hedlajnů, kdy půjde do kin trojka, mi taky radost neudělali. I tak jde řekněme o slušný průměr, který alepsoň pro mě zachraňuje kromě Iron Mana i občasný humor, psychedelické stavy Avengerů a některé vedlejší linie. ()

bican1

Četl jsem nějaké recenze a měl jsem strach, že to bude blbost. Bál jsem se zbytečně, Joss Whedon odvedl dobrou práci. Kombinace akce a vtipných hlášek, zvláště Tony Stark perlí. Příběh je klasický nějaký padouch chce zničit svět a Avengers ho musí zastavit, ()

Setanta

Kéž by to byl 10-dílný seriál. Skutečně oceňuji tu snahu dostat se každé postavě pod kůži. Jenomže ve 2 hodinách na to prostě není místo. Zbývá akce. Třeskutá akce. Nezáživná akce. Patetická akce. Aspoň že ty hlášky prší jako meteory na Millennium Falcon. ()

Ace.A.T.L.

Opět parádní, nabušenej film. Je pravda, že to ztratilo kouzlo novinky a lidi už tak nějak ví, co očekávat. Mnohem víc se dá na vizuální efekty a místy je to až přemrštěný. Ale i tak, je to z pohledu obdivovatele komix filmů, obrovská paráda. Člověk jen hltá a hltá a najednou si uvědomuje, že se blíží konec a on nechce. Chce víc a víc. Kromě toho ohromení z novinky, co jsem měl u jedničky, jsem si to užil na plno. Za mě pevný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Clowers

Ach jo Marvel zbožnuji, komiksy, filmy, seriály, marvel panel na comic con :D. Ale tenhle díl, hrůza, nuda - dvě a půl hodiny dlouhá nuda. No ještě, že jsem na to nešla do kina a nevyhodila ty peníze za to. Některé repliky byly vtipné, ale akce a záporák? Nevěřila jsem tomu. No 40% ()

TheNero

Do kina jsem po zkušenostech s jedničkou šel s očekáváním pořádné marvelovské akce prokládané vtípky a dokonalými efekty...a přesně to jsem dostal. Sice nic míň, ale, bohužel, ani nic víc... Efekty byly dotažené k dokonalosti a tvůrci přidali toho, co bylo nejvíc chváleno v jedničce - akce, humor a Hulk. Je jen několik málo sérií, kde dvojka předstihne první díl a Avengers prostě nejsou jednou z nich. Důvod? Slabší a pro mě až moc překombinovaný příběh. Ovšem "frisbee" mě dostalo :D 75% ()

cobislav

Opět se potvrdilo, že tyhle velkolepé pokračování nemůžou naplnit očekávání předchozích dílů. Jednička byla ve všech ohledech zajímavější a také zábavnější. Tenhle real badass záporák sice z trailerů vypadal opravdu dobře ale nakonec to bylo samé pleas, sorry, excuse me, což jsem vůbec nepochopil, jestli to byl záměr tvůrců udělat citlivého masového vyhlazovače, nebo kde se teda stala chyba. Místy jsem se opravdu nudil. 60% ()

987Castiel

Najviac sa mi páčili tie "embéčky" a "žiguláky" v Sokovií. Všetko ostatné otras, od lacných vtípkov pre 8 ročné deti až po dokonale upravené účesy a tváričky za každých podmienok. 141 min dlhá a drahá reklama na Audi a Adidas, od dobrého filmu na míle ďaleko. ()

doriana.g

Nevadí mi, že jsou všichni trochu usedlejší a celkově unavení až otrávení, to zkrátka patří k vývoji postav. Vtípků tím pádem o něco míň, ale stačily. Dvojčata neurazily, nenadchly. A Bettany působivý, hlavně jeho interakce s Thorem. Co mi ale vadilo hodně byl hlavní záporák. Spader sice dělal, co mohl, ale mě ten plecháč nudil a nepřesvědčil. Zlatý Loki. ()

EXwoody odpad!

Nepřehledné, akce nudná a ohraná, nic nového, efekty mi přišli spíš na obtíž než k dobru, postavy nezajímavé, zápletka uplně mimo, záporák nulovej.. Pro peníze cokoliv, chce se mi blít ()

Bezejmený

Je to úplně jiné než jednička. Větší, osudovější a co se týče vztahů mezi Avengers i rozmáchlejší. Hláškující hrdinové i záporáci a dobrá interakce mezi postavami. Vision v podání Bettanyho je skvělý. Závěrečná bitka se záchranou spousty lidí je výborná, zvláště kombinace různých schopností hrdinů. Nepamatuju si, že bych někdy ve filmu viděl, že by se z hrdinů stali přímo záchranáři. Navíc se velmi dobře rozehrají linky k dalším filmům (Thor 3, Captain America 3... ). Jen tak dál a těším se na další "Marvelovky". ()

Deus3x

Dvě hvězdy za první půlku filmu, která měla fajn bojové scény a celkově i dávala smysl. Druhá hvězda za Ultrona, což je prostě sympaťák, kterému nejde nefandit. Druhá půlka filmu byl typický kýčovitý patos plný až tupě monotónních soubojů, ve kterých se každý z celého tuctu hrdinů musí předvést a provést minimálně dvě killer hlášky, které v záběru působí až hloupě. Násilně naroubovaná milostná romance filmu taky vůbec neprospívá. ()

A.s.t.o.r.

už to je čím dál tím nudnější... já vím, že je těžký vymýšlet děj tak aby člověka nadchnul a sledoval film s otevřenou hubou až do konce, ale tohle už může bavit jen honibrčka co jsou posedlí komiksem... ani o efektech se moc básnit nedá ;) opět nechápu to hodnocení... ()

marekspanel

Dost výrazný pokles oproti prvnímu dílu. Byl to scenáristický guláš s nedotáhnutými prvky, pokud nebude rozšířená verze, což asi ne, tak výsledný dojem byl opravdu málo ucelený. Typicky epický závěr už začíná být dost ohraný v rámci Marvelu, jen po každé v jiném balení. Jednička měla více humoru, zde jen pár záchvěvů, jako když řeší jakou daj podlahu zrovna uprostřed boje, ale i to už bylo takové moc tlačení na starou pilu. Vše se bralo tak nějak už automaticky, vztahy a schopnosti, ano známe je už dlouho, ale stejně se měl pořád pocit jakéhosi ochuzení a zjednodušení, prostě jen efekt. Dal bych i 4, ale nějak to ve mě nic moc nezanechalo, nejlepší byla první scéna s Ultronem a jak zkoušeli zvednout Thorovo kladivo. A to jsem na tom byl na 4DX, což byl super zážitek, pak ještě jedna projekce doma ale i tak no..po takovém očekávání jsem spíše zklamán, ale Avengery budu mít vždycky rád. ()

PatrikP4

Pro milovníky akce, je to naprosto luxusní... Člověk se nenudí... Oblíbení komiksoví hrdinové od Marvelu opět pohromadě... Tím že se něco pořád děje nevadí ani že je to tak dlouhé... Moc k tomu není co dodávat, pravděpodobně je to zhodnoceno v komentářích, kterých je tu přes 1000... Nebojim se tomu dát hodnocení nejvyšší, líbilo se mi to, dobré monstrozní efekty, oblíbení hrdinové spolu, takže si to rozhodně zaslouží... ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)