České století

• angličtina Czech Century
Česko, (2013–2014), 11 h 11 min (Minutáž: 65–83 min)

Epizody(9)

Recenze uživatele PowPow k tomuto seriálu (1)

Všechnu moc lidu Stalinovi (1948) (2013) (E04)

Dnes je to 70. let. Komunisté to svinstvo otevřeně oslavují. Je to doba, která měla na podobu našeho státu asi největší vliv, díl je pořád svým způsobem aktuální, což mu dodává na síle a kontroverznosti. Pro mě prakticky neznámý Jiří Vyorálek svoji roli Gottwalda podal fantasticky, a super byla i například vložka s jeho ženou Martou, párky a sprostými vtípky, která udělala z historických postav debatujících o revoluci partu obyčejných, trochu křupanských chlápků. I Jan Novotný zahrál Beneše tak, že z něj není černobílá postava, ale starý, slábnoucí člověk, který nezvládl situaci. Demokratičtí politici nejsou hrdiny bojujícími proti teroru, ale spíš skupinou bezradných lidí, kteří byli v téhle strategické hře za mazaným Gottwaldem neustále o tah pozadu. Škoda, že to skončilo takhle. Oživovat si ty události a přitom vědět, že ti hajzlíci to vyhrají, to bolí. ()