Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (více)

Série(2) / Epizody(13)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

Recenze uživatele venison k tomuto seriálu (1)

Nevinné lži (2013)

POD HLADINOU (1. díl) byl až nad očekávání dobrý.. Aňa se čím dál tím více herecky zlepšuje, téma dobře vybrané, maminka v podání Daniely Kolářové správně na zabití.. Trošku mě mrzí, že tu není více rozveden vztah s jejím mužem a trochu méně terapeuta, který mi nepřišel až tak podstatný.. Tento díl nasadil laťku opravdu vysoko.. / ★★★★ / LEŽ MÁ ROZBITÉ AUTO (2. díl) už pomalu sklouzává.. Příběh nedrží pohromadě, spousta věcí se v něm zbytečně rozpatlává, mnoho není vyřčeno, herci nic výjimečného nepředvedli.. Do půlky dílu jsem pomalu nevěděla o co v něm vlastně jde, dost mi pomohl hlavně název.. Téma takové o ničem.. / ★★ / DRUHÝ DECH (3. díl) řekla bych, že zatím nejlepší a nejaktuálnější.. Hodně propírané téma a zase mě hodně dotklo.. Ač Langmajera zrovna 2x nemusí, tak tady mu role opravdu seděla a Petra Hřebíčková taky hrála moc pěkně.. Závěr troška a lá americký sen, ale dalo se to přežít.. Rodina prošla drastickou proměnou, ale nakonec se našla.. A zaměstnání není jenom o penězích, ale i smyslu.. Škoda jen, že není víc dobře placených míst u zvířat, kytiček a zeleniny.. / ★★★★★ / HVĚZDIČKA (4. díl) byla opět poněkud slabší.. Suchánka jsem dlouho v ničem pořádném (jestli teda někdy) neviděla, tak mě jeho výběr potěšil.. Tereza Brodská mi moc jako jeho manželka nesedla.. Tereze Voříškové jsem její roli věřila perfektně.. Mínus tohoto příběhu bylo zejména to, že jsem byla stále o krok dopředu.. Nic moc příběh, ale na nedělní večer stačil.. / ★★★ / KLUKOVINA (5. díl) se mi řemeslně líbil nejvíc - skvělá kamera, super střih, perfektní muzika.. Příběh trošku kolísal - hodně se střídal zajímavý děj s hluchými místy (že by natahování?).. Taclíka mám ráda a obviněného učitele hrál opravdu přesvědčivě.. Na můj vkus tam bylo moc vedlejších postav (křoví), ale za to jakým stylem to bylo v České kotlině natočeno dávám za tento díl plný počet :-) / ★★★★★ / CHROMOZOM (6. díl) si také pochvaluji hlavně výběrem herců.. Bára Kodetová se po dlouhé době herecky ukázala a zhrzenou druhou maminku cítící se být na druhé koleji sehrála suprově, Tereza Brodská byla také správně na přes držku a objevil se tu v sympatické roli můj oblíbenec Hynek Čermák.. Téma je taky aktuální, akorát se mi moc nezdál lehce nasládlý konec, občas by si to nějaké postava tohoto seriálu mohla vyžrat.. / ★★★★★ / ČISTÁ PRÁCE (7. díl) mi zatím z celého miniseriálu přišel nejrealističtější.. Pěkně mě nakrkl jenom ten utnutý konec.. Jana Plouhara jsem neznala a ráda se s ním seznámila, Pavlu Beretovou jsem po "Bludičkách" ráda oprášila, sympatickým překvapením byl zpěvák z Chaozu.. Bohužel člověk nemá absolutně kontrolu nad svým životem a práva se lehko nedovoláš :-( / ★★★★★ / BYL LÁSKY ČAS (8. díl) mi přijde, že se do celé série absolutně nehodí.. Všude se zatím skrývala nějaká "nevinná lež", ale tady byla spíš spousta nevyříkaných věcí.. Iva Jenžurová nedostala moc prostoru, moje oblíbená Veronika Freimanová hrála pěknou megeru a naopak ne moc sympatická Dagmar Havlová relativně příjemnou paničku.. Nějak mi to celé nesedlo, i když by mi mohlo být toto téma velmi blízké, hihihi :-( / ★★ / () (méně) (více)