Nevinné lži (TV seriál)

Česko, 2013 - 2014, 13x72 min

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer, Ondřej Malý, Michal Dlouhý, Lukáš Vaculík, Simona Babčáková, Ester Geislerová, Nela Boudová, Petra Hřebíčková, Michal Suchánek, Martin Hofmann, Tereza Brodská, Tereza Voříšková, Marek Taclík, Pavel Liška, Vojtěch Machuta, Jan Vaši, Vanda Hybnerová, Hynek Čermák, Lucie Žáčková, Jan Plouhar, Pavla Beretová, Luboš Veselý, Martin Finger, Lubor Šplíchal, Petra Špalková, Iva Janžurová, Dagmar Havlová-Veškrnová, Veronika Freimanová, Ondřej Vetchý, Tomáš Hanák, Luděk Munzar, Zuzana Čapková, Vanda Konečná Károlyi, Sabina Remundová, Miroslav Krobot, Anežka Rusevová, Ivana Uhlířová, Barbora Poláková, Jana Švandová, Karel Zima, Jarmil Škvrna, Otmar Brancuzský, Hynek Chmelař, Sandra Černodrinská, Nataša Gáčová, Tomáš Jeřábek, Taťjana Medvecká, Gabriela Míčová, Martin Müller, Helena Plecháčková Korejtková, Ilona Semrádová, Milan Slepička, Kamil Švejda, Markéta Tannerová Šebesťáková, Richard Zevel, Barbora Kodetová, Renata Drösslerová, Veronika Kubařová, Jana Pidrmanová, Magdaléna Sidonová, Vladimír Javorský, Martin Myšička, Pavel Ponocný, Jáchym Novotný, Daniela Choděrová, Filip Čapka, Matěj Hádek, Stanislav Majer, Tomáš Měcháček, Zuzana Onufráková, Pavel Rímský, Zuzana Volavá, Agáta Zimová, Sára Voříšková, Vojtěch Kotek, Michal Malátný, Jan Rejžek, Michal Prokop, Petr Stach, Jitka Asterová, Kristýna Šmatláková, Zdeněk Piškula, Karel Heřmánek ml., Tomáš Materna, Jiří Schwarz, Daniel Svoboda, Marie Spurná, Anna Ribanská, Andrea Daňková, Dennis Kinski, Kato, Pavlína Jíšová, Kryštof Hádek, Jaroslav Plesl, David Máj, Vlastina Svátková, Pavel Batěk, David Steigerwald, Martin Zahálka, Jiří Wohanka, Vladimír Šmicer, Marta Dancingerová, Zdeněk Suchý, Tomáš Turek, Veronika Petrová, Milan Kolek, Matyáš Svoboda, Roman Zach, Regina Rázlová, Jiří Lábus, Petra Nesvačilová, Lenka Termerová, Lenka Vlasáková, Leoš Noha, Marek Daniel, Hana Vagnerová, Jiří Vyorálek, Jana Preissová, Jan Zadražil, Pavel Nový, Lenka Krobotová, Jan Hájek, Martin Trnavský, Johana Matoušková, Adrian Jastraban, Kryštof Rímský, Robert Vano, Denisa Barešová, Renata Drössler, Matěj Švehla, Maxmilián Mráz, Marie Poulová, Jan Vrabel, Michaela Srbová, Miloslav Štrobl, Amélie Pokorná, Kamila Vondrová, Miroslava Součková, Alice Šnirychová-Dvořáková, Ester Janečková, Lucie Klímová, Vendula Hlásková, Iva Pazderková, Tomáš Bambušek, Miroslav Bambušek, Josef Polášek, Igor Bareš, Alena Štréblová, Hanuš Bor, Kamil Halbich, Lucie Polišenská, Eva Nosálková-Leinweberová, Jarmila Vlčková, Monika Moravčíková, Lucie Nedomová, Barbora Seidlová, Bořek Joura, Jaromír Meduna, Zuzana Vejvodová, Kateřina Steinerová, Dušan Vodák, Bára Fleischhansová, Dominik Picek, Jakub Durčák, Alex Lizner, Tereza Drábková, Jan Dvořák, Denisa Biskupová

POD HLADINOU. Někdy méně (přemýšlet o životě a spekulovat o rozhodnutích apod.) znamená více (života samotného). Moc myslíme, o to míň žijeme...I mně to připomíná Soukromá dramata. Scénář mi nepřišel úplně dotažený (hlavní hrdinka nemá ráda chemii, ale večer co večer zobe "prášek na spaní", nehledě na několik zbývajících dní v měsíci, co zrovna náhodou ty prášky nepotřebuje a zrovna náhodou má menses....to by tak vnímavému muži určitě neušlo, mamince je 65 a hlavní hrdince 35, přesto jí měla skoro ve 40...nooo....apod.).(25.2.2013)

• Mrkvič

Viděl jsem jediný díl a to z nějaké novější serie. Zrádce - O fotbalovém prostředí a vztahu sparty a slavie. Prdel, roztomilé a snad i poučné (o pokrytectví). Dával bych ****, ale jako celek to hodnotil nelze. Ondra Vetchý mě zlákal k druhému dílu s názvem Hra. Hlavně díky tomu, že mi svět internetu a počítačových her (ikdyž ne moc ten online) je celkem blízký, tak jsem teda dost trpěl. Bylo to příšerně hloupé a najivní a postavy byly také strašně jednoduché a laciné. Takže stěží *.(9.9.2014)

Pod hladinou - 7/10 - Alice Nellis si pro cyklus opět zvolila komplex pro ni bytostných témat (problematika mateřství, vztah matka-dcera, partnerská krize), avšak konečně se ji po dvojici kvalitativně nevyrovnaných filmů podařilo vytvořit dobře vystavěné drama s pevnými základy v přesvědčivé psychologii hlavní postavy. Na nevelké ploše je plasticky vykresleno její mnohostranné směřování ke krizi, zajímavém způsoby sledovány možné kořeny její nerozhodnosti a ulpění na mrtvém bodě. I když si přiběh neodpustí tradiční řešení situace ve formě milostného trojúhelníku, nakonec nové vztahy dovádí k rafinovanému a kondenzovanému vyvrcholení, po němž následuje opravdu hořká tečka. Nejlepší momenty jsou ale připraveny pro Aňu Geislerovou a Danielu Kolářovou, které si k sobě jako matka s dcerou musí opět nacházet cestu, v menších, dobře napsaných rolích velmi sympaticky působí Ester Geislerová a Sabina Remundová. Pod hladinou je solidním televizním dramatem, kterému sice chybí výjimečné okamžiky a vypomáhá si melodramatickým modelem, čímž nejde úplně na dřeň, ale i tak ztvárnění tématu neztrácí až do konce na působivosti. Kéž by takto poctivé komorní příběhy byly standartem dramatické tvorby ČT, ale prozatím stačí doufat, že celý cyklus nebude trpět přílišnými výkyvy v kvalitě(24.2.2013)

Pod hladinou (1. díl): Alice Nellis opět na téma rodičovství - a tentokrát velmi zajímavě a zvládnutě. Výborně zahrané postavy, jejichž zkratkovité reakce a výbuchy "je radost" sledovat. Jistě že je to neutěšené a charaktery vyobrazených postav nelíbivé až nesympatické, ale i takový je život - zvlášť když máte problém a neřešíte ho... Daniela Kolářová byla vynikající, Tomáš Pavelka se svou kalendářovou úchylkou zbavující ho bezvýhradně politováníhodné role rovněž. No a sestry Geislerovy, ty to prostě tak nějak slušně "dávají". Na úvod možná nečekaně ponuré, ale rozhodně zajímavé dívání. Pevných 80% ----- Lež má rozbité auto (2. díl): Někdo řekne, že lehká letní veselá romance, někdo že laciná a předvídatelná vztahová srandička. Každopádně Vojtěch Kotek tohle cvičení rozhodně zvládl - a jak dokazují leckteré jiné současné komediální počiny, není to zase tak jednoduché jak si řada "lidí z branže" myslí. Body navíc tentokrát sklízí výborně vybraný dětský hrdina a na druhé straně výborný flower power (ovšem pozor, nezhulený) dědeček Boris Hybner. Matěj Rupert opět dokládá svůj střídmě využívaný komediální talent, a Jitka Čvančarová zase to, že by se za ní každý ohlédl, i kdyby byla takhle vycpaná trvale (a možná, že i v těch příšerných nesoudných módních kreacích) - a taky ten komediální talent;) Sice jsem Dykovi a Vilhelmové ani na vteřinu nevěřil, že by jim to mohlo vydržet (což si tak nějak myslím i o jejich reálném vztahu), ale fakt je, že chemie mezi nimi byla výborná - samozřejmě v mezích toho, že Táňa měla scénářem předepsaný skutečně dokonale nesnesitelný pesimismus a přístup nejenom k mužům. Takže asi tak - z první větou vymezených možností bych se spíš klonil k té druhé... jenže třeba taková scénka s Janů Babčákovou a následujícíma "klidnýma očima" byla zvládnutá tak výborně, že prostě nemůžu tenhle filmeček vyhodit z Červenohorského sedla. 70% ----- Druhý dech (3. díl): Petr Zahrádka rozehrává v třetím týdnu setkávání s nevinnými lháři podstatně vážnější a vlastně i intimnější notu. Protože co může být soukromnější než živobytí vlastní rodiny? Po pro malého českého lehce závistivého človíčka tak krásně hřejivé expozici od reality odtrženého - ovšem v kruzích žroutů many až příliš často dokonale reálného - hlavního "superhrdiny" nastoupí jeho kruté vystřízlivění (a divákovy vzpomínky na všechny ty, kterým radí, aby problémy řešili hned jakmile vzniknou...); a pak už jen naivně konstruovaný a rozhodně ne přírodně doslazovaný opětovný vzestup. Je to škoda, ale v daném časovém rámci to asi jinak udělat nešlo. Vynikající herci ve všech rolích zachraňují co jen mohou, ale i když tady zase "pro tým" černou práci odvádí borec jako Ondřej Malý, a i když je tu dokonalá do závěrečných titulků vložená analýza toho "proč" (taky jasně předvídatelná), schématická průhlednost a překotnost druhé poloviny filmu se odpustit nedá. 70% -----(11.3.2013)

viděla jsem jen třetí díl - Druhý dech....nejdřív jsem dala čyři hvězdy,dokázalo to ve mně vyvolat hodně stísněné pocity,ale ten konec,ten konec....takže jen tři______________a viděla jsem i šestý díl - Chromozom....téma jako fík,ztvárnění spousty nevyslovených otázek a plno postřehů,i děti hrály super,vylepšuju hodnocení(12.3.2013)

• - Spoiler: Fiktivní Iris (Tereza Voříšková) se v epizodě objeví i v televizním pořadu Krásný ztráty (od r. 2000) Michala Prokopa, kde "její" knihu hodnotí publicista a kritik Jan Rejžek. (rakovnik)

• - Natáčeno v lokalitě autokempu Županovice u řeky Dyje. (sator)

• - V 10. díle "Zrádce" ve scéně, kdy Kryštof (Kryštof Hádek) mluví se svým podřízeným Davidem a ptá se ho na nový merchandising, je vidět, že v době, kdy Kryštof doříkává svoji větu, tak se David v odrazu pohne, zatímco po střihu udělá tentýž pohyb znovu. (('Butcher'))