Nevinné lži (TV seriál)

Innocent Lies

Česko, 2013–2014, 13x72 min

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer, Ondřej Malý, Michal Dlouhý, Lukáš Vaculík, Simona Babčáková, Ester Geislerová, Nela Boudová, Petra Hřebíčková, Michal Suchánek, Martin Hofmann, Tereza Brodská, Tereza Voříšková, Marek Taclík, Pavel Liška, Vojtěch Machuta, Jan Vaši, Vanda Hybnerová, Hynek Čermák, Lucie Žáčková, Jan Plouhar, Pavla Beretová, Luboš Veselý, Martin Finger, Lubor Šplíchal, Petra Špalková, Iva Janžurová, Dagmar Havlová, Veronika Freimanová, Ondřej Vetchý, Tomáš Hanák, Luděk Munzar, Zuzana Čapková, Vanda Konečná Károlyi, Sabina Remundová, Miroslav Krobot, Anežka Rusevová, Ivana Uhlířová, Barbora Poláková, Jana Švandová, Karel Zima, Jarmil Škvrna, Otmar Brancuzský, Hynek Chmelař, Sandra Černodrinská, Nataša Gáčová, Tomáš Jeřábek, Taťjana Medvecká, Gabriela Míčová, Martin Müller, Helena Plecháčková Korejtková, Ilona Semrádová, Milan Slepička, Kamil Švejda, Markéta Tannerová Šebesťáková, Richard Zevel, Barbora Kodetová, Renata Drösslerová, Veronika Kubařová, Jana Pidrmanová, Magdaléna Sidonová, Vladimír Javorský, Martin Myšička, Pavel Ponocný, Jáchym Novotný, Daniela Choděrová, Filip Čapka, Matěj Hádek, Stanislav Majer, Tomáš Měcháček, Zuzana Onufráková, Pavel Rímský, Zuzana Volavá, Agáta Zimová, Sára Voříšková, Vojtěch Kotek, Michal Malátný, Jan Rejžek, Michal Prokop, Petr Stach, Jitka Asterová, Kristýna Šmatláková, Zdeněk Piškula, Karel Heřmánek ml., Tomáš Materna, Jiří Schwarz, Daniel Svoboda, Marie Spurná, Anna Ribanská, Andrea Daňková, Dennis Kinski, Kato, Pavlína Jíšová, Kryštof Hádek, Jaroslav Plesl, David Máj, Vlastina Svátková, Pavel Batěk, David Steigerwald, Martin Zahálka, Jiří Wohanka, Vladimír Šmicer, Marta Dancingerová, Zdeněk Suchý, Tomáš Turek, Veronika Petrová, Milan Kolek, Matyáš Svoboda, Roman Zach, Regina Rázlová, Jiří Lábus, Petra Nesvačilová, Lenka Termerová, Lenka Vlasáková, Leoš Noha, Marek Daniel, Hana Vagnerová, Jiří Vyorálek, Jana Preissová, Jan Zadražil, Pavel Nový, Lenka Krobotová, Jan Hájek, Martin Trnavský, Johana Matoušková, Adrian Jastraban, Kryštof Rímský, Robert Vano, Denisa Barešová, Renata Drössler, Matěj Švehla, Maxmilián Mráz, Marie Poulová, Jan Vrabel, Michaela Srbová, Miloslav Štrobl, Amélie Pokorná, Kamila Vondrová, Miroslava Součková, Alice Šnirychová-Dvořáková, Ester Janečková, Lucie Klímová, Vendula Hlásková, Iva Pazderková, Tomáš Bambušek, Miroslav Bambušek, Josef Polášek, Igor Bareš, Alena Štréblová, Hanuš Bor, Kamil Halbich, Lucie Polišenská, Eva Leinweberová, Jarmila Vlčková, Monika Moravčíková, Lucie Nedomová, Barbora Seidlová, Bořek Joura, Jaromír Meduna, Zuzana Vejvodová, Kateřina Steinerová, Dušan Vodák, Bára Fleischhansová, Dominik Picek, Jakub Durčák, Alex Lizner, Tereza Drábková, Jan Dvořák, Denisa Biskupová

I.SÉRIE: POD HLADINOU: 70% LEŽ MÁ ROZBITÉ AUTO: 75% DRUHÝ DECH: 40% HVĚZDIČKA: 10% KLUKOVINA: 70% CHROMOZOM: 65% ČISTÁ PRÁCE: 75% BYL LÁSKY ČAS: 40% //////////////////// II. SÉRIE: ZRÁDCE: 75% VEDLEJŠÍ PŘÍZNAKY: 60% NA DNĚ SKLENIČKY: 65% HRA: 35%(24.2.2013)

Po pěti dílech se nebojím dát plné hodnocení. Seriál si udržuje kvalitu a věřím, že tomu tak bude i v dalších dílech. Skvělé a kvalitní herecké obsazení, zajímavě zpracované životní příběhy, někdy i s nečekaným koncem. Hodně mě to baví a těším se na další díly. Ještě možná později dopíši další informace. Hodnocení si myslím, že už nezměním. Ale kdoví, co není může být. Zatím jsem mile překvapen, páč jsem příliš nečekal. 90% EDIT 18.11.2014: Takže po nějakých 13ti dílech musím opravdu uznat, že se konečně povedl další seriál, který vzniknul v ČR, což nebývá moc zvykem. Ale zjišťuju, že pokud se nejedná o seriály typu Ordinace, Ulice, VKVčka a podobné srágory, tak to většinou stojí za to. Tohle je ale v podstatě takový seriál neseriál. Ani se to nedá tak úplně nazývat seriálem. Jednak je každý díl na víc jak hodinu a jednak neexistuje žádná návaznost. Takže spíš takový cyklus různých filmů bych to nazval. No a ač nejsem nijak extra velký fanda fotbalu, tak díl Zrádce bych s chutí označil zatím jako za ten nejlepší ze všech. //spoiler// Ta chvíle, kdy si Kryštof Hádek mezi sešívanými papaláši na vip tribuně stoupne a vysleče se do sparťanských spoďárů, zaostří na něj kamera a vidí ho celý stadion, je nezapomenutelná. :D //konec spoileru// Těším se na odvysílání dalších dílů. Hodnocení tedy u mě zůstává na devadesáti procentech.(14.11.2014)

1. Díl - Pod Hladinou 65% 2. Díl - Lež má rozbité auto 72% - nebýt Dykova hereckého výkonu dal bych i lepší hodnocení. Výborná Čvančarová. Vojta Kotek to zvládl a pro mě to nebylo překvapení, měl jsem možnost vidět jeho krátkometrážní prvotinu a ta byla ještě lepší. Mohl by z něj být český Ben Afleck - mizerný herec a výborný režisér. 3. Díl - Druhý dech 85%. Skvělý Langoš. 4. Díl - Hvězdička- Zatím jasně nejhorší. Suchánek a Voříšková fakt nejsou herci. 45%. 5. Díl - Klukovina. Velmi dobrý, velmi depresivní. Dobří mladí herci a skvělý Taclík a Liška. 80%(4.3.2013)

Hodnotit tento seriál jako celek je docela složité. Každý díl je jiný žánr, má jiný příběh, jiného režiséra a i herce. Proto musím díly hodnotit jednotlivě a pak vše vyhodnotit jako celkový průměr. Jednotlivé díly hodnotím takto: Pod hladinou ( ★★★★ ), Lež má rozbité auto ( ★★★ ), Druhý dech ( ★★★★★ ), Hvězdička ( ★★), Chromozom ( ★★★ ), Byl lásky čas ( ★★ )(13.3.2013)

13/13 Z #finaleplzen jsem si přivezla socialistický závazek dokoukat tento ideálně se jevící cyklus. Ano, paralela se Soukromými pastmi je zjevná a je dobře, že ČT se nechala vyprovokovat ke konkurenčnímu projektu. Ale jak mnozí vědí, podobných nápadů v minulosti bylo už několik a například cyklus Oběti také stojí za pozornost. Mám v plánu obě série a zatímco některé díly jsou skutečně skvělé, jiné zavání bohužel růžovým neorealismem, což je v dnešní době poněkud škodlivé.(2.5.2015)

• - Spoiler: Fiktivní Iris (Tereza Voříšková) se v epizodě objeví i v televizním pořadu Krásný ztráty (od r. 2000) Michala Prokopa, kde "její" knihu hodnotí publicista a kritik Jan Rejžek. (rakovnik)

• - Hra, kterou hraje v 6. díle první série Matěj (Jáchym Novotný), je "Assassin's Creed". (Ryšty)

• - Scénáře jednotlivých filmů napsali Alice Nellis, Petr Kolečko, Petra Ušelová, Tereza Dusová, Mirka Zlatníková, Jan Prušinovský a Jan Hlaváč s Martinem Dolenským. Režie se pak ujali Alice Nellis, Jan Prušinovský, Martin Dolenský, Tereza Vrabelová, Petr Zahrádka a Vojta Kotek, pro něhož je film celovečerním režijním debutem. (Zdroj: ČSFD.cz)