poster

Nevinné lži (TV seriál)

 • anglický

  Innocent Lies

Drama

Česko, 2013–2014

Hrají:

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer, Ondřej Malý, Michal Dlouhý, Lukáš Vaculík, Simona Babčáková, Ester Geislerová, Nela Boudová, Petra Hřebíčková, Michal Suchánek, Martin Hofmann, Tereza Brodská, Tereza Ramba, Marek Taclík, Pavel Liška, Vojtěch Machuta, Jan Vaši, Vanda Hybnerová, Hynek Čermák, Lucie Žáčková, Jan Plouhar, Pavla Beretová, Luboš Veselý, Martin Finger, Lubor Šplíchal, Petra Špalková, Iva Janžurová, Dagmar Havlová, Veronika Freimanová, Ondřej Vetchý, Tomáš Hanák, Luděk Munzar, Zuzana Čapková, Vanda Konečná Károlyi, Sabina Remundová, Miroslav Krobot, Anežka Rusevová, Ivana Uhlířová, Barbora Poláková, Jana Švandová, Karel Zima, Jarmil Škvrna, Otmar Brancuzský, Hynek Chmelař, Sandra Černodrinská, Nataša Gáčová, Tomáš Jeřábek, Taťjana Medvecká, Gabriela Míčová, Martin Müller, Helena Plecháčková Korejtková, Ilona Semrádová, Milan Slepička, Kamil Švejda, Markéta Tannerová Šebesťáková, Richard Zevel, Barbora Kodetová, Renata Drösslerová, Veronika Khek Kubařová, Jana Pidrmanová, Magdaléna Sidonová, Vladimír Javorský, Martin Myšička, Pavel Ponocný, Jáchym Novotný, Daniela Choděrová, Filip Čapka, Matěj Hádek, Stanislav Majer, Tomáš Měcháček, Zuzana Onufráková, Pavel Rímský, Zuzana Volavá, Agáta Zimová, Sára Voříšková, Vojtěch Kotek, Michal Malátný, Jan Rejžek, Michal Prokop, Petr Stach, Jitka Asterová, Kristýna Šmatláková, Zdeněk Piškula, Karel Heřmánek ml., Tomáš Materna, Jiří Schwarz, Daniel Svoboda, Marie Spurná, Anna Ribanská, Andrea Daňková, Dennis Kinski, Kato, Pavlína Jíšová, Kryštof Hádek, Jaroslav Plesl, David Máj, Vlastina Kounická Svátková, Pavel Batěk, David Steigerwald, Martin Zahálka, Jiří Wohanka, Vladimír Šmicer, Marta Dancingerová, Zdeněk Suchý, Tomáš Turek, Veronika Petrová, Milan Kolek, Matyáš Svoboda, Roman Zach, Regina Rázlová, Jiří Lábus, Petra Nesvačilová, Lenka Termerová, Lenka Vlasáková, Leoš Noha, Marek Daniel, Hana Vagnerová, Jiří Vyorálek, Jana Preissová, Jan Zadražil, Pavel Nový, Lenka Krobotová, Jan Hájek, Martin Trnavský, Johana Matoušková, Adrian Jastraban, Kryštof Rímský, Robert Vano, Denisa Barešová, Renata Drössler, Matěj Švehla, Maxmilián Mráz, Marie Poulová, Jan Vrabel, Michaela Srbová, Miloslav Štrobl, Amélie Pokorná, Kamila Vondrová, Miroslava Součková, Alice Šnirychová-Dvořáková, Ester Janečková, Lucie Klímová, Vendula Hlásková, Iva Pazderková, Tomáš Bambušek, Miroslav Bambušek, Josef Polášek, Igor Bareš, Alena Štréblová, Hanuš Bor, Kamil Halbich, Lucie Polišenská, Eva Leinweberová, Jarmila Vlčková, Monika Moravčíková, Lucie Nedomová, Barbora Seidlová, Bořek Joura, Jaromír Meduna, Zuzana Vejvodová, Kateřina Steinerová, Dušan Vodák, Bára Fleischhansová, Dominik Picek, Jakub Durčák, Alex Lizner, Tereza Drábková, Jan Dvořák, Denisa Biskupová, Michaela Marečková
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  ***

  Z ceskej serialovej produkcie sa roku 2013 vyprodukovali : retardovana Sanitka 2, co bol podla mna hnoj, a tento podstatne lepsi serial. Paci sa mi koncept par filmov o fenomenoch v spolocnosti a o osobnych problemoch. Slusne, podstatne lepsie ako dementna Sanitka 2, ale pre mna serial neprekroci hranice priemeru. 66 %(19.2.2014)

 • Gemini
  ****

  Pod hladinou (1. díl): Alice Nellis opět na téma rodičovství - a tentokrát velmi zajímavě a zvládnutě. Výborně zahrané postavy, jejichž zkratkovité reakce a výbuchy "je radost" sledovat. Jistě že je to neutěšené a charaktery vyobrazených postav nelíbivé až nesympatické, ale i takový je život - zvlášť když máte problém a neřešíte ho... Daniela Kolářová byla vynikající, Tomáš Pavelka se svou kalendářovou úchylkou zbavující ho bezvýhradně politováníhodné role rovněž. No a sestry Geislerovy, ty to prostě tak nějak slušně "dávají". Na úvod možná nečekaně ponuré, ale rozhodně zajímavé dívání. Pevných 80% ----- Lež má rozbité auto (2. díl): Někdo řekne, že lehká letní veselá romance, někdo že laciná a předvídatelná vztahová srandička. Každopádně Vojtěch Kotek tohle cvičení rozhodně zvládl - a jak dokazují leckteré jiné současné komediální počiny, není to zase tak jednoduché jak si řada "lidí z branže" myslí. Body navíc tentokrát sklízí výborně vybraný dětský hrdina a na druhé straně výborný flower power (ovšem pozor, nezhulený) dědeček Boris Hybner. Matěj Rupert opět dokládá svůj střídmě využívaný komediální talent, a Jitka Čvančarová zase to, že by se za ní každý ohlédl, i kdyby byla takhle vycpaná trvale (a možná, že i v těch příšerných nesoudných módních kreacích) - a taky ten komediální talent;) Sice jsem Dykovi a Vilhelmové ani na vteřinu nevěřil, že by jim to mohlo vydržet (což si tak nějak myslím i o jejich reálném vztahu), ale fakt je, že chemie mezi nimi byla výborná - samozřejmě v mezích toho, že Táňa měla scénářem předepsaný skutečně dokonale nesnesitelný pesimismus a přístup nejenom k mužům. Takže asi tak - z první větou vymezených možností bych se spíš klonil k té druhé... jenže třeba taková scénka s Janů Babčákovou a následujícíma "klidnýma očima" byla zvládnutá tak výborně, že prostě nemůžu tenhle filmeček vyhodit z Červenohorského sedla. 70% ----- Druhý dech (3. díl): Petr Zahrádka rozehrává v třetím týdnu setkávání s nevinnými lháři podstatně vážnější a vlastně i intimnější notu. Protože co může být soukromnější než živobytí vlastní rodiny? Po pro malého českého lehce závistivého človíčka tak krásně hřejivé expozici od reality odtrženého - ovšem v kruzích žroutů many až příliš často dokonale reálného - hlavního "superhrdiny" nastoupí jeho kruté vystřízlivění (a divákovy vzpomínky na všechny ty, kterým radí, aby problémy řešili hned jakmile vzniknou...); a pak už jen naivně konstruovaný a rozhodně ne přírodně doslazovaný opětovný vzestup. Je to škoda, ale v daném časovém rámci to asi jinak udělat nešlo. Vynikající herci ve všech rolích zachraňují co jen mohou, ale i když tady zase "pro tým" černou práci odvádí borec jako Ondřej Malý, a i když je tu dokonalá do závěrečných titulků vložená analýza toho "proč" (taky jasně předvídatelná), schématická průhlednost a překotnost druhé poloviny filmu se odpustit nedá. 70% -----(11.3.2013)

 • nirvanafan
  *****

  První díl: Okamžitá trefa do černého, aneb jak je to pěkné, když se někdo rozhodne natočit psychologickou vztahovku, má k dispozici kvalitní scénář a herce. Vztah s matkou, dětství, přenos, tady jsou po kopě prostě všechny věci, nad nimiž zaplesá srdce každého zarytého freudiána. Příběh je to přitom srozumitelný a až mrazivě realistický. Tlak ze strany společnosti, nezvládnutá komunikace, tady se skutečně nezapomnělo na nic, co většinu z nás denodenně trápí, ale člověk v sobě nenachází dostatek rozhodnosti k tomu, aby své problémy vyřešil. Druhý díl: Jedna z nejpříjemnějších romanťáren za poslední dobu. S jiným obsazením by se možná hrdinové po chvíli stali lehce otravnými, ale Vojta Dyk je prostě sympaťák každým coulem a chemie mezi filmovým i skutečným párem zcela logicky bezproblémově funguje. Třetí díl: Tady nastalo lehké zklamání. Scénář sice není špatný ani s tou agitační koncovkou. Vlastně si matně vzpomínám, že jsem něco podobného četla v nějakém sluníčkovém časopise pro maminy. Nicméně chování hlavní postavy tady dost často a zbytečně hapruje. Jednoduše řečeno, nemuseli z Langoše dělat až takovýho vola. Čtvrtý díl: Výborný nápad, který slibně začne, ale posléze má takový rozpačitý průběh i konec. Jedná se navíc asi o jediný díl, kde to úplně nevychytali s obsazením. Se Suchošem se sice klidně zasměju, ale nikdy to pro mě nebude pan herec. Voříšková taky nehraje první ligu, ale na její roli jí ta pěkná tvářička a anorektická ramínka s přehledem stačí. Pátý díl: Tady se opět ťalo do živého. Tematicky spřízněné s nedávnou dánskou peckou Hon a světe div se, mně se to možná líbilo i víc. Hlavně ta nečernobílnost všech postav tomu absolutně sluší. Šestý díl: Brodská a Čermák válí. Možná nejlépe natočené, co se týče práce se zvukem a kamerou. Na tak malém prostoru je možná trochu na škodu, že se toho řeší skutečně hodně a více dějových linek by si zasloužilo rozvinout. Jinak ale nemám vážnějších výhrad. Sedmý díl: Tematicky podobné dílu s Langmajerem, ale podáním už nikoliv. Hlavní postavě divák bez problémů fandí celou dobu a zoufá si nad tím, jak se inteligentní a schopný člověk dostává do čím dál horšího srabu. Nejednoznačné zakončení ponechává všechna vrátka otevřená, a tak divákovi skýtá po hodinové depce alespoň špetku naděje. Osmý díl: Komplikované rodinné vztahy jsou věčným a vděčným tématem. V tomto díle se střídají momenty dramatické a komické, reálný příběh, kterému nechybí nadhled.(11.4.2013)

 • freddy
  ****

  Pod hladinou (1. díl): První díl celého cyklu byl pro mě tak trochu zklamáním. Na můj vkus to byl až příliš psychologický příběh, ve kterém hlavní hrdinka neví, co vlastně chce, a její pohnutky jsou mně jako divákovi nejasné. Navíc zde z mého pohledu nebyla ani jedna příjemná nebo kladná postava, celý film mi přišel jako ledový a odtažitý. Za celou dobu jsem s hlavní hrdinku vůbec nesplynul, nefandil jsem jí ani jsem s ní žádným způsobem nesoucítil, a to je z mého pohledu chyba. Nicméně film jsem dokoukal, aniž bych se nějak více nudil, herecké výkony všech zúčastněných byly ucházející, takže to zase tak úplná ztráta času nebyla, nicméně začátek celého cyklu z mého pohledu neoslnil a budu doufat, že další díly to napraví. Hodnocení: 40% --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Lež má rozbité auto (2. díl): Tak tohle už bylo mnohem lepší než úvodní díl celého cyklu. Jednalo se o příjemný, svým způsobem pozitivní a optimistický příběh, který byl odlehčený, milý, a chvílemi dokázal i pobavit. Dá se říci, že jsem se téměř nenudil, všichni herci i hrdinové, které tito herci ztvárňovali, mi byli sympatičtí, a vůbec celkově to bylo pojaté úplně odlišně než první díl, který byl svým tématem i zpracováním chladný a nesympatický. Vojta Dyk jako svůdník a Táňa Vilhelmová jako svobodná matka, to zde fungovalo naprosto bezvadně, a zápletka, ač se mohla zdát docela zvláštní, vlastně svým způsobem filmu dodala tu patřičnou jiskru. Osobně mám raději filmy odlehčené, a proto u mě zatím tento druhý díl vede v oblíbenosti, co se této celé série týče. Ovšem ještě máme před sebou šest filmů, takž je brzy dělat nějaké závěry. Hodnocení: 70% ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Druhý dech (3. díl): Tak na třetí pokus už jsem konečně dočkal vážnějšího a přitom smysluplného příběhu, kde bylo konání jednotlivých postav vcelku pochopitelné a reálné, a který jakoby vypadl z běžného života. Téměř po celou dobu sledování filmu na mě šla z celého příběhu docela solidní deprese, z filmu přímo sálala bezútěšnost hlavního hrdiny, ze které nebylo příliš cest, a jak tak postupoval děj, tak jsem si říkal, jestli paní scénáristka zvolí depresivní konec nebo jestli zvolí spíše optimistický konec. Nakonec to dopadlo, jak to asi dopadnout mělo, a ten konec do celého příběhu docela nenásilně zapadl. Ve výsledku tedy tento film považuji zatím za bezkonkurenčně nejsilnější z celého cyklu, ani na okamžik jsem se nenudil, herecké výkony byly perfektní, příběh měl úžasnou gradaci od záviděníhodného života hlavního hrdiny přes jeho postupný pád až po dopad na dno, kdy opouštěl svou vilu jen s jedním kufrem. Zkrátka úžasný příběh, na který budu ještě dlouho vzpomínat. Smekám před všemi, kteří se na filmu podíleli. Hodnocení: 100% ------------------------------------ Hvězdička (4. díl): Po dokonalém třetím díle bohužel tuto sérii potkal propad o několik stupínků směrem dolů. Zatímco u předchozího dílu jsem skoro ani nedutal a s napětím jsem sledoval televizní obrazovku, zde jsem se chvílemi nudil a přišlo mi, jakoby se v tom tvůrci plácali a jako by byl příběh ušitý takzvaně horkou jehlou. Hlavní hrdina v podání Michala Suchánka je nesympatický, jeho konání je samo o sobě zvláštní a divákovi nejsou známy důvody, proč se chová tak, jak se chová, proč kašle na manželku a nechá to dojít tak daleko, proč je raději bulvárním novinářem než uznávaným jazykovědcem. Prostě mám zde stejný problém jako u prvního dílu, kdy mi taktéž hlavní hrdinka byla nesympatická. A bohužel v tomto případě film nezachraňují ani ostatní herci, ani děj. Jediný, kdo zde vyčníval, je Tereza Voříšková, která si svou roli evidentně užívala, a potom ještě příjemně překvapili Vojta Kotek a Jan Rejžek, kteří si s chutí zahráli sami sebe. Ale jinak to byla bída a tento díl tak stavím na úroveň prvního dílu. Hodnocení: 40% ----------------------------------------------------- Klukovina (5. díl): Tenhle příběh byl po všech stránkách atraktivní a zároveň velmi aktuální. V době, kdy obyčejné naplácání dítěti na zadek může být označeno pomalu za dětské týrání, v době, kdy učitelé musejí bojovat s dětskou neústupností, arogancí, machrováním a občas i násilím ze strany žáků, tak právě v této době má příběh o tom, jak nebezpečné může být přistřihnout dítěti křidélka, své nezpochybnitelné opodstatnění. Příběh krásně dokazuje, jak snadno se může bezúhonný člověk (v tomto případě učitel) stát podezřelým z trestného činu na základě vymyšleného svědectví (v tomto případě svědectví třech žáků základní školy). Příběh docela odsýpal, a to aniž by byl nudný nebo snad nezáživný, a hlavně, ani na okamžik jsem nepochyboval, že tohle by se klidně mohlo stát i ve skutečnosti. Herecké výkony všech zúčastněných byly perfektní a celkově mě jímá spokojenost, nicméně v hodnocení srážím 10% za otevřený konec (i když nadějně vyznívající) a 10% za to, že se v tomto případě ani v nejmenším nejednalo o nevinnou lež (jak napovídá název cyklu), ale o lež účelovou a dobře strategicky promyšlenou s cílem mít z ní vlastní prospěch. Nicméně i tak se jedná z mého pohledu o zatím druhý nejlepší díl celého cyklu a uvidíme, co přinesou díly následující. Hodnocení: 80% --------------------------------------- Chromozom (6. díl): Tak tenhle díl je pro mě asi zatím nejpříjemnějším překvapením. Od příběhu na lesbické téma, v němž se řeší otázka klasického modelu rodiny, jsem si toho skutečně příliš nesliboval, ale tenhle příběh mě dokázal vtáhnout do děje až natolik, že jsem neregistroval nic jiného než televizní obrazovku. Je zde sympatický děj, kvalitní herecké výkony, přičemž příjemně překvapila Tereza Brodská, která mi většinou ve svých rolích nesedne, ale sem se hodila dokonale, ale příjemně překvapil také Jáchym Novotný, pro kterého to byla zřejmě první větší filmová role a zvládl to na jedničku. Je těžké hledat nebo mít nějaké výhrady k filmu, kde si děj tak nějak samovolně plyne, kde mám pocit, že tohle by se přesně takhle mohlo stát i v reálu, a hlavně kde jsem spokojený s jednáním všech postav v průběhu celého děje od začátku do konce. Nikdo se zde nechová nelogicky nebo nereálně, vše je dokonale reálné, a hlavně, lež, na níž je vystavěn tento příběh, lze opravdu považovat za lež nevinnou. Zkrátka mě tenhle příběh o třináctiletém klukovi, který je vychováván lesbickými matkami a chce poznat svého biologického otce, zaujal, překvapil a potěšil. Zatím tento film hodnotím jako druhý nejlepší, jelikož třetí díl mě zaujal ještě o chloupeček víc. Hodnocení: 95% ------------------------------------- Čistá práce (7. díl): Opět se jedná o jeden z těch lepších dílů, kterým k dokonalosti schází jen málo. Bohužel ale tenhle díl má docela smůlu v tom, že je v lecčem podobný dokonalému třetímu dílu. Opět je totiž hlavním hrdinou muž, který nezvládá platit včas své pohledávky, a tak přijde napřed o auto na leasing, pak o ženu a syna, kteří se odstěhují, a nakonec mu leží na stole exekuční příkaz a on se odhodlává k zoufalému činu. Celkově se mi tento příběh docela líbil, opět to byl příběh, který by se takto mohl stát i v reálném životě, opět byl příběh založen na nevinné lži, kdy hlavní hrdina zatají manželce, jak na tom ve skutečnosti jsou po finanční stránce, a hlavně jsem se u něj ani příliš nenudil a s hlavním hrdinou jsem soucítil. Bohužel ale film měl z mého pohledu i jeden nedostatek, a to sice, že některým hercům bylo velmi špatně rozumět, aspoň já jsem s tím měl docela problém a v určitých pasážích jsem si musel zapnout na teletextu skryté titulky, abych věděl, o čem je řeč. Nevím, jestli to bylo zapříčiněno mnou, nebo jestli herci tak moc huhňali, nebo jestli byl film jen špatně ozvučený, ale každopádně mi to docela vadilo. A právě za to, stejně jako za podobnost s dosud nejdokonalejším třetím dílem odebírám nějaká procenta, ale i tak to byl nadprůměrný zážitek. Hodnocení: 80% --------------- Byl lásky čas (8. díl): Závěr celého cyklu se povedl na výbornou. Jedná se o zdařilý příběh dvou sester a jejich matky, a o hledání cesty k odpuštění. Tento díl stojí na vynikajícím herectví třech kvalitních českých hereček, které svými hereckými výkony tento příběh vynesly až na pomyslný vrchol. Jen si kladu otázku, o jakou nevinnou lež se jednalo v tomto případě. Jeden nápad mám, ale je-li tomu opravdu tak, pak si tvůrci zaslouží mou výtku za to, že tuto lež nechali nezodpovězenou a vše je tak na divákově fantazii nebo spíše na jeho schopnosti spojit si dvě a dvě dohromady. Pokud je totiž tou nevinnou lží fakt, že matka v podání Ivy Janžurové svou nemohoucnost celou dobu jen hrála s cílem usmířit své dcery mezi sebou, pek je nefér, že to divákovi nebylo sděleno a je to výrazný (a jediný) nedostatek tohoto jinak skvělého, zajímavého a atraktivního příběhu. A právě kvůli tomuto nedostatku nemohu udělit plné hodnocení tomuto závěrečnému dílu, ale jinak ho vnímám (spolu s dílem nazvaným Chromozom) jako celkově druhý nejvydařenější díl. Hodnocení: 95% ------------------------------------ Celkové průměrné hodnocení 1. série: 75% ------------------------------------------------------------------------------------------------------ Zrádce (2. série, 1. díl): Sparta nebo Slávie, to je oč tu běží. Hlavní hrdina zalže svému šéfovi, že fandí Slávii, ten ho doporučí na místo šéfa marketingu ve fotbalové Slávii a rozjíždí se poněkud neobvyklý kolotoč. Hlavní hrdina se totiž ocitá ve schizofrenní situaci, kdy ačkoliv je královsky placen Slávií a využívá mimo jiné i služební automobil a byt, ve skutečnosti chodí do práce v trenýrkách Sparty a fandí jí i nadále, akorát tajně. Příběh to je zajímavý, dokonce i atraktivní, leč nenabízí žádný hluboký lidský příběh ani žádnou bezvýchodnou situaci, jíž by byl hlavní hrdina či jeho nejbližší okolí vystaven, tudíž nelze ani od tohoto filmu čekat, že by dokázal zaujmout tak jako ty nejpodařenější dosud natočené části. Ale i sportovní prostředí je pro televizní obrazovku atraktivním, a protože příběh byl snadno stravitelný a herecké výkony povedené (obzlášť Marek Taclík ztvárnil zajímavou roli), film hodnotím nakonec lehce nadprůměrně. Hodnocení: 75% ---------------- Vedlejší příznaky (2. série, 2. díl): Příběh o tom, že šťasné pilulky (antidepresiva) mohou přivodit pocity štěstí a pohody jen někomu. Pro jiného mohou být přímou cestou do bláznice se zastávkami přes rozvrácenou rodinu a zcela zničený osobní život. Bára Kodetová exceluje v tomto příběhu jako žena, která si plní svůj sen o životě na venkově, ale zároveň zažívá pocity zmaru, když na všechno zůstává sama, protože manžel přece musí na ten její sen vydělávat. Kvality tohoto filmu závisely především na hereckých kvalitách představitelky hlavní role, a tam není Báře Kodetové co vytknout. Ve výsledku lze tento příběh označit za jeden z těch povedenějších, ale zároveň také za jeden z těch tíživějších a depresivnějších v rámci celého cyklu. Ale i o tom je a může být život. Hodnocení: 75% ------------------------------------------------- Na dně skleničky (2. série, 3. díl): Bezvýchodnost z nemoci zvané alkoholismus je asi většině lidské populace dobře známa, a tak je jasné, že toto téma samo o sobě vybízí k depresivnímu a bezvýchodnému příběhu, kterého se nám nakonec také dostane. Stanislav Majer byl pro tuto roli zvolen velice vhodně, on má takový vzhled, který ho možná i k této roli předurčuje, ale on to navíc doplnil kvalitním hereckým výkonem, takže to celé bylo bez problémů uvěřitelné. I příběh jako takový nebyl k zahození, jediné, s čím jsem měl trochu problém, byla forma vyprávění. Celé mi to přišlo takové neuspořádané, divák vlastně neznal ani nic o minulosti hlavního hrdiny, ani se pořádně nedozvěděl, proč skončil tak, jak skončil (odbýt toto téma jedním dialogem s bývalou manželkou hlavního hrdiny je z mého pohledu málo, chtělo aspoň nějaké zpětné obrazové fragmenty do minulosti hlavního hrdiny). Na příbězích o alkoholismu je zajímavé sledovat především ten postupný úpadek hlavního hrdiny, ale začít vyprávět příběh, když už hlavní hrdina na tom dně je, mi nepřišlo příliš moudré. I přesto se jedná o poměrně zajímavý, silný a bezútěšný příběh, který rozhodně patří k tomu lepšímu v rámci celého cyklu. Hodnocení: 85%(26.2.2013)

 • venison
  ****

  POD HLADINOU (1. díl) byl až nad očekávání dobrý.. Aňa se čím dál tím více herecky zlepšuje, téma dobře vybrané, maminka v podání Daniely Kolářové správně na zabití.. Trošku mě mrzí, že tu není více rozveden vztah s jejím mužem a trochu méně terapeuta, který mi nepřišel až tak podstatný.. Tento díl nasadil laťku opravdu vysoko.. / ★★★★ / LEŽ MÁ ROZBITÉ AUTO (2. díl) už pomalu sklouzává.. Příběh nedrží pohromadě, spousta věcí se v něm zbytečně rozpatlává, mnoho není vyřčeno, herci nic výjimečného nepředvedli.. Do půlky dílu jsem pomalu nevěděla o co v něm vlastně jde, dost mi pomohl hlavně název.. Téma takové o ničem.. / ★★ / DRUHÝ DECH (3. díl) řekla bych, že zatím nejlepší a nejaktuálnější.. Hodně propírané téma a zase mě hodně dotklo.. Ač Langmajera zrovna 2x nemusí, tak tady mu role opravdu seděla a Petra Hřebíčková taky hrála moc pěkně.. Závěr troška a lá americký sen, ale dalo se to přežít.. Rodina prošla drastickou proměnou, ale nakonec se našla.. A zaměstnání není jenom o penězích, ale i smyslu.. Škoda jen, že není víc dobře placených míst u zvířat, kytiček a zeleniny.. / ★★★★★ / HVĚZDIČKA (4. díl) byla opět poněkud slabší.. Suchánka jsem dlouho v ničem pořádném (jestli teda někdy) neviděla, tak mě jeho výběr potěšil.. Tereza Brodská mi moc jako jeho manželka nesedla.. Tereze Voříškové jsem její roli věřila perfektně.. Mínus tohoto příběhu bylo zejména to, že jsem byla stále o krok dopředu.. Nic moc příběh, ale na nedělní večer stačil.. / ★★★ / KLUKOVINA (5. díl) se mi řemeslně líbil nejvíc - skvělá kamera, super střih, perfektní muzika.. Příběh trošku kolísal - hodně se střídal zajímavý děj s hluchými místy (že by natahování?).. Taclíka mám ráda a obviněného učitele hrál opravdu přesvědčivě.. Na můj vkus tam bylo moc vedlejších postav (křoví), ale za to jakým stylem to bylo v České kotlině natočeno dávám za tento díl plný počet :-) / ★★★★★ / CHROMOZOM (6. díl) si také pochvaluji hlavně výběrem herců.. Bára Kodetová se po dlouhé době herecky ukázala a zhrzenou druhou maminku cítící se být na druhé koleji sehrála suprově, Tereza Brodská byla také správně na přes držku a objevil se tu v sympatické roli můj oblíbenec Hynek Čermák.. Téma je taky aktuální, akorát se mi moc nezdál lehce nasládlý konec, občas by si to nějaké postava tohoto seriálu mohla vyžrat.. / ★★★★★ / ČISTÁ PRÁCE (7. díl) mi zatím z celého miniseriálu přišel nejrealističtější.. Pěkně mě nakrkl jenom ten utnutý konec.. Jana Plouhara jsem neznala a ráda se s ním seznámila, Pavlu Beretovou jsem po "Bludičkách" ráda oprášila, sympatickým překvapením byl zpěvák z Chaozu.. Bohužel člověk nemá absolutně kontrolu nad svým životem a práva se lehko nedovoláš :-( / ★★★★★ / BYL LÁSKY ČAS (8. díl) mi přijde, že se do celé série absolutně nehodí.. Všude se zatím skrývala nějaká "nevinná lež", ale tady byla spíš spousta nevyříkaných věcí.. Iva Jenžurová nedostala moc prostoru, moje oblíbená Veronika Freimanová hrála pěknou megeru a naopak ne moc sympatická Dagmar Havlová relativně příjemnou paničku.. Nějak mi to celé nesedlo, i když by mi mohlo být toto téma velmi blízké, hihihi :-( / ★★ /(4.3.2013)