Nevinné lži (TV seriál)

Česko, 2013 - 2014, 13x72 min

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer, Ondřej Malý, Michal Dlouhý, Lukáš Vaculík, Simona Babčáková, Ester Geislerová, Nela Boudová, Petra Hřebíčková, Michal Suchánek, Martin Hofmann, Tereza Brodská, Tereza Voříšková, Marek Taclík, Pavel Liška, Vojtěch Machuta, Jan Vaši, Vanda Hybnerová, Hynek Čermák, Lucie Žáčková, Jan Plouhar, Pavla Beretová, Luboš Veselý, Martin Finger, Lubor Šplíchal, Petra Špalková, Iva Janžurová, Dagmar Veškrnová-Havlová, Veronika Freimanová, Ondřej Vetchý, Tomáš Hanák, Luděk Munzar, Zuzana Čapková, Vanda Konečná Károlyi, Sabina Remundová, Miroslav Krobot, Anežka Rusevová, Ivana Uhlířová, Barbora Poláková, Jana Švandová, Karel Zima, Jarmil Škvrna, Otmar Brancuzský, Hynek Chmelař, Sandra Černodrinská, Nataša Gáčová, Tomáš Jeřábek, Taťjana Medvecká, Gabriela Míčová, Martin Müller, Helena Plecháčková, Ilona Semrádová, Milan Slepička, Kamil Švejda, Markéta Tannerová, Richard Zevel, Barbora Kodetová, Renata Drösslerová, Veronika Kubařová, Jana Pidrmanová, Magdaléna Sidonová, Vladimír Javorský, Martin Myšička, Pavel Ponocný, Jáchym Novotný, Daniela Choděrová, Filip Čapka, Matěj Hádek, Stanislav Majer, Tomáš Měcháček, Zuzana Onufráková, Pavel Rímský, Zuzana Volavá, Agáta Zimová, Sára Voříšková, Vojtěch Kotek, Michal Malátný, Jan Rejžek, Michal Prokop, Petr Stach, Jitka Asterová, Kristýna Šmatláková, Zdeněk Piškula, Karel Heřmánek ml., Tomáš Materna, Jiří Schwarz, Daniel Svoboda, Marie Spurná, Anna Ribanská, Andrea Daňková, Dennis Kinski, Kato, Pavlína Jíšová, Kryštof Hádek, Jaroslav Plesl, David Máj, Vlastina Svátková, Pavel Batěk, David Steigerwald, Martin Zahálka, Jiří Wohanka, Vladimír Šmicer, Marta Dancingerová, Zdeněk Suchý, Tomáš Turek, Veronika Petrová, Milan Kolek, Matyáš Svoboda, Roman Zach, Regina Rázlová, Jiří Lábus, Petra Nesvačilová, Lenka Termerová, Lenka Vlasáková, Leoš Noha, Marek Daniel, Hana Vagnerová, Jiří Vyorálek, Jana Preissová, Jan Zadražil, Pavel Nový, Lenka Krobotová, Jan Hájek, Martin Trnavský, Johana Matoušková, Adrian Jastraban, Kryštof Rímský, Robert Vano, Denisa Barešová, Renata Drössler, Matěj Švehla, Maxmilián Mráz, Marie Poulová, Jan Vrabel, Michaela Srbová, Miloslav Štrobl, Amélie Pokorná, Kamila Vondrová, Miroslava Součková, Alice Šnirychová-Dvořáková, Ester Janečková, Lucie Klímová, Vendula Hlásková, Iva Pazderková, Tomáš Bambušek, Miroslav Bambušek, Josef Polášek, Igor Bareš, Alena Štréblová, Hanuš Bor, Kamil Halbich, Lucie Polišenská, Eva Nosálková-Leinweberová, Jarmila Vlčková, Monika Moravčíková, Lucie Nedomová, Barbora Seidlová, Bořek Joura, Jaromír Meduna, Zuzana Vejvodová, Kateřina Steinerová, Dusan Vodák, Bára Fleischhansová, Dominik Picek, Jakub Durčák, Alex Lizner, Tereza Drábková, Jan Dvořák

Z jedné nevinné lži se vyklubala taková malá soukromá past. Přiznám se, že první díl mě vůbec nechytil. S dalšími už to bylo mnohnásobně lepší. Akorát to s nimi bylo jako na houpačce, ale to je věcí režiséra, čemu přiloží váhu. Poslední díl nebyl tak o lži jako spíše o křivdě, čekala jsem ten příběh trochu jiný, ale bylo lepší, že to bylo právě takhle. Nebudu mít žádný problém s tím, pokud by se ČT rozhodla nějaké příběhy ještě přitočit. Všechno to byly atraktivní a aktuální témata ze života.(16.4.2013)

Zajímavě natočený a skvěle zrežírovaný počin jakoby snad trochu inspirovaný soukromými pastmi. Přes veškerou tu občasnou bizarnost konce, mě seriál zaujal natolik, že jsem si za sebou pustila 4 díly a vzhledem k tomu, že jeden díl má cca 72 minut... Zaujalo mě to především hvězdným obsazením mých oblíbených herců, kteří excelují každou minutou a další herci mají také možnost se volně projevit a ukázat tak co v nich je. Co se týče současné televizní produkce - v tomto ohledu je seriál natolik dobrý, že strčí všechny Vyprávěj, Ulice a podobné věci hravě do kapsy. Do budoucna doufám, že kvalita neklesne a udrží si tu pomyslnou laťku.(24.3.2013)

POD HLADINOU. Někdy méně (přemýšlet o životě a spekulovat o rozhodnutích apod.) znamená více (života samotného). Moc myslíme, o to míň žijeme...I mně to připomíná Soukromá dramata. Scénář mi nepřišel úplně dotažený (hlavní hrdinka nemá ráda chemii, ale večer co večer zobe "prášek na spaní", nehledě na několik zbývajících dní v měsíci, co zrovna náhodou ty prášky nepotřebuje a zrovna náhodou má menses....to by tak vnímavému muži určitě neušlo, mamince je 65 a hlavní hrdince 35, přesto jí měla skoro ve 40...nooo....apod.).(25.2.2013)

• Beagle

Díl 6: Mě Chromozom velmi příjemně překvapil, a to především ve srovnání s tou hrstkou českých snímků/epizod seriálů, které se dané tématiky dotkly (a tím nemyslím jen tématiku lesbických vztahů, ale také zobrazení prostředí IVF klinik a vlastně rodiny jako takové). Vizuálně velmi příjemné ( nejvíc mi to připomnělo třeba epizodu z True Love britské BBC), s přesvědčivými hereckými výkony (sympatická byla zvlášť Barbora Kodetová v nesnadné roli "druhé" maminky, ale i oba představitelé dětských rolí), a s dialogy, které nešustily papírem. Opravdu překvapivě dobrý a vtipný český mix, tak trochu podle receptu Lisy Cholodenko. A myslím, že poselstvím i tohohle snímku je, že děcka nakonec budou v pohodě. Tuhle epizodu hodnotím za poctivé čtyři hvězdičky.(6.4.2013)

První díl POD HLADINOU - * byl zklamáním,notně jsem se nudila,příliš psychologie,málo děje,postavy mi nebyly vůbec sympatické,naopak.Hlavní hrdinka mě přímo štvala/ a to mám A. Geislerovou jako herečku ráda/.Celkem jsem to ale čekala,protože Alice Nellis není můj šálek kávy. LEŽ MÁ ROZBITÉ AUTO - **, nechybí vtip,Kotek mě jako režisér celkem mile překvapil,Dyk,Vilhelmová dobrý a Michal Dlouhý se mi opravdu líbil jako doktor ,co zírá na kozy.Čvančarová zde pro jednou rozhodně není za sexbombu,což není na škodu. DRUHÝ DECH - *** třetí díl se mi zatím líbil nejvíc,vůbec jsem se nenudila,výborné herecké výkony,konec byl optimistický,což se dalo čekat,ale proč ne. HVĚZDIČKA, - * čtvrtý díl zklamání stejně jako z prvního,chování a jednání hlavní postavy ztvárněné M. Suchánkem jsem nechápala,celé to bylo takové nijaké,chvílemi úplně nudné nebo naopak otravné,nezachránili to ani ostatní herci,které mám ráda/Brodská,Hofmann/. KLUKOVINA - pátý díl **,CHROMOZOM ***,ČISTÁ PRÁCE ** , BYL LÁSKY ČAS ***(12.3.2013)

• - Natáčelo se na Základní škole Dědina na Praze 6. (Billie777)

• - Hra, kterou hraje v 6. díle první série Matěj (Jáchym Novotný), je "Assassin's Creed". (Ryšty)

• - Scénáře jednotlivých filmů napsali Alice Nellis, Petr Kolečko, Petra Ušelová, Tereza Dusová, Mirka Zlatníková, Jan Prušinovský a Jan Hlaváč s Martinem Dolenským. Režie se pak ujali Alice Nellis, Jan Prušinovský, Martin Dolenský, Tereza Vrabelová, Petr Zahrádka a Vojta Kotek, pro něhož je film celovečerním režijním debutem. (Elwanelyn)