Původní

• USA The Originals
USA, (2013–2018), 65 h 13 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Julie Plec

Hudba:

Michael Suby

Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt, Phoebe Tonkin, Danielle Campbell, Leah Pipes, Charles Michael Davis, Eka Darville, Daniella Pineda (více)

Série(5) / Epizody(92)

V tomhle spinoffu Upířích deníků se Mikaelsonovi přestěhují do New Orleans a spojí se s místními čarodějkami, aby mohli zase vládnout městu. (Netflix)

Recenze uživatele Tom10000 k tomuto seriálu (97)

Duch, který nebude zlomen (2017) (S04E11)

11.díl. Kol se konečně vidí s Davinou, ale musí za to platit službou u Prázdnoty. Ta se sjednotila s Davinou, a tedy když zemře ona, i Davina. Dala mu za úkol střežit totem, jenž ji dokáže posílit. Freya našla místo, kde se skrývá jak Prázdnota, tak i její totem. Kol jde za Hope do Mikaelsonovic domu, aby ji dal za úkol rozvázat uzel. Údajně tím odvobodí Davinu od Prázdnoty. Marcel a Rebekah se odpálí, když se dostali do domu, kde je Kol kouzlem uvěznil. Hayley a Freya trpí v přítomnosti Prázdnoty, a oba zažijí nepříjemné vzpomínky. Halyey na Jacksona a Freya na krutou Keelin. Teprve když Hayley hrozí smrt a Freye se nedaří ji osvobodit, totem je zničen. Klaus si ho vzal od Kola a rozdupnul. Hayley poté zabijí Prázdnotu. Ta se ale dostala do Hope, když rozvázala uzel. Davina stále žije a odjíždí s Kolem do neznáma. Hayley promlouvá k Jacksonovi a přizná se, že je zrůda. Krystal chránící Elijahovu duši praská. Ve snaze ho zachránit, využije Freya smrt Prázdnoty (jejího těla) a oživí Elijaha. 95 - 100 procent. ()

Vúdú dítě (2017) (S04E12)

12 a předposlední díl 4.série. Prázdnota posedne Hope. Ta proti ní bojuje, ale je čím dál tím slabší. Hayley trvá dost dlouho, než si uvědomí, že je s ní něco v nepořádku. Marcel probudí Sofyu a zjistí, že Prázdnota není mrtvá. Klaus to zdělí ostatním, poté, co tomu sám uvěří. Freya hledá způsob, jak Hope očistit, a Vincent hledá v bezvědomí s pomocí knihy Prázdnotinu matku. Bude k tomu potřebovat, aby i zemřel, když přišel o knihu rukou Prázdnotiných poskoků, a Marcel ho jentaktak dokáže oživit. Když se již zdá, že nepřítel je poražen, Vincent selže, není dost silný. Prázdnota se vrací do Hope a spálí jedinou knihu schopnou ji zabít. Naděje se vytrácí. Klaus už téměř rezignuje, a tedy i ostatní. Hayley od sebe odstrčí Elijaha a jde hledat Hope. Vincent nakonec dokáže najít způsob, jak Prázdnotu zabít, ale tím bude ohrožen život všech Původních Mikaelsonů. Freya se svěří Keelin se svým strachem o ni a spolu se vyspí. 95 - 100 procent. ()

Hostina všech smrtelníků (2017) (S04E13)

13. a poslední díl 4.série. Vincent všem vysvětlí svůj plán na zabití prázdnoty. Její moc se musí rozdělit do čtyř původních upírů, a tedy do Klause, Elijaha, Rebeky, a buďto Kola či Hayley. Všichni se poté budou muset rozdělit, a to navždy. Tím by jednou provždy skončila přísaha "spolu a navždy". Klaus a Elijah bez váhání souhlasí, ale Rebeka vše včetně rozdělení odmítá. Freya přijde na další způsob, jak se vyhnout vložení moci do Hayley a Kola, jenž se nehlásí: Než však tak učiní, Kol se vrací. Kouzlo je připraveno. Elijah se nakonec přece jen udobří s Hayley, jež ho odmítala tolik, že se již vzdal naděje na jejich společnou lásku a tím se od ní osvobodil. Hope je díky lsti Marcela a Vincenta vysvobozena z moci prázdnoty, když vzkříšila svého přisluhovače, opět, a ten způsobil Joshovi nemalé problémy. Kouzlo proběhne úspěšně, a všichni se rozchází. Freya se setká s Keelin. Hayley odvede Hope do školy Alarica Saltzmana. Kol zůstane s Davinou a Rebeka s Marcelem. Než se však tak stane, požádá Elijah Marcela a Vincenta o velmi důležitou věc. Má obavy, že bude hledat Klause, a tak učiní nejdůležitější rozhodnutí svého života. Přesvědčí je, aby ho nechali na vše, co prožil, jednou provždy zapomenout. A tak se i stane. Když ho Klaus vidí opět, hraje v hospodě spokojeně na klavír. Dá mu peníze, a on pokývne hlavou na znamení díků (konec 4.série). 100 procent. ()

Série 5 (2018) (S05)

5. a poslední série The Originals nebyla tou nejlepší ze všech, ale alespoň byla dojemná a tak to na konci seriálu má být. Rodina Mikaelsonových se po letech opět sešla, a to díky Hope. Elijah sice zapomněl na vše, co znal, a seznámil se s Antoanette, ale nakonec si vzpomněl. Bohužel, a z toho jsem smutný, poté, co přihlížel smrt Hayley. Tato ztráta mne velmi naštvala (SPOILER: nebýt ní, mohl by se Elijah rozhodnout zůstat naživu - zbytečná smrt) a zanechala velmi rozčarovaného. Hope vyrostla v dospělou dívku, jež je ale nevyzpytatelná, zejména po smrti její matky. Rozhodne se opět sjednotit rodinu, a to velmi riskantním způsobem. Vrátí magii zpět do sebe. Ale, kupodivu, již to není jako dříve, kdy zůstala Prázdnotou posedlá. Nyní umírá, a dne ode dne slábne. Ke všemu se ještě projevuje její temná stránka a činí děsivé věci. Na její umírání není lék. A proto se rozhodne Klaus vstřebat moc do sebe. Tím zpečetil svůj osud a rozohdne se zemřít. Elijah spolu s ním. Rozloučí se se všemi, a společně se, díky poslednímu kolíku z bílého dubu (Kde ho sehnal?) rozhodnou zabít. Tak učiní (...). Závěr byl velmi podivuhodný, ale již od počátku jasný. Měl plno uch, ale ty se daly snést. Romantika, drama, napětí, to vše prožijete i v poslední sérii. 90 procent, doporučuji! ()

Kde necháš srdce (2018) (S05E01)

1.díl 5.série. Uběhlo již sedm let od doby, kdy se Mikaelsonovi rozdělili. Mezitím je z Hope čtrnáctiletá dívka, jež studuje na Salvatorově škole, Klasu vraždí rodiny a rody dle seznamu, Elijah vyhrává ve francouzské restauraci na klavír, Kol je s Davinou jako manželé a Vincent s Freyu chrání město. Hope dá jednomu z půlměsíčníků krev, aby se z něj stal hybrid. Tím je vyloučena ze školy a vrací se do New Orleans za Hayley. Freya chce jít za Keelin, aby se s ní po mnoha letech konečně setkala. Klaus se střetne s Caroline a ta mu poradí, aby zavolal Hope, než ho zavrhne. Ona sama nyní čelí své matce. Ta jí odpustí, a společně si popovídají o Klausovi. Ten také zajde za Elijahem do restaurace a promluví si s ním. On, jelikož na vše zapomněl, naslouchá a radí. Jejich blízkost ale vyvolá potíže. Kletba začne opět fungovat. Hynou kytky a z vody se stává krev. ebekah Klausovi vynadá, ale sama řeší jiné věci. Marcel jí požádal o ruku a ona se musí rozhodnout. Kamarád Hope se jako nový hybrid neovládne a zabije upířici Poppy. Mezi Joshovými upíry a matkou hybrida spolu s Hayley vznikne rozpor. Ten je nakonec vyřešen příměřím. Vincent svolí Freye návštěvu Keelin, a sám čeká na zhroucení míru v New Orleans. Hayley se zhroutí. Hope si promluví s otcem. Začne pršet krev. Rebekah odmítne Marcelovu žádost a promluví si s Elijahem. 95 procent. ()

Špatné zahnutí na Bourbonské (2018) (S05E02)

2.díl. Hope se setká se svým spolužákem Romanem, jemuž se svěří se svým skutečným původem. Klaus je rozhodnut za každou cenu najít Hayley, a střetne se s Hope. Klaus se snaží vysvětlit své dceři důvody svého vyhýbání, a Hope mu potřebuje říci, jak moc jí chyběl. Hádka zajde až do kritického bodu, když Klaus zjistí, co Hope provedla Hayley. Zavřela ji do rakve mocným kouzlem. Při jejím hledání zjistí, že je zničená. Temnota je ale moc blízko a tak se musí rychle rozloučit. Freya se sice ráda vidí s Keelin, ale okolnosti ji nutí Keelin opět odehnat. Vincent zjistí, že Hope je budoucí zkázou New ORleans. Nový hybrid, spolužák Hope, je odsouzen na zazdění. Je ale kýmsi vytažen a bez srdce pověšen. 90 procent. ()

Neopouštěj mě (2018) (S05E03)

3.díl. Před sedmi lety se Elijah, poté, co byl Marcelem ovlivněn, probouzí v autobusu a zastavuje u pumpy. Zde se poprvé dozví o svém hladu. Ten ho pronásleduje další týden, než se seznámí s upírkou Antoanette. Ta ho seznámí s upírstvím a stráví s ním další měsíc. Jednoho dne spolu narazí na Marcela, ten je varuje, aby se klidili z města. Zatímco je Antoanette nucena odjet pryč, Elijah pátrá po sobě samém. Jednou ale i on odjede na jeho rozkaz z New Yorku do Paříže, kde svoji milenku opět potká. Zde stráví sedm let až do současnosti. Klaus je navštíví a donutí Antoanette na Elijaha zapomenout. Ona ale bere sporýš, takže nezapomíná. Elijah již nyní ví, kdo je on i Mikaelsonovi a ostatní, ale bez citů je i sebe jako jejich stoupence bere za zrůdy, jež si nazaslouží žít. Odmítne klausovu nabídku a odejde s Antoanette zpátky do svého bytu. Klaus v něm ztrátí naději i sám sebe. Elijah se s Antoanette zasnoubí a spálí svůj dosavadní život na popel. Spolu odejdou pryč. 95 procent. ()

Mezi mlýnskými kameny (2018) (S05E04)

4.díl. Ve snaze nalézt Hayley dělá Klaus vše, co je v jeho silách. Opět si znepřátelí město, když všem frakcím vyhrožuje smrtí jednoho z každé z nich. I přes veškerou snahu jim nepřítel opět uteče. Dává jim znamení, že je Hayley velmi ubližováno. Umírají nevinní, a Vincent s Klausem skoncuje. Ten, bez Elijaha, je velmi zranitelný. Dokáže se ale spojit s Marcelem. Freya stráví den s Hope, a ta v jednom ze záchvatů prokáže svoji moc. Mají obavy, co může způsobit. Smrt se blíží. Klaus najde starou minci jednoho z údajně pohřbených nepřátel. 90 procent. ()

Jen ti to zlomí srdce (2018) (S05E05)

5.díl. Klaus zajme Gretu a zpovídá ji z podezření na unesení Hayley. Greta se sice přizná, ale podrobnosti o místě, kde ji skrývají, neřekne. Zatímco se o ni stará Josh, Klaus plánuje krutou odvetu. Vzpomíná na rok 1933, kdy se setkal s jedním z německých nacistů, ježnž se vydával za malíře, a jehož následně zabil s mnohými dalšími nevinnými. Elijah zjistí pravdu o Antoanette, a neví, jestli sní chce ještě strávit další čas. Ona ho ale přesvědčí, že to má cenu. Dozvíme se, kdo je vlastně Antoanette i Greta. Žena a dcera toho nacisty. Hope si přeje, aby pro záchranu matky zničila klidně i jednu ze svých nadpřirozených částí. Tou má být, dle požadavků grety, ta vlkodlačí. Než tak ale stihnou s Freyou učinit, zarazí je Klaus. Ten stvoří nového hybrida, z její krve. yjosh je zraněn uprchlivší Gretou. Hope vyrazí se svým klukem pryč ze Salvatorské školy. On sám je synem Grety a Nacisty. 95 procent. ()

Co, mi, to, jen, zbyde (2018) (S05E06)

6.díl. Roman odveze Hope do starého domu, kde se setká se svojí matkou Hayley. Freya a Vincent se zatím setkají s přítelem Hayley, jež po ní zuřivě pátrá. Vincent se nakonec rozhodne nezmínit mu o ní pravdu. Roman, přesvědčený matčinými slovy, je obě zadrží, dokud nepřijede Greta. Klaus se setká s Caroline a společně hledají Hope. Elijah se vydá Klause zabít. Shodou nešťastných náhod, a vinou zejména Elijaha se Hayley obětuje pro smrt Grety. Jelikož byla zbavena své vlkodlačí části, umírá jako upír na denním světle. Stejně tak i Greta. Elijah jen nečinně přihlíží, zatímco Klaus proklíná sám sebe. 95 procent. ()

Bůh zčeří vody (2018) (S05E07)

7.díl. Koná se Hayleynin pohřeb. Elijah bude s Antoanette uvězněn Klausovými hybridy, když se Klaus dozví, že jsou v přílišné blízkosti New Orleans. Sám musí být daleko od Hope, aby jí neublížil, a s pomocí Vincentovi čarodějnice jí alespoň chce tvořit svoji astrální projekci. Hope ale nemůže snést lidi, jež jsou kolem ní na průvodu, a když přijedou auta s Gretinými muži, rozpoutá malé peklo. Zapálí auta, a musí být zkrocena. Klaus, poté, co ji navštíví jako duch doma, je odstrčen. Hope má strach, že to už nezvládne, a později i Klaus. Freya je rovněž na dně. Elijah, poté, co zjistí od Antoanette, že byla pokousána hybridem, hledá u Marcela pomoc. Nabídne mu, že si nechá vrátit vzpomínky. Když se už o to ale s Vincentem a Marcelem snaží, zhroutí se. Antoanette hrozí smrt. Klaus zjistí, co může jeho blízkost u ostatních Mikaelsonových a hope způsobit. Smrt prvorozených, tj. jeho, Freyi i Hope. I přesto zůstane s Hope u pohřbu Hayley až do poslední chvíle. Poté je přenesen do svého domu, uvězněný, ve společnosti Elijaha. U něho nevíme, jak se bude chovat. 95 procent. ()

Laskavost cizinců (2018) (S05E08)

8.díl. Elijah s Klausem jsou uvězněni v magickém vězení a snaží se najít cestu ven. Postupně se k nim přidají i ostatní Mikaelsonovi s Marcelem. Zjistí, že se z nich Hope pokouší vytáhnout temnou magii, aby dokázala zlomit kletbu oddálení. Chce všechnu moc přenechat jen sobě. Během pátrání po magických klíčích, jež je můžou všechny vypustit ven, se Marcel svěří Rebece se svojí láskou, jež k ní stále přechovává, a Klaus zase vylije vztek na Elijaha. Prý zabil jeho bratra, jímž dříve byl. Elijah se před Marcelem prořekne. Vypadá to, že všem o svém zapomnění lhal a už si vzpomíná. To však není pravda. Freya ukáže svoji pravou tvář a přizná se k výpomoci Hope na jejich uvěznění. Sama poté odejde. Hope přichystala Elijahovi ještě jednu zkoušku, a tedy, když se všem podaří odemknout magické dveře, bude nucen čelit svým vzpomínkám. Tedy i na smrt Hayley. Z ní je mu velmi zle a musí si urovnat vše, co zažil. Opustí Antoanette, poté, co ji vyléčí, a jde do Zátoky. Klaus se odváží přečíst dopisy, jež mu Hayley kdysi dávno napsala. Rebekah se přizná Marcelovi, že ho rovněž miluje. Kol se vrací za Davinou. Freya zůstává. 95 - 100 procent. ()

Naší lásce již mnoho nezbývá (2018) (S05E09)

9.díl. Hope se snaží zvládnout temnou magii, jež v ní koluje a pokouší se ji stáhnout na temnou stranu. Elijah se setká s přítelem Hayley a donutí ho,po násilném incidentu s Hope, najít v sobě mír. Jak již bylo řečeno, Hope nepomůže ani magický náramek a když se střetne s Elijhaem, ztratí nad sebou kontrolu. Když ale provedla násilí, ulevilo se ji. Bylo ji lépe. Nacističtí upíři se střetnou s Vincentem a Marcelem a ostatními vlkodlaky. Poté, co zemřela hlavní vůdkyně vlkodlaků, na atentát, pokračují ve snaze zavést pořádek. Vše je ale jen astrální projekce za cenu zdržet Vincenta. Ten již nestihne doběhnout na hřbitov, kde se všechny hlavní čarodějnice všetně Ivy, jeho blízké přítelkyně, otráví. Freya poté, co ji málem zemřela Keelin, její přítelkyně, ji požádá o ruku. Klaus nabídne Hope pomoc. 95 procent. ()

Tam v mizejícím světle (2018) (S05E10)

10.díl. Aby Klaus ulevil Hope, stane se sám jakýmsi boxovacím pytlem, do něhož může Hope neustále udeřovat a tím si ulevit od šepotu temnoty. Hope však její otec nestačí. Proto dá Klausovi na jeho žádost Romanovo jméno. Na klukovi, jež jí ublížil, si nyní vylévá svoji moc. Ale ani on nakonec nestačí, je na ni moc laskavý. A proto přijde Elijah na zcela jiný nápad. Spolu s Antoanette, s níž se setká, seskupí nacistickou armádu upírů. Poté, v nečekané chvíli, přizve Hope i Klause. A hope může vypustit všechnu svoji moc a nenávist. Smrtí všech upírů si velmi uleví, ale na jak dlouho, to neví. Nyní lituje, že Romanovi ublížila a stále více se propadá do zoufalství. Navíc, zřejmě zabila přítele Hayley, a tím se u ní opět probudila vlkodlačí kletba. Klaus dělá vše pro to, aby ho oživil, a podaří se mu to. Není ale jediný. Hope zabila i Billa, kněze, a ten byl rovněž člověk. Dostává se nám pohled na počátky Hopiiny proměny. Zezlátly jí oči. Marcel se svojí neopatrností dostane pod moc nacistických upírů. Jeden z nich použije přístroj na to, aby z něj dostal jeho vlastní smrtelný jed (ten později Hope rozbije). Při snaze Joshe ho vysvobodit je ale sám Josh zasažen injekcí s jedem. Během chvíle umírá. Vincent zjistí, že čarodějky, jež byly otráveny, vypily upíří krev. Tedy i Ivy. Ta se probouzí, ale nechce se stát upírem. Poté, co zemře, se rozhodne Vincent přerušit pouto mezi Předky a jimi samotnými. To se mu podaří. Elijah a Antoanette se opět spřátelí. Josh najde klid. 95 - 100 procent. ()

Dokud nás smrt nerozdělí (2018) (S05E11)

11.díl. Freya a Keelin se rozhodnou co nejdříve vzít. Elijah vzpomíná na dobu, kdy před pěti lety potkla Hayley. Tehdy o ni nic nevěděl a ona sama mu prozradila jen své druhé jméno, Andrea. Spolu strávili pouze jeden den ve Francii, ale oba dva poznali, že k tomu druhému mají blízko. Klaus se začne strachovat o Hope, jelikož na ni našel další známky černé magie. Rozhodne se navštívit Davinu, a ta mu prozradí nemilé věci. Magie zabijí Hope zevnitř, a hrozí, že dříve či později zemře. Právě v tuto chvíli by Klaus potřeboval Elijaha jako bratra i jako pomoc, ale ten chce odejít, jelikož si nedokáže odpustitvinu na zabití své milované Hayley. Freya se sice na chvíli s Keelin pohádá, ohledně budoucnosti jejich rodiny, ale nakonec se usmíří. koná se svatba, a na ni má Klaus nejvyšší obavy o Hope. Ta je však, naštěstí, zatím v pořádku. Společně si jako otec s dcerou promluví až pozdě večer, a Klaus coby její otec se neodváží prozradit ji blízkost smrti, jež ji může čekat. Nakonec se dokáže usmířit s Elijahem. Marcel musí vyřídit potíže s bývalým Hayleyiným přítelem. Ten začíná až moc lézt do věcí, do nichž by mu nic být nemělo. 95 - 100 procent. ()

Příběh dvou vlků (2018) (S05E12)

12. a předposlední díl 5.série. Hope nezbývá nyní nic jiného, než aby riskovala proměnu ve vlkodlaka za cenu své vlastní smrti. Klaus však na poslední chvíli přijde s nápadem, jak ji zachránit život. Vloží temnou magii do sebe samotného. Elijah se rozhodne strávit s Hope odpoledne, a seznámí se s Landonem, místním klukem, s nímž se Hope přátelí (SPOILER: V Legacies neboli Odkaz důležitá postava). Klaus mezitím shání Caroline, aby ji požádal o pomoc jejich dcer. Ty jako sifonky mohou vysát z Hope moc a vložit ji do Klause. Hope se mezitím dozví, že umírá, a doposud neví, co Klaus plánuje dělat. Také omdlí a umírá. Klaus se ji pokouší oživit, zatímco ona sama se shledává s Hayley a ta jí poví, že žije v klidu a míru. Elijah se zase dozví, do chce Klaus učinit, a pokouší se mu v tom zabránit. klaus ho však překoná. Zatímco se Hope proměnuje ve vlkodlaka, Lizzie a Josie připravují rituál. Vysají z ní moc a vloží ji do Klause. jelikož má Klaus připravený kůl z bílého dubu, neváhá ho použít (...). 95 - 100 procent. ()

Když svatí pochodují (2018) (S05E13)

13. a poslední díl 5.série a tedy i celého seriálu. Nastává den, jenž je pro klause posledním. Do večera by nemohl přežít. Zatímco je svázán v poutech a střetne se s Mikaelem a Camille, Hope, ostatní se snaží zvládnout jeho budoucí smrt. poté, co ho naleznou, když uteče, zejména Hope a Marcel, rozhodne se Elijah, že si část jeho magie vezme k sobě. Díky tomu může Klaus strávit s ostatními zbytek svého času. Rebekah a Marcel se s klausem rozloučí a vydají se vlastní cestou. Stejně tak i Freya, Keelin a nakonec i Vincent. Hope se rozhodne vrátit na školu v Mystic Falls. Kol se vrátí za Davinou. Elijah, jelikož už nenachází smysl života, jímž bylo vždy chránit Klause, se rozhodne zemřít spolu s ním. Zlomí bílý dub a tím z něj udělá dvě části. Vydají se na náměstí New Orleans a spolu se rozloučí. Poté si vrazí dub každý do toho druhého a společně se rozplynou v popel. po tisíci letech žití (Konec The Originals). 95 procent. ()