Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

bloodcountes

Nechápu, že jsem zapomněla napsat koment?? To by značilo, že mě film až tak neuchvátil? Ale ne, byl výborný, opravdu skvělý, jděte na to, snad to ještě dávají, já byla hned zkraje. Bavil mě Ant-Man a Spidey nejvíc:)) ()

Darik

Super akce. Dal bych 4*, ale za Spideyho musím tu jednu přidat, pač ten byl fakt nej :D Ale jinak opravdu super film. 90% ()

jasiska

Marvelovci geniálne píšu zápletky. A ani to by nebolo také dôležité, keby nebudovali také trojrozmerné a uveriteľné postavy. Keď Občiansku vojnu porovnám s Batman vs. Superman, tak DC končia ako najväčší loseri. Nielenže je konflikt medzi Avengermi založený na reálnych neprekonateľných filozofických nezhodách, ale aj jeho osobný rozmer je oveľa viac ako nejaké trápne nedorozumenie. Navyše ani nie je jasné, ktorá strana sú tí dobrí a kto sú tí zlí. Ak má človek rád filmy, kde veci vybuchujú a dej je mu ukradnutý, tak to môže byť skôr negatívum, ale pre mňa je to rozhodne veľké plus. Teším sa, ako sa príbeh bude vyvíjať ďalej. Navyše mi nedá nepochváliť vtipné uvedenie Spider-mana a Ant-mana. ()

Patrik256

Rozpočet _ 250 milionov $ // Tržby _ 1,153 miliardy $ // Tržby v ČR*_ 13 833 795 Kč (104 kin) // Tržby v USA* _ 179 139 142 $ (4 226 kin) ()

merit1

Captain Amerika je každým dielom dospelejší a angažovanejší. CW ukazuje, aká dvojsečná môže byť pomoc. Že aj s dobrým úmyslom môže záchranca zanechať za sebou spúšť. Že morálne otázky sú zložité a ich interpretácia prispôsobiteľná. To všetko je zabalené v úžasnom svete superhrdinov a výbornej akcií, pričom tentokrát konečne nebolo potreba zachraňovať celý svet pred záporákom s pochybnými pohnútkami na jeho zničenie. Postačil nenápadný Daniel Brühl a samotný Avangers. Nové postavy presvedčili o ich opodstatnení, nepôsobili nadbytočne a Spiderman sa uviedol snáď v najlepšom svetle doterajších spracovaní. Steve Rogers by si však zaslúžil oveľa viac priestoru, predsa len, je to jeho film. Tony Stark si však pozornosť vždy vedel zabezpečiť a je len na divákovi, ktorého tím si vyberie. Tentokrát to nie o všetkých proti jednému zlu, ale o tom, čo je vlastne zlo ? ()

Hanes88

U filmů o kapítanovi A. jsem si už zvykl na určité pletichaření, ale tohle bylo něco nového. Zase změna a to dává filmům od Marvela originalitu. Tím pádem to není jen o akci a efektech a to je moc dobře. Navíc zapojování postav z jiných filmů je podle mě výborný nápad..Já myslím, že tento díl či film (jak kdo to chce nazvat) byl povedený a dokoukal jsem s velkým zaujetím. 80%. ()

Lefty86

Kapitánovský filmy jsou tak nějak podivně nejpovedenější z těch všech Marvelovek poslední doby. Jako kluk jsem miloval komiksovky - Supermana ( Reeve ) , Batmana ( Keaton ) později Spidermana ( Maguire ) Pak se vyrojili všichni tihle Avengeři. K těm jsem si nikdy cestu nenašel ale na většinu se vždycky kouknu až přijde nálada, nebo s dětma a CA se mi líbili nejvíc. Je to povedený jen se mi moc nelíbil ten konec, hlavní záporák se ztrácí , vlastně není důležitej. A Stark by nepřestal ve snaze zabít Amerikovo kámoše kdyby ho nezastavil silou, ne proto že by mu došlo že za to nemohl. To mi tak nějak vadí ()

Piri

Toto kľudne mohla byť ďalšia časť Avengers. Iného herca do úlohy Kapitána Ameriky si momentálne neviem predstaviť ako Chrisa Evansa, toto mu skutočne sedí ako riť na šerbeľ, ako vytesaný a odliaty z formy, typická predstava o americkom švihákovi z futuristického časopisu. Dej by mohol byť aj lepší, aj preto, že tu niektoré postavy boli doslova navyše a viac do deja nezasahovali, ale celkovo je to dobré. Iron-Man je klasika, tejto postave tu vlastne nie je čo vyčítať. Najvtipnejšie scénky sú určite s mladým Spideym a Ant-Manom. Vzájomná bitka Pomstiteľov a finále bolo z celého filmu asi to najlepšie. ()

peetriss

Když se po rozpačité Johnstonově jedničce dvojky ujali Russoové, zdálo se, že by se Cpt. America mohl stát vlajkovou lodí marvelovského universa. Bohužel trojka si "dvojkovou" úroveň udržet nedokázala. Především se přebujelá stopáž nedokázala zcela naplnit svižnou zábavou - je zde mnoho hluchých míst. Za druhé těch postav je zde opravdu už mnoho, což má za následek chaos, který je násoben naprostým selháváním v akčních sekvencích, které působí velice průměrně. Záporák postrádá to správné charisma. Přes to všechno, mě tento film neiritoval, neubíjel a dokázal alespoň průměrně zabavit. ()

Foxhound#1

Mělo to vlažný rozjezd ale ve chvíli kdy se začal tým řezat mezi sebou to chytilo spád. Film jsem sledoval jako zcela neznalý filmu o Ant-manovi, Panterovi a novém Spidermanovi. No ten mladej cucák mi vážně zvedl (spolu se svou MILF tetou) náladu, super zábavný prvek. Ale i tak jsem se v tom neztrácel a příjemně to uběhlo. ()

Prochy38

I když patří k průměrným, pořád Avengers. Velké plus je pro mě E. Olsen, které role sedla a doufám, že ji uvidíme dál a dál. ()

filipvrbik

Kapitán Amerika patří spolu s Thorem k mým nejoblíbenějším Avengerům, vizuálně to bylo samozřejmě brilantní- ale co se týče příběhu, tak přestože jsem všechny předcházející potřebné filmy viděl, v ději jsem se lehce ztrácel (postav je jednoznačně příliš a jedná se spíš o Avengers tři než Kapitána Ameriku) a v zásadě jde spíše pouze o akčňák. Spoiler: nejlepší scéna jednoznačně cca. 40 ti metrový Ant-man. Celkově dobré, nikoli však skvělé...viděno v kině ve 3D...70% ()

tlamiczka

Je tu spousta sympatických postav/herců, scénář má hlavu a patu, výprava je boží, některé souboje mají výbornou choreografii (a rozklepaná kamera se jakž takž dá snést)...ale na mě už je tam těch hrdinů prostě moc najednou. Scénáristé se snaží, co jim síly stačí, ale už se to nevyhnutelně mění v karneval. Prakticky žádná postava nedostane potřebný prostor, řada jich působí do děje nasazených uměle a zbytečně...škoda. Každopádně je to určitě lepší než druzí Avengers. Vlastně to patří mezi nejlepší marvelovky. ()

Mikino00

Naprostá spokojenost, takhle se točí komiksový film založený na konfliktu dvou hrdinů. Film nabízí skvělé a hlavně nápadité akční sekvence, uvěřitelné postavy s jejich reálnými motivy, na komiksové poměry i nadstandardní příběh. Množství hrdinů není na škodu, naopak dává filmu velkou diverzitu a často i zásobu vtípků. Líbilo se mi, že ve filmu není nic černobílé, každý dělá chyby, vidíme proč dotyčný udělal, co udělal a chápeme to. Velice dobře zapadli Spiderman a hlavně Antman. ()

Milky.

Za mě tedy...je to poctivě Russovské, zábavné, politicky hutné i v akčních scénách dostatečně kulervoucí. Smekám kloboukem, že dokázali ukočírovat tolik postav aby to dávalo smysl (ač uznávám, že Vision byl neustále tak nějak upozaděn aby nemusel nic dělat, protože je jasné, že kdyby chtěl, tak zlikviduje každého na plátně). Hleděl jsem jak tele na nové vrata na to, s jakou lehkostí se jim povedlo zakomponovat Black Panthera a HLAVNĚ Spider-Mana. Z filmu je cítit krize postav a jejich světa, hlavně u Starka, který už tak nějak psychicky nezvládá, co všechno se kolem něj děje a je to krásně vidět. Bohužel musím říct, že ač film téměř parádně funguje, rozhodně není bez výhrad. Russovci nejspíše za každou cenu museli splnit nějaké kvóty o počtu zapojených postav, takže z toho je Avengers 3, které se musí věnovat chvilku alespoň každému v týmu. Marvel neustále nemá koule, takže jak je zvykem, neumírá se. A je to zbytečně rozmáchlé, nebudu kecat, když došlo na bitky, stálo to za to, akce na letišti a obecně kterákoliv je 100%. Jenže pak fim velmi často ztrácí tempo jen kvůli velkému počtu postav. Kdyby se to pojmenovali jinak než Civil War, odpadla by "povinnost mít všechny" a popravdě, dalo by se kratší čas, ale o to intenzivněji soustředit na vztahy mezi Starkem, Barnsem a Rogersem. Koneckonců zrovna tohle je hlavní jádro filmu. Jakýsi pseudozáporák Zemo tady byl naprosto zbytečně. Po skončení filmu jsem měl navíc dost pocit, že na osudy vedlejších postav se tak nějak vysrali. Nejvíc asi co se týče Spider-Mana. Toho ale naštěstí vyřešili po titulcích. Kolem a kolem...bylo to skvělý film, který se nesere s neznalými a cílí hlavně na fanoušky Marvelu a který toho dost mění. Taky ale po konci zbyde jakási kyselá pachuť, že mohl být kratší a komorněji zaměřený na méně postav, které jsou ovšem důležité, než tam za každou cenu cpát všechny jen aby tam byly. Příště prosím méně a intenzivněji než mnoho rozředěně, děkuiji. ()

Marys

Áno aj nie. Nemôžem povedať, že som zažil práve filmovú extázu, no zároveň malo ďalšie pokračovanie avengerov neskutočne veľa pozitív. Jedným z nich je určite nové prevedenie spider-mana, ktorý pravdepodobne odstaví Andrewa Garfielda, ktorého verzia sa mi síce veľmi páčila, no prišla príliš skoro po Tobiem Maguirem, do zabudnutia. Okrem toho pohľadný snímok, ktorý nás ale veľmi ďaleko v príbehu neposunul. Uvidíme, čo príde ďalej. ()

Klajnik

Winter Soldier pro mě bylo docelá příjemné překvapení. Né že by ten film byl výjimečný, ale působil vážněji. Byl chladnější než Avengers a zkrátka na něj bavilo koukat. Cival War je tomu dost podobný (aby ne když to točili stejní režiséři). Líbilo se mi, že každá akční scéna byla jiná. Vždy v ní byl nějaký element který ji odlišoval od jiné, to však není tak znatelné pokud nad těmi scénami nepřemýšlíte. V Cival War mi ale něco chybělo. Něco nového. Ano je tu Spiderman, který je perfektní. Taky je tu prvně Black Panthe, který není natolik sympatický jako Spidey, ale i tak se na něj dobře kouká. Bezesporu je to kvalitně odvedená práce a logiku všech postav divák chápe. Bohužel pro mě konečný feeling nebyl silný, jak jsem čekal. Chyběla tu nějaká jedna pořádná akční scéna. Scéna která by mě "postavila ze židle", scéna u které bych si řekl "tak tohle bylo hustý". Tvůrci taky promarnili potenciál Velkého Antmana. To mohla být pořádná scéna, ale zde se to.. prostě stane. Je to dobrý film, ale v mých očích nejde o nic dostatečně zajímavého. Postavy se mezi sebou nějak bojují, ale konečnou ránu si vlastně ani zasadit nechtějí. Pouze souboje mezi Ironmanem a Buckym působili zhruba tak nějak správně. Možná by filmu prospělo takových 40 minut navíc. 40 minut, kde by postavy vůči sobě projevily opravdovou zášť. Kdyby ve filmu nějaká postava umřela, taky by to pomohlo. Ukázalo by to divákovi, že teď už opravdu o něco jde. Takhle to na mě působilo směšně. Kromě Ironmana a Buckyho si tam nikdo nechce ublížit. Působí to divně. Vnuceně skoro až. Přesto je na film zábava koukat, i když je to pocitově stejný jako Batman vs Superman - jenže od toho lidi nejspíš čekali víc, proto to má 68% ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)