Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

studiobadguy

Avengers Infinity War je bez pochyby nejočekávanější film letošního roku a po nekonečném čekání jsme se dočkali. Film vypadá skvěle. Všechny masky, kostýmy, CGI atd..... všechno tu prostě vypadá skvěle. Postavy jsou také super. U postav se většinu času věnujeme Thanosovi, Thorovi, Strážcům Galaxie a Iron-Manovi. Zbytek postav je, jako by tam vůbec nebyly a některé jsou i naprosto zbytečné a ve filmu nejsou moc důležití. Za všechny tyto postavy může mluvit Kapitán Amerika, Bucky, Groot nebo třeba Hulk. A naprosto nejhorší a nejzbytečnější postavy jsou Black Order. Hudba není moc nová. Prakticky zde hraje klasická znělka Avengers, která stále zní dobře. Akce je tu poměrně hodně a je celkem zábavná, ovšem ke konci to nepůsobí tak epicky a třeba scéna ve Wakandě byla v celku nuda. Nový Avengers rozhodně nezklamali a ode mě dostávají 85%. ()

Jafes

Deset let, osmnáct filmů a první polovina epického finále. Russovi to zvládli, ale neblahořečil bych pouze jejich práci, poněvadž za tímto kolosem stálo bezpochyby enormní množství lidí bez jejichž přiložené ruky k dílu by něco podobného nemohlo vzniknout. V neposlední řadě je potřeba vysmeknout hlubokou poklonu oběma scénáristům, kteří dokázali vybalancovat a rozvrstvit dějové linky všech postav, tak aby si každá z nich ukrojila spravedlivou část tohoto ,,dortu" za ehm zanedbatelných 220 milionů dolarů. Je to vlastně první film, ve kterém se všichni Avengeři, Strážci Galaxie i ti ostatní (Spider-man, Black Panther) objevili ve vedlejších rolí. Tenhle film zkrátka a prostě patří Thanosovi. Nejpropracovanější záporák, kterého kdy Marvel uplácal a dopřál mu zasloužený prostor na plátně. Chvílema jsem si řikal, že pořádně nevim, které straně fandit, jelikož motivy Thanosových činů měly logické, leč stále manické, kořeny a díkybohu mu na čelo nenalepili tu klišovitou nálepku ,,jsem tady, jsem ukřivděnej a chci vraždit", jak už to u Marvelu bývá zvykem. Je to vlastně jedna velká bitka odehrávající se na několika místech protkaná vážnějšími ale i vtipnějšími pasážemi. Konečně se tady žádný z hrdinů nepředstavuje nebo se nepotýká s krizí vlastní identity. Infinity War je přímý tah na bránu, ze kterýho sálaj doláče na každým rohu, ale to už k blockbusterům patří. A tenhle se setsakra povedl. Ano je to masová a popkulturní zábava, která má do Marvelu sypat miliardy, ale na druhou stranu se tenhle film netváří, že by měl být snad něčím jiným. Palec nahoru. 90% ()

RAFT

Smekám, před režiséry bratrů Russových za nejlepší marvelovku vůbec.Tohle je prostě veledílo ,kompletní týmovka v akci ,kde bychom takovouhle partu jenom hledali .A největší marvelovský masakr na plátně jinde nanajdete.Stopáž filmu nijak nevadí ,právě naopak ve filmu je toho dost zajímavého a jde se z akce do akce.Thanos a herecJosh Brolin ,tak tohle je teprve ten záporák ,který ve filmu měl konečně velkou roli .Ve filmu nechybí ani trocha toho humoru což je fajn .Výborně ve filmu zafungovalo různé skoky ve scénkách mezi dějovými linkama.Málem bych zapoměl na malou scénku Stan Lee ,zase pořádná minrole.Soundtrack dobrý ,z celé zatím trilogie je tohle opravdu veledílo a nejlepší díl .Těším, se na pořádné pokračování.A zase rok čekání .90% ()

HERGImanCZ

Nejlepší film od Marvelu za poslední dobu! Tolik filmů najdete málo ve kterém universu. Když k tomu přidáme i seriály, vznikne nám poměrně dlouhý seznam. A všechno to směřovalo sem. Do filmu Avengers: Infinity War, kde se vše propojilo. Mou otázkou ale bylo, zda se s tím tvůrci dokáží popasovat tak, aby všechny postavy dostaly dostatek prostoru. Zároveň to bylo i mou největší obavou. Šel jsem na film tedy se značnou dávkou skepse. Ale oni to nakonec dokázali! Jediný, kdo mě zklamal byl Bruce Banner. Jinak všechny postavy dostaly svůj zasloužený prostor. Nepřišel tam najednou žádný Stark, který by strhnul všechnu pozornost na sebe. Opravili, podle mě povahově po Ragnaroku dost zmršeného, Thora, který už není samý vtípek a chová se tak, jak má. Spider-Man není neschopný a nemá cringe poznámky. Vtipy byly používány trefně a celkem na správných místech. A nesmíme zapomenout na Thanose. Chodím do kina na každý film se superhrdiny. A hodně dlouho jsem neviděl tak dobře zpracovaného záporáka. A teď se nebavím o CGI. Thanos je skvěle napsaná postava, která má backstory i emoce. Když už jsem ale nakousl to CGI, tak to je také na skvělé úrovni. Nemáte takový zvláštní pocit při přechodu ze Země na cizí planetu, který u některých filmů nastává. Takhle by zkrátka měly vypadat efekty v roce 2018. Tím ale nechci říct, že jiná studia to se svými filmy také nedokáží. Pořád možná najdeme i filmy, které to zvládly ještě lépe, to je spíše věc názoru. Předposlední, ovšem neméně podstatnou částí mého hodnocení, je příběh. Tvůrci konečně začínají chápat, že omílat ve filmu pořád stejný koncept, ve kterém mění akorát prostředí a postavy, dnes prostě nestačí. Takový film se stává předvídatelným a člověka, který už pár filmů viděl, může začít nudit. Neříkám, že jsem zde nic neočekával, to bych lhal. Párkrát se takový okamžik našel. O dost více věcí mě ale ve filmu překvapilo. A konec byl dost originální sám o sobě. V úplném závěru se dostávám k jediné věci, kterou nemohu nijak výrazně pochválit, ale ani přímo zkritizovat. Jedná se o hudbu. Ve filmu samozřejmě zazní klasická znělka z Avengers. To je ale tak vše. Zbytek hudebního doprovodu není moc zapamatovatelný a je poměrně nezajímavý. Na druhou stranu ale svůj účel plní a nudné ticho ve filmu naštěstí nezazní. To je ale jediná skvrna, pokud se to tak vůbec dá nazvat, na tomto jinak velice podařeném klenotu poslední doby, co se universu od Marvelu týče. Film Avengers: Infinity War pro mě není nejlepším superhrdinským filmem všech dob. Rozhodně ale udává správný směr a dosahuje kvalit, které by měly být vzorem pro velké množství filmů podle komiksu. ()

Shredder

Naposledy som odchadzal z kina tak nadseny po prvych Avengers. Ocakavam, ze ludia, ktori maju radi Marvel na tom budu rovnako, zatial co ti, ktorym komiksovky lezu krkom sa nazor nezlepsi. Anthony a Joe prinasaju do jedneho filmu to najlepsie co sme mali sancu za poslednych X rokov vidiet. Ludia pochybovali uz o Whedonovi a jeho schopnosti zmanazovat tolko hrdinov a znamych tvari do jedneho filmu, tu nam pocet znacne narasta a je to zvladnute bravurne. Film funguje, zaujimava akcia, dobre efekty, fajn humor (niekedy az prilis), pestrofarebne lokality, dobra chemia medzi postavami a konecne aj vynimocny zaporak, na ktoreho sa hnedlen tak nezabudne. Infinity Wars su po vsetkych strankach monumentalny film, ktory hravo zatieni svojich predchodcov aj ostatne blockbusteri a este stale nechapavo krutim hlavou nad tym, ze sa im podarilo spojit tolko hviezd dohromady. Strhujuca jazda od zaciatku az po koniec, bez nudnych momentov. Ako jedine negativum vnimam fakt, ze sme dostali len prvu polku de facto dvojdielneho filmu, ktory sice funguje aj samostatne, no bez druhej casti je ochudobneny a je citit, ze tvorcovia si toho vela nechali pre druhu cast. O to viac sa samozejme tesim na 2019 a (dufajme) velkolepe zakoncenie. ()

existimi

Konzum se nažral a Marvel zůstal celý.... Tenhle film nebere vážně ani sám sebe, tudíž nevidím důvod brát vážně jej. Infinity war mi připomíná spíše nějakou parodii na film, než cokoli jiného. Směšný, patetický, fordovský snímek, který jen rozvíjí stupiditu diváků a přispívá tak k celkové degradaci kinematografie. Doufám, že hodnocení začne brzy klesat, nebo definitivně ztratím víru v objektivní intelektuální komunitu na ČSFD. ()

prometheusXX

Po niekolkych rokoch skutočný filmový zážitok do ktorého sa každý fanúšik hneď ponorí.toto bola tá pravá marvelovka.iná ako ostatné.zatial najlepší AVENGERS. Súboje postáv sú famózne natočené v ktorých exceluje fantastická hudba A.Silvestriho. všetky postavi maju svoj priestor a sú skvelé.Myslím tým ozaj všetky.bol som spokojný. 149 minút skutočne velmi rýchlo ubehlo,videné v 3D .za mňa 200% .odporúčam ísť na film do iMAX kina. ()

groz122

Bohužel ukázkový příklad toho, že filmu nestačí nálož akce k tomu, aby byl skvělý. Od začátku film nasazuje vražedné tempo, které se pořád zvyšuje. Je velmi obdivuhodné, že nějáký film dokáže 140 minut gradovat, ale nese to i své stinné stránky. Efekt dechberoucího momentu především v druhé polovině selhává. Neustálé zachraňování zadků jednotlivých hrdinů vás jednoduše omrzí. Rozdělení příběhu do několika příběhových větví filmu velmi prospívá. Divák, díky svižním střihům na různé protagonisty v různých situacích, začne vnímat velikost filmu a zečne si pořádně užívat tuto šílenou odyseu. VELKÉ PŘEKVAPENÍ je samotný hlavní záporák. Ano je to tak! Nejlepší záporný hrdina, který kdy vzešel z rukou studia MARVEL. Thanos má svůj příběh a své logické důvody, pro své činy. Je charismatický a svým způsobem lidský. Velmi příjemná změna oproti jiným Marvelovským filmům. Právě v tomto bodě vidím největší posun on předešlých snímků. Největší škodná filmu je fakt, že tento epos bude mít pokračování. Kdyby toto byl poslední film, který bychom kdy z tohoto universa viděli, tak bych se vůbec nezlobil. Konec je příjemně kontroverzní a aspoň by zde byl prostor pro fanouškovské teorie. Ve finále se ale jedná o pořádnou akční řežbu, které studio nevěnuje tolik hloubky do příběhu, jak by bylo potřeba. 80% + Čelist až na zem za 5 metrového Tyriona z Lannisteru. ()

john.h

Osmy nejlepsi film? Csfd se v dobrou prdel obraci. Avengers je ve filmu podobne konzumni produkt na jedno zneuziti jako ve videohrach znacka Call of Duty a jeji single player kampane. Dokonce maji obe skoro stejne podtituly v poslednich pripadech a spolecnou maji i jistou vycpelost. Tak a ted k filmu, jestli se tak da popsat chaoticky preplacany homix, kde uz hrdinove ani nenosi sve ikonicke masky, vcetne Spider-Mana, a kde Hulk neni Hulk a jeho lidska podoba vyuziva Iron Man oblek velikosti hulka (wtf). Prvni Iron Man sel proti proudu a byl to dost svezi pocin, kdy bylo nezvykle, kdyz hrdina neskryval svou identitu a proste sdelil: I am the Iron Man. Oproti tomu Infinity War sveziho neprinasi jic, vse uz jsme nekde videli. Jediny body si film zaslouzi za Thorovu dejovou linku, jeho popichovani se Star Lordem a jeho quest za vyrobou ultra sekyry Peterem Dinklagem. O tom ostatnim nema cenu se moc bavit. Stokrat videny standard, kdy nekteri hrdinove uz za dobu zdimani Marvel Universa dost zestarli. Pri prvnim dialogu Downey Juniora a Paltrowove jsem si rikal, ze takovy geronti kolem padesatky uz prece mlady nemuzou tolik oslovovat a kdyz se na scene objevila Scarlett, tak jako porad dobry, prekecala by me, ale uz taky bylo znat, ze to neni zadna dvacitka, ktera postavi pera vsem pubertakum sexy mrknutim do kamery. Pak mi doslo, ze tenhle film se okate snazi zalibit uplne vsem a neni to jen zalezitost pro zakladni skoly a teenagery. Haranti tu maj kresleny postavicky, cool pubertaka Spider-Mana, pitomy vtipky, kdy Hulkovi nejde bejt Hulkem a podobne, jenze pak film z teto detske noty prejde do dospelejsich tonu a mezi vrascitymy geronty se resi zakladani rodiny, mezi mimozemstany zase zrada milovane dcery, je tu drama, CGI monstrum dramaticky pláče a film se snazi bejt moc seriozni. Dokonce tu obcas tece naka krev a nasazovani oka do prazdne ocni bulvy uz opravdu pro petilety decko co sedelo vedle me v kresle nebylo to pravy orechovy. Tento slepenec se proste pomalu ale jiste rozpada. Emoce tu nefunguji a ani se mnou nehlo, kdyz nejaky hrdina zemrel nebo se jinak vyparil (je tu cestovani casem, tak jak to asi muze v pristim dile dopadnout?). Kdyz Vam pak z tohoto univerza unikne jeden dil, muzete se hodne ztratit. Ja jsem napriklad minul Black Pantera a kdyz v Infinity War naskocili na scenu nejaky high tech cernosi z tajemneho africkeho statu a bylo jim venovano HODNE prostoru, pusobilo to na me uz dost bizarne a ztracel jsem se. Otevrenej konec uz jen potvrdil zbytecnost existence tohoto filmu. Ano, podivam se na druhej dil, pravdepodobne jim jeste prihodim do rekordu trhajiciho box officu nakou korunu, ale tim s Marvelem pravdepodobne v kine nadobro koncim. Tenhle film mi jen potvrdil, ze Batman z DC universa a jeho nepratele jsou uplne nekde jinde a je skoda, ze ho filmove tak dojebavaj kdyz je tam takovej ohromnej potencial (temnej film od Finchera o Viktoru Zsaszovi bych si nechal libit). Takhle uz to proste dal do nekonecna zdimat nejde. Tento symbol upadku filmoveho prumyslu hodnotim za dve hvezdicky za zminenou Thorovu linku a asi tri vtipky, kterym jsem se zasmal. () (méně) (více)

nenet

Jo, tak tohle byl neskutečný nářez, kterým studio Marvel dalece předčilo veškerá má očekávání. Nenacházím dostatečně výstižná slova, film mě prostě přibil do sedadla od začátku do konce a přinutil zírat s otevřenou pusou :). Neuvěřitelné triky, strhující akce, promyšlený příběh, dokonalá atmosféra. A Alan Silvestri je doopravdy fantastický hudební čaroděj. Ohromný zážitek! ()

Kubajss_cz

Po desetileté originálně vyprávěné filmové jízdě přichází vyvrcholení celé ságy MCU, které (ne)končí Avengers: Infinity War. Film, na který čekal nejeden fanoušek téměř deset let, i když před deseti lety ani nevěděl, že čeká právě na tohle. Vyprávění filmu je rozděleno do čtyř dějových linií, které v průběhu filmu částečně splynou. Režiséři tímto způsobem dokázali skvěle rozdělit obrovské množství postav, aby všechny dostali podobně velký prostor na scéně. Film přímo navazuje na události předchozího snímku Thor: Ragnarok a hned od první scény představuje hlavní zápornou postavu – Thanose, který naplňuje vmžiku potenciál nejlepší záporné postavy v MCU a boří mýtus, že Marvel nedokáže vyprodukovat kvalitní zápornou postavu. Celkově bratři Russové pokračuji v dějovém zabarvení, které představili v předchozích Marvel filmech (Winter Soldier a Civil War). Tedy vážnější a temnější dějové linie. Zároveň těží z humorného potenciálu prvních setkání postav, které doposud byly od sebe vzdálené přes celou galaxii. Mimo to se styl vyprávění lehce přizpůsobuje podle toho, který superhrdina zrovna nastupuje na scénu. Díky překvapivého finále funguje film jako nečekané zakončení celé dekády MCU, ale také právě, kvůli překvapivého finále je film s nádechem „Part One“. Tady lze vytknout, že Disney oznamuje Marvel filmy roky dopředu, a tak je všem jasné, že finále není konečný stav. Herecké výkony i CGI efekty jsou standardní pro MCU, ale ze všeho vybočuje právě Josh Brolin v roli Thanose. Hlavně jeho herecký výkon je fenomenální. Přestože hraje zápornou postavu a počíná si obzvlášť krutě, tak ve mě dokázal vzbudit porozumění i lítost nad jeho ztrátou v průběhu filmu. Cíl Thanose je logický a v určitém smyslu slouží vyššímu dobru. Film naplňuje očekávání diváků a zároveň boří zajetá klišé, která byla vytvořena za deset let v MCU. Bratři Russové jsou pro MCU skvělé osvěžení a jejich styl vyprávění výborně funguje. Závěrem se nabízí otázka, zda je Infinity War nejlepším filmem z MCU. Myslím, že ano. Je to nejlepší komiksový filmem celkově? Zde se nabízí srovnání s konkurenčním DC a jejich Temným Rytířem od Nolana, který doposud pro mě osobně byl nejlepším komiksovým filmem. Infinity War v tomto souboji vítězi o chloupek. Infinity War kromě podobně temné dějové linie nabízím, také pro Marvel, tradiční humorné scény, které dělají film mnohem pestřejší. Moje hodnocení: 95% ()

JohnZ87

POZOR SPOILERY! Wow! Tak s takovýmhle silným zážitkem jsem z kina snad ještě neodcházel! Avengers: Infinity War jsou neskutečně pestrý a takřka dokonale vyvážený koktejl akce, humoru a emocí. Je skutečně pravdou, že Thanose lze považovat za ústřední postavu filmu, kolem níž se všechno točí nebo za jakýsi kmen stromu, na nějž jsou jako větve navázané jednotlivé dějové linky ostatních hrdinů. Film nasazuje opravdu zběsilé tempo vyprávění, které drží po celou stopáž. Zvolnění přichází jen velmi zřídka a naopak se místy ještě přidává. To nezbytně vede k určité zkratkovitosti. Při tom ohromném počtu postav vtěsnaných do jednoho velkolepého filmu to při požadavku udržet stopáž pod dvě a půl hodiny ani jinak nešlo a bratři Russoovi museli prostě udělat některé nutné kompromisy. Hrdinové jsou rozděleni do několika větších či menších skupin a bojují tak s Thanosem či jeho poskoky z Černého řádu na více frontách. Díky přeskakování mezi jednotlivými dějovými linkami, kdy se jednotlivé větve rozhodně nestřídají pravidelně, ani jim není věnován časově stejný prostor, může divák nabýt dojmu, že některá část děje byla nepřirozeně dlouho "pozastavena" nebo jí nebyl věnován prostor v době, kdy by se to logicky nabízelo, ale tohle je bohužel daň za ohromné množství postav v jednom filmu. S tím souvisí i to, že prostě nezbyl čas blíže představovat nové postavy, zejména členy Černého řádu, kteří plní spíš úlohu křoví, ale každý z nich má ve filmu minimálně jednu výraznou a zapamatovatelnou scénu. Subjektivně mám dojem, že nejvíce prostoru dostal Ebony Maw. Samotný Thanos má ve filmu prostoru pravděpodobně nejvíc ze všech, o jeho minulosti se ale dozvíme jen kusé informace. Thanos ovšem rozhodně není černobílá plochá postava, ale velmi komplikovaný charakter mající celou plejádu typicky lidských emocí (láska, výčitky, zármutek, pochopení, soucit) a také umění empatie. Není to jen bezcitný zloduch, na kterém se jeho konání nijak nepodepisuje. Také jsem se párkrát přistihl, že Thanosovi v některých situacích tak trochu fandím, což jasně dokládá, že jeho charakter rozhodně není černo-bílý. Infinity War je zcela bezpochyby nejtemnější a také nejemotivnější Marvelovka, která na jedné straně zahrnuje velmi silné momenty, které prohlubují pocit beznaděje a zmaru a na straně druhé naprosto skvělé vtipné hlášky, kdy se tvůrci snaží do té ponuré atmosféry při boji o záchranu vesmíru vnést alespoň trochu nadhledu. Hrdinové tak svými humornými excesy či trefnými hláškami ze života, kdy výstižně okomentují nastalou situaci přesně slovy, která vteřinu předtím vytanula na mysli i divákovi, dodávají svým charakterům typickou lidskost a to je dobře. S tím ovšem souvisí i to, že chybovat je lidské a jeden takový projev lidskosti může vyústit v zásadní chybu a zmařit vše, na čem vcelku sehraný tým společnými silami do té doby tvrdě pracoval - narážím na scénu na Titanu a Petera Quilla... Zdánlivě nesmyslná rozhodnutí některých hrdinů začnou dávat s odstupem přece smysl. Například když Wanda, která do té doby střežila Visiona a do bojů se nezapojovala, efektně zničí hordu nepřátel a jedna z postav vysloví logickou námitku (která může napadnout i diváka), proč se nezapojila dřív... Vše začne dávat smysl hned v následující scéně. Nebo když Doctor Strange, který zprvu avizuje, že ochranu kamene času nebude váhat nadřadit nad život dalších superhrdinů, udělá později zásadní a tak trochu překvapivé rozhodnutí. Ovšem s odstupem při zamyšlení se a zasazení tohoto rozhodnutí do kontextu událostí a doktorovy věty, že to tak muselo být, začne i tohle dávat celkem smysl - doktor s kamenem času mohl nahlédnout do možné budoucnosti... a právě proto se rozhodl se kamene času vzdát výměnou za Starkův život. Navzdory tomu, že se bratři Russoové několikrát dušovali, že Avengers 3 a 4 jsou samostatné filmy a nikoli dvě poloviny jednoho velkého příběhu, pravda je přesně opačná. Důvod tohoto pro někoho možná prachsprostého lhaní je podle mého názoru systematické mlžení a kouřová clona, kterou se tvůrci snaží zakrýt podrobnosti o čtvrtých Avengers. S tím zjevně souvisí i tajnosti ohledně názvu čtvrtého filmu a také habaďura v trailerech - některé scény ve filmu buď úplně chybí a nebo byly zásadním způsobem pozměněny. Pokud má filmový trailer sloužit jako reklama na film, která má diváky přesvědčit k návštěvě kina, pak se i díky zvolenému střihu jedná o reklamu poměrně zavádějící (to co v traileru mohlo působit jako přímá interakce mezi určitými postavami, jsou ve skutečnosti zcela oddělené vzájemně nesouvisející scény - ale tohle není až tak neobvyklá praxe) a v jednom případě dokonce klamavou - a to už může být trochu problém. Konkrétně se jedná Bruce Bannera/Hulka ve Wakandě. Přestože je Hulk v traileru explicitně ukázán, jak koordinovaně s ostatními běží vstříc blížící se hrozbě, ve filmu k jeho proměně ve Wakandě vůbec nedojde. Přitom Outrideři se na Hulkbuster skutečně hromadně vrhnou a začnou ho ničit, ale tato scéna vyzní do prázdna a je jaksi vyřešena mimo záběr. Přitom na Hulkovo epické vyskočení z brnění a vůbec na jeho koordinovanou práci s ostatními hrdiny se asi řada lidí velmi těšila (já osobně jsem to tipoval na jeden z nejsilnějších momentů ve filmu) a v kině se nakonec mohou cítit zklamáni a možná i podvedeni. Že budou v Infinity War hrdinové umírat, se avizovalo už dopředu. Smrt některých postav možná překvapí či zaskočí, film nicméně díky svému zběsilému tempu nenabízí moc čas na truchlení a tak i emocionální dopad na diváka není tak silný, jak by mohl být. Bohatě to ale vynahradí samotné finále filmu. To je velmi působivé, strhující, akční a v neposlední řadě velice emotivní. Míra zmaru a beznaděje, kterou se tvůrcům podařilo navodit, je totiž naprosto unikátní a v komiksových blockbusterech nevídaná. Přestože se něco podobného asi dalo čekat, vidět něco takového na platně v deset let pečlivě budovaném filmovém univerzu, to prostě musí pohnout s každým... Na závěr bych ještě zmínil pár dalších výrazných momentů, které ve mě zanechaly silné dojmy. Mezi ně rozhodně patří úvodní bitka Hulka s Thanosem, probodnutí Tonyho, efektní příchod Thora na Zemi s novou zbraní a Peter Parker zoufale objímající Tonyho Starka v nejtěžší chvíli, jakou si lze z pohledu dítěte (kterým Peter Parker stále je) představit. Největším šokem bylo pro mě osobně nečekané zjevení Red Skulla v ještě nečekanější a zásadní roli. V předchozích filmech mocný Vision se v Infinity War stal spíše lovnou zvěří. V rámci Avengers měl podle mého názoru vůbec poprvé nejzásadnější roli Thor. Potitulková scéna zcela jasně odkazuje ke Captain Marvel a objevil se v ní konečně Nick Fury, i když stejně rychle zase zmizel. Potěší narážky na některé ikonické filmy, z nichž například takový Vetřelec poslouží jako inspirace pro řešení jedné zapeklité situace. Avengers Infinity War se hodně odlišuje od předchozích Marvelovek, ale hlavně posouvá hranice tohoto žánru na zcela novou a nevídanou úroveň. 95% () (méně) (více)

biergof

Marveláci nás deset let zásobili jednoduchým příběhem, přímým charakterem postav a v posledních filmech oživili sérii nějakou tou hláškou, vtípkem a wow efektem. Jejich genocidní monopol dosáhl té úrovně, že si dovolili natočit velkolepý a velmi drahý, hloupý film pro hloupé lidi s názvem Avengers Infinity War. Úspěch spočívá v tom, že hloupých lidí opravdu přibývá a Hollywood toho umí ,,sakra,, využít. Ale co bylo dříve jednoduchý divák, či jednoduchá kultura? ()

Cooller

Infinity War kupodivu funguje, buď Marvel z nostalgie kvuli některým odchazejicim hercům zas udělal něco dobře a nebo je někde chyba v matrixu, každopádně doufám že i další díl bude v tomto stylu ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina