Westworld (TV seriál)

Westworld

Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2016–2020, 30 h 28 min (Minutáž: 54–91 min)

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth, Angela Sarafyan, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro, Clifton Collins Jr., Simon Quarterman, Leonardo Nam, Joshua Sawtell, Ingrid Bolsø Berdal, Steven Ogg, Currie Graham, Kyle Bornheimer, Brian Howe, Jackie Moore, Louis Herthum, Demetrius Grosse, Brook Kerr, Eddie Rouse, Jason Konopisos, Molly Schreiber, Vincent M. Biscione, Bridgid Coulter, Sancho Martin, James Landry Hébert, Tessa Thompson, Jeff Daniel Phillips, Mike Bash, Ben Barnes, Talulah Riley, Tait Fletcher, Oliver Bell, Chris Browning, Jonathan Erickson Eisley, Paul Fox, Bruno Gunn, Travis Hammer, Chris Mollica, Bojana Novakovic, Tom Proctor, Ward Roberts, Eddie Shin, Petra Lo, Judson Mills, Lili Bordán, Dylan Kenin, Chris Osborn, Jonny Pasvolsky, Micah Fitzgerald, Robert Allen Mukes, Ane Crabtree, Jessica Clark, Bryan Friday, Donnabella Mortel, Martin Sensmeier, Michael Wincott, Lili Simmons, Kaiwi Lyman, Trevante Rhodes, Folake Olowofoyeku, Kanin Howell, Katja Herbers, Jonathan Tucker, Neil Jackson, Timothy Lee DePriest, Frantz Durand, Tai Bennett, Regi Davis, Josh Clark, Brian Ames, Lane Smith Jr., Andrew Constantini, Maddison Bullock, Christine Weatherup, Tao Okamoto, Julia Jones, Kiki Sukezane, Zahn McClarnon, Gustaf Skarsgård, Rinko Kikuči, Peter Mullan, Hirojuki Sanada, Betty Gabriel, Fares Fares, René Ashton, Randal Edwards, Adrian Dev, Brett Edwards, Boualem Hassaine, Anouar H. Smaine, Mark Kubr, Giancarlo Esposito, Wiley M. Pickett, Scott Peat, Fredric Lehne, Tantoo Cardinal, Alexander Ward, Dieterich Gray, Kelvin Han Yee, Ramin Djawadi, Masayoshi Haneda, Rebecca Henderson, Timothy V. Murphy, Ronnie Gene Blevins, Gina Torres, Irene Bedard, Booboo Stewart, Sarah Alami, Trisha LaFache, Sela Ward, Jack Conley, David Midthunder, Daniel da Silva, Mike Damus, Summer Spiro, Brenna Otts, Patrick Gorman, Ed Gage, Madeleine Wade, Aaron Paul, Jasper Cole, Izabella Alvarez, Hal Havins, Kate Rene Gleason, Hunter Doohan, Lena Waithe, Dusty Sorg, Landon Gordon, Paul-Mikél Williams, Frederick Keeve, David Douglas, Bianca Lopez, John D. Hickman

První tři epizody: Nápad skvělý, zpracování dokonalé (jak už jsme od Nolanových zvyklí), jen ten rozjezd a rozplétání pavučin mi přijde zbytečně zdlouhavé a natahované, chtělo by to rychlejší drive..možná zkrouhnutí délky epizody na 40 minut by tomu pomohlo. A také více Hopkinse. Chápu, že on je ten, kdo tahá vzadu za nitky, ale jeho herectví je to, co tento seriál povznáší na další úroveň. Zatím za 4*.(13.1.2017)

Velmi slušný rozjezd. Špatně napsaná westernová scenérie nádherně kontrastuje s Harrisovým zabijákem. Hopkins parádní. Finálová diagnostika aneb s tátou o Bohu a Shakespearovi mrazivá. Víc a houšť... 1: Obrovská, promyšlená metafora na život, který dnes žijeme. Narativní linky psané velkými korporacemi, loutky žijící ve smyčce pracovního nasazení a probuzení, kteří zkouší uniknout ze spárů manipulací. Nolan s manželkou oživili sci-fi klasiku z roku 1973 s takovým citem, že působí svěže a zároveň tradičně. Probuzení umělé inteligence je klasické téma, ale zasazení do rituálu běžných životů, smyček dělá z androidů spíše lidské bytosti. Matrix naruby, kdy stroje trpí pod nadvládou lidí. Abramsův dohled pomáhá mysteriózní atmosféře i obrovskému měřítku, protože Westworld přes všechny dechberoucí akční scény a opulentní výjevy zůstává především přemýšlivým konverzačním dramatem, chytře si hrající s percepcí času. Herecké obsazení není jen lákavou vábničkou. Ed Harris je ďábelský, Evan Rachel Wood je krásná jako panenka. Scény obsahující Anthonyho Hopkinse špendlí divákům oči k obrazovce. Chytré dialogy, rozhovory s pointou a příběh o důležitosti příběhu a jeho pravdě skryté uvnitř. Dávkování informací, načasování a finální navnazení na případné pokračování je provedeno s tou nejlepší péčí. Chvílemi to tak nevypadalo, ale Westworld je událostí roku, kterou budete chtít vidět znovu. 2: Neskutečně narvaná série plná nečekaných zvratů, jen ten závěr je možná zbytečně překombinovaný. Stále zkoumáme lidskou psýché a nevycházíme z toho zrovna lichotivě. Všechny postavy mají linky, které z nich mačkají maximum (skvělý Teddyho přerod) a zpětné vyprávění je zvládnuté fantasticky. Pomrknutí na Temnou věž v závěru i na původní Westworld jsou třešničkami na dortu. Doufám, že si i třetí řada udrží kvalitu a že konečně navštívíme tři zbývající parky.(11.12.2016)

I takhle banální příběh by mohl být silný a přínosný kdyby nebyl divákovi servírovaný jako onanie bez sebereflexe.. To si tvůrci fakt mysleli, že mi jako spadne čelist až se odhalí jaké zbytečnosti jsou zabalené do té překombinované formy vyprávění? Tím spíše když poslední dva vysvětlující díly působí tááhle a vyblitě jako desetkát přežvejkaná žvejkačka? Prvních cca 5dílů jsem se bavil, pak to je ale čím dál tím více křečovité, utahané, rádobyvelkolepé a vlastně i hloupé. Případnou další sérii zkusím jen v případě krajní nouze.(17.4.2017)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Hrozí drobné spoilery. K tomu se nedá moc co říct, to chce prostě vidět. Atraktivní námět skrývající neuvěřitelný potenciál, který celá první série ždíme co to dá, ale pořád jen z velice okrajové části. Na HBO v typicky pomalejším tempu divák pomalu rozkrývá tajemství Westworldu. Vyprávění je to velice komplexní a pro nepozorného diváka to vskutku není. Filmařsky je to naprosto ultimátní věc, kterou Jonathan Nolan a jeho tým drží pevně v rukou. Není to jen další z řady akčních sci-fi seriálů, ale je to i filozofické dílo řešící otázky ohledně umělé inteligence, s nímž v porovnání bledne co do hloubky problematiky i takový velikán, jako je Battlestar Galactica. Osobně mám ale trochu problém s formou vyprávění, která je až příliš překombinovaná a postupně jsem se začal místy ztrácet v časových liniích. Jednotlivé epizody Westworld je dobré sledovat v menším časovém rozestupu, jinak hrozí příběhová dezorientace. Atmosférou si mě to ale naprosto získalo. Seriál obsahuje hromadu výborných hereckých výkonů i zapamatováníhodných momentů (u mě s přehledem vítězí procházka komplexem v doprovodu cover verze písničky "Motion Picture Soundtrack" původně od Radiohead). Vizuálně je to bezchybné, hudebně dokonalé. HBO rozjelo zatraceně kvalitní projekt a budu věřit, že další série minimálně udrží nastavenou laťku. Hodnocení série: 5/5(5.12.2016)

Grandiózně mysteriózní sci-fi westernové drama plné sexu a násilí s horrorovými a jinými prvky jako bonusem. Dlouho jsem se u nějakého seriálu takhle nepobavil, neoblíbil si takové množství postav, a nebyl natolik zaujat nějakým fiktovním světem. A to přesto, že tvůrci hrají s divákem od samého začátku (až po potitulkovou scénu s touto postavou) hodně nečistou hru. Vskutku velkolepá a nezapomenutelná show, tenhle Westworld.(23.12.2016)