Westworld (TV seriál)

Westworld

Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2016 - 2020, 30 h 28 min (Minutáž: 54–86 min)

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth, Angela Sarafyan, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro, Clifton Collins Jr., Simon Quarterman, Leonardo Nam, Joshua Sawtell, Ingrid Bolsø Berdal, Steven Ogg, Currie Graham, Kyle Bornheimer, Brian Howe, Jackie Moore, Louis Herthum, Demetrius Grosse, Brook Kerr, Eddie Rouse, Jason Konopisos, Molly Schreiber, Vincent M. Biscione, Bridgid Coulter, Sancho Martin, James Landry Hébert, Tessa Thompson, Jeff Daniel Phillips, Mike Bash, Ben Barnes, Talulah Riley, Tait Fletcher, Oliver Bell, Chris Browning, Jonathan Erickson Eisley, Paul Fox, Bruno Gunn, Travis Hammer, Chris Mollica, Bojana Novakovic, Tom Proctor, Ward Roberts, Eddie Shin, Petra Lo, Judson Mills, Lili Bordán, Dylan Kenin, Chris Osborn, Jonny Pasvolsky, Micah Fitzgerald, Robert Allen Mukes, Ane Crabtree, Jessica Clark, Bryan Friday, Donnabella Mortel, Martin Sensmeier, Michael Wincott, Lili Simmons, Kaiwi Lyman, Trevante Rhodes, Folake Olowofoyeku, Kanin Howell, Katja Herbers, Jonathan Tucker, Neil Jackson, Timothy Lee DePriest, Frantz Durand, Tai Bennett, Regi Davis, Josh Clark, Brian Ames, Lane Smith Jr., Andrew Constantini, Maddison Bullock, Christine Weatherup, Tao Okamoto, Julia Jones, Kiki Sukezane, Zahn McClarnon, Gustaf Skarsgård, Rinko Kikuči, Peter Mullan, Hirojuki Sanada, Betty Gabriel, Fares Fares, René Ashton, Randal Edwards, Adrian Dev, Brett Edwards, Boualem Hassaine, Anouar H. Smaine, Mark Kubr, Giancarlo Esposito, Wiley M. Pickett, Scott Peat, Fredric Lehne, Tantoo Cardinal, Alexander Ward, Dieterich Gray, Kelvin Han Yee, Ramin Djawadi, Masayoshi Haneda, Rebecca Henderson, Timothy V. Murphy, Ronnie Gene Blevins, Gina Torres, Irene Bedard, Booboo Stewart, Sarah Alami, Trisha LaFache, Sela Ward, Jack Conley, David Midthunder, Daniel da Silva, Mike Damus, Summer Spiro, Brenna Otts, Patrick Gorman, Ed Gage, Madeleine Wade, Aaron Paul, Jasper Cole, Izabella Alvarez, Hal Havins, Kate Rene Gleason

Westworld je prostě ukázkou výborného storytellingu. Celou sérii ... ale to už vlastně napsal Morzael. Nezbývá, než souhlasit a palcovat. Sám nevím, jestli chci, aby seriál pokračoval, protože známe tvůrce úspěšných seriálů, udělají z toho nakonec plytkou, natahovanou ... kecám, chci aby to pokračovalo.(6.12.2016)

Westworld je zábavní park, který návštěvníkům dopřeje realistické zážitky z dob starého amerického západu. Zdá se, že vše bezproblémově funguje, ale po poslední programové aktualizaci se začnou někteří androidové chovat zvláštně... Ten humbuk okolo si tahle série od HBO vůbec nezasloužila. Myšlenku to mělo, ale určitě by šlo celý příběh odvyprávět mnohem rychleji, aby divák nemusel sledovat tolik obsahové vaty. S další sérií v tuhle chvíli nepočítám, ale nikdy neříkej nikdy. Zhlédnuto 10 epizod z 1. sezóny.(28.2.2017)

Nakonec zůstávám u čtyř. Na straně jedné perfektní obsazení (hlavně duo Hopkins - Harris plus celá plejáda hlavně seriálových herců), námět, skvěle stvárněné prostředí (jak Westworld samotný, tak jeho zázemí), na straně druhé poměrně značná rozvláčnost vyprávění. To má být v současné době zřejmě něco jako trend, majíce více navozovat jakousi epičnost celého děje. Mne to ale vždy spíše nudí (GoT by mohla vyprávět). Závěr byl nečekaný, škoda konečného řešení jistých postav. Uvidíme, co si na nás Nolan vymyslí ve druhé sérii... 80%(22.1.2017)

,,NĚKDO SI SEM JEZDÍ VYHODIT Z KOPÝTKA, SEJMOUT PÁR RUDOCHŮ, ALE TAHLE HRA MÁ VÍC ÚROVNÍ...“ /// Místy je to hrozně nudný. Vykecávaj se vo ničem (vědomí, duše…, že Dolores!) a snažej se to zachránit vystavenejma bobrama (to se moc nedaří) nebo počtem mrtvol (to už je lepší). Zpracování perfektní, ale příběh je plnej vaty. Štve mě, že to seznamování s všelijakejma serepetičkama je vlastně jen čekání na to, až hororovej scénář pro svý zakazníky zrealizujou replikanti. Takže za rok, Dolores…, snad to tentokrát dopadne líp! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám místo, kde je všechno, včetně personálu, podřízený mým přáním. 2.) Mým snem je beztrestně prznit a drancovat. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * 2.Série: /// „KDO PO KRVI TOUŽÍ, V KRVI KONČÍ…“ /// Svět po průseru. Kontrolu nad parkem, kde hosti jsou regulátoři a výtvory proměnnými s cílem okopírovat lidskou mysl převzali jednotky Delosu a prováděj krvavou očistu. Role se otočili. Dolores ukazuje, že se toho hodně naučila. Maeve hledá svoji dceru a „Muž v černém“ má před sebou další labyrint… Druhá řada je parádní. V jedničce jsem se nějak nemohl kvůli kolísavýmu tempu a množství prostoru pro osvětu „chytnout“. Tady je to jiný. Řež, ve který maj uměláci navrch, nový postavy jsou vrženy do víru událostí a ty starý přebíraj otěže. Na obou stranách. Harris je furt charismatickej, takže jeho pistolník, kterýho doprovází smrt, je fajnovou rolí. Lidi se snažej zachránit a uměláci zase získat svět pro sebe. Nebo má STVOŘITEL jiný úmysly? Další – tedy nový světy a smrt je jednou z možností, jak se z nich dostat. Ale hlavní je nezemřít nadarmo… ale od toho tady bude další série. ZVEDÁM HODNOCENÍ O HVĚZDU, TEDY 4*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Začínám se bát svýho uměláka. 2.) Chtěl bych navštívit do období Edo. 3.) Thx za titule „need4seed“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(15.1.2017)

I takhle banální příběh by mohl být silný a přínosný kdyby nebyl divákovi servírovaný jako onanie bez sebereflexe.. To si tvůrci fakt mysleli, že mi jako spadne čelist až se odhalí jaké zbytečnosti jsou zabalené do té překombinované formy vyprávění? Tím spíše když poslední dva vysvětlující díly působí tááhle a vyblitě jako desetkát přežvejkaná žvejkačka? Prvních cca 5dílů jsem se bavil, pak to je ale čím dál tím více křečovité, utahané, rádobyvelkolepé a vlastně i hloupé. Případnou další sérii zkusím jen v případě krajní nouze.(17.4.2017)