Westworld (TV seriál)

Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western

USA, 2016 - 2018, 19 h 55 min (Minutáž: 54–86 min)

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth, Angela Sarafyan, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro, Clifton Collins Jr., Simon Quarterman, Leonardo Nam, Joshua Sawtell, Ingrid Bolsø Berdal, Steven Ogg, Currie Graham, Kyle Bornheimer, Brian Howe, Jackie Moore, Louis Herthum, Demetrius Grosse, Brook Kerr, Eddie Rouse, Jason Konopisos, Molly Schreiber, Vincent M. Biscione, Bridgid Coulter, Sancho Martin, James Landry Hébert, Tessa Thompson, Jeff Daniel Phillips, Mike Bash, Ben Barnes, Talulah Riley, Tait Fletcher, Oliver Bell, Chris Browning, Jonathan Erickson Eisley, Paul Fox, Bruno Gunn, Travis Hammer, Chris Mollica, Bojana Novakovic, Tom Proctor, Ward Roberts, Eddie Shin, Petra Lo, Judson Mills, Lili Bordán, Dylan Kenin, Chris Osborn, Jonny Pasvolsky, Micah Fitzgerald, Robert Allen Mukes, Ane Crabtree, Jessica Clark, Bryan Friday, Donnabella Mortel, Martin Sensmeier, Michael Wincott, Lili Simmons, Kaiwi Lyman, Trevante Rhodes, Folake Olowofoyeku, Kanin Howell, Katja Herbers, Jonathan Tucker, Neil Jackson, Timothy Lee DePriest, Frantz Durand, Tai Bennett, Regi Davis, Josh Clark, Brian Ames, Lane Smith Jr., Andrew Constantini, Maddison Bullock, Christine Weatherup, Tao Okamoto, Julia Jones, Kiki Sukezane, Zahn McClarnon

Som nesmierne rád, že popri množstve úbohých filmov, ktoré v poslednej dobe sledujem sa mi podarilo vidieť aj tento seriálový skvost. O sci-fi žánre som opakovane napísal, že ho obľubujem v písanej forme, pretože k filmom nedokážem nájsť pozitívny vzťah. Najmä k tým, ktoré zabŕdajú do technického pokroku v budúcnosti, počnúc nadhodnocovanou Ikariou XB-1 až po nedávno videného Marťana. Viac sa darí filmom, ktoré sa zaoberajú morálno-etickými problémami pokroku, ako napr. Gattaca a tento seriál. Michaela Crichtona ako spisovateľa obdivujem a jeho Smrť Andromeda patrí do poličky obľúbených a nepožičateľných kníh. Ani jemu sa napriek spolupráci na scenároch príliš nedarilo dotvoriť viaceré filmy na špičkovú úroveň. Až teraz, keď vznikol tento seriál. Westworld som si naozaj užil. Mal všetko, čo od seriálu očakávam. Už úvodná podmanivá melódia ma navnadila a pozorné sledovanie, pokračovalo to zaujímavou myšlienkou o poznávaní temných stránok mysle bohatých návštevníkov zábavného parku, kde im môžu dať voľný priechod a lahôdkou boli aj inteligentné dialógy, strihačova práca pri výstavbe seriálu, vynikajúce obsadenie, pri ktorom ma okrem známych tvárí upútali aj herci, ktorých som si doteraz nevšimol. Päť hviezdičiek som mal pre seriál pripravených už po úvodných častiach a vo svojom rozvrhu času si už vyčleňujem priestor na jeho opätovné zhliadnutie. Netrpezlivo a s minimálnymi obavami budem čakať na jeho druhú sériu. Ešte jedna poznámka na záver. Dlho som ľutoval, že vďaka viazaniu tovarov som musel spolu s oboma Cinemaxami prijať aj HBO. V posledných rokoch som najmä vďaka Temnému prípadu, Jednej noci a Westworldu zmenil názor a považujem HBO v ponuke kanálov za dobrú investíciu. Tiež ma potešilo, že som jednotlivé časti seriálu mohol vidieť nielen v originále s titulkami, ale aj s dobrým českým dabingom.(10.1.2017)

Geniální sci-fi seriál zabalený do westernového hávu. První polovina je rozjezdová, sám jsem netušil co vlastně čekat a co mě vlastně čeká, protože zpracování divokého západu se mi vážně líbilo. Ale nějakou dobu jsem měl pocit, že tam něco chybí, samotné ukecané uvědomování sebe sama, neustálé smyčky byly prozatím nemastné, neslané a po několikanásobném opakování i lehounce otravné. Pak ale přišel první velký zvrat a kolotoč se rozjel. A rozjel se parádně. Seriálem nás provedlo hned několik hlavních a vedlejších postav, několik brilantních herců a hlavně, hlavně Nolan.(1.3.2018)

Westworld je zábavní park, který návštěvníkům dopřeje realistické zážitky z dob starého amerického západu. Zdá se, že vše bezproblémově funguje, ale po poslední programové aktualizaci se začnou někteří androidové chovat zvláštně... Ten humbuk okolo si tahle série od HBO vůbec nezasloužila. Myšlenku to mělo, ale určitě by šlo celý příběh odvyprávět mnohem rychleji, aby divák nemusel sledovat tolik obsahové vaty. S další sérií v tuhle chvíli nepočítám, ale nikdy neříkej nikdy. Zhlédnuto 10 epizod z 1. sezóny.(28.2.2017)

• DaViD´82

Potenciál schématu "Red Dead Redemption MMORPG by Philip K. Dick" je nebývalý, ale zatím trpí na přílišnou expozici, kdy se pro samé naznačování budoucích velkých věcí a seznamování se světem i jeho specifickými pravidly na place i v zákulisí, jaksi nedostává potřebného prostoru pro postavy samotné. Na což dojíždějí především ty živé, které jsou jednorozměrné až hanba. Každopádně zdejší mnohavrstevnaté morální nastavování zrcadel, je natolik dobře rozehrané a podmanivé, že to svého diváka zaháčkuje, ne že ne. Jen si říkám, jestli podobnému zaměření přeci jen více nesedne povídková forma à la Černé zrcadlo, protože síla těchto témat vychází z toho, jak se k nim vnitřně postaví jeden každý divák sám za sebe. Ukáže tedy až čas, zda se s tímto úskalím tvůrci popasují se ctí či budou kolovrátkově razit jedno a to samé na sto a jeden způsob.(11.10.2016)

Roboti, co si myslí, že jsou kovbojové, zjistí, že nejsou kovbojové a začnou kout pikle, jak to lidem vrátit. Do toho tři různá tajemná tajemství, a vůbec, "sovy nejsou, čím se zdají být", jak se říká v tom vtipu. Trochu problém je, že motivace půlky postav jsou kvůli tomuhle nastavení naprosto nečitelné: buďto jednají pod vlivem nějakého divno-robo-snu (blonďatá paní), záhadného hnutí mysli (hodný návštěvník co se mu líbí robo-paní) nebo mají plány skryté v plánech jiných plánů (premiérka z Borgenu, full-evil Ed Harris, Hannibal Hopkins), takže moc nechytáte, proč dělají co dělají. Ale zdá se - nebo to aspoň dobře budí dojem - že to celé stojí na nějaké premise, která byla dobře předem vymyšlená, takže aspoň já se těším na další díl, kdy mi zase hodí nějakou ohlodanou kůstku toho, jak to spolu vlastně všechno souvisí.(30.11.2016)

• - Meno postavy Anthonyho Hopkinsa (Robert Ford) je odkazom na skutočnú osobnosť divokého západu, Roberta Forda, ktorý sa "postaral" o najznámejšiu osobnosť divokého západu, Jesseho Jamesa. (Sexy_Beast)

• - Zásahová jednotka Westworldu používá samopaly P90. (Axarus)

• - O natočení tohoto remaku byl požádán Quentin Tarantino, ale odmítl. (tedvidek94)