Westworld (TV seriál)

Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western

USA, 2016, 10 h 5 min (Minutáž: 10x60 min)

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth, Angela Sarafyan, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro, Clifton Collins Jr., Simon Quarterman, Leonardo Nam, Joshua Sawtell, Ingrid Bolsø Berdal, Steven Ogg, Currie Graham, Kyle Bornheimer, Brian Howe, Jackie Moore, Louis Herthum, Demetrius Grosse, Brook Kerr, Eddie Rouse, Jason Konopisos, Molly Schreiber, Vincent M. Biscione, Bridgid Coulter, Sancho Martin, James Landry Hébert, Tessa Thompson, Jeff Daniel Phillips, Mike Bash, Ben Barnes, Talulah Riley, Tait Fletcher, Oliver Bell, Chris Browning, Jonathan Erickson Eisley, Paul Fox, Bruno Gunn, Travis Hammer, Chris Mollica, Bojana Novakovic, Tom Proctor, Ward Roberts, Eddie Shin, Petra Lo, Judson Mills, Lili Bordán, Dylan Kenin, Chris Osborn, Jonny Pasvolsky, Micah Fitzgerald, Robert Allen Mukes, Ane Crabtree, Jessica Clark, Bryan Friday, Donnabella Mortel, Martin Sensmeier, Michael Wincott, Lili Simmons, Kaiwi Lyman-Mersereau, Trevante Rhodes, Folake Olowofoyeku, Kanin Howell

Možná nejlepší hard sci-fi seriál, jaký jsem dosud viděl. ___ Je až neuvěřitelné, o jak moc je to chytřejší, dospělejší, filosofičtější, propracovanější, komplexnější a velkolepější než původní (a dle mého těžce průměrný) stejnojmenný film ze 70. let, z nějž nový hit od HBO vychází. ___ Takhle nějak mohl dopadnout Lost, kdyby jeho hlavním scénáristou byl taktéž génius kalibru Jonathana Nolana, a ne ten pisatelský antikrist Damon Lindelof... S01: 90 %(6.12.2016)

Věřil jsem tý Maeve - věřil! Zklamala mě Maeve - zklamala! Snad tu svou bídnou povahu za rok dožene! RamínDžavadi se stává veleúspěšným tvořitelem filmové hudby - to, co započal v GoT, na to navázal ve WWčkách. Vynikající. Žánrově velice působivé. Dřív jsem skládání puzzle miloval, ale tady mě to vyloženě sralo. Předvídatelnost? Nulová šance kámo! Scénáristicky pelMel, jenže to tak prostě fucking mělo být! Erotika! Napětí! Akce! WW nabídne vše, po čem duše seriálového magora musí prahnout. Ne MagnificentSe7en, nýbrž MagnificentDoloures. Otázka na závěr - A vážně nejsme všichni roboti a není tohle jen hra?(8.4.2017)

• Lacike

Hodnotenie po styroch epizodach: Kto videl film, tak sa bude zo zaciatku dost nudit, lebo serial do velkej miery len opakuje to, co sa stalo vo filme. Akurat to robi rozvlacnejsie. Zapletka pôsobi ako Matrix naruby. Takze za otrokarov su ludia a za otrokov, ktori postupne zistuju v akom svete to ziju su androidi. Stylom to pripomina serial Lost. Ale ani zdaleka to nie je tak kvalitne. Pôsobi to strasne chladne. Ziadna z postav ma nezaujala napriek megahviezdnemu hereckemu obsadeniu. Podobne bez stavy vyzeraju aj prestrelky. Obsahuju sice krv a sem tam aj gore sceny, ale postradaju napätie, kedze viete, ze navstevnikom sa zatial nemôze nic stat a pri prestrelkach androidov vam to je ukradnute uplne, kedze potom ich vsetkych aj tak restartuju a vsetko sa zacne odznova. Serial mohli aspon zahltit mnozstvom zahad, ale do stvrteho dielu sa neustale preslapuje na mieste a caka sa kedy si to ti tupi androidi uvedomia a nastane vzbura. Pri tomto tempe bude zazrak, ked sa to stihne do finale serie. Cela linia s westernovym mesteckom je strasne sterilna. Ked si spomeniem jak stavnate pribehy sa odohravali v serialy Deadwood, tak sa m nechce verit, ze aj Westworld produkovalo HBO. O nieco zaujimavejsie je pozadie celeho toho parku. Ale zase sa to odkryva prilis pomaly. Neustale ma behom sledovania napadalo, ze byl z toho skvely film, ale ako serial to je strasne roztahane a dejovo riedke. Jedina aspon trochu putava zahada sa týka postavy Ed Harrisa. Ale uz teraz je viacmenej jasne o co mu ide. Uz len zistit ako to chce dosiahnut. Takze zatial som strasne sklamany. Od mladeho Nolana som po pecke Person of Interest cakal ovela lepsi serial. Ani neviem, ci to budem sledovat dalej. Mozno bude uplne stacit, ked si pozriem rovno finale. 5/10. Edit a spoiler: Vraj to nakoniec fakt su dve linie a William je MIB. Tak to je podraz a obycajne klamanie divaka. V jednej epizode to bolo schvalne natocene tak, aby bolo jasne, ze to su rozdielne linie a potom sa vytasia s takym ubohym podrazom. Som rad, ze som sa na serial, ktory si tak uboho striela z divaka, vysral.(25.10.2016)

První tři epizody: Nápad skvělý, zpracování dokonalé (jak už jsme od Nolanových zvyklí), jen ten rozjezd a rozplétání pavučin mi přijde zbytečně zdlouhavé a natahované, chtělo by to rychlejší drive..možná zkrouhnutí délky epizody na 40 minut by tomu pomohlo. A také více Hopkinse. Chápu, že on je ten, kdo tahá vzadu za nitky, ale jeho herectví je to, co tento seriál povznáší na další úroveň. Zatím za 4*.(13.1.2017)

1. série - 90% - Za každým rohem zaprášeného městečka, za každým kopcem vzdáleného pohoří, tam se skrývá takového potenciálu, že mi prvních několik epizod běhal mráz po zádech jen ze všemožných představ, jak bych se asi zachoval v leckteré zapeklité situaci. Jonathan Nolan s Lisou Joy fikaně vypráví v rozvážném tempu, které sice předkládá spoustu otázek, ale zároveň stíhá na ty nejpalčivější velice rychle odpovídat pomocí drobných stop, takže pozorný divák pointy hádá správně už nějakou dobu dopředu. Když se ale taková temná tušení potvrdí, je to za asistence fenomenálních výkonů Hopkinse, Simpsona nebo Newton nefalšovaná divácká slast. Westworld zatím stále není dokonalý, ale svoje hrany otesává díl od dílu rychleji a i přes bolestivé ztráty některých oblíbených postav vím po uzavření překvapivě velkého množství dveří v samotném finále hlavně jedno. Chci víc a jsem jedině rád, že v tom nejsem sám.(6.12.2016)