Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (více)

Série(4) / Epizody(36)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

TaToten

Od polky prvej série začala kvalita pomaly klesať a druhá séria bola už absolútne nepozerateľná. Tretiu nemám v pláne ani načínať. ()

Walkerock

Výborný nápad pokazený rozvláčnosťou a prekomplikovanosťou deja. Veľmi neprehľadné, obťažujúce zmeny v deji, kedy divák strávi sledovací čas premýšľaním, čo sa vlastne stalo a neostane mu čas na zžitie s dejom. Výsledkom je otrávenosť a nuda, ktorú sem-tam osvieži nejaký hlbší monológ, obvykle v podaní A. Hopkinsa, alias Forda, alebo v skutku nádherná Evan Rachel Wood (Dolores). Podobne ako v reálnom živote, kde znášame každodennú otravnosť len pre pár zaujímavejších, hodnotnejších chvíľok a zo strachu, že o niečo prídeme ak ho nebudeme žiť, si odmietame priznať, že to stojí za prd. Teda pardón, za tri. Nihilistické. ()

Denny23

Dávám tři hvězdičky za obsazení Hopkinse, ten mě dokázal udržet jednu celou sérii a to jsem měla už poslední dva díly problém. Začalo se to nějak moc komplikovat, řekla bych, že to bylo až moc "překombinované". Snad první seriál, který mě spíš přestal bavit, než aby začal. První díl druhé série a tam jsem skončila. Nápad nebyl špatný, obsazení slušné, ale na mě až moc překombinované a přestalo mě bavit i to neustále opakování se a ta jejich smyčka. Ale Hopkins je láska :) ()

Bituminous

Po 4. epizode prvni serie jsem to utl. Popravde, utl bych to uz po druhe, ale vzhledem k tomu, ze to bylo dabovane, vydrzel jsem 4. Otresna nuda, sledovat repetitivni sceny nekolik dilu stale dokola. Chapu, ze je to pro vyvoj serialu dulezite,.. a dalo by se to i prekousnout, kdyby dil mel stopaz o pulku min, nez ma. ()

Lady_Gaga

První řada mě celkem nadchla, i když si myslím, že to mělo větší potenciál, který zůstal nevyužitý. Druhou řadu jsem přetrpěla, protože už tam snad chyběl jen Yetti a ufo, jinak tam snad bylo od všeho něco a bylo to přeplácaný až až. Třetí řada začala celkem slibně, ale od nějakého pátého dílu to stojí za starou bačkoru a ač tohle slovo obvykle nepoužívám, tak je to pěkná srajda. Nevím na čem tvůrci a scénáristi jeli, ale musel to bejt hustej matroš a je to neuvěřitelná spatlanina. Takže 1 řada s odřenýma ušima za čtyři hvězdy, druhá řada slabý 2 hvězdy a a 3 řada mě v podstatě už vůbec nezajímá a sledovat to je čiré utrpení, takže to hodnotím jako odpad... ()

podlet

První řadě pět. Ale jde to dolů s potřebou to ždímat. Potitulkovka třetí serie mi řekla, že čtvrtou už nepotřebuju. ()

vladosvk86

1 seria super..2 seria usla 3 seria katastrofa Takze moje hodnotenie ako na celkovy serial 3 hviezdy. Serial s takym potencialom a takto to dopadlo. 3 seria Nudaa ()

BR23

Ono to síce vyzerá ako UPgrade ale kvalitatívne to stráca zmysel, význam a ide o postupný DOWNgrade. Tá 3. séria vyzerala najviac scifi, najviac lahodila oku ale vpodstate ide o "pózu" v doslovnom aj metaforickom slova zmysle. Všetci sa tvária suveréne, všetky (prázdne) hlášky a dialógy majú dokonalý timing (až je to otravné), protagonisti konajú v štýle ex. machina + desiatky plot twistov (pričom od určitého bodu každým následujúcim to dosavadné stráca logický význam) a ono to tááák unavuje,.... poznáte to klišé: -"Nikdy ti to nevyjde".- "Naopak, už mi to dávno vyšlo, Muhaha ha!" (?)............ no tak taká je 3. séria len o niečo viac sofistikovanejšia, zdĺhavejšia a o to viac ohranejšia a otravnejšia- ako píšem je to len lacná póza. 3. sériu som po neúspechu predchádzajúcej ani nechcel pozerať ale nakoniec som sa nato ešte dal kvoli Aaronovi Paulovi ale už fakt konec. 1 séria: 85%, 2. séria: 60%, 3. séria: 45%... a to chcú ešte štvrtú sériu? :D Dakujem, nie. ()

T.E.Elf

Co to zase je ? Jedna hvězda za téma, kameru a technické zpracování. Ovšem zbytek je ukázka toho, jak se dá dobré sci-fi téma zazdít hektolitry krve, naprosto nesmyslnými "zvraty" děje a odhaleními o úkladech všech na všechny. Takový kříženec Ztracených, Her o trůny, spaghetti westernu a RUR :D Edit: Já to vydržel jwště kousek do 2. řady a opravdu to nejde ani jako kulisa k mechanické práci. Tak nějak mi připadá, že autoři musí být pěkní levičáčtí pokrytci. Tolik keců o konzumní bílé společnosti a výzev k revoluci jsem už dlouho pohromadě nezažil. ()

ChuckOnly

nudná ukecaná sebestřední a jakožechytrá pitchovina... další do zlata zatavené govno... hodnoceno po první sérii, víc už se fakt sledovat nedalo. ()

darius1706

Westworld mě málem minul. Nemusím moc kovbojky a tak jsem jakékoliv zmínce o tomto seriálu nevěnoval pozornost. Až letos (2021) jsem omylem ve Spotify narazil na soundtrack, kde jsou i předělávky od třeba Stounů a tak jsem si pustil videoklip a dal tomu šanci. Výsledek - první série byla tak ujetá, že jsem nevěděl, kde se mi hlava točí. Nevěděli jste, kdo je kdo, kdy je kdy a co a proč. Hopkins skvělý, ale ostatní také nezůstali pozadu, přesto jsem si říkal, že to musí skončit buďto průšvihem nebo geniálně. A naštěstí to dopadlo tím druhým způsobem, všechno do sebe výborně zapadlo v posledním díle. Za první sérii bych se nebál dát mezi 90% až plný počet, tam je to už vcelku jedno. Sice tím, že to stálo celé na tom, jak to nakonec dopadne, si už moc nedokáži představit, že bych si to celé dal znovu, tak dobrý, odnáším si výborný zážitek. Jenže - pak přišla druhá série. V HBO si řekli, že po prvním úspěchu se kolečka musí točit dál, takže jsme dostali něco, co bylo úplně mimo. Dostali jsme putování do Mordoru z Pána prstenů křížené s Hrou o trůny. Děj dostal pořádně na frak a namísto toho je to relativně tupá řež, kde je celkem zajímavé asi jen sledovat, kam to Maeve se svým woodoo dotáhne, aby se zjistilo, že moc daleko ne a výtvory prostě spoiler........... skočí ze skály ....... Celá tato série byla v podstatě jen vata, nejstrašnější byl asi ten indián - mudrc, který prožvanil jeden a půl dílu a bylo to úplně k ničemu. Druhá série tedy nějakých 40 %, spíše méně, v kontextu celého seriálu by to bylo tak 20 %. No a dostáváme se ke třetí sérii. Ta se mohla klidně jmenovat jinak, než Westworld, třeba Příběh Dolores, nebo tak nějak. Máme to trochu šmrcnutý Kill Billem (hlavně tedy Maeve) a celou sérii čekáte, co tedy ta Dolores nakonec vykoumala. Některé linky se rozběhnou docela zajímavě, některé se i uzavřou a lidstvo je tam (možná i trochu oprávněně) vykresleno jako banda debilů, které je potřeba když ne vyhladit, tak alespoň pořádně fláknout po papuli, aby se probralo. Až člověk Dolores fandí, aby to dotáhla. Jenže se to pak začne celé moc šmodrchat, kdy každých 5 minut zradí někdo někoho zradí, aby v příštím díle zase změnil názor úplně jinam. Nicméně v posledním prodlouženém díle dojdeme k jakž takž smysluplnému konci, který sice nebyl zrovna vrcholem literární tvorby tisíciletí, ale jsem schopen ho vcelku bez problémů akceptovat, zamáčknou slzu nad postavou, které jsem nakonec celkem fandil a... kruci fix, zase ty scény po titulkách a v nich i Tessa Thompson, která mi z nějakého neznámého důvodu od první chvíle do poslední neskutečně vadila a zaděláno na pokračování, které může být jakékoliv. Ach jo. Třetí série 60 % s výhledem průšvihu, jestli hodlají pokračovat, protože to zabijí. ()

horskejvlk

To není seriál ale žvýkačka a předvídatelná slátanina pro oko od začátku až do konce, možná kdyby jsme neviděli film dle něhož se seriál inspiroval tak by to mělo napětí, ale takto… Škoda krásné výpravy a peněz pro takovou nafouklé blbynu. Museli jsme přetrpět 20 dílů abychom se dostaly do alespoň nějakého děje. Takhle vyždímaný citrón opětovně ždímat a nastavovat je jen pro masochisty ()

CreepyJoe odpad!

Bože můj tak tohle je fakt debilita pod širým sluncem, pár dílů je fajn ze začátku,ale když už se furt objevují i v druhé sérii ty samé "smyčky" je to fak ubohý, nastavovaná scifi kaše o rebélii syntetických robotů z parku, která nepřináší vůbec nic nového, jen roztahaný děj v nekonečném bordelu vzpomínek robotů a sem tam nějakou vyčpělou existenční otázkou, která jiná skutečně kvalitní díla dávno zodpověděla. V půlce série to ztrácí dech, člověk se začne nudit, začnou jej nudit dialogy, příběh který se táhne tak pomalu jak spráskaný pes bez čtyř nohou, a rádoby filozofické existeční chcance. Odpad Poznámka pod čarou: doufám že brzy natočí spíše wetworld. ()

Fearghast

Bohužel musím udělit následující hodnocení. První série měla obrovský potenciál, šlo o velmi zajímavý koncept, ale postupem času se z toho stala jednoduše parodie, snaha o nějaký komentář na současný stav a strašně chytrá analogie, se kterou přišli strašně chytří scénaristé a kterou VY hloupí diváci samozřejmě nepochopíte. Stejně jako u Hry o Trůny, kde bylo dobré skončit se třetí sérií a dělat, že nic dalšího neexistuje, je vhodné skončit u tohoto seriálu s první sérií a nenechat se znechutit pokračováním, které navíc zakončí totálním odpadem. ()

supEnoc

Pamatoval jsem si, že první série byla docela ok, myslel jsem si, že jsem sledoval i dál a přemýšlel jsem, jestli se teď dívat na čtvrtou. Při rychlém recapu jsem zjistíl, že jsem neviděl ani třetí a po křečovitém shlédnutí třetí chápu, proč jsem to u druhý vzdal. Ke konci už jsem prakticky proklikával dopředu a nehledě na to kam jsem kliknul, tak mě čekala absolutně cringe debilní scéna as if written by Uwe Boll. Trash děj a trash dialogy, ani Jessie to nezachránil. Na 4. už se nechystám, ubírám na i tak možná až moc 2* a post 1. sérii hodnotím everything from shit to fucking shit ()

Tycygo

První série okay, pak už je to moc čáry máry se scriptem, každý díl se dozvíte, že co jste minule viděli nebyla pravda a toto mě brzo přestalo bavit. Idea westworld je super, ale ta nakonec není to hlavní a western se moc nekoná. Spíše vás čeká nekonečné pseudomystery, které stejně nikdy nekončí... ()

stuj

1. sezóna: Docela pomalý rozjezd a ani Anthony Hopkins moc nevyčnívá. Ale po polovině se to začíná vzpamatovávat a poslední díly mají konečně sílu. A Hopkins září víc a víc. Dobrým bonusem je, že první sezónou by to mohlo klidně i skončit. P.S.: Instrumentální songy Radiohead jsou povedené. 2. sezóna: Dost podobné jako season 1 (první díly nic moc, zlepšuje se to až ke konci), jen už je to celkově trochu slabší. A trochu zbytečný mišmaš (mnoho postav a tak). 3. sezóna: Jiný styl. Westworld je opuštěn a vše se odehrává v reálném světě. Už je to ale trochu chaotické, chvíli je dobrý ten a pak zase onen, každý kope za svůj tým, který chce zachránit lidstvo. Nic moc. 4. sezóna: Jede ve stylu 3. sezóny, jen o několik dlouhých let později. Sice už to není takový chaos, ale celkově to padlo do průměru. Dobře, že je konec. ()

emde

Prvá séria nebola zlá, ale tá logika v scenári bola občas riadne deravá. Druhú sériu radšej nie. Stále však zaujímavá vec. Aj keď sa jedná o klišé. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (více)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023