Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (více)

Série(4) / Epizody(36)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

kratajirka

Věřil jsem tý Maeve - věřil! Zklamala mě Maeve - zklamala! Snad tu svou bídnou povahu za rok dožene! RamínDžavadi se stává veleúspěšným tvořitelem filmové hudby - to, co započal v GoT, na to navázal ve WWčkách. Vynikající. Žánrově velice působivé. Dřív jsem skládání puzzle miloval, ale tady mě to vyloženě sralo. Předvídatelnost? Nulová šance kámo! Scénáristicky pelMel, jenže to tak prostě fucking mělo být! Erotika! Napětí! Akce! WW nabídne vše, po čem duše seriálového magora musí prahnout. Ne MagnificentSe7en, nýbrž MagnificentDoloures. Otázka na závěr - A vážně nejsme všichni roboti a není tohle jen hra? ()

xladik

Pozor SPOIL!mělo to docela dobre naslapnuto,ale to co udelali life v 5 dile ztratilo veskerou zakladni logiku (proste hloupost)misto toho aby atributy snizili na nulu kdyz mohli,tak ji je zvedli wtf... ()

72Nihlus

Zádumčivý, či až filozofický thriller, ktorý vás pekne krásne po Nolanovsku nechá premýšľať ako len toto všetko do seba zapadne aby nasledne "vypol vaše notorické funkcie" a nechal len otvorenú hubu. Vizuálne opulentné a s riadne prekombinovanou zápletkou. Vysokokvalitné herecké obsadenie hrá prvú ligu na čele s Hopkinsom a Harrisom, no ostatok nijako nezaostáva. Druhá séria sa síce možno až príliš zamotala v tých časových linkách, ale kvalitu si to drží. Čuchám, čuchám, že tento seroš zrodí ďalší rad nových hereckých hviezd. Špeciálnu zmienku zaslúži aj skvelý soundtrack Ramina Djawadiho! ()

cartyci

Seriál zaujme od prvej časti a postupne sa v každej časti odkrýva toho viac a viac. Uprimne v ôsmej a deviatej časti som bol mimo a vravím WTF? Posledná ukázala pointu, náveznosť postáv a samozrejme ozrejmila nám v akom duchu bude vyzerať druhá séria. Už sa teším a odporúčam pozrieť. ()

Tom333

Značka "Nolan" = záruka kvality...Seriál na jeden zátah. Uvěznil mě do gauče, několikrát jsem si musel ulevit slovy "do p*dele - to ne!". Hutný, drsný, pomalu se rozjíždějící avšak postupně tlačící na pilu. Přihazuji plný možný zásobník -> pět hvězd ! ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: 1.Série: "Kdo po krvi touží, v krvi končí." Westernový svět, kde pracháči zneužívají umělou inteligenci. Některé věci mi byli od začátku jasné. Věděl jsem, že jeden výtvor začne vnímat (bude živí), nebo jsem tušil, že se na konci výtvory vzbouří. Bylo to průhledné. No, ale mělo to perfektní vizuál (krásné prostředí, kostýmy), když došlo na akci, tak stála za to. Jde vidět, že si na tom dalo HBO velmi záležet. Hlavní tahouni seriálu byli Hopkins a Harris, kteří hrali na jedničku s hvězdičkou. Doplňovala je blonďatá Dolores, jejíž dějová linka konkrétně bavila nejvíc. Přes všechny klišé to bylo skvělé.. Ale jelikož tam byla ta průhlednost, tak nemohu dát plný počet. "Vypnout motorické funkce!" - 80%. 2.Série: "Žádný falešný svět se pravému nevyrovná. Co je skutečné... nelze nahradit. Už si nehodlám hrát na kovboje a indiány, Bernarde. Chci jejich svět. Ten, který nám upřeli." Celá série přešlapuje na místě. Výtvory 10 dílů prchají, aby v poslední epizodě skočili ze skály. Ok... Je to scífko, takže tady bylo, že se jejich vědomí přenese do programového ráje. Přišlo mi to strašně uhozený. Užvaněný indián: Byla nejhorší výplňková epizoda. Shogun World: Měl dobrou akci, ale taky tam byl jen proto, aby natáhl příběh. Herecké obsazení zůstalo zachované. Dolores byla tady nejvýraznější. Dalo by se říct, že si celý seriál ukradla pro sebe. Jinak mi tato série přijde jako umělé natahování příběhu. - 60%. 3.Série: Zapomeňte na kovbojku! Westworld se nyní odehrává v reálným světě, kde blonďatá Evan Rachel Wood alias robotka Dolores plánuje zničit lidstvo a systém, ve kterém se žije. Ten koncept systému a chaosu byl fakt geniální. A díky Dolores pro mě jediný seriál, kde jsem doufal, že lidstvo skončí a ona tak vyhraje. Bohužel stal sa opak a ona na konci zemře, což jsem i oplakal. ;) Jinak úroveň jednotlivých epizod zde kolísavá, ale pořád není ani jedna z nich průměrná. Poslední dvě části jsou pak akcí nabitou podívanou, kde je perfektní duel dvou ženských umělých inteligencí. Souboj Dolores vs. Maeve snad každému trochu připomene film Kill Bill. Nejotravnější postava seriálu je za mě zmiňovaná Maeve, která řeší jen, jak být se svou dcerou. Dvě potitulkové scény pak pěkně navnadí na další sérii. - 80%. ()

pantokrator

Je mi úplně fuk, co všecko je na Westworldu špatně, jako že se toho asi najde dost. Mě ale zasáhnul přesně v době, kdy jsem na něj byl akorát naladěný, o samotě, zahloubaný do sebe. První sérii jsem skouknul celou na jeden zátah, vcuclo mě to, že jsem ani nehlesnul a když mě to zase vyblilo, měl jsem dost velký problém rozkoukat se zpátky ve svém skutečném světě. Stálo to za to. A právě proto nechci hodnotit, nechci rozebírat, vysvětlovat. A nechci ten zážitek ani opakovat a nechci ho ani natahovat pokračováním. To podstatné, co jsem potřeboval, už jsem dostal. ()

JanniV

první série 4*, druhá 5*, kvalitou příběhu v mnohém předčí i Hru o trůny (samozřejmě jinak nelze srovnávat). Bravo. Původní film mě moc nebavil. Toto je ale absolutní bomba. Dokonalý příběh, u něhož absolutně nedokážu odhadnout pointu. To se mi nikdy nestalo. Hlavně ať to vydrží do konce! ()

modrapapaja

Mám rád dlouhé, hluboké příběhy... takže to není tím, že bych preferoval akční věci.. ale tohle je nekonečná nuda. Věc na 5 epizod, kterou roztáhnou na 40. Pravděpodobně se bude jednat o další LOST. Dvě hvězdy za výpravu. ()

Mariooo

Seriál mne nadchl. Film jsem neviděl a nemohu srovnávat, ale první řada je velmi pěkně zpracovaná, člověk se seznamuje s parkem a jeho chodem a funkcemi, v posledních dílech nastává zvrat, který vyvrcholí závěrem, se kterým jsem opravdu nepočítal. Druhá řada se již nese v duchu "nové hry" a jde spíše o boj o přežití, kde se ale nadále odkrývají tajemství (kam že se to všechny ženou), co měl Ford v plánu s Arnoldem, ad. Některé díly jsou ale již fádnější a spíše dělají omáčku okolo. ()

hoffo

... hovorí sa, že medzi bezcennou čmáranicou 5-ročného dieťaťa a Picassovým obrazom za 100 miliónov eur je len pár vedome nakreslených čiar. Resp. raz sme na intrákoch pred odchodom na prázdniny museli vypratať ladnicu, tak sme sa rozhodli, že uvaríme zo všetkých surovín polievku. Nemali sme žiadny recept, ale naivne sme si mysleli, že keď do nej dáme špičkové suroviny, zaručene musí byť tip-top... Šeredne sme sa zmýlili a blivajz, ktorý vznikol a nikto nejedol poputoval rovno do hajzla.... Pôvodný film z roku 1973 z nezabudnuteľným Yul Brynnerom v úlohe robotického humanoidného pištolníka, ma pred pár rokmi celkom zaujal, hlavne vďaka svojej originálnej myšlienke technologického westernového parku a otázkam, ktoré nastolil, a o ktorých som premýšľal ešte dlho po vzhliadnutí tohoto filmu. Samozrejme svojim spracovaním adekvátnym na rok 1973 mi skôr vyludzoval úsmev na perách, než ako žiadané hororové zimomriavky na chrbte. Preto keď v roku 2016 vyšla prvá séria seriálovej podoby tohoto námetu, veľmi som sa potešil... Bohužiaľ, toto moje nadšenie mi vydržalo asi prvé 3 časti prvej série. Ide totiž o ukážkový príklad toho, ako sa z kvalitného matrošu v podobe námetu, hereckého obsadenia, technického spracovania, výpravy, efektov, keď nemáte dobrý "recept" v podobe kvalitného scenára, dá "navariť" totálna gebuzina... Nakoľko som programátor a technicky pomerne zdatný človek, oceňujem keď v sci-fi filmoch sa tvorcovia držia logických pravidiel sveta, ktorý si vytvorili. T.j. môžete si vytvoriť akýkoľvek svet aj s úplne novou fyzikou, či matematikou, kde 2+2=5, len potom sa týchto pravidiel musíte držať až do konca a nie že v druhom kroku potom odrazu bude 5-2=3. Lebo potom to vyznie na smiech, resp. trapne. Odhliadnuc od týchto logicko-technických faultov, ktorými sa seriál len tak hemží, sú jednotlivé časti scenáristicky tak naivne pozlátané a nesúrodé, že absolútne vo mne nedokázali vyvolať napätie a vtiahnuť ma do neexistujúceho uceleného a gradujúceho deja. Je to veľká škoda, lebo potenciál to malo obrovský, len hold, chýbalo tomu práve asi tých pár vedome nakreslených čiar, ktoré odlišujú čarbanicu od umeleckého diela. 1*-za námet, 1*-za herecké obsadenie, 1*-za spracovanie... nič viac, nič menej. ()

Ashleen

Vždycky si najdu oblibu v dobrém sci-fi. A Westworld je výborné sci-fi. Miluju se kochat nad tím, jak doba pokročila, nad vynálezy, nad postatou věci. A přesně o tom tento seriál je. Děj je poutavý, zvraty jsou skvělé, postavy přesvědčivé. Je pravda, že vztah diváka k postavám značně kolísá od dílu k dílu. Například Dolores, která mi připadala v první sérii roztomilá, mě v druhé neskutečně vytáčí. Ale to je správně a já si to náležitě užívám. ()

Rathe

Začátek je poměrně utahaný, ale chápu, že nám autoři chtějí představit nejen hlavní charaktery, ale i svět, ve kterém se pohybujeme. Každým dílem se tempo trochu zrychlilo a nebylo zapotřebí jen krvavé akce. Seriál si dokázal vybudovat atmosféru. Bohužel po 1. sérii, která dávala jakštak smysl, přišla 2. a to je tragédie. Jatka tam jsou jediným pohyblivým klíčem a dějové linky jsou tak promíchané, nezajímavé nebo úplně od věci, že člověk ztrácí chuť se dál dívat. Ano, určitě se pár zajímavých momentů našlo. Ale na tom nejde udržet celou sérii. ()

sun.eagle

Seriál je mistrovské dílo v mnoha ohledech. Určitě třeba v tom jak vypadá, ve skvěle napsaných postavách a taky jeho hvězdným obsazení. Jeho svět je plný možností, mystérií, a jeho vlastní mytologie diváka uchvátí způsobem jakým naposledy třeba Lost nebo později Game of Thrones. Co seriál po hříchu sráží dolů je způsob jak je předkládán divákovy. Přijde mi že tvůrci psali seriál o androidech pro androidy, kteří mají neomylnou pamět a pamatují si 30 let staré vzpomínky do nejmenšího detailu. Příběh nebo lépe řečeno to jak je vyprávěn je k divákovy svým stylem až nepřátelský. Ta překombinovanost a prolínání časových linek, navíc o to více matoucí protože androidi nestárnou, vám dokonale zamotají hlavu a znemožní si seriál užít co je velká škoda. Není možné s lidskou nikoliv androidí pamětí si např. pamatovat drobný detail z prvních dílů první serie který hraje důležitou roli v posledních dílech druhé série. Mám rád seriály u kterých musím přemýšlet, rád se nechám vodit za nos a pak si nechat spadnout bradu u brutálního "mindfucku." Ovšem tady je to kombinování a matení diváka děláno prvoplánově pro efekt a aby to bylo prostě cool. Navíc když to srovnám s Lost, kde různé flashbacky a flashforwardy dávaly smysl, někam to posunuly a změnily tempo, nebo diváka přinutily vše chápat v jinak a v jiných souvislostech, tak Westworld to kombinuje bez ladu a skladu, a hlavně tak pomalým a nudným tempem že jsem měl problém to dokoukat. Jednoduše mě to přestalo bavit. Postavy většinou cestují celou sérii z místa na místo aby se pak sešly napříč časem a prostorem, a dalo se vzniknout nějakému wow efektu v poslední epizodě. Takhle podělat jinak ve všech směrech téměř dokonalý produkt je hřích. ()

Oldves

Nedokážu si představit, že by šlo udělat o moc lepší seriál. Mimořádně působivý zážitek, obzvlášť ke konci 2. série. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (více)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023