Labyrint

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Série(3) / Epizody(21)

Nález těla krajského politika Karase, kterého vrah zabil v duchu středověkých mučících praktik a tělo pečlivě naaranžoval v podivné scéně, rozpoutá policejní honbu za sadistickým pachatelem. Ten staví vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají místním regionem i samotnými kriminalisty.
Kořeny složitého případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas. Případu se tak ujímá tým s dvojicí zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů. Jsou jimi kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer), negativně ovlivněný ne příliš stabilním soukromým životem, a Tamara Berkyová (Zuzana Kanócz), policistka z Bratislavy trpící absencí schopnosti komunikovat se svým okolím bez předpojatosti a předsudků.
Na konci sérií vražd, loupeží a naaranžovaných nehod najdou policisté cestu na konec „labyrintu" a uvěří naději na dopadení pachatele. Důležitou pomocí je jim paradoxně také obraz Hieronyma Bosche Poslední soud, kterým se pachatel v provedení svých krutých činů nechává zjevně inspirovat. (Česká televize)

natalanka

Langmajer a Kanócz perfektní a před výkonem Jiřího klobouk dolů. Tahle role jako by mu byla ušitá na tělo. Tahle serie je úžasně došmodrchaná a napínavá až do konce.Jen Zuzaně nejde dost často vůůůbec rozumět jak polyká slova a nevyslovuje dost zřetelně....škoda. :-) ()

Sady1993

Skvělá první a třetí řada (3. se mi dokonce líbila ještě více), jen škoda té druhé, ta stála oproti zbylým opravdu za pendrek. ()

swinevenca

Jsem rád a docela tvůrcům blahopřeju, že z české mysteriózní kriminálky udělali solidní pojem, ale bojím se že jediná výzva, se kterou by si při případné čtvrté sérii byli schopní poradit, je předělání plakátu na L4byrint. To ostatní bych už prorokoval na solidní pojeb, kterým by riskovali pověst a fanoušky. ()

david.babick

dokoukána první série..vypadá to dost lacině..první díly se snaží tvářit jak Temný případ, ale nejde to..škoda...Langoš a Donutil tu zapomněli předvíst svůj klasický herecký výkon..nepřevedli bohužel nic ()

fafejt001

Po prvním díle těžko něco hodnotit , i když jsou tu odborníci , kteří všechno ví . . . . Zatím to nevypadá špatně , uvidíme jak dál . Jen ta Zuzana mi tak nějak nesedí . Jak říkám , uvidíme . . .PO ČTVRTÉM DÍLE TO MÁ VZESTUPNOU TENDENCI A TAK DÁM HVĚZDU NAÍÍÍÍÍC.... ()

Popinodan

Měním svoje hodnocení ze 4 na 5hvězdiček. Opravdu parádní česká kriminálka která si tempo udržela do samého konce. Jeden z nejlepších kriminálních seriálů po r.89. ()

easer07

Zase jedna pecka po dlouhý době ! Nerad hodnotím po jednom přiblblým díle, ale tohle jsem si jenom tak nenechal ujít ! Hodinu se dívam na unylý ksicht Langmajera a na konci ňákej týpek zastřelí soudce a pak se sám zabije, no kde to jsme ? Přesně tak, jsme českých rádoby seriálech. Hnus fialovej ! ()

Nugat

Zatím velmi zaujalo. Santiniho jazyk a Ďáblovu lest vnímám jako výborné a skvělé provedené příběhy, takže očekávám další podobné dílo a zvednu na pět. ()

Dosou

Zatím je to tak půl na půl. Některé situace s báječnou atmosférou, z jiných vane nuda a klišé. Pro mě příliš mnoho scén v jedoucích autech, ve kterých se nic podstatného nedozvídám, ani nic zajímavého nevidím. Vyložený retardér. Hudba na mě působí vlezle nudně a očekávaná "husí kůže"se ne a ne dostavit. Škoda. S docela dobrou kamerou a některými vyloženě sugestivními záběry, mohla daleko více čarovat. Herecky standardní, ale nepřekvapivé. Snad s vyjímkou Donutila. Tem mě, jako snad ve všem jiném z poslední doby, vůbec nesere. Ovšem maskérky by potřebovaly průplesk. Ze všech tváří na metry daleko řvou kilogramy "tělky", takže všichni vypadají jako z Wax musea Madame Tusaude. Nicméně i přes tyto výtky jsem zvědav, jak se s tímto soustem chlapíci poperou dál a s hodnocením zatím počkám. Po dalším dílu musím konstatovat, že jsem vůbec nepochopil rytmus. Není to ani pomalé, ani rychlé. Stále něco mezi. Tím se obrušují hrany, které by tomuto žánru tolik slušely. Na konci třetího dílu skvělá atmosféra. Jen přechod ze slovenského(?) "honu" do českého objevení dalšího místa činnu, bez jakéhokoliv oddělení od sebe samých, dokonce i se stejně filtrovanou kamerou, podle mě patří mezi ty geniání nápady tvůrců, kterých se musí sám tvůrce umět zbavit. Zatím tedy 55%..........Po shlédnutí dalších dílů mohu jen povzdechnout. Je to horší a horší. Absolutní ztráta rytmu a napětí. A hudba je k neposlouchání. Nevím proč se šetří na tak významné filmové složce, ale preludia na jeden synťák místo orchestru jsou na zabití. Jako bych slyšel hudbu ze seriálu Detektiv Martin Tomsa. 40%.............Jedna z pouček na scénografii v 80. letech byla: Všichni dělají barevný film a používají všechny barvy, kostky a pepita, a obrazovka z toho šílí. Buďte umírnění. Lenka Urbanová si to asi vzala k srdci a tak všechny aktéry posledního dílu oděla do šedo- čené, modré, zelené, ve výsledku barvy žádné. Jen s vyjímkou záchranné služby. Potud fajn, nic vlastně nerušilo. Jenže když se takovými poučkami řídí celý štáb s režisérem v čele, nemůže vzniknout nic víc, než "poučený" film bez vlastní osobnosti. Pan Strch jen dokázal, že je poslušným žákem svých učitelů,ale zatím nedokáže ani bořit, ani stavět. Z tohoto vzniká bohužel jen šedý a nudný průměr. Takže na závěr 30%. A to to mělo docela dobře našlápnuto. ()

Saxos

Tak tu asi máme nějaký pokus o snahu pokračujícího seriál typu The Killing v podání ČR. Zvědavost určitě. Dva díly máme za sebou a raději s hodnocením ještě počkám. Kladně zatím hodnotím, že se do toho konečně někdo pustil. Zatím v naší produkci je zvykem jeden příběh - jeden díl. Snad to Jirka Strach konečně zlomí. ()

Dementevna

No pecka jako ! Zkoukla jsem 3. díl a fakt dobrý. Jasně našlo by se pár much ve scénáři, ale režie Jiřího Stracha je skvělá. Výborná atmosféra, charismatičtí herci, napínavá krimi. Ten seriál respektuje žánr, žádné nudné experimenty, skvělé načasování, kamera, stříh. U mě zatím za plný, ale s hodnocením počkám až na poslední díl. Hnidopichům bych doporučila mrknout na nekoukatelnou Policii Modrava, to je čirá bezradnost. Tohle je paráda a i když chemie mezi hlavními představiteli je klišé, tady prostě funguje. Žádnej Strach. ()

galiea

Po třetím díle dávám 4 hvězdy. Strachovy televizní série s nádechem tajemna zbožňuju, nicméně po prvním díle jsem byla trochu zmatená - strašně moc dějových linií a postav, mezi kterými nebyly souvislosti a spíš jsem nechápala, než abych se bavila. Druhý díl už začal něco málo objasňovat, ale teď ten třetí, to byla bomba. Nejsem žádný fanoušek horrorů a tyto filmy opravdu nevyhledávám, takže mi asi stačí málo, nicméně půlku dílu jsem se zakrývala oči, protože jsem se bála, co se tam zase objeví, a zbytek jsem seděla napjatá se zaťatými pěstmi a mumlala: "ať to dobře dopadne, ať se z toho dostanou..." Takže se nemůžu dočkat dalšího dílu, ačkoli ho asi opět budu pozorovat škvírkou mezi prsty :-)) Herci jsou podle mě zvoleni super, ani ta slovenská vyšetřovatelka mě nikterak neirituje, a dialogy jsou příjemně civilní ("Tak co?" "Co co?"). Tudíž jediné, čeho se trošku bojím, že závěr nebude dost uvěřitelný. Jo a málem bych zapomněla, úvodní titulky jsou BOŽÍ (jsem velká fanynka Bosche), ale ta hudba je podle mě dost o ničem. ()

EddieIron

No nevím, pátý díl a mrtvol už jako v první světové válce. Navíc předpokládám, že kriminalista, který se chystá s ženou do Říma, skončí taky špatně.......Celkově ale rozhodně víc než nadprůměrné dílo české TV tvorby. Škoda těch předvídatelných věcí a škoda, že někdo neodolal tomu Orffovi během policejního zásahu. To je snad ten nejzprofanovanější hudební motiv v podobných scénách. ()

pajamacik

Nemám rád seriály z dnešní doby, ale tato "kriminálka" má hlavu a patu. Velký obdiv panu režisérovi Strachovi. Herecké obsazení je na úrovni, takže více takovýchto seriálu. ()

jackstifler

Labyrint je jeden z nejlepších českých seriálů a kdo mu dá méně jak 3 hvězdy musí bejt úplně na hlavu, za mě jasně 5 hvězd ♥ ()

Hamar

Až do posledního dílu velice solidní záležitost, která mě opravdu bavila. Bohužel to Jirka trochu zabil tím posledním docela úsměvným dílem. Štěpánková trefená do čela pobavila. Motivaci rodiny Dorfových k "třetí světové válce" jsem zase tak moc nepochopil. Stejně jak se všechnu tu "genocidu" podařilo ošéfovat jedné nemocné paní a jednomu magorovi, i když ho představoval dostatečně supermanský Honza Vondráček. Pořád pro mě zůstalo dost otazníků. Že by si tvůrci nechávali otevřená dvířka pro případné pokračování... A nežije náhodou ještě Tamara? ()

rekurseman

Pan Strach jako vždy fenomenální. Hltám příběh od začátku do konce, jsem rozzlobený, pokud se něco zásadního stane na konci a já musím čekat týden, než uvidím pokračování. Tak by to mělo vypadat. Skvělý námět, tajuplno, skvělí herci, pokud sledujete jednotlivé díly v noci a při vypnutém světle, mráz vám běhá po zádech. Česká telelevize v kooperaci s panem Strachem dokáže divy. Díky za to! ()