Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

6/10. Oproti Homecomingu tak o dva kroky zpět. Scénář jede na jistotu víc, než bych si přál, akce naprosto generická a bez nápadů a využití Spideyho akrobatických předností (výjima jedné cool iluzové potyčky). Předvídatelnost teče z každé druhé scény (Mysterio trestuhodně nevyužit) a celé to působí jaksi nedomrle. Nebýt perfektního castingu, školních prkotin a chemie ústřední dvojice (+Happy!), tak bych byl fakt řádně nahněten. Takhle jen velmi slabý nadprůměr. Příště prosím lépe! Více: https://www.youtube.com/watch?v=2y7aDEYfhKo(7.7.2019)

Sice je Far From Home označováno za oficiální závěr třetí marvelovské fáze, tak hlubokomyslným zakončením jako Endgame ale rozhodně není. Je to vlastně dost možná nejpřístupnější marvelovka pro všechny věkové kategorie, protože se v ní oproti jejím předchůdcům téměř nic nebere vážně. Nijak to celkovému pohledu na věc neškodí, jen já bych osobně uvítal méně vtipu a klidně i více nějaké té sentimentality po událostech čtvrtých Avengers. Mysterio s tváří mého oblíbence Jakea je pozoruhodným záporákem a potitulkovka otevírá hodně zajímavou zápletku pro budoucnost MCU. [viděno v Cinestar Plzeň 4.7.2019] REWATCHED 27.9.2019: Jeden z největších cliffhangerů a jedno z nejlepších cameií v celém MCU. To by nám přeci nemohli udělat, aby se Spidey ještě aspoň jednou nevrátil v tomto kabátě. Far From Home je totiž Marvelovka, co oku nevadí ani napodruhé.(4.7.2019)

Velice příjemné překvapení. Nápaditá popcornová zábava, které nechybí zajímavé scény, jejímž vrcholem je efektní Spider-Manův souboj v Mysteriových iluzích. Filmu nechybí velkolepě podané akční scény, dějové zvraty, zdravý humor a ve Spider-Manových filmech povinná romantika. Evropana jistě potěší domácké kulisy (konkrétně Čecha potěší Praha, Liberec), fanoušky Marvelu známé postavy. Herecké obsazení je kvalitní - Jake Gyllenhaal si svého záporáka užívá, Zendaya k zulíbání, dvojice Jacob Batalon a Angourie Rice baví. Superhrdinský počin a nenáročná zábava, které jsem si dokázal užít.(5.7.2019)

Další díl z marvelovského filmového seriálu, a já ve výsledku nemohu říci, že bych byl zklamaný. Spider-Man patří k mému dětství, takže na každý jeho film se těším, i přestože postava je čím dál mladší a já čím dál starší. Přesto to nic nemění na tom, že se v kině dokáži uvolnit a užít si komiksové dobrodružství. Nový Spidey krásně navazuje na Endgame a ukazuje následky z navrácení rovnováhy. Tady si scénáristé a režisér zaslouží velkou pochvalu, protože to dokázali krásně zapojit do příběhu a není to jen taková obyčejná berlička, ale má to svůj význam. Režisér Jon Watts nabral po předchozím díle více sebevědomí a je to hodně znát na akčních scénách a dialogových výměnách mezi Peterem a MJ. Watts do toho velmi příjemně šlape, a tím pádem film ani chvilku nenudí, a díky tomu, že se neustále mění lokace je film i dost zábavný a pestrý. Velmi mě potěšilo, že akční scény jsou propracované a dokáží vycházet z děje a posunout postavu někam dál(Berlín - Londýn). Po herecké stránce to je velká pohoda. Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Sam L. Jackson, Jon Favreau či Jacob Batalon si to na pohodu dávají a skvěle si svoje odehrají. Příjemně mě překvapil Jake Gyllenhaal, jelikož uchopil Mysteria správný způsobem, jen je škoda, že mu scénáristé ke konci nedali lepší vývoj. Bohužel scénáristé měli potřebu dát hodně prostoru vedlejším postavám, které pak ve výsledku dost brzdí film a některé scény jsou na škodu, a logika v nich dostává těžce zabrat. Spider-Man: Daleko od domova je fajn komiksový film, který dobře vypadá, má pár fajn zvratu a jako letní oddychovka funguje parádně.(7.7.2019)

Tento nový Spider-man je rozhodně mnohem povedenější, než jeho předchůdce. Začátek je sice trochu vleklejší, ale ve chvíli , kdy se na scéně objeví Mysterio v podání Jakea Gyllenhaala, tak film dostane takové grády, že se člověk nemůže odtrhnout. Marvel prostě neztrácí dech a stále má, co nabídnout. P.S: Moc mě potěšilo cameo J. K. Simmonse. Moc dobré nenucené propojení s původní filmovou trilogií.(12.7.2019)

Docela mě překvapujou některý kritiky hovořící o tom, že to je vyčpělý apod... Mně těch 130 minut uteklo jako půl hodina, záporák, i přes ne úplně dechberoucí motivaci, patří díky svýmu představiteli k těm (pro mě) nejzajímavějším z celýho MCU a i dějová linka o superhrdinovi, co chce prostě jen mít normální prázdniny a Fury mu to sabotuje, mi přišla osvěžující. A i když mě u Spider-Mana zabíjí ta hyperkorektnost a kvůli jednomu 2-3 vteřinovýmu záběru (Máma nepřijela, sluho?) bych klidně srazil celou hvězdu, tak tomu odpouštím i tyhle a podobný lehce trapný teenage nedostatky, protože to k tomu holt patří. Jinak mě to bavilo velmi a u některých akčních záběrů jsem si říkal, že to je fakt vizuální krása.(28.7.2019)

Hele, geniální. A snad ještě lepší, než Endgame. Takhle maj vypadat epilogy. Obzvlášť, když maj tak luxusní epilogy. Ty dvě potitulkovy jsou skutečně fenomenální a hlavně ta druhá je tou nejlepší v historii MCU a lze od ní očekávat velké věci (kterých se ale po dnešním oznámení asi už nedočkáme). Nový Spider-Man má perfektní camea, super děj, Furyho, Hillovou, Happyho, Toma Hollanda, který je naprosto nejlepší a pro roli Spideyho se skutečně narodil, fajn záporáka, skvělého Jakea Gylenhalla, naprosto luxusní trikové (iluzivní) sekvence (něco tak dobrého jsem neviděl fakt hodně dlouho), povedenou akci, kupu povedených hlášek, rozkošnou a absolutně super Zendayu, Liberec, Prahu s největším mejdanem na světě a s Karlovým mostem, ve kterém v době konání výše zmíněného není ani noha... Do FFH jsem se prostě zamiloval na první pohled a pro mně je to jeden z nejlepších MCU filmů vůbec, ne-li vůbec ten nejlepší. Stan Lee chyběl, ale Michal Kubal a ČT24 to plně vynahradili a ještě strčili všechna jeho camea hluboko do kapsy Nočního opičáka. Tenhle film je dokonalost, fakt jo. Plus hromada bodů navíc za Čechy a úvodní logo Marvelu, které je zase trošku jiné a díky kterému jsem výjimečně brečel už na začátku... 100%.(21.8.2019)

• Ant_Antony

Vážně mi chcete namluvit, že je to lepší než Amazing Spider-Man..? A to nemluvím o tom, že je to snad nejhorší americký biják, ve kterém "hraje" Praha...(13.9.2019)

• DavidS.

Hodnoceno pubertální optikou a bráno jako parodie, kterou před sebou finanční setrvačností tlačí marvelovský gigant...(15.9.2019)

Ten Happy a učitelé :D(26.9.2019)

• woodsman

ach tak toto bola neskutocna sracka este horsie nez 1 a to som necakal ze este horsie to moze byt kokos to bol taky bullshit neskutocne dej uplna sracka zaporak trash ako vecsina v marvelu ako mozu dojebat takuto postavu spidermana nechapem este ze natocili skvelu raimiho trilogiu a amazing 1 a 2(28.9.2019)

• Fary

Má to světlá místa, ale je to blbý. K "dokonalosti" tomu chybí už jen aby Spider-man řešil akné. Asi nejblbější díl Spidermana dosud - působí to jako laciná telenovela. :-/ :((3.10.2019)

Po meganámrdovém a citově vypjatém finále Avengers je tenhle feelgood film se Spíďou příjemné letní osvěžení, vtipně milé a zaměřené na lehce mladší publikum. Dobrý.(6.10.2019)

Spiderman od Marvelu je u mě na takové úrovni asi jako Ant-man. NIkdy mě ničím nezaujme. Mám velký problém s tím, že Spiderman v podaní Toma Hollanda vypadá opravdu jako takový puberťácký blbeček - 50%(7.10.2019)

Bavilo ma to o čosi viac než Homecoming, a to najmä v tých osobných a civilných momentoch. Nesmelé zbližovanie sa Petera s MJ (Zendaya je opäť skvelá!) pôsobí nesmierne prirodzene, Mysterio ako Spideyho opora funguje skvele a častokrát som mal pocit, akoby som sa ani nepozeral na komiksovku, ale skôr na príjemnú letnú romantickú komédiu, čo mi prišlo veľmi osviežujúce. Filmu však podľa mňa najviac ublížili príbehové zvraty, ktoré pri spätnom uvažovaní nedávajú príliš zmysel. Divák si tak potom, žiaľ, uvedomí, že Far From Home sa vo svojom jadre až tak nelíši od mnohých iných komiksoviek, ktoré sme už v MCU videli. 7,5/10 (viac tu)(3.7.2019)

Další z filmů natočených podle marvelovské šablony úspěchu. Akce, efekty vysokého rozpočtu, odlehčující humor a zároveň nic nového pod sluncem. K tomu první půlhodinka v duchu americké komedie ze střední, a další půlhodinka coby americká óda na evropská města. Samozřejmě bylo pěkné sledovat premiéru pražského festivalu světel, ale říz a spád, které měly sólo marvelovky zejména druhé fáze, se tak nějak vytratily. Snad se to zase rozjede.(9.7.2019)

Za mě dobrá pohodovka na sobotní večer. Co mi to kazilo bylo pár hnidopíchnutí jako proč v londýně fouká bouřkový vítr kvůli optickým iluzím, jakto, že nikomu nebylo divné, že z ohnivého elementála nesálá teplo, jak uděláte holografickým projektorem tmu, která zacloní pozadí. A proč nemá SHIELD v databázi fotky bývalých zaměstnanců Stark Industries. Jinak dobrá zábava s parádní zakončovací cliffhangerovou tečkou a nadhozením další "jakože Hydry".(13.7.2019)

Bolo to v celku vtipné a Mysteriove ilúzie boli super.(19.7.2019)

Super! Opět akční, vtipné, se skvělou hudbou a ještě k tomu spousta skvělých scén jak z Prahy a Liberce, tak i z Londýna a Benátek.(18.8.2019)

Tom Holland je sympaťák a jen díky němu a několika zábavným vedlejším figurkám je druhý Spider-man celkem obstojná zábava. Paradoxně jsem se více bavil když jsme sledovali Petera Parkera a jeho eurotrip. Možná bych překousl vypuštění Mysteria a raději bych sledoval teen komedii než superhrdinský film. Záporák a většina akčních scén mě příliš nenadchnula. Celé to je MCU standart, což zamrzí, protože z některých předchozích filmů víme, že to jde lépe. Na druhou stranu, MCU je stále záruka určité kvality, takže každý průměrně inteligentní divák by měl vědět do čeho jde (přeberte si to jak chcete podle vlastních preferencí). PS: "I love Led Zeppelin" .... to bolelo.(18.9.2019)

Nechápu jak může bejt dvouhodinovej film uspěchanej, ale tohle prostě je. Nerozvinutá postava Mysteria, skákání z místa na místo, podivně navazující scény a tón tak odlehčenej že to místama vypadalo jak parodie.(19.9.2019)