Spider-Man: Daleko od domova

• USA Spider-Man: Far from Home (více)

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (Falcon)

FrankSusta

Vizuálně dost možná druhá nejopojnější MARVELovka hned po Endgame. Jsem rád, že to není jako předešlý díl jen pouhým prostředníkem, ale stojí to pevně na vlastních nohou a taky že tomu tvůrci dali všechny potřebné prostředky. Po tomhle se už MCU když mi prominete ta slova rozesralo ze základů a jsem opravdu rád, že toto je moje prakticky poslední stále nevytěsněná dobrá vzpomínka na tuto ságu. Jak jsem psal, vizuálně je to setsakra opojný film. Ano, na rozdíl od Endgame s naprostou jistotou poznáte green screen (u Endgame Vám to dojde jen kvůli tomu, že ty lokace prostě nemůžou existovat, jinak tam ta atmosféra funguje dokonale, u tohohle to poznáte tak jako tak), ale jakmile se film dostane přes půlku, začnou opravdové vizuální hody. Tohle je prakticky dokonalá hra s představivostí, která je ke všemu fakt pěkně nasvícená a s řádnou atmosférou záběrů. Absolutní vrchol MARVELu dosáhne při scéně v Berlíně. I tak mi na tom filmu něco vadí. To stálé teen komedianství. Ale, která MARVELovka z MCU to neměla? A občas až moc přesvícené záběry, pakliže jsou bezefektové. No, a pak scény v Česku, které mě sice neuráží jako osobu, ale baví jako Čecha. U toho se prostě nedá nesmát. No jo, amíci. Celková nadřazenost Ameriky je z toho docela cítit, to mě poměrně štve. Ale to je tak všechno. Jake Gyllenhaal předvádí dobrý výkon, ale jeho snažení mi bohužel přijde občas až moc nucené a jako hon za tím být nejlepším záporákem přinejmenším této ságy. Jeho postava je sice zábavná, ale jako celek a pojetí nezapůsobí zas tak silně i přes skutečnost zasahující do spoilerového slova, které proto neřeknu. Takže tak. Ale mám to rád, upřímně nejlepší díl z Hollandovy trilogie. ()

CinemaRanger

Lepší než jednička! Nečekal jsem až takovou porci zábavy. Herecké výkony vynikající, hlavně Zendaya a Jake, ten se na roli Mysteria hodí naprosto dokonale. Cameo J.K.Simmonse jako J.J.Jameson velice potěšilo a pasáž v Praze famózní. Po dlouhé době zábavný Spider-Man. ()

Šuplík

V kine na to kukať bola celkom sranda. Navyše sa dej presunul zrovínka do Prahy a zaznela tam aj slovenská pesnička, že jo. Napchávali sme sa popkornami a relaxovali. Ale toť fšecko asi. ()

Deyw

Naprosto uzasny vizual - videno jako prvni film s ambilight a na originalu uhd - dolby vision + dolby atmos, byl sem pohlcen - naprosta pecka - Nick Fury skvelej, dzouky, scenky top..hodne dobrej spidey - ten konec je narez :D co to doprde... :D ()

Sabrewulf

Tohle vypadalo nadějněji, než jednička, ovšem když se po všech těch debilních vtipech, školní vatě, nicméně slibně rozjíždějícímu ději v polovině stopáže objevil twist, který první půlku filmu úplně zabil a ze mě udělal blbce (tímto zdravím Mandarina z IM3), začal jsem proklikávat vpřed. Já fakt nevím, kdo těm scénářům Hollandových Spider-manů, dává zelenou, ale asi je to jedno, když to ovečky v kině zaplatí. Mohl to být aspoň nějaký standard, ale oni z toho udělají frašku se zoufale nefunkčním alibismem. Pro mě pocitově to stejné, když bych hodinu jel normálně v autě, chípl mi motor a já se celou druhou hodinu snažil nastartovat. Po Garfieldově dvojce, která byla mnohem lepší než toto, už trojka nevznikla, ale Holland jede dál? Tvl ten musí umět blafat, úplně vidím ta producentská upocená tlustá prasata, jak při té kuřbě hýkají. Mimochodem, u Avengers filmů, či Kapitánovi Amerika 3 jsem si to neuvědomoval, protože tam měl Spider-man jen krátké výstupy, ale u jeho vlastních celovečeráků už výrazně cítím, že mi tam Holland nesedí, je to ještě děcko. Jedna hvězda za české zprávy v TV. P.S: Starkovy udělátka to pořád kazí. ()

Radiq

Vím, že Spider-Man je cílen na mladé publikum, ale zatímco první díl jsem docela snesl, toto bylo na mě už trochu moc pubertální. A záporák hodně nezáživný - a to i díky Jake Gyllenhaalovi, který mi tady herecky vůbec nesedl. A ty jeho iluze z dronů - really? Elementálové vody a ohně, to už na mě šly i větry... a ty destrukce? To bylo ještě stupidnější, než ty Starkovy brýle Edith, které bych ještě jakž žakž zkousl. Pro našince mohlo mít význam zakomponování našeho hlavního města (a reportáž ČT24) do děje, ale řekněme si to upřímně - ten děj byl opravdu hodně tupý (a to ani nenosím tupé). Aspoň že toho Nicka Furyho a Marii Hill na konci vysvětlili. Jinak to ale řadím mezi ty horší kusy z MCU. ()

sugythesugar

Ako ma neoslovila zpočiatku jednotka (ktorú som nedávno pozrel a celkom docenil o nejakýá bod) tak dvojna mi prišla o level vyšie. Až na záverečný fight, ktorý je podla mňa zatienený predchádzajúcim súbojom. Stredoškolská atmoška z toho dýcha viac ako v jednotke.. a Zendaya... Zlaté to dievča aj keď som mal mierne problém, kvôli jej aktuálnemu seriálu Eufória, že je zfetovaná Za mňa prekvapivých 8/10 ()

miguel_111

Páčilo sa mi to viacej než prvý diel. Má to celkom povedení dej(EuroTrip potešil), v pohodke teenage hlášky, peknú a prehľadnú akciu, výbornú hudbu, sympatických hercov a samozrejme nečakaný zvrat, ktorý vypointuje dej úplne iným smerom než človek čakal takže Marvel stále dokáže diváka prekvapiť a samozrejme vynikajúce potitulové scény tiež prekvapivé. Určite som zvedavý a film navnadil diváka na ďalší progres v deji. Pre mňa 80%. ()

Script

Ze začátku děje ve mě nepanovali žádné emoce. Prostě jsem to neprožíval, protože nemám rád filmy zaměřené na puberťáky. Nic méně záporák dle dostupných informací byl od začátku známý. Hned jste věděli o koho se jedná, ale čekali jste na to, kdy se z dobráka stane zloduch. Zápletka děje byla jednoduchá, ale nebyla špatná. Zase se zaměřili na přehlíženou skupinu lidí, která toužila po vlastní vládě. Super byla scéna, kde Spiderman dostával na frak. Od toho momentu byl děj hodně zajímavý a dost matoucí, protože se vás snažili tvůrci zmást, aby jste nepoznali co je reálné. Nic méně když se dostanu k závěru, tak je pozoruhodné, že konečně ve filmech zase začala fungovat fyzika. Filmu chybělo málo k dokonalosti. Už jenom scházelo, aby puberťáci nemluvili jako idioti a bylo by to skvělý. Co se týče potitulkových scén, tak ty výrazně poškozují film (obzvláště ta která je úplně na konci). Zatím je to na hranici mezi 3 - 4 hvězdou. V tuhle chvíli přilepšuji, ale nelíbí se mi jak Marvel od začátku uzurpuje prostor agentce Hillové (Cobie Smulders). ()

Motinski

Krásne uzavretie Infinity ságy. Sympatické postavy, dobrý záporak a veľa prekvapení ktoré divák nečaká. Páčilo sa mi to o trochu viac ako prvá časť a nebojím sa povedať že spidey sa v blízkej dobe stane jednou z najsympatickejších postáv v univerze. ()

UhLee

(7/10). Nebudu vám lhát. Hlavním lákadlem byl pro mě Jake Gyllenhaal. Ačkoliv Toma miluju, tak Jake je pro mě o level výš. A chlapec ušatá mě zase nezklamal. Byl úžasný. I když jsem věděl, že je to celou dobu záporák, tak jsem mu toho dobráka a každé slovo, které vypustil z úst věřil. Trochu jsem doufal, že bude další Avenger. Bohužel. ()

Triple H

Únava materiálu po Endgame začína. MCU v rokoch 2008 až 2019 bola spanilá jazda, kde sa chytil flow, pri ktorom sa bez zakopnutia rástlo a dorazilo do cieľa v podobe najúspešnejšieho filmu v histórii. Méty zdolané, tabuľky rekordov prepísané, fanúšikovia spokojní, peniaze zarobené a aj relatívne slabšie články (Captain Marvel) sa na neuveriteľnej vlne úspechu zviezli. Ako na takýto kreatívny a komerčný vrchol plynule nadviazať? Donekonečna sa expandovať nedá a príde bod, kedy sa v snahe neustále posúvať vpred začne degenerovať a prekombinovávať. Disney logicky nechce svoju dojnú kravu pustiť a tak sa umelo vylepšuje niečo čo sa vylepšiť ani veľmi nedá. Nový Spider-Man to ešte ako-tak ustál a je celkom príjemným dozvukom či post skriptom za Endgame. Ale už sa pomaličky začína skĺzať k paródii seba samého (scéna s Furym v hoteli) a osobne sa neprekvapím ak eventuálne dorazíme do bodu kedy budú ďalšie MCU filmy pôsobiť rovnako vyžmýkano ako Transformers 5. Nie je to vina nikoho kto sa na filmoch podieľa, ale jednoducho všetko sa raz musí skončiť. Holland je dobrý a ako náhrada za Downeyho by mohol fungovať (ak sa Disney so Sony nedohodnú, MCU má trochu problém), Gyllenhaal sa snaží tiež, humor je podarený, ale všetko sa to už začína prejedať. Poslednú polhodinku som prezíval. Plusový bodík za Marcelu Laiferovú, lebo počuť "Vie páliť, vie sa smiať, vie páliť vie rásť, nie je to púpava, nie je to mráz" v Spider-Manovi, to je zážitok. ()

Lachtaan

Sice je Far From Home označováno za oficiální závěr třetí marvelovské fáze, tak hlubokomyslným zakončením jako Endgame ale rozhodně není. Je to vlastně dost možná nejpřístupnější marvelovka pro všechny věkové kategorie, protože se v ní oproti jejím předchůdcům téměř nic nebere vážně. Nijak to celkovému pohledu na věc neškodí, jen já bych osobně uvítal méně vtipu a klidně i více nějaké té sentimentality po událostech čtvrtých Avengers. Mysterio s tváří mého oblíbence Jakea je pozoruhodným záporákem a potitulkovka otevírá hodně zajímavou zápletku pro budoucnost MCU. [viděno v Cinestar Plzeň 4.7.2019] REWATCHED 27.9.2019: Jeden z největších cliffhangerů a jedno z nejlepších cameií v celém MCU. To by nám přeci nemohli udělat, aby se Spidey ještě aspoň jednou nevrátil v tomto kabátě. Far From Home je totiž Marvelovka, co oku nevadí ani napodruhé. ()

Johnny.ARN

Jon si dal reparát a spravil. Excelentne. Pre mna najkrajší film od Marvelu po vizuálnej stránke. Dokonalé trikovo zvádnuté, farebné, efektné, bez rušivých momentov. Nie je to to hnusné, škaredé ako od DC a ani tak nezmyselne "prehnané" ako u Avengeroch, všetkých. No proste som im to spapal celé. Aj dej ako taký, so všetkými tými barličkami, so všetkými tými polodementnými dialógmi, lebo v konečnom dôsledku sa máme dostať Spidymu do hlavy, čo sa podarilo perfektne. Spiderman si ale týmto filmom vyslúžil "hodnosť" Avenger. To čo robil v tom Londýne bolo neskutočné. Tretia fáza uzavretá vo veľkom štýle, podme otvoriť tú štvrtú minimálne v takomto duchu. Treba vidieť, najlepšie v 4DX. Mocné 4 z 5 Edit: Po opadnutí emócií a hlbšom zamyslení sa dávam plných a silných 5 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

BROKEN_

Svěží, vtipnější, akčnější, zkrátka lepší než Homecomimg. Příběh navazuje na události Avengers: Infinity war a Endgame, proto je důležitý tyhle dva filmy vidět, jinak se budete ztrácet. K režii se vrátil Jon Watts, a líbí se mi, jak dokáže natočit, zábavnou, svěží, a přehlednou popcornovku, která skvěle funguje jak v humoru, v emocích, tak hlavně i v příběhu, který je velice dobře napsaný, ale pro komiksový fanoušky žádná novinka. Tom Holland je v roli Petera Parkera skvělý, a to stejný platí i o Spider-Manovy, klobouk dolů. Jake Gyllenhaal je neskutečný sympaťák, vyzařuje z něho charisma, a krade si každou scénu pro sebe kde se objeví. Zkrátka mu důvěřujete a to je něco za co by mohly dát fanoušci komiksů palec na horu. Mysterio je dobrá postava která se mi líbila. Vizuálně byl přesně takový jako v komiksů, což je dobře, protože jsem si říkal jestli to dokáží zvládnout, když má na hlavě to kulatý "akvárko" :) . Všichni ostatní jako Zendaya, Samuel L. Jackson, Jon Favreau atd,,,, jsou super. Vtipné scény jsou dobré, jen mi v první třetině filmu přišlo, že to bylo strašně dáváno pod nos, a někdy mi to moc nesedělo, ale jinak fajn. Akční scény jsou výborně natočené, a větší než v jedničce. A teď něco k záporům. Jak už jsem zmínil " humor" byl někdy moc tlačen na pilu. Dále se mi nelíbilo, že Spideymu třikrát za film selhali jeho pavoučí smysly, příklad: jeho teta po něm hodí banán, a on nějak nezareaguje. A já že " cože?!". A poslední věc, je SPOILER takže kdo film neviděl dál nečtěte. Mysteriova smrt. To bylo za mě zklamání. MCU ho mělo podle mě využit líp, a dát ho do pokračování s dalším záporákem, bohužel se Mysterio zařadil mezi ty záporáky, kteří jsou jen na jeden film. Velká škoda!. KONEC SPOILERŮ. Potitulková scéna nám jasné ukázalo, kam by se pokračování mohlo ubírat. P.S. Cameo J.K. Simmonse mně dostalo, tohle se vážně povedlo :-D . A na závěr, scény v České Republice se povedly, patří mezi to nejlepší z filmu. ()

ecceHOMMO

Perfektný zážitok s možno jednoduchými "teenagerskými" vtípkami,, ktoré ale skvele fungujú a slušne efektnou akciou ( i keď hlavne úvodné akcie ala súboje s elementami boli sklamaním) ktorej mega dominuje súboj v ilúzií. Bavil som sa a užil som si to ....... videné v kine (SK dabing). ()

ivan_drago

Ruské Slavnosti Světla v Praze aneb proč každej komparzista vypadal kurva jako Marfuša... Jinak se u mne začíná projevovat poměrně silná alergie na celej super hrdinskej biznýz... Vytrácí se ta lehkost a zábavnost... Zbývá pěkná lokace akce boj boj akce přesun... Vše je cítíit takovou nucenou snahou pobavit... ()

Ryuuhei

Opět zábavný a sympatický snímek, který možná nepřekonal první díl, ale zachoval si svůj humor, tempo a navrch toho přidal souboje grandiózních rozměrů. Protože nejsem sběhlý v komiksech a také sdílím trochu té Peterovy naivity a důvěřivosti, Mysteriovi jsem taky skočil na špek a o to víc mě zajímal vývoj v druhé polovině. K mému zklamání se vše přiklonilo až příliš předimenzované a přeefektované jízdě, ve které jsem se ztrácel a popravdě mě nebavila tak, jak měla. Ale už jen část zaměřená čistě na školní výlet, chemii mezi Peterem a MJ, nebo na počínání výstředního učitele, si mě dokázala naprosto získat. Už teď se hrozně těším, kam dál se tento překlen staré a nové ságy ubere! ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (více)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (více)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu