Reklama

Reklama

Strážci Galaxie: Volume 3

  • USA Guardians of the Galaxy Vol. 3 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Ve snímku Strážci galaxie: Volume 3 od Marvel Studios se oblíbená parta vesmírných ztroskotanců zabydluje na Kdovíkde. Jejich spokojený život však brzy naruší ozvěny Rocketovy bouřlivé minulosti. Peter Quill, který se stále trápí ztrátou milované Gamory, musí vypravit svůj tým na nebezpečnou misi s cílem zachránit Rocketův život, přičemž nezdar v této misi může znamenat konec Strážců tak, jak je známe. (Falcon)

(více)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (747)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Třetí Strážci Galaxie dávali už v traileru vědět, že půjde o doják a rozlučku s některými postavami v jednom. (Spoiler alert!) Přiznávám, že se při projekci v kině nejednou zvýšila koncentrace cibule - týrání zvířat pohne prostě každým, nicméně i v jiných momentech se tvůrcům dařilo hrát na smutnou vlnu, aniž by to bylo nějak otravně okaté. Ústřední záporák mě nijak moc neoslovil a zařadí se do řady jemu podobných, arogantních pošuků se zvrácenými "vyššími cíly"; postava Adama mě rovněž nechala chladným. V centru dění třetích SG je však Rocket - od malého mýválka až po ostříleného dospěláka. Gunnovi se příběhovou linii se zrozením Rocketa povedlo odvyprávět vskutku poutavým a dojemným způsobem - při shledání s kamarády na druhé straně mi hned na mysli vytanul dialog Harryho s Brumbálem na King's Cross. Linie s mezigalaktickou verzí eugeniky dodávala jinak více či méně odlehčenému filmu hlubší rozměr a měla rozhodně potenciál - sekvence z Kontrazemě mi evokovala Ostrov dr. Moreau. Vedle dojemných a vážnějších momentů však film nezapomíná na akci, ani humor, byť těch vtipných scén, které na mě fungovaly, bylo spíše méně. Z kina jsem však po projekci odcházel spokojený - bránici mi film sice jen tak pošimral, přesto se ale jednalo o slušnou rozlučku a doják v jednom. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Strážci Galaxie jsou nejlepší partičkou z celého Marvel vesmíru a i jejich třetí dobrodružství je stravitelné pro diváky, kteří nechodí spát v latexovém pyžamu a s ulepeným komiksem v ruce. Gunnův odlehčený styl plný originálních nápadů a velký cit pro výběr hudby povyšuje trilogii nad rámec hloupého komerčního popcornu. ()

Reklama

sheen 

všechny recenze uživatele

Gunnova velká rozlučka a pocta Strážcům. První půlka byla taková pomalejší, pár hluchých míst ale od toho středu a hlavně jak se film blížil ke konci to fakt šlapalo. S klidem mohu napsat, že je to s přehledem nejlepší Marvel této fáze i když těžkou konkurenci teda neměl. [IMAX 3D] . Nejlepší je pro mě stále první díl. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Po těch všech odkladech a zbytečném (naštěstí dočasném) vyhazovu režiséra jsem už ani nedoufal, že by Strážci mohli naposled přijít ve stejné formě a vše hezky uzavřít. Nakonec to pro mě byla rozlučka maličko vychtěná, jelikož se zkrátka musela uzavřít trilogie a mnoho lidí jde nyní od válu, ale stejně jsem ocenil, že to nakonec dopadlo jak to dopadlo. Jen od prvního filmu uteklo 9 let a za tu dobu se i trošku vyprofiloval můj filmový vkus a už to zkrátka na mě nepůsobí tolik jako dřív. Cgi je tu na poměry Marvelu (zvlášť v posledních letech) pečlivě vypulírované, akce obstojná (nejvíce mě bavila ta v úzkém koridoru), každá z postav dostala svůj prostor a vše tak nějak zapadlo do sebe. Jen to zkrátka už je malinko okoukané a překvapuje mě zdejší možná až trošku přepálené hodnocení. Emoce se ale na povrch vyderou, ne že ne. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ještě, že ten Marvel měl rozum a vrátil Jamese Gunna na režisérskou stolici. Vytvořil, a teď už to můžu říct nahlas, nejlepší Marvelovskou partičku z toho nejlepšího vesmíru, jakou si Marvel kdy vůbec mohl vysnít. James Gunn je totiž jeden z mála těch režisérů, co točí pro Marvel, který když už něco točí, tak nad tím přemýšlí a točí to tak, aby tomu dal i nějakou přidanou hodnotu. A Strážci galaxie je to nejlepší, co ho mohlo potkat. Skvělé postavy, krásné prostředí a hlavně kopa nápadů, které si za rámeček dát rozhodně může. Nemá smysl to všechno tady do detailu rozebírat. Třetí díl Strážců galaxie je jeden z nejlepších Marvel filmů a myslím si, že teď už to Marvel může spíš zabalit vzhledem k tomu, jak té značce poslední dobou dává na prdel. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (72)

  • Karen Gillan náhodne naplánovala svoju párovú terapiu na deň, keď natáčala scénu pre tento film, a preto na sedenie prišla plne zamaskovaná ako Nebula. (Arsenal83)

Související novinky

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Sezóna dlouhých stopáží rozhodně nekončí a už brzy nás po tříhodinovém kolosu jménem Oppenheimer čekají další obsáhlá dramata – Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce (206 minut) a Scottův Napoleon … (více)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

S příchodem druhé poloviny srpna se nám léto pomalu přehouplo do své finální fáze, a pokud už vám příležitostné deštivé počasí narušuje plány na rozverné venkovní aktivity, nemusíte klesat na mysli,… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (více)

Animovaný Spider-Man dobyl kina

Animovaný Spider-Man dobyl kina

04.06.2023

120 milionů dolarů doma, dalších 88 venku, celkově to dělá parádních 208 milionů z celého světa a animovaný Spider-Man: Napříč paralelními světy má tak zaděláno na to stát se jedním z největších hitů… (více)

Reklama

Reklama