Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

blackJag

Výplňovka, ucházející, s několika osvěžujícími momenty a novými postavami (Harbour to zabil :-), ale potenciál zůstal nenaplněn. 60% ()

Ravi

Ano, je to další marvelovka, jenže to je asi tak všechno. Nic nepřidává, nic nevysvětluje, nic nepřináší ani do univerza. Je to takový film z povinnosti. Ani o postavě nic nového neříká, i když to tak vypadalo z ukázek. Je to taková nejzbytečnější marvelovka a navíc mi přišlo, že úplně bez děje, bohužel. 30% = 1+/5 ()

Hollohlaway

Směle a v pohodě se to může zařadit mezi další Marveloffky. Nebyl jsem sice moc schopný brát to vážně, ale zlé to není a nové postavy jsou osvěžení. Hlavně David Harbour a Florence Pugh jsou i příjemně vtipní a originální. Akce je trochu darebně sestříhaná a celá ta rodinná linka je předvídatelná a trochu nudná, ale po delším filmovém půstu je další Marvel fajn. ()

blackkocour

Věc, která mi utkvěla v paměti, a nečekaně rozdrasála dásně, je ta nesvěcená kopírka Nirvany, do uší znějicí obdobně obstarožitnou a kypíci sádlem zpívající Adél, a do pozadí vylepené fotky s policejními archívy, mi dala jen křenové puchýře na průduškách, a to musím zbytek ještě do příště vykachlávat. A další věc, která se mi spíše neutkvěla v hlenu mozkovitého, byla ta otřesná akce. Když film nedokáže být natočen aspoň trochu realisticky (ale co budem chtít po strejčkovi Hollywoodovi..), musí tam být toho digitálního mrdu, jak v Techtle Metle, pardon, ale film si honí sebevědomí jen ve vycpávání ponožek do podprdy. Možná je to mírně, (dost) nefér parazitovat svůj názor ke komiksovým brakům, ale každý film jsem viděl nejméně jednou, tak mám i já svůj podíl k ratingu. Skarletka v uplých legínkách, byla aspoň jediný koukatelný bod, a nikdy jsem svoji pozornost, tak upřeně neaplikoval, jak u dvou houpajících entit, co se záhy podobají nakynutému želéé. Skarlet by se měla radši utkat s květákem za plotnou, než drtit kostní páteře pípajícím motorkářům ze Star Wars. Od dob kdy skončila třetí fáze Marvelu to jde od deseti k pěti, a já se můžu jen modlit k zlatému Downáku Juniori, aby se na to už všichni vysrali. P.S. - Ty dvě finální hvězdy mají představovat kozičky Černé Vdovy, tak abysme si rozuměli, úchyláci.. EDIT: ne to fakt nejde, film si nezaslouží ani dvě hvězdy, které by si zasloužil třeba dvacátý díl Pily, nebo rebůt Foresta Žumpy 2. ()

Darth_AK

"She is such a poser." Black Widow konečně po roce dorazila, pro mě ve filmu, co se dá nazvat příjemným překvapením. Samozřejmě, člověk u toho tentokrát nesmí vůbec přemýšlet, jinak se mu z prasat na ovládání a ze záporáka se zázračnými feromony udělá v hlavě guláš, ale jinak jde o vcelku kvalitní podívanou! Obecně by film stačil na 3*, skvělý je totiž hlavně začátek a ke konci to skřípe čím dál více, ale já přidávám 1* za naprosto bezkonkurenční opening credits, které mě naprosto vtáhly. Škoda že film nedržel jejich tón i dál. Skvělé herecké výkony, to se zapřít nedá, dobře natočená akce s Taskmasterem a temný tón první poloviny je to, co za mě film tahá nahoru, člověk se u toho nenudí, rychle to uběhlo. Jako velké mínus vidím naprosté nevyužití Taskmastera, který navíc podlehl "Deckard Shaw syndromu", tj. záporák co se objevuje jen zrovna když to děj potřebuje. Dost jsem se na něj těšil a jeho finální odhalení pro mě bylo velkým zklamáním. V dalších negativech už bych jen rozebíral logické lapsy a to mi přijde zbytečné, ta stržená hvězdička hovoří za ně. Zkrátka velmi dobrý filmový zážitek, velmi dobrý Marvel a nevidím důvod proč se obávat o budoucnost marvel fáze 4. "The Red Room is your home now." ()

Drnqonovic

Čekal jsem víc. Místo (konečně!) sólovky Black Widow jsme dostali film, kde Scarlett předává žezlo další herečce. Po vynikající, překvapivě dospělé a temné první půlce se přepne zpátky do MCU kolejí s klasickými proprietami, což platí zejména o  nicneříkajícím záporákovi. Schválně, jestli si někdo den po zhlédnutí vybaví jeho jméno. Jo, a začíná mě rozčilovat ten tlak a důraz na ženské hrdinky, kdy každý chlap je hajzl, ňouma, nebo šašek. Harbour vládne v každém záběru; Taskmaster je naopak zklamání. Vedle Black Panthera asi nejslabší Marvelovka z MCU. ()

Fox85

Celkem dlouho jsem se rozmýšlel mezi 3 a 4 hvězdama, protože se mi nechtělo dávat stejně jako Black Pantherovi. Ale co už, tenhle film má tolik divných nebo až nelogických momentů, že prostě nelze dát 4. Škoda, tahle postava si zasloužila lepší rozloučení ()

kenkaku

Čekal jsem, že dostanu plnohodnotný “origin” postavy Black Widow. Místo toho se z filmu vyklubala dějová vycpávka mezi Avengers 2 a Captain America 3. Tedy prakticky podívaná o ničem. Jakékoliv scény, kdy má Nataša na mále prostě nefungují (všichni víme kdy umře) a celkem dlouhé ukecané scény “family reunion” byly doslova otravné. Filmu také vůbec nepomohly ani celkem nelogické kopance (př. vyloženě debilní obsazení polodůchodkyně Olgy Kurylenko do postavy dospělé Antonie Dreykov - nepřišlo mi, že by holčičce bylo 25 když ji Natasha měla zabít) a přepálené efekty (které hlavně v první polovině filmu vypadají celkem lacině) taky ne. Na druhou stranu dost pomohlo propojení s Falcon and Winter Soldier formou potitulkové “Madam Hydra” Valentiny. Díky tomu nevypadá film tak nepromyšleně a lacině (paradox co udělá debilních pár minut). Celkem vzato, film mě spíš zklamal než naštval. V první polovině to byly ještě hvězdičky 4… pak už to šlo až moc na dřeň. ()

Maynard.

Tramtadaáááá! Od loňskýho srpna (Tenet) poprvý v kině... A zrovna s mojí milou a zrovna v neděli v Kerfáči od půl 1 po O :o). Zajímavej zážitek. Ten film sám o sobě není na 5 hvězdiček, ale už jen tomu kinozážitku prostě musím. Tohle je takove ten "civilní" Marvel, který mě nikdy tolik nebudou jako ty "vesmírný". Černá vdova taky uplně nepatří mezi moje top postavy, ale v pohodě. Tady ji krapet pomohla její ségra, která byla taktéž v klidu. Jediný co tak něak nechápu jje to, že jjejí postava umřela v posledních Avengers a dokonce měla i svou fotku s podpisama (na konci filmu) jako Iron man a Ctp Amerika. Tak sem si jjako říkal, že už to taky zapíchne... A vona se v tom Marvelu zase našla další časová vychytávka... Nevadí mi to. Kvůli tomuhle chodím do kina. Danke! ()

sedm.1

Sice jako spousta dalších diváků se ani já nemohu po skončení Black Widow zbavit jistého pocitu zbytečnosti celého tohoto snímku, nicméně pokud se odkloním od této myšlenky, že to vlastně nemá téměř vůbec žádný vliv ani do minulosti, ani do budoucnosti pro existenci a dění kolem ostatních Avengers, tak jsem s touto podívanou ve výsledku vlastně docela dost spokojen, samozřejmě až na pár věcí, které mi naprosto brání dát maximální hodnocení, ale jinak se opravdu jedná o fajn zábavu. A do těch výtek se pustím hned z kraje a nemohu začít u ničeho jiného, než u akce, která drtivou většinu Marvel filmů zdobí, zde je ovšem zpracovaná bohužel dost slabě, a to především kvůli chaotickému střihu a tím způsobené nepřehlednosti, což mi je vážně líto, nehledě na to, že jí navíc není zrovna příliš. Nebavil mě pak ani záporák, který jednak dostane minimum prostoru a jednak je fakt slaboučký, a to ve všech ohledech. No a opomenout nemohu ani nefunkční emoce, o které se tu tvůrci snažili ve vážně velké míře, ale za mě prostě neklaply. Zbytek je ale vážně povedený. Zápletka je svižná, nápaditá, plná rozmanitých lokací, nechybí ani humor a oslovila mě určitě i působivá atmosféra. Na závěr jsem si každopádně nechal postavy a jejich herecké představitele, a to proto, že právě oni drží film asi nejvíc nad vodou a patří určitě k tomu nejlepšímu, co Black Widow vůbec nabízí. Scarlett Johansson je svou postavou už mockrát ověřená a i zde jasně dominuje, zahanbit se ovšem nenechala ani její filmová ségra, v podání talentované Florence Pugh a samozřejmě zmínit musím nejzábavnější figurku filmu, Davida Harboura, bez nějž by ten snímek byl snad poloviční. Black Widow mě zkrátka bavila, nějakými zásadními chybami vážně nedisponuje, takže opakuji, pokud pominu vůbec smysl existence této podívané, tak za mě velmi příjemná jízda. I když, smysl této podívané je vlastně jasný, Black Widow si totiž jednoduše svou sólovku za celé své mnohaleté účinkování u Avengers jednoznačně zasloužila, jen to asi mělo ale prostě přijít mnohem dřív. ()

psychoJoa

Zklamaná jsem byla jen podtitulkovou scénou, jinak bych jako průměrný divák, co viděl všechny filmy od Marvelu, popsala samostatnou vdovu jako takovou klasiku, která mě neurazila a ani nebyla něčím spešl - každopádně se na pokračování s Florence těším - a doufám, že bude pokračovat místo Nataši jako avenger. ()

Sdoom

Od zhruba 30.minuty je to classic Marvel generic shit, tentokrát navíc s pořádnou dávkou neředěné feministické agitky. Nebejt tam Scarlett, tak je to skoro odpad. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

Milano33

Mám za sebou kinoprojekciu Black Widow a moje dojmy sú celkom pozitívne. Natasha Romanoff, moja druhá najobľúbenejšia ženská postava MCU (na Wandu nikto nemá), sa konečne dočkala vlastného filmového projektu. Neviem sa však ubrániť pocitu, že táto sólovka mala prísť jednoducho skôr, aspoňže vo výsledku celkom solídne zapadá do zvyšku univerza. Ďalšie ozubené koliesko do hodinového strojčeka menom MCU, takže prístroj môže týkať bez problémov ako švajčiarske hodinky aj ďalej. Rozlúčka s Black Widow mala pomerne solídne emocionálne podchytenie, hraje sa tu docela dosť na city a emócie, a scény dokážu diváka emočne poznamenať, i keď dôraz na emócie mohol byť stále o niečo väčší. Každopádne, emocionálne naladenie niektorých rozhovorov bolo príjemnou zmenou oproti všadeprítomnej akčnej či thrillerovej zložke. Celkovo mi zlepšila chuť i potitulková scéna, ktorá vystavala naozaj kvalitné podhubie na intenzívnejší emocionálny zážitok. Rodinné scény patrili k tým vôbec najlepším a mali v sebe množstvo silnejších momentov. Komorná, kontaktná akcia, kedy sme cítili silu tých jednotlivých úderov, ma nemierne bavila, a vidieť sexy badass ženské sa oháňať bolo skrátka senzačné. Na druhú stranu, premrštená a preplácaná DIGI bordel akcia už tak moc neohromí. Film svojim vzhľadom najviac pripomína Captaina Americu: Winter Soldiera, keďže obi dva snímky sú akčnými a špionážnymi thrillermi. Dokým sa Black Widow držala prízemnejšej akcie, tak mala takmer na dosah kvalít niektorých scén z Winter Soldiera, ktorý je okrem iného môj vôbec najobľúbenejší Marvel film. Lenže keď sa presunieme už k tej docela nerealistickej, nadpozemskej, veľkolepej akcie, tak divák nadobudne dojmu, že to do tohto filmu skrátka nepatrí. Black Widow skutočne nepotrebovala až tak veľmi opulentné zavŕšenie, myslím si, že keby sa držala v tom, v čom bola od začiatku dobrá, tak by záver mohol byť rovnako epický a zároveň omnoho napínavejší. Ale verím, že mainstreamovú časť obecenstva finálna sekvencia potešila. Najväčším lákadlom filmu je rozhodne Scarlett Johansson, ktorá je stále rovnako prekrásna, ako v momente, kedy sa poprvýkrát objavila v MCU. Na Scarlett sa veľmi krásne pozerá, má skvelú postavu, ktorá jej umožňuje robiť dakedy až dychberúce akrobatické kúsky. Niet pochýb, že táto najviac sexy a badass Avengerka si plným právom zaslúžila vlastný projekt a podľa môjho názoru sa tak malo stať už niekoľko rokov dozadu. Ďalej tu máme jej sestru Yelenu (Florence Pugh), ktorá okrem svojej krásy diváka územní svojím zmyslom pre humor, ktorý vo väčšine prípadov pramení zo sarkazmu. Jej občasný cynizmus perfektne zapadá do jej persony, hlavne keď zvážime to, čím si prešla. Ten jej kombinovaný britsko-ruský akcent je skvostný. A taktiež pózuje rovnako dobre ako samotná Natasha, obidvom sestrám toto elegantné držanie tela neskutočne sekne. Tieto dve akčné emancipované ženské hrdinky sa vedia hýbať naozaj obratne a ich vzájomná fyzická konfrontácia je ako aj strhujúca, tak aj nesmierne vzrušujúca a sexy. A tie ich hot oblečky, ktoré naprieč filmom niekoľkokrát obmieňajú, im padli na parádu. David Harbour a jeho Red Guardian je postava, ktorá sa zaručene postará o dávku podareného humoru a tie jeho geky pobavia naozaj všetkých. Black Widow mala veľmi kvalitný humor, na Thora: Ragnarok alebo Guardians of the Galaxy to pochopiteľne nemá, ale z môjho pohľadu patrí k tej lepšej polovičke MCU. Celkom ma prekvapilo, ako film Black Widow dokáže byť dosť sadistický, vtipkuje sa tu naozaj drsne a bez problémov sa zachádza do čierneho humoru. Poslednou a tou najmenej výraznou z rodinných príslušníkov je Melina (Rachel Weisz). Najlepšie funguje dynamika medzi Scarlett a Florence, vedia byť na seba naozaj sesterským spôsobom uštipačné, ale i empatické. Ich často až pohnutlivé konverzačné scény príjmu diváka sa zamyslieť nad ich smutným životom a súcitiť s nimi. A Taskmaster bol absolútne nevyužitým a nezaujímavým záporakom. () (méně) (více)

666Carnage

Dalo se čekat, že to nebude nejsilnější Marvelovka. Film je to dobrý, co slušně odsejpá. Ze začátku i působí víc jako thriller, než komiksová žánrovka. Na obě hlavní protagonistky se dobře kouká a je mezi nimi slušný charisma. Red Guardian je showman filmu. Ale nejvíc mě bolela role Taskmastera. Super zajímáva postava z komiksu, na plátně působí jako nicka. Chápu, že tady šlo ve filmu o jiné poselství, ale je to prostě nevyužitá postava, která je i špatně napsaná. Jinak jebale Black Widow slušná vsuvka mezi ostatními Marvel snímky. 75% ()

NifKor

Tupé, hnusné, nezajímavé, divné. Asi takhle bych v rychlosti zhodnotil Black Widow. Film je doslova příběhově zmatečný a v jistých momentech nedává vůbec smysl. Postavy jsou docela nezajímavé a jediné co je zachraňuje jsou herci. Red Guardian je nevtipný, otravný a část s vězením pro mě nedávala absolutní smysl. CGI bylo v několika scénách příšerný. Děj měnil tempo jako já trenky a to tomu filmu taky moc nepomáhalo a to jsem se nezmínil o zbytečných natahovacích částech příběhu, ve kterých se mluví o nějakém praseti, které doslova nemá ani žádnou důležitou roli ve filmu a je tam spíš jen jako pokus o vtip. Kamera se hodně krát třásla a byla zmatečná. Akční scény vypadali v jistých scénách i docela dobře a jak jsem psal předtím tak film nejvíc tahají hlavní herci. Black Widow je neskutečně zbytečný film a vůbec bych se nezlobil, kdyby třeba vůbec nevzniknul. 4/10 ()

sQelle

Člověk čekal, trošku přízemní film plný špionážní akce, výcviku a sexy pohledů na zadek Scarlett, no a z toho jsem dostal jen ten zadek. Nejpůsobivější jsou úvodní titulky a pak ten film jde od toho nejlepší k tomu nejhoršímu. Je z  toho hrozně cítit, že to vyšlo o pět let později, než mělo a tím pádem to ztrácí všechno, co asi tvůrci chtěli. Ať už jde o naprosté mrhání zajímavého záporáka nebo vývoj vedlejších postav. ()

iXtr3m3

Slabšie štyri hviezdy. Také nemastné neslané. Postavy resp. ich kasting bol fajn. Akcia bola viac ako slušná, technicky na vysokej úrovni, ale to už je trademark Marvelu v spojení s Disneym, čo však mňa trochu viac hnevalo, tak čo urobili s postavou Red Guardiana. Urobili z neho vyplachnutého blbečka, pritom potenciál na ruského Capa bol veľký. Nenazval by som to čerešničkou na torte pre postavu Black Widow, ale skôr posledným klincom do jej rakvy, čo je škoda, pretože napriek tomu, že je sama len človek, príbehy okolo nej by mohli byť zajímavé stealth akcie. A ak ju má nahradiť Florence, tak to ma teda vôbec neláka. ()

DavidS.

Asi nebyl tvůrčí záměr, aby nejlepší část filmu tvořil rodinný sitcom s Davidem Harbourem v červeném latexu :) ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)