Lebkouni

• USA Alien Nation
všechny plakáty
USA, (1989–1990), 18 h 2 min (Minutáž: 47–95 min)

Tvůrci:

Kenneth Johnson

Gary Graham, Eric Pierpoint, Michele Scarabelli, Lauren Woodland, Sean Six, Terri Treas, Jeffrey Marcus, Ron Fassler, Jeff Doucette, Molly Morgan (více)

Epizody(22)

Jednoho dne ztroskotala vesmírná loď v poušti Mojave. V lodi bylo 250,000 mimozemských otroků, kteří mají vysokou inteligenci. Začnou žít s lidmi v Los Angeles. Postupně se snaží zapojit do obyčejného života, ale pořád k němu cítí určitý odpor. Lebkouni jsou kriminální sci-fi série a mezi hlavní hrdiny patří dva detektivové. Matthew Sikes a George Francisco. (duklak2)

Dimo

Spousta dílů se dala v pohodě sledovat, námět dělá seriál zajímavým. Viděl jsem hodně dílů a nijak jsem neutrpěl. ()

Kublai

Čistě z nostalgie! Kvalita zpracování samozřejmě z dnešního hlediska kolísavá, ale idea zajímavá ať už po sociální, etické nebo alt-history-view stránce. Btw - asi nejpodobnější věc Skeletonům co znám :) ()

huligang

z nudze cnost!...ked nebolo nic ine,pozeralo sa ja toto...o com to je? kriminalka, dvaja policajti riesia pripady z ktorych mi ani jeden neutkvel v pamati :o ,myslim z tych pripadov,celkom si pamatam ze jeden z tych detektivov bol mimozemstan,co bolo neobvykle :D ...a ze aj mimozemstania robili neplechu, ved co sme od nich mali cakat? "kremeše"? :D ...momentalne sa serial nachaza v topke najhorsich,patri tam? ()

Drekorian

Ne tak dobré, aby se dalo označit za kultovní, ale ani ne tak špatné, aby náleželo mezi 200 nejhorších seriálů tady na CSFD. Lebkouni jsou zajímavým propojením krimi a science fiction, které se zaměřuje spíše na krimi. Nevtíravým a velice pěkným způsobem se snaží alegoricky poukazovat na problémy menšin ve většinové společnosti a odsuzuje rasismus. S úžasným patosem osmdesátých let, kde policajti po vzoru Drsného Harryho nosí obrovské kanóny a nebojí se je použít, rozhodně stojí za shlédnutí. ()

p.a.douch

Ani zdaleka tento seriál nedosahoval kvalit původnímu filmu. Ale je zde snaha doplnit jeho universum. Celkem se to dařilo, ale bohužel dalo se jít dál. Bohužel, ani herci mi nějak nesedli. Zkrátka s obtížemi 60 %. ()

rodier

Kultovni serial.. mohli by udelat remake. V cizine velmi uspesny.. u nas jen 35%, holt CSFD demence se zase projevila na plno. ()

Trevize

Snad jediná věc, co se mi na nich líbilo, byla jejich modrá krev.... podobná krvi operní zpěvačky z Pátého elementu ()

missteeque

Ať si kdo chce, co chce říká, ale na ten seriál já vzpomínám ráda, mělo to nápad a každý si musí uvědomit, že na tu dobu kdy to vzniklo, to byl boom a i když to tady asi málokdo přizná, čučeli na alespoň pár dílů všichni!! ()