Black Panther: Wakanda nechť žije

• USA Black Panther: Wakanda Forever (více)

Královna Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (Ivy Haralson) bojují o ochranu svého národa před zasahujícími světovými mocnostmi poté, co se rozšířily zprávy o smrti krále T’Chally. Zatímco se obyvatelé Wakandy snaží přijmout svou další kapitolu, hrdinové se musí spojit a s pomocí Nakii (Lupita Nyong'o) a Everetta Rosse (Martin Freeman) vytvořit nový svět pro království Wakanda. (Falcon)

Bobris

Ještě před deseti lety by tenhle film měl daleko víc testosteronu a větší koule. Dneska je to všechno hrozně jemný a barevný, ve filmech musí zaznít alespoň 10x slovo rodina, láska, hrdina. Akční scény jsou bez nápadu, bez náboje a bez emocí. Jako pocta Chadwickovi fajn. Jako film, který měl být událostí roku (první trailer byl parádní)) slabé. Solidní hudba, solidní záporák... 60% ()

instageek_cz

Nepatřím k lidem, kteří byli prvním Black Pantherem unešení, a jeho nominaci na Oscara pro nejlepší film považuji za velký úlet. Určitě šlo o solidní superhrdinský origin, který nad generický průměr v mých očích posouvalo neokoukané prostředí Wakandy a duo Boseman/Jordan. Ohledně dvojky jsem tedy neměl přehnaná očekávání, a možná i proto mě příjemně překvapila. Chadwick Boseman už bohužel není mezi námi. S ním zemřel i král T’Challa, jehož poctě a pohřbu se vkusně věnuje úvodní část děje. Poté se začíná rozvíjet velice zajímavý příběh. První zhruba hodinu se neustále odehrává něco nového. Poznáváme nové postavy, odhalují se nové skutečnosti, nová tajemství. Jenže 161 minut je pro takovýhle snímek fakt neúnosná délka. Nedá se říct, že by tempo zpomalilo. Spíš se tak rozplizne. Občas jsem se při nějaké akční scéně ptal sám sebe, proč se to vlastně děje. Projeví se i další nešvar současných komiksáren – kladné postavy se vrhají do nesmyslného střetu, v tomto případě rovnou do války, kvůli něčemu, na čem by se dalo stoprocentně domluvit. Líbila se mi rasa podvodních lidí, kteří byli chvílemi skutečně děsiví. Samotný Namor byl ok, jen mohl jeho představitel strávit trochu víc času ve fitku, případně nepřeskakovat „leg days“:)) Vypadal jako kterýkoliv průměrně udělaný chlápek, který by zrovna jen v trenkách vstal od televize a šel k vodě;)) Bavily mě výkony všech hereček. Angela Bassett snad musí být královnou i v reálu, tak moc velký z ní sálá respekt!:) Z Letitie Wright jsem měl největší obavy, ale nenaplnily se, naopak mi byla velmi sympatická. Moc pěkně se koukalo na Lupitu Nyong’o, která byla akční a celkově super. Pochválit zaslouží i Dominique Thorne coby Ironheart, byť její zbroj mi přišla trochu moc „gundam“, jak z anime:) Co je fajn – BP2 je osobitý film, dějově pestrý, má styl, výraznou hudbu, výborné herce. Je to MCU nadprůměr, který by si komiksoví fandové měli dopřát. Hodnocení: 8/10. PS: Mé další recenze najdete na Instagramu, profil instageek_cz. ()

dragonian odpad!

je mi to luto, ale ma nejake prvenstva..1.marvelovka, ktoru som nevidel v kine, 1.marvelovka, kt.sa mi nepacila, 1.marvelovka, kt. neprinasa ziaden novy zaujimavy dej a zvrat../zaverecne sceny nepocitam/ ()

george82

Zrčitě si to nezaslouží hodnocení pod 70%. Je to jiné a je to dobře. Možná více ukecané a ne tolik akce, ale nějak ten poměr nevadí. Co vadí více je ta délka. Skoro 3 hodiny je opravdu až moc. ()

Scanerior

Tato marvelovka mě opravdu mile překvapila! Je tu postupně budovaný příběh, který je většinu děje poměrně poklidný, nicméně mě rozhodně nenudil, ba právě naopak. Je tu pár slabších chvilek, ale většina příběhu pro mě byla zajímavá. Zvláště bych chtěl také pochválit písničku Lift Me Up, která je skvělá. Celkově podle mě opravdu překvapivě povedené. Paradoxem pro mě je, že na tento film jsem se těšil z nejnovějších marvelovek nejméně, ale nakonec je to pro mě jedna z nejlepších marvelovek ze 4. fáze. Wakanda nechť žije! ()

Renie42

Byla jsem spokojena, to co jsem chtěla, to jsem dostala. Tak jako jsem se ráda vrátila do světa Pandory, tak jsem ráda viděla i svět Wakandy i nový svět pod vodou. Jako není to tak sexy ta voda, jak to tu jeden uživatel uvádí, no možná proto, že mají říši hrozně hluboko a je tam tma a na Pandoře se zas tak hluboko nepotápěli, takže bylo vidět vše. Hodně jsem soucítila se Shuri, jak přišla o bratra a další tragédie co nastali, protože i já sama mám období, kdy jsem ztratila milovaného člena rodiny a asi to už nebude tak jako dřív. ()

liquuid

Marvelu se musi nechat, ze umi hodne dobre vzdavat hold hrdinum, kteri zemreli at uz na filmovem platne nebo v realnem zivot. Ano, bylo to dlouhe, ale kdyz se do toho clovek ponori tak, jako ja, tak si to uzije a cele to krasne utece. Neprislo mi tam nic zbytecne vlozene. Vse davalo smysl, melo rad a sviznym tempem jsme se dostali az do finalniho souboje. V posledni dobe se mi do Marvelu libil pouze serial Loki a cekal jsem, kdy to zase nakopne nejaky poradny kousek a dockal jsem se. Od tech beckovych a ceckovych filmu, ktere vychazi na netflixu, je to velice osvezujici zmena. Asi pujdu proti proudu, ale mne se to libilo vic, nez jednicka. 5H ()

TheDavid

Často nezvykle emocionální, výsledně ovšem spíše nudící film s (na marvelovské poměry) komplikovanou zápletkou, která v drtivé většině aspektech vyšumí do prázdna. ()

Hyperbolic

Jediné co film tahalo byl Namor a podmořské království (nevím, jestli si nemohli dát aspoň nějakou práci a dát k jejich promluvám titulky?). Zbytek docela špatný. Shuri hrozná, Ironheart hrozná.. Veškerých narážek na Chadwicka a na to jak se Black Panther (ve filmu) nechtěl léčit nebo whatever bych se opravdu zdržel, to jak tam Shuri smutní je trapné. Hudební podklad od Göranssona fajn, problém nastává při rádoby montážích, kde pustí písničku a je to jak z nějaké reklamy, nebo současných přetrapných klipů. To mi film fakt kazilo. Chování, hlášky a nevysvětlitelné úsudky postav špatné. ()

O.D.

Viděno v letadle v Hindštině, ale něco mi říká, že bych tomu nedal víc ani v kině v originále. Hrozně dlouhý, ale zase mi to ukrojilo 1/2 letu což je vždycky příjemný a tak dám 3 hvězdy. ()

Toustovač

Bezprostředně po shlédnutí: jo, v pohodě, slabý 4*, mělo to dobrý místa, jen to bylo dlouhý. Dva dny od shlédnutí: co se dělo v tý prostřední hodině a půl, proč je tam tolik nesmyslů... proč jsem nad tím začal přemejšlet :)... 3* ()

Cermicek

Za mě teda (opět) velká špatná..BP mě teda minul po všech stránkách. Tvůrci se to snaží hrát hodně na oko..spousta barviček, různorodost afrických kmenů, úžasná příroda atd..Jako celek to ale vůbec nefunguje. A já Vám řeknu proč. Páč takhle debilní scénář/zápletku už jsem fakt hodně dlouho neviděl!! (A to i na Marvelovský standardy, který, jsou už tak hooodně dole - co byste taky chtěli po “omalovánkách pro dospělý” že jo..🤷‍♂️. Navíc hlávní postavy téměř do jedný nesympatické až běda (až teda na královnu matku - tý bych ho půjčil i v šedesáti 🙈), zbytek katastrofa. A hlavní záporák lítající na vložkách s kridýlky minimálně machem 5?!? 🤔. To už je celkem dost i na mě (a že toho hodně snesu). Tohle prostě nemůžou zachránit ani High-tech vibranium kouzlíčka! Podle tradičního post-titulkovýho teaseru to navíc vypadá, že to s pokračováním myslí vážně..😯.V tomhle případě si člověk drti všechny palce, jenom, aby to nedopadlo!🤞🤞. Jedna hvězda za song od Rihanny, kterej by vlastně ani nemusel patřit k tomuhle slintu. ()

mrclTV

Prvých 5 minút ako spomienka na zosnulého Chadwicka Bosemana - jasné, dalo sa to čakať a je to úplne pochopiteľné... ale inak je ten film úplná sračka pre "we wuz kangs" obecenstvo. ()

PlysovyMacko

Tento africký marvel ma vôbec nebaví. Už len nápad o malej africkej krajine, ktorá je technologicky vyspelejšia ako akákoľvek krajina prvého sveta je pritiahnuté za vlasy. Chvíľami som mala pocit, že sa dívam na Aquamana. Na konci zas na Ironmana. Neodpustiteľná stopáž. Nesympatické postavy, ktorým som vôbec neverila ich emócie. Titulková pesnička uspávanka. ()

M_i_0

Rozmyslal som co zmysluplne napisat k tomuto filmu, ale neda sa fakt. Je toto kokocina jak traky :D :D :D Holyúd ide do riadnych sraciek a ten Shuri(ci ta, alebo nebodaj to?, who knows...) je najotravnejsi charakter v historii kinematografie. 1*davam iba za holohlavu bohynu Okoye, I´m guilty priznavam sa :) ()

xSxEx

Wow... Tohle je Marvel? Tohle moc děti nedá. Tohle je sakra dospělácká záležitost. Ono si to i dost zaslouží. Ani na minutu mi nevypnuly emoce. Pocta velká. Jen nevím, zda mě ty náhrady za drobné ženské postavy plně uspokojují ()

Frca

No konečně! Konečně přišel v tomhle roce do kin fajn Marvel film. Konečně něco, co si nehraje na hloupou komedii a není plné trapných vtipů jako Love and Thunder. Dvakrát prostě do stejné řeky nevstoupíš. Je to hodně komplexní a od začátku se nedrží zpátky, protože nás čeká ona smutná část, kdy království Wakanda oplakává svého krále. A je tu i celkem fajn a komplexní záporák. To, kde první Black Panther nebyl zrovna fajn a nudil se zde neopakuje a je nám (tedy přinejmenším ze začátku) servírována překvapivě emoční jízda. Pak už je to ke konci ten klasický Marvel se spoustu CGI. Ale tak či tak, díky Bohu za tenhle film. Snad se Marvel do budoucna poučí a nebude nám servírovat blbosti ( nebál bych se říct sračky) jako je  Ms Marvel (asi nejhorší Marvel projekt vůbec), poněkud horší She-Hulk, či úplná dehonestace postavy v případě čtvrtého Thora. ()

Daniel2003

Nenudil jsem se. Dvojka Black Panthera dokazuje, že v čem je srdce, to dokáže uspokojit i přes spoustu problémů. Smrt hlavního hrdiny je zpracovaná dobře a smekám nad tím, jakou práci muselo dát kompletní přepracování scénáře. Do popředí je tedy postavena Schuri se svou matkou - obě výborné herečky. Namor, který stojí proti nim, je vynikající a celý konflikt funguje na jedničku. Akce je velmi fajn, hudba úžasná, trikově tomu těch pár chyb odpustím. Vadilo mi snad jen neuzavření velké části témat, ale zážitek mi to tentokrát opravdu nezkazilo. 8/10 ()

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou