Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

jokino

Vyzuálna stránka zaujímavá a tam to rozhodne končí. Čiastočná kópia "Star Wars" a dokonca mi to miestami, s "veľkou lietajúcou hlavou", pripomínalo "Ninja Turtles", akurát, že záporáci si vymenili úlohy - boss a "pravá ruka". Každopádne, podľa mňa, zbytočný film.. ()

xxmurphyxx

Už nemám chuť ani silu hodnotiť tieto generické super kokotiny o super kokotoch. Čo tu napísať? Že to je úplne zbytočný a z veľkej časti nudný film, kde sa všetko deje len preto, aby to nejako do seba zapadlo bez hlbšej logiky? Že to nemá čím prekvapiť? A pri tom Kang je zaujímavá postava a dobre obsadená, Johnathan Majors má charizmu aj talent a jeho pasáže pri tom filme ako jediné dokázali vytrhnúť z letargie. Ostatní mu tu len sekundujú a robia krovie, čo je celkom prúser, keďže film sa nevolá Kang ale Ant-man. Celé to je na môj vkus moc digitálne a farebné a hlavne hlúpe. Z takéhoto konceptu sa dalo vydojiť niečo trochu viac intelektuálne, ako len nejaká fantasy ríša, kde stačí vypiť sliz a všetci rozumejú anglicky. ()

blondboss

Marvel už kvalitou nie je tým, čím býval, a tento snímok to len potvrdzuje. Tretie pokračovanie Antmana už prakticky len recykluje tému multiverza a v zásade len dopĺňa akúsi pomyselnú skladačku štvrtej fázy MCU. Čo je ale zaujímavé na tomto filme je ten mix žánrov, ktoré tu možno badať, pričom asi najvýraznejšie do mňa presakol ten "odtieň" Star Wars univerza, ktorý bolo cítiť vo viacerých záberov a miestami Kang pripomínal Dartha Vadera. Navyše k tomu vskutku epická scéna s mravcami na záver, to potešilo. Takže až tak úplne sklamaný nie som, ale od Marvelu jednoducho čakám viac. 65 % ()

Kanee odpad!

Co tohle bylo? Jestli Kang má být nejsilnější a porazí ho Ant-Man a na Thanose nestačí celý svět :D, nechápu, nedává tu nic smysl, je to naprosté dno Marvelu, což jsem jako od Marvel fanoušek neřekl ale nemám na vybranou. Nesedí to k dobrým Marvelovým filmům, je to nejhorší jaký jsem kdy viděl, naprosto Nedoporučuji. ()

blazma

První Ant-man byl pro mě opravdu dobrý opening tohoto superhrdiny, každopádně každým dílem se to zhoršovalo, dokud jsme nedostali tuto blbost. Mám rád Antmana, ale tohle už bylo i na mě příliš. CGI myš maš, vtipy, které nejsou vtipné a příběh, který nudí a není moc zajímavý. Spoustu nevysvětleného kontextu. Zkrátka jakoby to někdo sepsal na koleni a skoro od začátku do konce to je prostě blázinec co nemá hlavu ani patu. Velká škoda. ()

Marcas

Půjdu možná trochu proti proudu, ale vzhledem ke zdejším recenzím jsem očekával silně podprůměrný film. A ono ejhle, nakonec to nebylo zas až tak špatný. Za mě čistý průměr. Rozhodně lepší než poslední Thor. Jako, určitě to není film, na který se budu dívat znovu nebo o něm bůhvíjak přemýšlet, ale dalo se to relativně strávit. Nejvíc do očí bijící je skutečnost, že je to celé natočené před greenscreenem, což vzhledem k tomu, že se to odehrává v kvantové říši, se dá pochopit. Hůře se pak chápe, proč to tedy vypadá tak ploše, nezajímavě a nudně. K dějovým blbinám se vyjadřovat nebudu, jelikož to vypadá, že Marvel posledním Thorem nastavil nový standard, ze kterého se nebude vybočovat. Pro konzum asi super, ale pro lidi, kteří vyrůstali na Marvelu to je opět hřebíček do rakve, byť tentokrát alespoň ne tak hluboký. ()

Scanerior

Superhrdinské filmy sleduji pořád poměrně rád, ačkoliv to nejlepší už většinou mají za sebou, ale tento film na mě po dlouhé době u Marvelu nefungoval téměř vůbec, nejsvětlejší stránkou filmu je záporák, který je celkem zajímavý, ale jinak je děj shrnutelný v pár větách a já se vlastně téměř celou stopáž filmu vcelku nudil, i proto by se možná film mohl jmenovat spíše Ant-man a Wasp: Nudomania. Každopádně tento film odpovídá svým stylem starým marvelovkám, ale absolutně se jim nerovná. Podle mě tu nefunguje ani příběh, ani akce, ani humor a ani postavy krom Kanga. Tento film mi prostě opravdu moc nesedl a krom pár scén a přípravy velkého příběhu kolem Kanga mě nijak moc nezaujal. ()

HNTR

Po usazenějších dvou dílech se dostáváme do říše Kvant. Kloubouk dolů před kreativitou při tvorbě divnobytostí, které v říši Kvant žijí. Samotné vykreslení Kvantové říše by si zasloužilo být obsáhlejší. Chemie mezi Scottem a Cassie skvěle funguje. Třešničkou na dortu je Kang Dobyvatel v podání Jonathama Majorse. Jen škoda, že se Marvel furt drží stejné šablony a bojí se udělat zásadnější rozhodnutí, které by mělo na hrdiny dopad. ()

KolarikKing

CGI bordel v říši kvant. Jediné, co mě zaujalo je Kang. Vypadá to, že bude v budoucnu úctyhodným záporákem. Zbytek je taková prázdná zábava pro celou rodinu. 4/10 ()

Stoctyrec124

Nazval bych to i celkem dobrým filmem kdyby to bylo trochu jinak sestříhané. Příjde mi totiž, že ten začátek moc uspěchali, protože už potřebovali honem do Quantum Realm aby stihli vše co měli v plánu. V průběhu filmu tu je taky několik scén co nedávají smysl. Nebo ztvárnění M.O.D.O.KA, když by si nikdy nesundal helmu tak by vypadal hodně COOL, ale jakmile si ji sundal tak to vypadalo hrozně cringe, což tomu taky hodně uškodilo. Ten konec to úplně dorazil když to zakončili takovým nesmyslným ,,happyendem". A první potitulkovka ta je taky naprosto k ničemu. Mohlo to být mnohem lepší. ()

david141474

Po odchodu z kina necítím ani zklamání ani nadšení. Jsem neutrální, nevím co si o tom myslet. Zároveň to bylo chvilkama příšerně zdlouhavý, ale film nakonec utekl příšerně rychle, protože jsem si ani nestihl dopít pivko. Když nastaly závěrečný titulky, měl jsem tam ještě víc jak polovinu. Ale to teď není důležitý. No nevím, začátek byl hrozně rychlej a než jsme se nadáli, už se děj odehrával v říši Quant. To by nebylo tak špatný, kdyby si ty postavy alespoň předtím promluvily, ale ne ony budou mlčet a pak za to budou pykat, tomuhle říkám hroznej scénář. Ale abych filmu jen nekřivdil, byl zde skvělý Kang a Majors ho zahrál opět skvěle. Bylo zde taky skvělý cameo Billa Murrayho. Humor byl chvilkama opravdu vtipnej a chvilkama opravdu trapnej. Scéna s Kangem a Janet v minulosti je skvělá, ale když spolu později mají společnou scénu, tak už to slábne. Navíc je Janet pěkná kráva, trvá jí snad 3 roky a 41 minut filmu než řekne pravdu o Kangovi ostatním. Proč by o tom mlčela, já to nechápu, to je taky pěkná pytlovina. Chvilkama mi tento film připadal jako nejrůznější Star Wars a to nebyly špatný scény. No a MODOK, nevím co bych řekl, snad jen to, že je to nevyužitá postava a nic by se nestalo, kdyby tam nebyl. Nejlepší scéna byla, když musel Scott něco ukrást pro Kanga. Bylo to vtipný, bylo zajímavý, alespoň tahle jedna scéna si vzpomněla na původní díly, když tady ani nebyl Michael Peña nebo David Dastmalchian. Soundtrack jsem pomalu ani nezaslechl, jediné co si pamatuju tak je Eltonův song Goodbye Yellow Rick Road. No a finále nebylo špatný, jen to mohlo být i o něco delší. A podtitulkovky byly solidní a zajímá mě jeden seriál v budoucnosti. 7/10 Cítím menší zklamání, ale není to tak špatný. (Olympia - 17.2.2023) ()

MatejQ004

Ačkoliv jsem si zprvu myslel, že tohle bude jeden z těch lepších MCU projektů z poslední doby, tak ne. Už podle toho, co jsem slyšel pár dní před návštěvou kina z prvních ohlasů to neznělo dobře a v kině se to jen potvrdilo. Ant-Mana jako postavu mám rád a jeho první dva filmy byly skvělý a přesně to, co jsem od nich očekával. Trojka opravdu nevyšla, banální příběh s tak otřesným scénářem by se ještě přežít dal, ale ten jeden charakter z celýho filmu to pohřbívá. MODOK je čistě postava, kterou tam museli dát jenom za účelem z něj udělat jeden velkej meme díky jeho nafouklýmu ksichtu a jeho opravdu debilním dialogům. Od prvního záběru, co se objevil bez své robotické masky jsem začal mít upřímnej záchvat smíchu, a to jsem nebyl jedinej. Později už k záchvatu smíchu stačilo, aby se objevil jakkoliv, i s maskou. I když byl mimo záběr, nešlo na něj bohužel nemyslet... Ještě mám jednu výtku k občasnýmu nasvícení postav a jejich zasazení do pozadí, ale to je opravdu detail, kterej sice trochu rušil, ale na rozdíl od zcela zbytečné postavy bych to tak neřešil. Na druhou stranu hlavní záporák tohoto filmu a pro další dvě fáze Kang, zahranej Jonathanem Majorsem byl skvělej a určitě se na něj v dalších filmech těším. Šel z něj respekt, hlavně v prvních scénách, co se setkal se Scottem a vedl s ním dialog z očí do očí. Scott samotnej je pořád ten Scott, kterého znáte z předešlých filmů a i Kathryn Newton jako Cassie si vedla dobře. K závěrečnému souboji bych řekl, že jsem ho čekal podle traileru o dost zábavnější a zajímavěji natočený. Třetí Ant-Man: Quantumania je nejhorší film, u kterýho se dá mít v 98% času záchvat smíchu. Nesmím zapomenout, že poslední "slovo" Scotta Langa na konci vystihuje celej tento film. 25% ()

Anett.Stark

7/10 Mám dost smíšený pocity. Na Ant-Man filmech miluju ten humor, který mě ani tady nezklamal. Ale nejvíc mě mrzí, jak ten příběh byl jednoduchý a dost mi připomínal star wars. Nebudu a nechci hejtit, protože jsem se na tento film fakt těšila, takže ještě pochválim krásné vizuální efekty, Kangovy dialogy se Scottem, vedlejší postavy (které nebyly zas až tak zbytečné) a potitulkové scény. A doufám, že nejsem jediná, která si myslí, že měl Scott a Hope hrozně málo screen timu :/ na to, že je to jejich film, tak mi to nepřišlo mířené na ně, což je škoda. ()

sebulba1981

Končím s Marvelem. To bylo utrpení na tento díl koukat. A to mám Ant mana rád. Tohle má být začátek páté fáze? Řekl bych spíš jeho konec. Počkám si na třetí Strážce a pak s touhle franšízou končím. A je mi z toho smutno. Endgame byl poslední fajn film , který nám Disney naservíroval. Jsem z toho opravdu smutný. ()

Daredevil_cz

Jde o epické zakončení mravenčí trilogie, nebo o prázdné vyvrcholení, jenž má za úkol pouze představit záporaka pro nové Avengers? Na Quantumanii jsem se začal dost těšit, hlavně kvůli představení nového záporaka, který má být  mocnější než Thanos. V tomto film odvádí skvělou práci a Jonathan Mayors je prostě úžasný v této roli a Kanga dokázal prodat. Kdykoliv se tento dobyvatel ukázal na scéně, tak z něj šel neuvěřitelný respekt. Musím pochválit, jak ho snímek vybudoval během 1. hodiny. Dále samy herci odvádějí skvělou práci. Humor a svižné tempo filmů dost pomáhají, ale to je tak vše co stojí za řeč, protože film je dost prázdný. Tím chci říct, že film nabízí mnoho zajímavých témat, jako vztahy a drama mezi postavami, nebo samotnou říši kvant, ale scénář na tohle kašle a jde pouze představit záporaka, což je velká škoda. Film má mnoho zajímavých scén, jako souboj mezi Kangem a Ant manem, ale zbytek je prostě ubohý. Ubohý je taky MODOK, jenž měl potenciál, ale nakonec je z něj pouhý mím. A to nemluvím o tom jak z Kanga na konci udělali hlupáka, jenž prostě stojí na místě a kouká jak mu Scott ničí celé impérium. A když ho na konci porazí Ant man s Wasp, tak mu ani nevěříte, že několikrát zabil samotné Avengers, protože co si budem, Ant man je velmi nízká liga oproti ostatním. Na konec by chtěl říct, že nejde o průser, film je mnohém lepší než jiné MCU snímky a určitě ho doporučuji vidět. I když zde zmiňují víc negativa než pozitiva, tak je to kvůli, tomu že jsem si zapamatoval pouze negativa a vše pozitivní jsem vypustil z hlavy.  7/10 ()

Prokop_Buben

Do Kvantové říše se dostáváme hned na začátku a strávíme tam v podstatě celý film, kromě prvních a posledních pěti až deseti minut. Vizuálně si tvůrci vyhráli docela dost. Některé druhy flóry připomínají něco jako houby, fauna a obyvatelstvo jsou vcelku „slizké“, a je to zkrátka celé velice kreativní a uspokojující pro divákovo oko. Nebál bych se přirovnat nápaditost designu některých tvorů například k druhému Avatarovi. První záběry filmu jsou klasicky více dramatické, ale pak už se dostáváme k vtipné rekapitulaci dosavadního příběhu Scotta Langa. Režisér Peyton Reed má s postavou dlouholeté zkušenosti a jeho rukopis je na filmu znatelný. Během pár minut představí hlavní figury příběhu neznalému divákovi a tomu zasvěcenému je zase připomene. Máme zde i napůl novou postavu, respektive nově obsazenou, a to Cassie Langovou. Vztahy mezi postavami jsou okamžitě precizně ukázány, jako když se rozdají karty. Ukazuje se, že stále zde existují nějaká tajemství, a to nikdy nevěstí nic dobrého. Nebudeme zacházet do detaiů kvůli spoilerům, ale zkrátka se Jannet se svou rodinou nepodělila o všechny zážitky z Kvantové říše. Člověk už by opravdu řekl, že v MCU je vše prozkoumáno, ale hloubkový pohled do Kvantové říše dokazuje opak. Jak zaznělo přímo ve filmu, jedná se o skrytý vesmír mimo prostor a čas. Trochu vycucané z prstu však bylo řešení, jak lidé porozumí místním (tím že polknou něčí hlen). Pokud od toho divák očekává vážnější film, což je u Ant-Mana dost naivní představa, ač trailery se tvářili dost seriózně, tak nedostane co očekával. Avšak nebude ani zklamán. Jedná se o řekněme šablonovitý, místy prvoplánový příběh, který je ovšem funkční po všech směrech. Tempíčko je svižné, moc nezpomaluje, stopáž tak akorát, a byl jsem skutečně rád, že se jedná o oddechový snímek, u kterého se nemusí příliš přemýšlet (kino jsem navštívil s mírnou bolestí hlavy a 3D tomu dvakrát neprospělo). Některé vtípky lze předvídat na míle dopředu. Co se týče závěrečného souboje, kdy je u Marvelu zvykem obří CGI bordel, tak zde si vystačili s pěstním soubojem, což fungovalo mnohem lépe. Bylo to osobnější a brutálnější. Herecké výkony byli bez problémů uvěřitelné. Paul Rudd má za ta léta svou postavu podchycenou skvěle. Totéž platí o zbytku našich hrdinů. Cením, že trochu více prostoru dostala Michelle Pfeiffer. Přeci jen má o jeden mravenčí film méně, než ostatní. Odkazy na Schredingera a mravenčí spolupráci byly nejzajímavější a nejnápaditější část filmu. Lehce matoucí byla postava Kanga Dobyvatele, u které člověk s jistotou neví, zda je to stejná postava jako ze seriálu Loki nebo se jedná o jiného varianta. Je zde návaznost na Lokiho? Ano. Je třeba k pochopení vidět Lokiho? Ne. ()

SamGee

Prvé dva filmy s Ant-Manom ma neposadili na zadok. Buď mali slabý príbeh, nevýrazných záporákov alebo „nič-moc“ humor. Dokázal tretí diel s podtitulom Quantumania mi zmeniť názor na mravčieho superhrdinu?    Scott Lang (Paul Rudd) si užíva popularitu ako Avenger, ale nevie si nájsť cestu ku dcére Cassie (Kathryn Newton), ktorej sa podarilo zachytiť kontakt z Kvantovej ríše. Netrvá dlho a Scott- Cassie spolu s rodinou Pymovcov (Evangeline Lilly, Michele Pfeifer, Michael Douglas) sú vcucnutí  do sveta, v ktorom neplatia fyzikálne zákony. Táto rodina sa musí dostať domov skôr ako ich chytí Kang (Jonathan Majors), miestny dobyvateľ s megalomanskými úmyslami.    Dej o prebádaní skrytého sveta znie záživne, ale stráda emočnú hĺbku, ktorá by pomohla divákov fandiť hrdinom. Žiaľ, dostávame zápletku plnú emočne plochých postáv a žiadného charakterového vývoja. Popritom, tento problém spôsobuje aj to, že príbeh stráca vážnosť a finále pôsobí menej úderne, hoci ponúka slušné bojové scény. Vtipov je pomenej ako v prvých dvoch dieloch, ale objavia sa rýchlo ako vyšumejú. Poslednou vadou sú vedľajšie postavy. Tie by som rozdelil do troch kategórií – majú malý priestor zažiariť (skupina rebelov), sú mdlé (Bill Murray) alebo otravujú svojou prítomnosťou. Do poslednej skupiny patrí MODOK (Corey Stoll), lietajúca hlava, ktorej počítačovo upravená tvár je odpudzujúca.   V nedostatkoch netreba vyniť hercov.  Sympatickí herci v podaní protagonistov sa snažia podať uveriteľný výkon a Jonathan Majors „zabíja“ v roli Kanga. Majors znázorňuje presvedčivého, manipulativného a nebezpečného antagonistu výborne a ak toto je zloduch, ktorému budú čeliť Avengeri v nadchádzajúcich  filmoch, sem s ním.   Kvantová ríša si očividne berie inšpiráciu zo Star Wars a westernoviek, to však nevadí. Tento imaginárny vesmír ožíva vďaka vydareným maskám, detailným kostýmom, obrovským kulisám a kamerovým záberom.    Ant-Man 3 považujem za najlepší film z celej trilógie, no na druhej strane ho nepovažujem za najlepšiu marvelovku. Chýbajú mu emócie, vyprofilované charaktery a osudovosť. Našťastie, trojka je spasená obľúbenými hrdinami, podmanivým mikrosvetom a silným zloduchom. Odporúčam pozrieť Ant-Man a Wasp: Quantumaniu ako oddychovku, nie ako prelomovový film zo sveta Marvel.      Príbeh: 5/10,  Kang (Jonathan Majors): 8/10, Herecké obsadenie protagonistov: 6/10, Vedľajšie postavy: 2/10, Emócie, humor: 4/10, Kostýmy, vizuál, kulisy, masky, kamera: 7/10, Celkovo: 6/10. ()

VktrCZ

Po příšerné čtvrté fázi MCU jsem doufal v něco opravdu kvalitnějšího, což jsem opravdu díky bohu dostal, protože quantumania je o dost lepší než ty zrůdnosti, co jsme dostávali minulou fázi. Hned na začátek, herečka Cassie nebyla moc dobrá a vlastně jsem si ji užíval daleko víc když byla ještě malá, tady byla často až otravná, a to ani nemluvím o tom jak strašně inteligentí je, doslova to ty postavy i řeknou, že páni, ty jsi sestrolija vysílač do kvantum realm ve sklepě, ty jsi tak geniální, což opět out of nowhere mladá postava je geniálnější než všechny staré postavy, čímž narážím na Hanka, ze kterého tady udělali naprostého senilniho blbce, vůbec nepůsobil jako ten inteligentní profesor jako v minulých filmech, působil spíš jako takový ten milý dědeček. Scott zde naštěstí zůstal v charakteru a stále je to takový ten vtipný Scott, stejně jako Hope, která má opět příšerný hairstyle, panebože, proč si prostě nenecháš normální vlasy. Co bylo avšak naprosto příšerný a podle mě to byl dokonce záměr, protože udělat něco tak bizarního omylem ani nejde je Modok, který je tady takový menší záporák, a jako, paní, už delší dobu si lidi stěžují na nízkou kvalitu Marvel CGI, ale tahle lítající hlava, kterou prostě nešlo brát ani vážně je úplně novej vesmír. Navíc jeho objetovani, který mě mělo dojmout, ne sorry, fakt ne. No a teď Kang, hlavní věc večera, ten byl super, většinu filmu si budoval respekt a když se pak ukázal, páni, opravdu se nemůžu dočkat co nám v budoucnu ukáže, navíc jeho backstory byla o dost epičtější než jakou jsem ji čekal, a finální konfrontace tělo na tělo jedna v jedna proti antmanovi, alias trénink na creeda trojku pro Jonathana majorse byla taky v topu. Co bylo taky v topu byly potitulkovky, vážně, ty byly klenot a i když jsem to tak trochu očekával, tak vidět to na vlastní oči bylo wow a nemůžu se dočkat, btw stále hodně lidí odcházelo z kina před nima, fuj na ně. Celkově byl antman docela fajn, i když dost předvídatelná a tuctová marvelovka s naprosto epickým zaporakem a docela dobrou akcí, pěkně pro mě vybudovala Kanga a nemůžu se dočkat jak to celý vlastně bude, Multiverse sága je konečně tady a já u toho rozhodně budu! ()

ricmont

Tento Ant-man je jiný než ty předchozí dva. Je víc vážnější a nefungují v něm vtipy. Ovšem i tak jsem si ho svým způsobem užil. Je pravda že se tu nejedná o žádnou hitparádu a mnozí z nás na tento film zapomenou hned jak ho dokoukají. Ale přesto se mi svým způsobem líbil. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)