Spirála

Džódži Iida

Takašige Ičise

Scénografie:

Iwao Saitô

Taková zvláštní odbočka japonských Ringů. Znovu smrtící videokazeta (ale žádný telefon), několik postav z prvního Ringu a typicky japonský důraz na filozofii. K vybudování hororové atmosféry nejsou potřeba žádné triky, stačí daleko jednodušší prostředky. Jelikož následoval Ring 2, vypadá to, že tenhle film zůstal jen slepou uličkou.(8.10.2004)

• GOREGASM

Dějový spin off japonských Kruhů mohl vypadat zajímavě na papíře, ale jako divácký zážitek jde o... Ale houby, i na papíře to musela být k sebevraždě manipulující nuda a převedeno na celuloid celá tato zoufalost pouze nabobtnala do obludně uspávajících rozměrů. AtmosférU snímek neviděl ani z rychlíku a dovolím si tvrdit, že ani Bluray, DVD, nebo TV nejsou formáty, kterého je Rasen hoden. Motherfucking boring. 5%(23.2.2014)

• Campbell

Tak z tohohle jsem měl šílenej guláš, co se dělo před chvílí? Co se děje ted? Kdo je tohle? Kdo je tamto? Co chtějí udělat? Měl jsem v tom šílenej guláš. A do tedka nějak nevím o co šlo. každopádně film je natočenej dost zajímavě. Režisér jde vidět že přesně věděl co chce udělat, a udělal to výborně. A další pozitivum je že mi bylo špatně, fakt ty obrazce, a všechno okolo. Nepůsobilo to na mě dobře. Film sice za moc nestál, ale za to jak to bylo natočený dám aspon 2*.(10.6.2012)

• blondboss

Ak toto malo byť voľné pokračovanie dovtedy neprekonaného originálneho Kruhu, tak to asi tvorcovia nemysleli vážne, lebo tu sme sa dostali z hororovej atmosféry do akejsi kvázi detektívnej zlátaniny, ktorá len podlomila charakter a pointu prvotného námetu. Veľmi zlé. Japonci to asi mali zabaliť. 25 %(7.8.2018)

V tomto alternativním pokračování je vysvětlen definitivní důsledek kletby, kterou se Sadako mstí všem lidem a nutí je tak prožívat muka, jež sama zakusila, aby se posléze znovuzrodila. Na příčiny smrti se jde vědecky. Spolu s Ringu 0 pro mě nejzajímavější počin v rámci japonského Kruhu. Přes to, žádná sláva. 3/6(14.3.2010)