poster

Spirála

 • Japonsko

  Rasen

 • Japonsko

  らせん

  (Japonsko)
 • anglický

  The Spiral

Drama / Horor / Thriller

Japonsko, 1998, 97 min

Režie:

Džódži Iida

Předloha:

Kódži Suzuki (kniha)

Scénář:

Džódži Iida

Producenti:

Takašige Ičise

Scénografie:

Iwao Saitô
(další profese)
 • Cedr
  ****

  "Alternativní" pokračování japonského Ringu mě lákalo už jen z toho důvodu abych zjistil proč ho diváci doslova odmítli. Nečetl jsem knižní předlohy, takže film nemoho hodnotit z pohledu (ne)věrohodnosti originálu. Co tedy o nepříliš pozitivně přijaté Spirále říct? Fanouškům Ringu série mohu jen doporučit i kdyby jen měli porovnat toto poněkud... zvláštní vysvětlení událostí. Fanoušci japonských hororů zřejmě budou poněkud zklamáni, ale i tak je na snímku možné něco zajímavého najít. Ostatní lidé budou zřejmě celkem znuděni a možná i otráveni. Rozhodně se nejedná o ultimátní horor jako například Ju-on, ale film na mě zapůsobil zvláštní atmosférou a já se celkem bavil... tak co... Čtyři hvězdičky ať trošku zvednu jeho nevalné hodnocení :)(18.7.2007)

 • Slarque
  ****

  Taková zvláštní odbočka japonských Ringů. Znovu smrtící videokazeta (ale žádný telefon), několik postav z prvního Ringu a typicky japonský důraz na filozofii. K vybudování hororové atmosféry nejsou potřeba žádné triky, stačí daleko jednodušší prostředky. Jelikož následoval Ring 2, vypadá to, že tenhle film zůstal jen slepou uličkou.(8.10.2004)

 • Campbell
  **

  Tak z tohohle jsem měl šílenej guláš, co se dělo před chvílí? Co se děje ted? Kdo je tohle? Kdo je tamto? Co chtějí udělat? Měl jsem v tom šílenej guláš. A do tedka nějak nevím o co šlo. každopádně film je natočenej dost zajímavě. Režisér jde vidět že přesně věděl co chce udělat, a udělal to výborně. A další pozitivum je že mi bylo špatně, fakt ty obrazce, a všechno okolo. Nepůsobilo to na mě dobře. Film sice za moc nestál, ale za to jak to bylo natočený dám aspon 2*.(10.6.2012)

 • JP84
  *

  Začnu nejdříve komentářem k některým komentářům,podle kterých je tohle spin-off nebo nějaký alternativní konec.Ne,tohle je originálnější než Ring 2.Vychází totiž z knižního pokračování Kruhu,ale zároveň se snaží držet reálií jež nastavil film.Pokud jde jde osamotný film,řeknu asi toto:tenhle film jsem už viděl celý dvakrát,přesto si z něho pamatuji pouze dvě nebo tři scény,což svědčí o tom jakou má kvalitu.Jeto jedna velká nuda,která spíš uspí než postraší.(28.4.2011)

 • GOREGASM
  odpad!

  Dějový spin off japonských Kruhů mohl vypadat zajímavě na papíře, ale jako divácký zážitek jde o... Ale houby, i na papíře to musela být k sebevraždě manipulující nuda a převedeno na celuloid celá tato zoufalost pouze nabobtnala do obludně uspávajících rozměrů. AtmosférU snímek neviděl ani z rychlíku a dovolím si tvrdit, že ani Bluray, DVD, nebo TV nejsou formáty, kterého je Rasen hoden. Motherfucking boring. 5%(23.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace