Reklama

Reklama

Spirála

Drama / Horor / Thriller
Japonsko, 1998, 97 min

Obsahy(1)

Doktor Takayama zemřel náhle za zvláštních okolností a jeho přítel, patolog Andou nachází v jeho břiše podivný vzkaz. Celý případ je víc než zajímavý a podezřelý. Andou se pouští do pátrání a zpočátku nemůže přijít na uspokojivé vysvětlení. Pak ale objeví souvislost s tajemným videozáznamem a rozhodne se na něj podívat. Brzy se s ním a okolo něj začnou dít strašlivé věci. Krutá a nelítostná síla už ho má ve své moci! Spirála podivných úmrtí se opět roztáčí! Volné pokračování "Ringu". (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (12)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tak z tohohle jsem měl šílenej guláš, co se dělo před chvílí? Co se děje ted? Kdo je tohle? Kdo je tamto? Co chtějí udělat? Měl jsem v tom šílenej guláš. A do tedka nějak nevím o co šlo. každopádně film je natočenej dost zajímavě. Režisér jde vidět že přesně věděl co chce udělat, a udělal to výborně. A další pozitivum je že mi bylo špatně, fakt ty obrazce, a všechno okolo. Nepůsobilo to na mě dobře. Film sice za moc nestál, ale za to jak to bylo natočený dám aspon 2*. ()

GOREGASM odpad!

všechny recenze uživatele

Dějový spin off japonských Kruhů mohl vypadat zajímavě na papíře, ale jako divácký zážitek jde o... Ale houby, i na papíře to musela být k sebevraždě manipulující nuda a převedeno na celuloid celá tato zoufalost pouze nabobtnala do obludně uspávajících rozměrů. AtmosférU snímek neviděl ani z rychlíku a dovolím si tvrdit, že ani Bluray, DVD, nebo TV nejsou formáty, kterého je Rasen hoden. Motherfucking boring. 5% ()

Reklama

May 

všechny recenze uživatele

Ne moc zajimave pokracovani Ringu, ve kterem je vsechno vysvetlovano premirou faktu a logickych souvislosi, ktere utapi veskere kouzlo duchariny. Utahane tempo, temer nulova zapletka, hruby nedostatek lekacek a hlavne straslive nepoutajici radoby pribeh, ktery si hraje na neco vic diky svemu intelektualnimu potencialu. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Taková zvláštní odbočka japonských Ringů. Znovu smrtící videokazeta (ale žádný telefon), několik postav z prvního Ringu a typicky japonský důraz na filozofii. K vybudování hororové atmosféry nejsou potřeba žádné triky, stačí daleko jednodušší prostředky. Jelikož následoval Ring 2, vypadá to, že tenhle film zůstal jen slepou uličkou. ()

Cedr 

všechny recenze uživatele

"Alternativní" pokračování japonského Ringu mě lákalo už jen z toho důvodu abych zjistil proč ho diváci doslova odmítli. Nečetl jsem knižní předlohy, takže film nemoho hodnotit z pohledu (ne)věrohodnosti originálu. Co tedy o nepříliš pozitivně přijaté Spirále říct? Fanouškům Ringu série mohu jen doporučit i kdyby jen měli porovnat toto poněkud... zvláštní vysvětlení událostí. Fanoušci japonských hororů zřejmě budou poněkud zklamáni, ale i tak je na snímku možné něco zajímavého najít. Ostatní lidé budou zřejmě celkem znuděni a možná i otráveni. Rozhodně se nejedná o ultimátní horor jako například Ju-on, ale film na mě zapůsobil zvláštní atmosférou a já se celkem bavil... tak co... Čtyři hvězdičky ať trošku zvednu jeho nevalné hodnocení :) ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama