Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

Kirman

Nebudu se nad seriálem rozplývat či ho zatracovat - Major Zeman - automaticky mi naskočí kultovní díly Studna a Kvadratura ženy. „Proč mi ukazujete takovou hrůzu? A nebo snad to má být paní Truhlářová? Proboha, kdo jí to udělal?“ ()

Nerd4Dreaming

Když člověk bere ideoligický zbarvení celýho seriálu jako něco, z čeho si může opakovaně dělat srandu, tak mu pořád zbejvá slušná kriminálka. Až na pár vyloženě trapnejch dílů je to dobrý pokoukání. ()

Denny

Samozřejmě , že seriál je poplatný době, ve které vznikl, ale je třeba se na něho dívat z historického hlediska a je jasné, že názory na něj se diametrálně rozcházejí. Mladá generace tomu zřejmě vůbec nemůže rozumět. ()

ihonzik

Ač je prostě neoddiskutovatelné, že major Zeman byl vyroben na zakázku tehdejšího režimu, je to propaganda soudobé státní bezpečnosti a řada dílů je naprosto lživá a napadá tehdejší „nepřátele státu“ (Štvanice, Vrah se skrývá v poli nebo Rubínové kříže), s přimhouřením oka má seriál solidní herecké výkony a některé díly nejsou ovlivněny ideologií ani trochu (např. Kvadratura ženy). Vzhledem k tomu, že vím, jak to bylo doopravdy, díly jako Bestie, Studna nebo Kvadratura jsou naprosto brilantní detektivka, a navíc je Liškova hudba skvělá, tak dávám **** ()

mutace

Osobně bych ten serouš tak nezatracoval. Některé díly jsou docela dobré. Kromě toho si myslím, že je to dobrá ukázka toho, jak seriál může sloužit k politické agitaci. Z dnešního úhlu pohledu cekem úsměvné. ()

cure

Seriál, v ktorom hrala komplet česká herecká garda nemôže byť zlým seriálom. Odhliadnuc od ideológie, ktorú mal podporovať je to výborne zvládnutá filmárčina. Za tú komančovskú agitku dávam jednu hviezdu dole, ale za to všetko ostatné od hercov až po hudbu tie štyri sú tam namieste. ()

GIK

Nejlepším dílem je jednoznačně Zemanova svatba - díl 19: rok 1962, název: Třetí housle, kdy asi museli soudruzi hodně popíjet, když vznikl takhle švihlý díl – skvělá geniální komedie. ()

Stefan_M

**** asi preto, ze som na nom "vyrastol". Mozno aj preto, ze som tu rannu dobu nezazil, mozno kvoli celej plejade znamych hercov, mozno zo sentimentu. Proste ma to nuti si ho pozriet 3 - 4 krat do roka vsetky casti za sebou. Mozno preto, ako naivne zobrazili dobu. A hadam aj preto, ze som nezazil tu smutnu dobu. Inac by som dal asi odpad! ()

dainio

Když si odmyslíte tu komunistickou propagandu tak si užijete jeden z nejlepších detektivních seriálů které jsme doposud vyrobily...takže ti co na to neustále nadávaj by se nad tím měli zamyslet...protože je to klenot mezi seriály...a patří to do zlaté kolekce českých seriálů! ()

Afterpoe

Přiznávám se, nedívám se až tak na obsah, kterému se v dnešní době a mých letech jen směju a vědomě si neuvědomuji okolnosti této doby. Dnes s odstupem tedy hodnotím vysoko. Zeman je velmi temný seriál. Atmosféra by se dala mnohdá krájet a je fakt že stbácký kecy tomu taky dopomáhají. Některé díly slabé, jiné zase naopak velmi dobré. ()

Ssoumess

I když se jedná o naprosto nesmyslný komunistický blábol dá se na to velice dobře koukat i po tolika letech. Body navrch za Studnu a Mimikry, ale nejvíc za znělku. Vedle dobrodružství kriminalistiky nejlepší znělka ČS seriálu. 9/10 ()

Gabretta

Poprvé jsem viděla seriál v roce 1999, kdy jej uvedla ČT spolu se sérií 30 dokumentů. Bez těchto dokumentů bych patrně na celý seriál nahlížela poněkud jinak. Takto odhlížím od jakékoli propagandy a k některým dílům seriálu se ráda vracím... ()

gp_one

Povznesen nad politické fluidum a prost nekorektních pohledů musím uznat, že seriál byl ve své době zábavný a dobře natočený, ačkoliv kvalita jednotlivých dílů značně kolísala. ()

Pasifae odpad!

Že odpadové hodnocení vyjadřuje jen postoj k propagandistické formě a ne k jinak řemeslně mnohdy slušnému obsahu? Promiňte, ale když upeču nepoživatelnou bábovku, taky nebudu argumentovat tím, že forma, v které se pekla, přece nemá chybu. A to sebehorší kuchař na světě nepřipraví tak odpornej rudej sajrajt, co se na nás nepřestává valit ještě dvacet let po revoluci. Lidi rádi a snadno zapomínají, v tom je problém. P.S. Vážně si myslíte, že skutečným tématem té vaší oslavované Studny je bestiální mord? Ach jo... ()

salamandrr

Tak sem viděl legendární studnu a musím říct, že mě nijak neohromila a neděsila. Na svou dobu to možná bylo něco, ale já to už dnes nepocítím ()

Stíba

Tahle byť propagandistická kriminálka mě vždycky bavila. Konec konců je zde i pár velice dobrých dílů v čele s legendární Studnou. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička