Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

Pink.Panther

Mravokárci – poslední mohykáni třetí republiky, novodobé rudé vydry českého kapitalismu, modré košile 21. století, pionýři s pruhovaně-hvězdičkovým šátkem kolem krku, samozvaní advokáti všeho možného – vivat! Speciální poděkovaní za koment vůdci této smečky uživateli „Lima“ – ale dnes už je tento seriál jen velká prdel! A pro ty komu to myslelo to tak bylo určitě i za socialismu!_____Dát tomu odpad v pětasedmdesátem - to by mělo úroveň. Ale dávat tomu odpad nyní a léčit si tak komplexy z dob socialismu je dosti nízkej level. Kontroverzní dílo je to každopádně, ovšem se stále nekončícím vysokým koeficientem zábavnosti. Seriál chytil druhý dech a jeho sledovanost je až překvapivá. Je to takový pohrobek socialismu. Potom se ani nedivím, že s poměrně komplikovaným úkolem okomentovat tuto ikonu normalizace – tedy že s tímto se nejlépe vyrovnal právě uživatel „Pohrobek.“ Ano je to tak, je to kouzelně zvrácená podívaná. Mimochodem v roce 2016 vyšel seriál v distribuci berlínské Icestorm Entertainment na DVD v Německu. Takže nejen velká prdel, ale i grosser Arsch! Produkce: Československá televize ()

amirgal

Hvězdička je za studnu - jediný český horor. Na domácí půdě neumím hodnotit tydle propagandistický slátaniny s náležitym humorem ... P.S. z Laufrova Kapitána Minaříka by taky byl býval šlágr, pěkná melodie, aranžmá a procítěný hlas - nebýt toho textu ovšem, kterého se zalekli i Naši Velcí Přisluhovači ... ()

Blofeld

Tento seriál nejsem při nejlepší vůli schopen hodnotit. Tuny ideologického slizu servírované v profesionálně vyvedeném balení, se zástupy výtečných herců, napínavými scénami a slušně zapletenými zápletkami. Ne, nemůžu hodnotit. ()

Padme_Anakin

Nad skutečností, že si bolševik objednal svého vlastního seriálového hrdinu, se nepodivuji. Mám to právě naopak, chápu a rozumím tomu celkem dobře. Ovšem to, jak s divákem manipuluje, umně zakrývá pravdu či překrucuje fakta, už jaksi odizolovat nedokážu. A právě proto snižuji své hodnocení na tři hvězdy, riziko tohoto počinu spočívá v tom, že ne každý divák dokáže rozlišit, co je v kterém dílu přes čáru. Na druhou stranu nemohu a vlastně ani nechci seriálu upřít nepřehlédnutelné kvality, ať už se jedná o herecký kumšt, poctivou filmařinu nebo výjimečně dobrou hudbu. Není v tom našem českém rybníčku zas tolik štik, abychom si mohli dovolit je všechny pověsit na háček. ()

corpsy

Čo si budem nahovárať. Sledovali sme to, či už tí skorej narodený, alebo tí v tej dobe vyrastajúci, poprípade školoupovinný v dobách jeho 80tkových repríz. Kvalita nič moc a veľká komunistická propaganda. Ešte tak časť nazvaná STUDŇA, všetci asi viete o čom hovorím. ()

Ten Druhy

Z radu priemerných a podpriemerných epizód jednoznačne vyčnieva 26. díl Studna (1969), ktorý patrí k špičke pomyselného československého hororu v časoch komunistickej totality. Démonický plešatý starec - pan Bruna, ktorý sa nepríčetne knísal v rukách držiac sekeru sa medzičasom stal skutočnou hororovou ikonou a sčasti sa mu vyrovná hádam len Karel Kopfrkingl zo Spalovača mrtvol (1968)... Ktovie či sa týmto dielom neinšpiroval aj Aristide Massaccesi - nechvalne slávny Joe D´Amato, ktorý do svojich pochybných filmov obsadzoval aj hercov z našich zemepisných končín (Zora Kerova, Anna Maria Petrova...)? Myslím vtedy, keď režíroval kanibalský horor Antropophagus (1980). Najmä záver filmu, ktorý sa odohráva pri studni, tento Sequensov diel nápadne pripomína. Podobnosť však bude najskôr čisto náhodná. ()

nervoznideda

Nemám rád komunisty, pracující důchodce a důchodce ve vládě!!! Všichni škodí !!!!!! Je to přesně 20 let co jsem si koupil video, abych si natáčel filmy pro svou potřebu. Mohu tak film vidět kdy a kolikrát chci v klidu bez reklam a jiných blbostí. politiku jsme zažili skoro všichni, tak se na ni vykašlete. 25 let nová doba- výsledek chabý. Já hodnotím a těším se na staré herce jak precizně odvedli svou práci. Někteří už prdí do hlíny ,ale díky technice jsou stále se mnou . díky pánové a dámy mám se stále na co těšit. Seriály mám všechny a pouštím si je v celku, ne za týden či za 5 let kdy to milostivě TV hodí do éteru . Sami to vidíte , že TV vytahují 50-60 let staré kvalitní filmy, protože ty nové stojí za houby .Podívejte se na komunistický pomník vlády jedné strany, čím nás oblbovali , v té době nikdo z nás ani komunisti netušili , že bude vlády jedné strany konec. Zdraví deda :-) ()

NinonL

Mám ráda autentické obrazy doby, které se film týká. V tomto případě splněno. Se vší tou nechutností a strachem, který do ní spadá. "Statečnost a hrdinství" bývalých kádrováků i soudruhů, zlo a nebezpečí od těch "z opačné strany". Propaganda ne nepodobná dnešní. Do toho pozadí skutečných příběhů a osudů lidí, které si divák musí trochu domyslet. Na dnešní seriály se nedívám vůbec, pro tento jsem udělala výjimku. A za pár let ji udělám zas. ()

Krt.Ek

Dvě hvězdičky, jedna je za "Studnu" a ta druhá za "Mimikry", zde jsem schopen odpustit i ten ideologický a agitační patos, ve kterém se major Zeman tak okatě topí, jedná se totiž o nezapomenutelné epizody, jejíchž kousky si docela barvitě vybavuji i dnes. A to jsem seriál poprvé a asi i naposledy, dá se říct že vcelku, viděl cirka těch deset let zpátky. ()

KIT.HL odpad!

odpad odpadů....... JAKO FILMAŘINA JE TO SKVĚLE ODVEDENÁ PRÁCE ( ZA 4 HVĚZDY).... ZBYTEK NEHODNOTÍM .JAKO ZARYTÝ ODPŮRCE KOMUNISMU SI ANI NEODVAŽUJI.MOŽNÁ JSEM MĚL NAPSAT JEN ODPAD NA ZAKÁZKU. ()

Karlas

Dlouho jsem se zdráhal komentovat tento seriál, ve kterém se pere nostalgie mého dětství a odpor k bolševickému kroucení historie. Přesto nemohu říci, že mé hodnocení ovlivňuje komunistická propaganda, ale spíš Honza Zeman sám. Machistický primitiv, egoistický samolibý „mazák“ s červenou knížkou je představitelem ubožáctví, které si chudák Vladimír Brabec nezasloužil. Přesto zde najdeme dobré díly, jako Smrt u jezera, Bestie, Kvadratura ženy, Studna či Mimikry (underground pro mne není odboj). ()

sta

Až na hvězdičky souhlasím s Civalem. Závěrečných zhruba 20 minut Studny jsou po Spalovači mrtvol asi to nejděsivější, co u nás bylo kdy natočeno. Po několika letech od původního komentování a hodnocení zvedám na pět*. ()

Vyrida

Typický komunistický seriál, který ukazoval jeho sílu v jeho jednotě a že zlo bude vždy potrestáno ať se děje co se děje. Veskrze jde dnes o hloupý seriál, který působí děsně směšně, ale ty dvě hvězdy musím dát minimálně za epizodu Studna, která měla jistou děsivou atmosféru. Zbytek epizod už mě, tak moc nechytil. ()

Laxik

Dlouho jsem se tomu vyhýbal, až jsem nakonec byl donucen shlédnout Mimikry. A k tomu, co předvádí soudruh Brabec, nemám slov. To je mistrné neherectví. Plus stupidní scénář, oblbování oveček, co se na to mají koukat, další rádobyherecké výkony, žádné emoce nebo pocity... no děs to je, co jinýho. ()

Vojcl odpad!

Tohle snad ani nehodnotit. Velmi špatný seriál, který je tolik nabitý komunistickou propagandou, že by snad mělo být zakázáno jej vysílat. To, že se na to tenkrát lidi hojně dívali nic neznamená, tenkrát totiž nic jiného nedávali Odmítám i tvrzení, že Zeman je český James Bond. Vždyť padesátiletý Vladimír Brabec tu jako akční hrdina působí dost směšně. Absolutní odpad, který nikdy neměl spatřit světlo světa a jehož každoroční reprízy považuji za přinejmenším nevhodné. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička