Film je rozčlenený do šiestich častí, z toho prvé dve uzatvárajú predchádzajúci diel. Kliatba, ktorá sa zrodila vraždou Kajako a jej syna Tošija, sa šíri ďalej. Pomsta za krutú smrť si vyberá kohokoľvek. (PeterFLJilek)

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Dzuona" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

darwin

Slabší než jednička, která mě vylekala k smrti. Dvojka na mě neměla ten patřičný efekt, možná je to tím, že jsem měl ten den tak nějak smutnou náladu. Lekačky v jedničce byly dokonale propracované i načasované, "šok efekt" byl dokonalý. Tady je to takové všelijak slepené, bez patřičného efektu. Stále je to však slušný horor, zvláště pro ty, co neviděli jedničku. ()

Junglista

Divný... to je to slovo co to u mě vystihuje. O dva roky novější pokračování je o 300% záživnější, tady akorát koukáme pár minut na vyděšený xichty a dlouhý záběry o ničem, který atmosféře zrovna nepřidaj. ()

MickeyStuma

The Curse v překladu znamená Prokletí, a právě s tímto strašidelným fenoménem pracuje tento příběh, který volně navazuje na předchozí snímek Džuon. Dějově tak opět probíhá řetězec hrůz v jednom obyčejném domě. Okultní hrůza zobrazující tragédii prokletého domu tedy tímto vešla do dalších kapitol. Ano, svým způsobem se jedná o další pokračování příběhu o strašidelném domě, kterých je už nyní skutečně bezpočet. Co víc k tomu dodat. Snad už jen, že tímto začala éra volného pokračování tematického japonského hororu, která, jak už dnes víme, později zaujala i Hollywood. ()

helraiser

Opět se jedná o prvotřídní duchařinu která dokáže opravdu vystrašit, japonci prostě umějí. V tomto ohledu se americké remaky nemají šanci. Dívat se na to v noci o samotě stojí opravdu za to, prvotřídní zážitek. Jednoznačně palec nahoru. Raději než koukat na remake mrkněte na toto, stojí to prostě za to. ()

Orina

Já to prostě nepobírám. Tento film má 76 minut a z toho více jako 30 minut jsou naprosto stejné záběry za Ju-on 1 a přesto se hodnocení dokáže vyšplhat do závratných výšin... what the.... Navíc Ju-on 2 už nebyl ani nijak děsivý a to říkám JÁ, kterou dokáže vyděsit skutečně téměř cokoliv. Přeskakuje se naprosto chaoticky z postavy na postavu, chvíli se řeční a potom je občas i docela pěkná lekačka (třeba v nemocnici nebo na školních chodbách), ale tím to opravdu končí. A ten snímek před školou - čim víc Kayako, tím víc Ju-on už je spíš k smíchu. Bohužel se mi nejvíc líbil ten úplně finální příběh pouze se záběrem na dům. ()

Likan7

Uznávám, že druhý Ju-on je o třídu lepší, než první díl. Vůbec jsem sice nepochopil, proč ve filmu, který trvá 76 minut jsou první 2 pasáže, tedy odhadem 20 minut, ÚPLNĚ stejný, jako v jedničce. Ne, že by to bylo jinak natočený, aby si to divák spojil, že to je totéž, ale prostě pan režisér vystříhnul 2 scény a dal je na začátek dalšího filmu. Tady jsem ale poprvé několikrát pocítil nepříjemný pocit a některé scény jsou celkem působivé (na konci ve škole). Povedené dílko, a mnohem lepší, než první díl. Oscara té holce, která se celou dobu musí jen divně dívat, plazit se nebo chodit po čtyřech a chytat oběti :-) ()

Tormentor665

Ta mírná recyklace se nakonec nijak negativně neprojeví. Jádro filmu mám jen 20 minut, ale ty stojí za to. Musím ovšem říci, že ta scéna s pánvičkou se mi daleko více líbila v té americké dvojce:-) ()

Zombiepod

Pôvodný, dvojdielny nízkorozpočtový Ju-On patrí medzi najlepšie kúsky japonského hororu. Druhý diel príbehom aj pointou priamo nadväzuje na predchodcu, no v tomto prípade vie byť ešte desivejší. Lacnú kameru aj efekty treba samozrejme odpustiť, pretože i v takomto obale sa nachádza neuveriteľne ťažká, plíživá hororová atmosféra takmer bez hudby, ktorá naháňa hrôzu ešte pred príchodom duchov. Najviac pôsobivá scéna však pre mňa bola záverečná školská, kde som mal doslova husiu kožu. Shimizu, výborne. ()

Knor

O něco horší než první díl, ale pořád velmi solidní strašidelná podívaná. Pravda je, že ta vystřižená první půlhodina z jedničky mohla být osekaná mnohem víc, ale dobrý. To se dá přežít. Hlavní je, že film dokáže vyděsit a ta mrazivá atmosféra funguje. ()

PeterFLJilek

V rámci direct-to-video jednotka zatiaľ vedie. Toto pokračovanie použilo dve celé časti z pôvodného filmu a zvyšok už nie je natoľko pútavý. ()

Pitryx

Podvod na diváka s dvěma díly asi firmě vyšel. No, nebudu se rozepisovat, jen stručně napíši, že jestli ten první film byla blbina, tak tento to jen povýšil na druhou. Ale když už nic tak se tam třeba dočteme v novinách konec jednoho z příběhů v jedničce. Myslel jsem, že mne jebne, když ani tento film neměl konec a budu muset čumět na další. Jenže takto to mohou natahovat do nekonečna. Ale je zajímavé, že jsem nepřetáčel, čiže něco zajímavého na tom asi bylo. ()

elanista1

Nerozumiem velmi preco to Takasi Simizu rozdelil na dve kratke polofilmy, pricom mohol vzniknut jeden plnohodnotny kvalitny, takto je dvojka len recyklaciou najlepsich scen z jednotky a tie "svoje" kapitoly nie su az na jednu vynimku zaujimave. Ale budem to hodnotit ako celok spolu s jednotkou, a v tom pripade ide o naozaj mrazivy japonsky sok horor. Najviac ma vystrasila kapitola s malym chlapcom a jeho matkou v igelitovom vreci, a kapitola kde chlapca po nemocnici nahana "to". ()

blondboss

Pokračovanie hororového snímku Ju-On, ktoré sa doslova prelína s prvým filmom, a to až tak, že tvorcovia sa ani veľmi nenamáhali a rovno šupli poslednú polhodinku z jednotky ako prvú polhodinku dvojky. Nápadité ako sviňa. Už len preto nemôžem dať vyššie hodnotenie, aj keď v zásade by som ho dal asi ťažko, keďže tento film ide presne v šľapajách predchodcu, len trošku viac rozvíja dej. 40 % ()

HanzoBureshi

Druhý díl = druhý úspěch. Půl hodina je jen opáčko z předchozího dílu s pár minutami navíc, ale proč si to nejlepší z minula nezopakovat že? Poté ihned příběh pokračuje a kletba se rozšiřuje. Je tu nyní více lokací a dům už není tím hlavním, a to je trochu škoda, protože ten obyčejný dům prostě bylo to pravé, ale konečná scéna ve škole byla taky dost scary. Nejlepší na tomto dvojitém díle je to, že to vypadá jak amatérské video, které je ale mnohokrát lepší, než nějaké velké americké blockbustery. Ikonická scéna byla a vždy bude na těch schodech. Druhý díl stále měl šmrnc. Mé hodnocení: 9/10 ()

TylerD.

Proč proboha ve dvojce je vloženo 30 minut z jedničky a jen dalších 30 (bez titulků) je samotná dvojka. Proč z toho neudělali jeden film s běžnou stopáží? Ještě navíc když jednička má jen 70 minut?! ()

drkaldj

Rekapitulace by nevadila, kdyby byla rychlá. Tady se bohužel znova na začátku vypráví příběh který známe a ztrácíme tak nějakých 20 minut. Potom jsem si konečně myslel že další část bude příběh rozvíjet, ale pletl jsem se, opět další příběh z prvního dílu (chvilku jsem si myslel že se jedná o první díl, akorát příběhově v jiném pořadí). První nová část která se objeví po víc jak půlhodině navazuje tam kde skončil první díl. Neukazuje nic moc děsivého a spíše se snaží hrát na atmosféru, která za mě tolik nefunguje. Zbytek filmu na tom není o moc lépe. Atmosféra, hororovost, zpracování jednotlivých částí, příběhy, téměř všechno o jeden stupeň níž než první díl. ()