poster

Návštevníci

 • Švédsko

  Besökarna

 • anglický

  Visitors, The

Horor

Švédsko, 1988, 104 min

Režie:

Jack Ersgard
 • ricci.s
  ***

  Čakal som viac. Vlastne to bola štandardná duchárina, ale mala dosť pomalé tempo. Prvú hodinu sa vlastne dokopy nič nedialo, duch len párkrát zašramotil a to bolo všetko. Vlastne až od pasáže, keď prišiel lovec duchov, sa to rozbehlo na plné obrátky. Posledných 20 minút bolo výborných, herci hrali presvedčivo, atmosféru to malo, len škoda tej ťažkopádnej prvej polovice. Trošku lepší priemer u mňa.(21.11.2010)

 • zelvopyr
  **

  Největší minus filmu je, že hrozně zestárl. Nejen kulisami a strašlivými účesy (to se až stydím, že jsem v roce 1988 už existoval), ale i filmařskou naivitou. Místy jsem si říkal, že film má být komedie. Několik výstupů bylo vtipných úmyslně, např. postava pošťáka existuje nejspíš jen kvůli jednomu extrémně vtipnému gagu. Většina komiky byla ale bohužel nechtěná, to jsme se s přítelkyní několikrát na sebe otočili s pokleslou čelistí a začali se nahlas chechat. Jak pak ale má fungovat nějaké strašidelno :-( Takže co mohu hodnotit pozitivně (krom reklamy na Volvo, které je skutečné mnohoúčelové), to jsou inteligentní dialogy, výměny názorů, které jsou vedeny velmi dobře -- jedovatě, ironicky, logicky, jak by spolu lidi opravdu mluvili -- což v současných zástupcích žánru aby člověk hledal s baterkou a lupou.(1.4.2013)

 • peter12
  **

  Tak otec rodiny ma ináč iritoval, to bol iný pako, len cigareta, chľast a sprosté reči a to ešte nehovorím o tom nezmyselnom chovaní., ktoré bolo veľmi detinské. A keď prišiel ten trapak, čo si hovoril lovec duchov, ktorý v detskej nasadil anténu a potom po dome behal z nejakou hračkou podobajúcou sa na vodnú pištoľ s vrtuľkou. Film hrá štandardne na atmosféru- búrka, tajná miestnosť, šero, osvetlenie temnej miestnosti len sviečkami, samé pavučiny, ale nič čo by ma ohromilo. Film ma neskutočne pomalé tempo a asi od hodiny sa rozbieha, ale ani tam to nebolo oveľa svižnejšie. Strašne urevaný film.štandardná ducharina bez originálnych prvkov, tu môžem dať len 2* za atmosféru a dobre hrajúcich hercov, ale viac ma film nepresvedčil.(11.10.2015)

 • dr.horrible
  ***

  Strach z nevideného, zničený rozpakmi z pseudohumoru. Naťahovať to až do konca je fajn nápad, len si treba držať úroveň a nezaoberať sa zbytočnosťami. Vzhľadom na dobu v ktorej film vznikol, mu ale nemám za zlé že sa snažil byť vtipný, len sa tým sám obral o post atmosférickej strašidelnej pochúťky, na ktorý rozhodne mal našliapnuté. 50%(30.8.2013)

 • Bloody13
  ***

  Další zapadlá haunted-house story, tentokrát ze Švédska. Námět se neliší od ostatních duchařin, ve kterých je přistěhovaná rodinka terorizována vlastním domem. Rozbíhá se to hodně zvolna, do půlky si tvůrci vystačí vlastně jenom s podivnými zvuky z podkroví. Až s příchodem podezřelého muže se pak film pokouší děsit i jinými prvky: dvěma infarktovými momenty a závěrečnou dvacetiminutovkou, kdy se nám bubák představí osobně, bohužel hodně krátce. Švédové tedy dokázali, že jim nejsou cizí ani strašácké příběhy, i když v rámci žánru je jejich zářez spíše průměrný a bez špetky invence.(25.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace