Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Frank sa s rodinou prisťahuje do nového domu , aby tam začali nový život. Lenže nie všetko je také ružové ako sa na prvý pohľad zdá. Prvý to pocíti prepracovaný a neurotický Frank, ktorý zistí, že v dome nie sú sami. Divné zvuky a nevysvetliteľné udalosti dávajú tušiť, že niečo nie je v poriadku. Pôvodní obyvatelia sa nesprávajú veľmi priateľsky a snažia sa vyhnať z domu frankovu rodinu. Začína boj o holý život. Kto sú v tomto prípade "Návštevníci"? (Hennesy)

(více)

Recenze (19)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Čakal som viac. Vlastne to bola štandardná duchárina, ale mala dosť pomalé tempo. Prvú hodinu sa vlastne dokopy nič nedialo, duch len párkrát zašramotil a to bolo všetko. Vlastne až od pasáže, keď prišiel lovec duchov, sa to rozbehlo na plné obrátky. Posledných 20 minút bolo výborných, herci hrali presvedčivo, atmosféru to malo, len škoda tej ťažkopádnej prvej polovice. Trošku lepší priemer u mňa. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Největší minus filmu je, že hrozně zestárl. Nejen kulisami a strašlivými účesy (to se až stydím, že jsem v roce 1988 už existoval), ale i filmařskou naivitou. Místy jsem si říkal, že film má být komedie. Několik výstupů bylo vtipných úmyslně, např. postava pošťáka existuje nejspíš jen kvůli jednomu extrémně vtipnému gagu. Většina komiky byla ale bohužel nechtěná, to jsme se s přítelkyní několikrát na sebe otočili s pokleslou čelistí a začali se nahlas chechat. Jak pak ale má fungovat nějaké strašidelno :-( Takže co mohu hodnotit pozitivně (krom reklamy na Volvo, které je skutečné mnohoúčelové), to jsou inteligentní dialogy, výměny názorů, které jsou vedeny velmi dobře -- jedovatě, ironicky, logicky, jak by spolu lidi opravdu mluvili -- což v současných zástupcích žánru aby člověk hledal s baterkou a lupou. ()

Reklama

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Strach z nevideného, zničený rozpakmi z pseudohumoru. Naťahovať to až do konca je fajn nápad, len si treba držať úroveň a nezaoberať sa zbytočnosťami. Vzhľadom na dobu v ktorej film vznikol, mu ale nemám za zlé že sa snažil byť vtipný, len sa tým sám obral o post atmosférickej strašidelnej pochúťky, na ktorý rozhodne mal našliapnuté. 50% ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Pěkná malá duchařina která staví spíše než na strašení na atmosféře. Ducha vidíme opravdu jen na pár sekund. Nicméně scénář je obyčejný a takových filmů bylo nespočet. Rodinka se dostane do domu kde straší. Mě se líbily i ty nehororvý scény, třeba pošťák neměl chybu a přidal do filmu i humor. Pár scén sice nebylo úplně dobrých ale film stavím do nadprůměru, herci byly taky v pohodě. Kdybych film viděl jako malej byl bych slušně zdeptanej. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Další zapadlá haunted-house story, tentokrát ze Švédska. Námět se neliší od ostatních duchařin, ve kterých je přistěhovaná rodinka terorizována vlastním domem. Rozbíhá se to hodně zvolna, do půlky si tvůrci vystačí vlastně jenom s podivnými zvuky z podkroví. Až s příchodem podezřelého muže se pak film pokouší děsit i jinými prvky: dvěma infarktovými momenty a závěrečnou dvacetiminutovkou, kdy se nám bubák představí osobně, bohužel hodně krátce. Švédové tedy dokázali, že jim nejsou cizí ani strašácké příběhy, i když v rámci žánru je jejich zářez spíše průměrný a bez špetky invence. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama