poster

Návštevníci

 • švédský

  Besökarna

 • anglický

  Visitors, The

Horor

Švédsko, 1988, 104 min

Režie:

Jack Ersgard
 • dr.horrible
  ***

  Strach z nevideného, zničený rozpakmi z pseudohumoru. Naťahovať to až do konca je fajn nápad, len si treba držať úroveň a nezaoberať sa zbytočnosťami. Vzhľadom na dobu v ktorej film vznikol, mu ale nemám za zlé že sa snažil byť vtipný, len sa tým sám obral o post atmosférickej strašidelnej pochúťky, na ktorý rozhodne mal našliapnuté. 50%(30.8.2013)

 • djbarrel
  **

  No fakt nevím, první třetina filmu byla prakticky o ničem. Nedělo se vůbec nic, snad jen s vyjímkou, že se naše rodinka furt hádala s pošťákem, ve druhé třetině kdy se objevil lovec duchů se toho taky moc nedělo, snad nebýt dalších opětovných hádek a to jak s pošťákem /švédští pošťáci jsou divní/ a nebo mezi sebou. Tomu se, ale nebylo co divit, protože Frank coby otec rodiny a prakticky jediný kdo duchy zpozoroval, byl permanentně pod parou. Dvě promile musel mít už od rána. No k tomu se přidalo pípání a blinání jakýchsi krabiček lovce duchů a to bylo asi všechno. Poslední třetina již měla jaksepatří grády, ale moc to nezachránila. Ono nelogické chování postav, spousta nevysvětlených věcí a hlavně první dvě hluché třetiny, to prostě nezachránilo. Vzhledem k době vzniku přihmouřím oči a dám dvě hvězdy, ale nejsem si jist zda si je zaslouží. 39 %(27.1.2014)

 • Bloody13
  ***

  Další zapadlá haunted-house story, tentokrát ze Švédska. Námět se neliší od ostatních duchařin, ve kterých je přistěhovaná rodinka terorizována vlastním domem. Rozbíhá se to hodně zvolna, do půlky si tvůrci vystačí vlastně jenom s podivnými zvuky z podkroví. Až s příchodem podezřelého muže se pak film pokouší děsit i jinými prvky: dvěma infarktovými momenty a závěrečnou dvacetiminutovkou, kdy se nám bubák představí osobně, bohužel hodně krátce. Švédové tedy dokázali, že jim nejsou cizí ani strašácké příběhy, i když v rámci žánru je jejich zářez spíše průměrný a bez špetky invence.(25.7.2011)

 • zelvopyr
  **

  Největší minus filmu je, že hrozně zestárl. Nejen kulisami a strašlivými účesy (to se až stydím, že jsem v roce 1988 už existoval), ale i filmařskou naivitou. Místy jsem si říkal, že film má být komedie. Několik výstupů bylo vtipných úmyslně, např. postava pošťáka existuje nejspíš jen kvůli jednomu extrémně vtipnému gagu. Většina komiky byla ale bohužel nechtěná, to jsme se s přítelkyní několikrát na sebe otočili s pokleslou čelistí a začali se nahlas chechat. Jak pak ale má fungovat nějaké strašidelno :-( Takže co mohu hodnotit pozitivně (krom reklamy na Volvo, které je skutečné mnohoúčelové), to jsou inteligentní dialogy, výměny názorů, které jsou vedeny velmi dobře -- jedovatě, ironicky, logicky, jak by spolu lidi opravdu mluvili -- což v současných zástupcích žánru aby člověk hledal s baterkou a lupou.(1.4.2013)

 • Campbell
  ****

  Pěkná malá duchařina která staví spíše než na strašení na atmosféře. Ducha vidíme opravdu jen na pár sekund. Nicméně scénář je obyčejný a takových filmů bylo nespočet. Rodinka se dostane do domu kde straší. Mě se líbily i ty nehororvý scény, třeba pošťák neměl chybu a přidal do filmu i humor. Pár scén sice nebylo úplně dobrých ale film stavím do nadprůměru, herci byly taky v pohodě. Kdybych film viděl jako malej byl bych slušně zdeptanej.(1.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace