Batman: Dead End

Akční / Krimi / Fantasy / Krátkometrážní

USA, 2003, 8 min

Sandy Collora

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Daren Hicks, Simon Tams

Skvelý nápad, výborné prevedenie...Jediný nedostatok je krátka stopáž, škoda že sme už nevideli ako to Batman všetkým "nandá":) A ešte ma v súvislosti s týmto podareným filmíkom napadla taká predstava- čo keby autori spracovali minipríbeh v ktorom by vystupovali namiesto Batmana, Aliena a Predátora (inak vždy som obdivoval jeho dredy, vyzerá s nimi ako taký zmutovaný rastafarián:))) Sly Stallone, Arnie a Jean-Claude- to by bola bitka:))))(13.3.2006)

Poměrně zajímavý crossover, který se jen tak nevidí a dát dohromady takovéto akční kulty by mě nenapadlo ani ve snu.Když se nad tím ale zamyslím tak jde vlastně jen o prostý souboj Batmana s Jokerem, Vetřelcem, Predátorem, který je až moc syrový na to abych ho mohl hodnotit lépe.Otevřený konec mi ani tak nevadí, spíš mám problémy s pocitem amatérismu z daného snímku. Ano vím, je to jen dílo fanoušků, ale přeci jen tomu něco chybělo. Věřím že, kdyby autoří měli více finančních prostředků a snímek trochu rozpracovali a nastavili tak lze očekávat trhák rozhodně větších kvalit než ALIEN VS. PREDATOR.(6.1.2005)

Nie až taká pecka. Atmosféra hustá, dážď podmanivý, hudba bombastická, plášť a maska Batmana skvelá - len ten gay kostým a podpriemerný Joker kazia dojem. A to ešte neprišiel rozhodujúci zvrat, kde je síce akcia skvelo zvládnutá, no prítomnosť votrelca i predátorov pôsobí skôr ako z Batman: Brave and Bold... len bez humoru a nadhľadu.(26.1.2011)

• Protentoucel

Takže asi takhle… souhlasím s komentářem od Flippera o pár komentářů níže. Tohle je prostě nesmyslná a zbytečná kravina, která tak akorát uráží fanoušky (jako např. mě) všech zde použitých filmů, ostatní buďto nejsou fanoušky nebo jsou tak hloupí, že to skutečně sežrali i s navijákem. A mimochodem Jocker je zde absolutně nepovedený až hanba… jen jsem se cítil opravdu trapně, když jsem koukal na ten jeho xicht. Alien ani Predator nemají v komiksu co dělat, to že jsou použiti v komiksech, z nich nedělá komiksové postavy, vznikli pro film, kde taky byli jako první viděni světem (jako by někdo vzal hlavní postavy z návratu do budoucnosti, použil je v nějakém svém komiksu a pak by najednou všichni tvrdili, že to jsou komiksové postavy – blbost, takhle to nefunguje). Nemá to úroveň, styl ani žádnou pointu, jen to vykrádá a spojuje spolu v ničem nesouvisející postavy. Přijde mi to spíš jako parodie podobná Scarry Movie 1, taky velice „temný“ film s naprosto „nedostižnými záběry“. Ono je to hold pohodlné vykrást kostýmy i hudbu a splácnout takovou blbost. Mimochodem jde pěkně vidět, které kostýmy jsou vykradené z filmu, protože nejsou komiksové a jsou mediálně sjednocené a stejné, a které jsou ubohým pokusem o ztvárnění originálního komiksu ve filmu – viz pyžamo Batmana z roku 66 a trapně nepovedený a špatně vybraný zastupitel „Jockera“. Kdyby tam byl Spiderman a jeho nepřítel ještěr, vyšlo by to na stejno, stejně tak jako kdyby tam byl James Bond.(23.3.2014)

Hodně zajímavý kraťas s famózním obsazením legendárních postav. Batman... Joker... Vetřelec... Predátor... Mohlo to být možná trochu zajímavější a pestřejší, když už se do toho tvůrci pustili. Ale i tak je to fajnový souboj, který nepostrádá atmosféru, náboj a hlavně zmíněné superhrdiny a supermonstra.(31.3.2010)

• - Natáčení filmu trvalo čtyři dny. (Terva)

• - Film je věnován Theodoru Tamsovi a Ruth Tams Fuguen, otci a sestře producenta Simona Tamse. (Terva)

• - Režisér, herec a milovník komiksů Kevin Smith prohlásil, že jde o nejlepší film o Batmanovi, který kdy viděl. (Terva)