Batman: Dead End

Akční / Krimi / Fantasy / Krátkometrážní

USA, 2003, 8 min

Sandy Collora

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Daren Hicks, Simon Tams

Sandy Collora spojil Vetřelce, Predátory a Batmana v jeden krátký, a určitě zajímavý, příběh. Gotham city sice vyslalo k nebi signál z obrysem netopýra, protože městu hrozí nebezpečí, ale Batman se zde setká z něčím více nebezpečným, než je Joker. Joker utekl z blázince a Batman byl povolán k jeho zadržení, ale situace se vyvine úplně jiným směrem. Docela podařený záběr je, když Joker proběhne kaluží vody ve které stojí krysa - pěkné. Batmanovo setkání z Jokerem končí tragicky. Ve filmu se ukáže i Predátor z červeným zbarvením masky i oblečení - efektní. Film končí velice zajímavou situací. Obsazení je následné - ..........BATMAN : CLARK BARTON ..........JOKER : ANDREW KOENIG ..........PREDÁTOR 1 : KURT CARLEY ..........PREDÁTOR 2 : DRAGON DRONET ..........VETŘELEC 1 : JAKE McKINNON ..........ČERVENÝ PREDÁTOR : PATRICK MAGEE Kamera - VINCE TOTO. Hudbu zmiksoval - BOB GREV a krom jiné hudby, použil i klasický song z Predátora. Krátké, ale o to více zajímavé.(24.4.2011)

Krátký film o tom, kterak se Batman utkal s Jokerem a následně s vetřelcem a pak s predátorem a nakonec s oběma.... Tak nějak se to dá charakterisovat. Připočíst se musí perfektní atmosféra, perfektní Joker (přímo jako z originálního komixu, žádný Nicholson!) a moc uspěchaný konec. Rozhodně stojí za vidění, jen mohl být delší.(12.6.2004)

Batman: Dead End je skvělá záležitost s vychytanou atmosférou a dokonalými kostýmy (i to Batmanovo "pyžamo", které je jen tak mimochodem použito zcela záměrně). Škoda, že (jinak dobrý) fantrailer Superman & Batman od stejných tvůrců už podobnou atmosféru postrádá.(17.6.2007)

Rozhodně je to zajímavé. Jako fanoušek Batmana, Vetřelce i Predátora nepohrdnu tím, když je vidím všechny najednou. Chápu, že byl filmeček natočen jen pro fanoušky, a podle toho ho také hodnotím. A po technické stránce je to s tak nízkým rozpočtem úžasné. Oceňuji kostýmy i dobře vybrané místo na natáčení. Také hudba ze samotného Predátora k tomu skvěle sedí. Ale jinak mi ve snímku chybí nějaká myšlenka. Když Batmana predátor zachránil, proč na něj Bruce hned zaútočil? Pokud chtěl predátor ulovit i Batmana, proč nezůstal neviditelný? A nechci zpochybňovat to, že by Batman dokázal predátora porazit. Ale podle mě ne soubojem tělo na tělo. Němá náhodou predátor větší sílu, než člověk? Mnoho otázek a žádné odpovědi.(6.7.2018)

Skvelý nápad, výborné prevedenie...Jediný nedostatok je krátka stopáž, škoda že sme už nevideli ako to Batman všetkým "nandá":) A ešte ma v súvislosti s týmto podareným filmíkom napadla taká predstava- čo keby autori spracovali minipríbeh v ktorom by vystupovali namiesto Batmana, Aliena a Predátora (inak vždy som obdivoval jeho dredy, vyzerá s nimi ako taký zmutovaný rastafarián:))) Sly Stallone, Arnie a Jean-Claude- to by bola bitka:))))(13.3.2006)

• - Film je věnován Theodoru Tamsovi a Ruth Tams Fuguen, otci a sestře producenta Simona Tamse. (Terva)

• - Natáčení filmu trvalo čtyři dny. (Terva)

• - V roce 2006 se amatérský snímek umístil na 10. místě žebříčku fan-filmů, které představují rozhodující zlom v dějinách filmu. (Terva)