Batman: Dead End

Akční / Krimi / Fantasy / Krátkometrážní

USA, 2003, 8 min

Sandy Collora

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Daren Hicks, Simon Tams

Jde o slušný akční-scifi short, který určitě přijmou za svůj i fandové hororového žánru. Solidní akční jízda je slušně doprovázena ponurou atmosférou, efekty jsou na hodně dobré úrovni a nudit se u toho rozhodně nebudete. Snad jen ten Alien mohl dostat trochu více prostoru, ale finální souboj byl opravdu luxus.(24.3.2012)

Nádhera :-) Úžasnej vypointovanej Cross Over s tou správnou atmosférou. Superhrdinskej kraťas, kde vlastně nikdo nemá nadpřirozený schopnosti. Co se týká Predátora, tak prostě viděl Vetřelce, rvačku a lidi se zbraněmi, tak to šel omrknout. Superhrdinové to holt maj těžký. V manuálu nikde nemaj poznámku o tom, že Predátoři neloví neozbrojený lidi. Jen jsem nepochopil, proč by se ostatní Predátoři měli začít rvát s Batmanem. To by naprosto odporovalo jejich filosofii (nebo pravidlům lovu, chcete-li). Navíc za zmínku stojí dokonalá hudba, smíchaná z hlavních témat Batmana, Vetřelce a Predátora. | ► Batman: Dead End(11.1.2009)

• Fallen_One

Ze začátku to působilo dost směšně, jakoby se snad mělo jednat o parodii. Pak to s příchodem Jokera trochu "zvážnělo" a když tam přišel Vetřelec s Predátorem začalo to být zajímavé. Škoda, že Predátor je opět vykreslen jako nemehlo (zlatý Predátor 1). Batmanův oblek je taky k smíchu. Amatéřina, ale vcelku slušně udělaná a se zajíamvým nápadem. Škoda že je to na ní vidět. Kdyby to bylo delší až do konce, dal bych i víc bodů.(7.11.2008)

Na to že se jedná o fan film, je to více než dobré. Osobně musím říct že mi nikdy nepřišlo na mysl že by se jednou mohli utkat Batman, Predátor, Vetleřec a že by se do toho mohl zamotat i Joker. No a zrovna předchvílí jsem viděl že to někomu na mysl přišlo a že to rovnou i natočil. No a přestože to na papíře může znít jako slušný mišmaš, na plátně z toho je zábavná podívaná. Akce je dobrá, atmosféra taky stejně tak jako masky (možná až na Batmanovo "pyžamo") jsou velice obstojné a hudba z Predátora potěší. Jen škoda že tam nebylo více Vetřelce a že když mělo jít zrovna do tuhého, tak to sknočilo. Jinak tuhle řežbu bych hned bral jako celovečerňák. 75% PS: Z tohodle maléru se Batman už jen tak asi nevylízal.(24.5.2013)

Za to fanouškovské nadšení, které navíc jde ruku v ruce s talentem a citem pro comicsový look nemohu dát míň. Líbí se mi, že ač je to amaterský kraťas party nadšenců, tak z technické stránky vůbec není cítit neumětelství a levnost (možná kromě batmana v muscleshirt - ale i ten takhle vypadá v comicsu). Mohu si jen říci: Odkud jen tvůrci vzali ty krásné hračky (AvP :))(27.12.2007)

• - Natáčení filmu trvalo čtyři dny. (Terva)

• - V roce 2006 se amatérský snímek umístil na 10. místě žebříčku fan-filmů, které představují rozhodující zlom v dějinách filmu. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v North Hollywood v Kalifornii. (Terva)