Moje rodina

• Velká Británie My Family
Velká Británie, (2000–2011), 60 h 2 min (Minutáž: 26–50 min)

Tvůrci:

Fred Barron

Hudba:

Graham Jarvis

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Tayler Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight (více)

Série(11) / Epizody(120)

Ben Harper je zubař středních let s mírně cynickým a ležérním pohledem na svět, jeho žena Susan, povoláním turistická průvodkyně, je naopak posedlá představou, že musí vše řídit a mít pod kontrolou. Společně se snaží vychovávat své tři děti: Nicka, jehož základní vlastností je lenost, módou posedlou puberťačku Janey a nejmladšího a nebezpečně chytrého Michaela. Dohromady tvoří jednu typickou středostavovskou britskou rodinu, která na obrazovkách britské televize kraluje už od roku 2000. Tehdy, v době, kdy se většina britských televizí soustředila v oblasti sitcomů na produkci co nejmodernějších – až kultovních – děl, přišel americký producent Fred Barron s nápadem vyplnit evidentní „díru trhu" klasickým jednoduchým seriálem pro každého. Seriálem, který si nebude na nic hrát, který prostě na obrazovky přivede úplně obyčejné hrdiny. Lidičky, v nichž se může poznat mnohý z nás, lidičky, řešící každodenní problémy všedního života, ocitající se v nejrůznějších složitých, komických, trapných, ale vždy uvěřitelných situacích. Na rozdíl od běžné britské praxe jednoho scenáristy zapojil do literární přípravy několik autorů, čímž ji nejen odlehčil a urychlil, ale dodal jí i větší pružnost a širší úhel pohledu. A dalším – i když možná téměř nejdůležitějším – předpokladem budoucího úspěchu bylo to, že pro spolupráci získal dvě z nejoblíbenějších britských televizních hvězd, Roberta Lindsayho a Zoë Wanamakerovou. Díky tomu všemu se z Mojí rodiny stal jeden z nejoblíbenějších britských sitcomů všech dob. (Česká televize)

Recenze uživatele chrispe k tomuto seriálu (51)

Škoda, že byla děvka (2001) (S02E10)

,,Tak hele! Rodina Harperů není nudná. Věděl jsi, že po tvém pradědečkovi málem pojmenovali jeden uzel? No jo! Harperův uzel! Tam kde normálně králík oběhne strom šup do nory a zas oběhne strom, u Harperova uzlu králík oběhne strom šup do nory na strom střed s králíkem v opačném směru pam wau! Byl to šlágr! Než se Albert Munchkin na své svatbě zadusil. Hm.. jo... každý věděl, že se zalkl plněným vajíčkem, ale kdepak... tamní zlí jazykové to hodili na uzel. Nemilostrdný business. Galanterie!" - ,,.............promiň tati, řekl jsi něco po větě: Harperové nejsou nudní?" ()

Poslední večeře (2001) (S02E11)

,,Můžeme tedy přistoupit ke zpovědi?" - ,,Ano." - ,,Upřímně řečeno, já si nejsem moc jistá jako se to dělá. Znám to z filmů.." - ,,Řekněte mi jaké máte hříchy a já vám uložím pokání. Tak třeba... brala jste jméno Boží nadarmo? Nebo měla jste nečisté myšlenky?" - ,,Jistě ale proto tu nejsem!" ()

Ben chce být milionářem (2001) (S02E12)

,,Přiznej si to! Radši bys měl doma třiadvacítku dokonalých tvarů!" - ,,Ale co tě vede! Nechci dokonalé tvary, chci tebe! ... tedy ... v hlavně mi to znělo mnohem líp, než když to vyšlo z úst. - ,,Ubohý párek." - ,,Ale jdi! Prsa máš pěkný!" ()

Křehké vztahy (2001) (S02E13)

,,Přece mi tuhle malou službičku neodmítneš." ;) Ben a Nick forever! ()

Série 3 (2002) (S03)

Ve třetí sérii už scénáristi rozjeli Susaninu povahu naplno a mě to většinou spíš dere nervy, než aby mě to bavilo. Chudák Ben (i když ten je s tím smířen). ;) ()

Labuť a nemotorný vůl (2002) (S03E01)

Souboj o pokoj, kde je dopředu jasné, kdo je vítěz. ,,Nechápete to... Volá o pomoc!" ()

Susanino zoufalé vrzání (2002) (S03E03)

Susan byla vždy panovačná a jsou díly, kdy mě tím štve snad víc jak Bena ;) tento je jeden z nich. A nastupuje Amy aneb vytloukání jednoho blbce dalším ;) ()

O myších a Benovi (2002) (S03E04)

,,Dám ti na to pusinku." - ,,To není jediné místo, kam mě praštila." ;) ()

Nedokonalí neznámí (2002) (S03E05)

,,Musíš na mě hrát... jako na housle..." - ,,Dobře, vylož radši karty, mám ti zabrnkat na géčko?" ()

Druhý největší příběh (2002) (S03E06)

,,Tati, musíš mi pomoct!" - ,,Přinesu hřebíky." - ,,Ne s mámou! Nevím, jestli si všiml, ale chce všechno řídit!" - ,,Co tvá máma? Počkej. Ne ne ne ne ne. Fakt? Tvá máma? Ne. To snad ne.. to určitě... to musíš myslet nějakou jinou Susan Harperovou." - ,,Co to děláš?" - ,,Hledal jsem štěnici." ()

Čekání na šluka (2002) (S03E07)

,,Víš. Ať mám depresi jakou chci, ty mě vždycky zdeprimuješ ještě víc." ()

Ubožák (2002) (S03E08)

,,Prosím Bene! Neodvracej se! Udělám co chceš. Cokoli!" - ,,Tak vysmahni!" Nick prostě válí. ()

Autoerotika (2002) (S03E09)

Susan tu konečně ukazuje i svoji lepší stránku. A Robert Lindsay tu hraje tak skvěle, že i já tu káru začala milovat. ()

Víkend v tahu (2002) (S03E11)

Ač mi to skoro trhá srdce, tak tohle bylo hodně slabé a já se přistihla, že se nudím. Ben a Susan podle mě ten díl neutáhli. ()

Pomsta (2002) (S03E12)

,,Pořád mě ještě neznáš Bene? Ta zášť nesmí vyjít nazmar... už bys mě měl znát. Jsem pyšná." - ,,Já nevím, co mám říct Susan." - ,,Nejsem na sebe moc hrdá." - ,,Ale proč se mstíš jemu, na to máš přece mě." ()

Kukaččí hnízdo (2002) (S03E13)

,,Ahoj Alisho. Vítej v chrámu rozkoší." - ,,Ach bože, to mě pálí oči." - ,,Tak to patrně vyvěrá z vášně." - ,,Ne, něco smrdí." - ,,Noo nová kolínská ze zvířecích feromonů jménem Bestián. Žeprej přitahuje dámy... a koně." ()

Vánoční zvonky (2002) (S03E14)

Jaj, jak já mám ráda vánoční díly seriálů. :-) A kdyby Susan nebyla taková čůza a pan Bradley zůstal v důchoďáku, tak by to bylo i za pět! ()

Zasloužený trest (2003) (S04E01)

,,0001... 0002... no tak ne, to nefunguje... je to nějaká kódová šifra... Susaniny narozeniny - ............ - dobře dobře tááák výročí svatby hehe - ........... - 0003!" ()