Moje rodina (TV seriál)

My Family

Komedie

Velká Británie, 2000 - 2011, 60 h 3 min (Minutáž: 106x30+2x50+1x5 min)

Graham Jarvis

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight, Peter Egan, Olivia Hallinan, Terry Stone, Perry Benson, Mac McDonald, Rupert Evans, Susie Amy, Jonathan Aris, David Armand, Jeremy Clyde, Dan Clark, Patrick Baladi, Robert Webb, Eric Sykes, Preeya Kalidas, Christine Adams, Miltos Yerolemou, Amy Manson, Jeff Rawle, Christopher Ryan, Laura Haddock, David Haig, Clive Russell, Danny Webb, Daisy Haggard, Peter Ferdinando, Ray Panthaki, Daisy Donovan, Georgia Moffett, David Schneider, Ty Glaser, Sam Kelly, Dan Cade, Brian Pettifer, Patrick Godfrey, Roger Sloman, Pauline Quirke, Pippa Haywood, Nickolas Grace, Tony Way, Marsha Fitzalan, Victoria Wicks, Michael Obiora, Suzanne Burden, Julie T. Wallace, Isobel Middleton, Nigel Lindsay, Carol MacReady, Phillip Manikum, Elliott Jordan, Eleanor Matsuura, Adam Astill, Andrew Greenough, Rupert Holliday-Evans, Jonathan Coy, Simon Kunz, Guy Edwards, Michelle Gomez, Velile Tshabalala, Lorraine Chase, Lobo Chan, Georgie Glen, Doreen Mantle, Niky Wardley, Margaret John (a.z.), Clive Rowe, Karina Fernandez, Adrian Schiller, Jenny Howe, Vauxhall Jermaine, Jeremy Child, René Zagger, Rosemary Leach, Ed Weeks, Hannah Waddingham, Dominic Carter, Rupert Vansittart, Kali Peacock, Robin Sebastian, Gary Lilburn, Paul Cawley, Nathan Harmer, Jalaal Hartley, Cush Jumbo, Peter Blythe, Robert Harley, Pascal Langdale, Jamie Theakston, Javone Prince, Tom Price, Catherine Bailey, Russ Abbot, Windsor Davies, Duncan Preston, Lesley Vickerage, James Smith, Michael Attwell, Nichola McAuliffe, Owen Brenman, Paul Bown, Amy Noble, Angela Bruce, Vicki Pepperdine, Roy Heather, John Challis, Rowland Rivron, Richard Mylan, Joe McGann, Edna Doré, Judith Jacob, Diana Weston, Michael Troughton, Avril Elgar, Barbara Keogh, Belinda Lang, Emma Kennedy, Felicity Montagu, Hilda Braid, Janine Duvitski, Geoffrey McGivern, Bernard Spear, Clive Francis, Ben Homewood, Harry Landis, Raymond Mason, Moray Watson, Paul Williamson, Roger Brierley (herec, a.z.), Trevor Baxter, Nicola Bryant, Christopher Whittingham, Howell Evans, Adam James, Joseph Long, Stephen Bent, Jonathan Hansler, Jane Lucas, Angela Clerkin, Sally Bretton, Dominic Coleman, Rowena Cooper, Nick Stringer, Anna Keaveney, Baz Taylor, Philip Brodie, Jonny Owen

Zvuk:

Keith Nixon

Hodnoceno po první sérii: Výborný britský seriál. Po několika zklamáních z britské dílny (přecenění Ajťáci, hodně rozpačitý The Office), je tohle příjemný závan z britské kuchyně pravého humoru. U všech osmi dílů jsem se od srdce zasmál a nenuceně. Navíc postavy blbého synka Nicka a sestřičky, jejíž pes se sice jmenuje Spartacus, ale říká mu Roger, jsou prostě výborně ztvárněny. Čistých pět. Už se nemohu dočkat dalších řad. Po druhé sérii: Nemusím měnit hodnocení, protože nastavenou laťku si to udrželo s přehledem. Navíc hostující Mac McDonald alias kapitán Hollister z Červeného trpaslíka prostě neměl chybu! Takže jen tak dál!(21.10.2008)

S Mojí rodinou jsem se relativně natrápil. Nejprve jsem se jí tak nějak záměrně vyhýbal...ačkoliv moje rodina (s malým "m") podával pravidelně kladné reference. Po odhodlání konečně se smočit jsem propadnul v nadšení, které se každou další sérií menšilo až postupem času došlo k holému boji o přežití. Zpočátku svěží a zábavná záležitost postupně začala ukazovat svou pravou tvář, kterou je téměř vražedná závislost na postavě flakáčského syna Nicka, jehož odejití za lepším dopadlo na seriál jako dýmějový mor na Konstantinopoli v roce 541. Zoë Wanamaker a především Robertu Lindsaymu se v žádném případě nedá upřít snaha díru zalepit, ale samotní tvůrci jim sebedestruktivně házejí klacky pod nohy neustálím doplňováním nových "ha ha ha" postav, které vždy značí pouze jediné: =POZOR!, zoufalí pokus tonoucího se=. Moje rodina je brit-comem, který na tuzemských gaučích bezesporu zanechal svou nesmazatelnou stopu, ale svou recyklací již recyklovaného na svou pozvánku mezi seriálovou smetánku čeká zbytečně.(15.11.2016)

K tomuto seriálu jsem se dostal pozdě, takže mi pěkných pár dílu uniklo - pročež doufám, že to budou brzo opakovat (a já budu moct případně ještě jednu hvězdu přidat). Kam se na tohle hrabou Nováci a podobné nedovařené vykopávky (včetně Step By Step). Všechny postavy jsou dosti vtipné, hlavně Nick a Michael, a je vidět, že natáčení muselo herce velmi bavit. Jojo, britský humor je britský humor, o tom žádná.(19.4.2009)

Do druhé řady velice povedený sitcom, kdy mi byli paní a pan Harperovi opravdu sympatičtí a celkově to bylo na vysoké úrovni. To bych dala bez rozmyslů pět hvězdiček. Ovšem, když jsem postoupila do řady třetí, tak jsem názor velice rychle změnila. Stal se zlom, kdy se z kvalitní zábavy stane suchá, neslaná podívaná. S příchodem nového člena "rodiny" to začne být opravdová nuda a hlavně mi ta novota začne vadit. Humor a originalita bohužel je ta tam. Po shlédnutí nevtipné třetí řady jsem se pokusila mrknout na další a s hrůzou jsem zjistila, že je čtvrtá na stejné úrovni jako ta předešlá. Dávám tomu průměr, protože se obávám, že kdybych pokračovala ve sledování dál, tak bych hodnocení jenom snižovala, což by bylo nefér k prvním dvěma sériím. Škoda.(7.11.2012)

Výborný britský sitcom. Prvně jsem ho náhodou zaznamenal na ČT a od té doby jsem se snažil vidět každý díl. Naprosto sarkastický, ironický a černý humor, který se jen tak nevidí. Mít doma takovou sebranku jako pan zubař, tak si to jdu asi hodit. Hlavně s takovou "oporou", jakou je jeho žena. Opravdu jsou zde k vidění a hlavně slyšení neskutečně výborné slovní přestřelky. Opravdu výborný seriál na který je radost se koukat a je osvěžením v zatuchlých českých televizních vodách. Howgh!(18.1.2009)

• - Během první a druhé série se vzhled a design domu radikálně změní. (viperblade)

• - V epizodě 3x10, když Ben otevře krabici cereálií, vypadne na něj kartička s Madame Hooch. V jednom díle Harryho Pottera tuto roli hrála právě Zoë Wanamaker. (viperblade)

• - Spoiler: Kris Marshall, který hraje Nicka, chtěl, aby ho scénáristé v seriálu zabili. Ti to zamítli s tím, že bude lepší, když se Nick jen odstěhuje. (viperblade)