Reklama

Reklama

Moje rodina

(seriál)
  • Velká Británie My Family
všechny plakáty
Komedie
Velká Británie, (2000–2011), 60 h 2 min (Minutáž: 26–50 min)

Tvůrci:

Fred Barron

Hudba:

Graham Jarvis

Hrají:

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Tayler Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(120)

Ben Harper je zubař středních let s mírně cynickým a ležérním pohledem na svět, jeho žena Susan, povoláním turistická průvodkyně, je naopak posedlá představou, že musí vše řídit a mít pod kontrolou. Společně se snaží vychovávat své tři děti: Nicka, jehož základní vlastností je lenost, módou posedlou puberťačku Janey a nejmladšího a nebezpečně chytrého Michaela. Dohromady tvoří jednu typickou středostavovskou britskou rodinu, která na obrazovkách britské televize kraluje už od roku 2000. Tehdy, v době, kdy se většina britských televizí soustředila v oblasti sitcomů na produkci co nejmodernějších – až kultovních – děl, přišel americký producent Fred Barron s nápadem vyplnit evidentní „díru trhu" klasickým jednoduchým seriálem pro každého. Seriálem, který si nebude na nic hrát, který prostě na obrazovky přivede úplně obyčejné hrdiny. Lidičky, v nichž se může poznat mnohý z nás, lidičky, řešící každodenní problémy všedního života, ocitající se v nejrůznějších složitých, komických, trapných, ale vždy uvěřitelných situacích. Na rozdíl od běžné britské praxe jednoho scenáristy zapojil do literární přípravy několik autorů, čímž ji nejen odlehčil a urychlil, ale dodal jí i větší pružnost a širší úhel pohledu. A dalším – i když možná téměř nejdůležitějším – předpokladem budoucího úspěchu bylo to, že pro spolupráci získal dvě z nejoblíbenějších britských televizních hvězd, Roberta Lindsayho a Zoë Wanamakerovou. Díky tomu všemu se z Mojí rodiny stal jeden z nejoblíbenějších britských sitcomů všech dob. (Česká televize)

(více)

Recenze (144)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Nie celkom chápem vysoké hodnotenie, ktoré sa tu na csfd tomuto anglickému sitcomu dostalo. Ale to je jedno. Ja som tomu absolútne vôbec neprišiel na chuť. Na tak odpornú, nesympatickú, hnusnú rodinu som ešte nenatrafil. Panoptikum potratov. Predovšetkým pedstaviteľka hlavnej ženskej úlohy, Zoë Wanamaker, vyzerá ako nechutný strapatý potkan. Protivná, odpudivá, šeredná ženská. Špata, mrochta, ježibaba. Keď vidím ten jej ohavný ksicht, tak ma napína nazvracanie. * ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tolik jsme se u seriálu vysílaného na české televizi v hlavní vysílací čas ještě nezasmál. Jednoduchý, možná až primitivní, sitcom, který dokáže spojit všechny postavy ať jsou sebevíce úchylné, podivné a děsivé (nebo spíše jejich profese... zubař....brrrrrr) do skvělého vtipného celku. Kdyby tohle poslala ČT proti Comebacku Novy, tak asi všichni čeští skvělí tvůrci zapláčou nad svou snahou. Když se hodně snaží čech, není to ani zdaleka tak zábavné jako když jede angličan na půl plynu. Sitcom, který i když není bezchybný, nechává všechno české daleko za sebou... ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Opravdu příjemný seriál o kterém jsem naprosto nic nevěděl, do doby než se objevil na České televizi a jak to tak bývá, málokdy z Velké Británie vypustí nějaký špatný britský seriál a tento určitě mezi ně patřit nebude. Je zábavný, příjemný, a hlavně rize anglický, což já mám hodně rád. Břitký suchý humor útočí ze všech stran a nedá se tomu nijak ubránit. Proč tedy dávám čtyři hvězdičky? Protože je to zábavné, ale kam se to hrabe na Červeného trpaslíka, to je prostě unikát :) (8/10) ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem pouhé čtyři epizody, takže rozhodně nejsem expertem, ale z toho, co jsem měl možnost sledovat, jde o slušný ostrovní sitcom založený na situační i verbální komice. Humor je všeobecně přístupný, nejde o nikterak intelektuální záležitost, ale komu se svého času líbil takový Krok za krokem, ten Moji rodinu určitě ocení. Rozhodně jde o sitcom kultivovanější než známý americký kult Ženatý se závazky. Herecky dobře obsazené i zahrané. Celkový dojem: 70 %. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Hodnoceno po první sérii: Výborný britský seriál. Po několika zklamáních z britské dílny (přecenění Ajťáci, hodně rozpačitý The Office), je tohle příjemný závan z britské kuchyně pravého humoru. U všech osmi dílů jsem se od srdce zasmál a nenuceně. Navíc postavy blbého synka Nicka a sestřičky, jejíž pes se sice jmenuje Spartacus, ale říká mu Roger, jsou prostě výborně ztvárněny. Čistých pět. Už se nemohu dočkat dalších řad. Po druhé sérii: Nemusím měnit hodnocení, protože nastavenou laťku si to udrželo s přehledem. Navíc hostující Mac McDonald alias kapitán Hollister z Červeného trpaslíka prostě neměl chybu! Takže jen tak dál! ()

Galerie (47)

Zajímavosti (6)

  • Seriál byl natáčen ve studiu před živým publikem. (makimarketa)
  • Během první a druhé série se vzhled a design domu radikálně změní. (viperblade)

Reklama

Reklama