Moje rodina (TV seriál)

My Family

Komedie

Velká Británie, 2000 - 2011, 60 h 2 min (Minutáž: 106x30+2x50+1x5 min)

Tvůrci:

Fred Barron

Graham Jarvis

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight, Peter Egan, Olivia Hallinan, Terry Stone, Perry Benson, Mac McDonald, Rupert Evans, Susie Amy, Jonathan Aris, David Armand, Jeremy Clyde, Dan Clark, Patrick Baladi, Robert Webb, Eric Sykes, Preeya Kalidas, Christine Adams, Miltos Yerolemou, Amy Manson, Jeff Rawle, Christopher Ryan, Laura Haddock, David Haig, Clive Russell, Danny Webb, Daisy Haggard, Peter Ferdinando, Ray Panthaki, Daisy Donovan, Georgia Moffett, David Schneider, Ty Glaser, Sam Kelly, Dan Cade, Brian Pettifer, Patrick Godfrey, Roger Sloman, Pauline Quirke, Pippa Haywood, Nickolas Grace, Tony Way, Marsha Fitzalan, Victoria Wicks, Michael Obiora, Suzanne Burden, Julie T. Wallace, Isobel Middleton, Nigel Lindsay, Carol MacReady, Phillip Manikum, Elliott Jordan, Eleanor Matsuura, Adam Astill, Andrew Greenough, Rupert Holliday-Evans, Jonathan Coy, Simon Kunz, Guy Edwards, Michelle Gomez, Velile Tshabalala, Lorraine Chase, Lobo Chan, Georgie Glen, Doreen Mantle, Niky Wardley, Margaret John (a.z.), Clive Rowe, Karina Fernandez, Adrian Schiller, Jenny Howe, Vauxhall Jermaine, Jeremy Child, René Zagger, Rosemary Leach, Ed Weeks, Hannah Waddingham, Dominic Carter, Rupert Vansittart, Kali Peacock, Robin Sebastian, Gary Lilburn, Paul Cawley, Nathan Harmer, Jalaal Hartley, Cush Jumbo, Peter Blythe, Robert Harley, Pascal Langdale, Jamie Theakston, Javone Prince, Tom Price, Catherine Bailey, Russ Abbot, Windsor Davies, Duncan Preston, Lesley Vickerage, James Smith, Michael Attwell, Nichola McAuliffe, Owen Brenman, Paul Bown, Amy Noble, Angela Bruce, Vicki Pepperdine, Roy Heather, John Challis, Rowland Rivron, Richard Mylan, Joe McGann, Edna Doré, Judith Jacob, Diana Weston, Michael Troughton, Avril Elgar, Barbara Keogh, Belinda Lang, Emma Kennedy, Felicity Montagu, Hilda Braid, Janine Duvitski, Geoffrey McGivern, Bernard Spear, Clive Francis, Ben Homewood, Harry Landis, Raymond Mason, Moray Watson, Paul Williamson, Roger Brierley (herec, a.z.), Trevor Baxter, Nicola Bryant, Christopher Whittingham, Howell Evans, Adam James, Joseph Long, Stephen Bent, Jonathan Hansler, Jane Lucas, Angela Clerkin, Sally Bretton, Dominic Coleman, Rowena Cooper, Nick Stringer, Anna Keaveney, Baz Taylor, Philip Brodie, Jonny Owen, Jane Booker (herec, a.z.), Chris Wilson, Crispin Harris, Mark Goldthorp, Ursula Burton, Amanda Walker, Milanka Brooks, Richard Graham, Tony Bluto, Robert Bathurst, Paul Clayton, Maggie Steed, John Barrowman, Kris Marshall (a.z.), Siobhan Hayes (a.z.), Frances Barber (a.z.), Peter Capaldi (a.z.), Georgie Glen (a.z.), Sylvestra Le Touzel (a.z.), Rosemary Leach (a.z.), Mac McDonald (a.z.), Trevor Peacock (a.z.), Brian Pettifer (a.z.), Colin Stinton (a.z.), Nathaniel Parker, Jamie Foreman, Jenna Harrison, Barbara Durkin, Kim Wall, Paul Brooke, Howard Lew Lewis, Julien Ball, Sean Scanlan, Paul Putner, Simon Chandler, Anna Chancellor, Jo Martin

Zvuk:

Keith Nixon
  • MartinDrhlik

Aby bylo vtipné dělání ze sebe debila, tak to ten herec taky musí umět zahrát... Nehorázně trapný seriál - nevtipný kýč. Veřejnoprávní televize vyloženě uráži vkus diváka, když toto nabízí jako produkt pro pobavení a odpočinek. 100krát by divák, podotýkám inteligentní divák, uvítal raději sympatické příběhy Rodiny Smolíkovy, než toto.(31.7.2012)

Klasický britský humor v jednom z nejlepších sitcomů a to nejen britských. Předností je skvělé herecké obsazení - Zoe Wanamaker se tady vážně vyřádila a i postava Nicka je skvěle napsaná. Smál jsem se fakt neskutečně, u každého dílu. S postupem času se kvalita ovšem zhoršovala, ale naštěstí jen mírně. Celkové hodnocení tohoto báječného sitcomu je tedy velmi kladné.(28.2.2012)

K tomuto seriálu jsem se dostal pozdě, takže mi pěkných pár dílu uniklo - pročež doufám, že to budou brzo opakovat (a já budu moct případně ještě jednu hvězdu přidat). Kam se na tohle hrabou Nováci a podobné nedovařené vykopávky (včetně Step By Step). Všechny postavy jsou dosti vtipné, hlavně Nick a Michael, a je vidět, že natáčení muselo herce velmi bavit. Jojo, britský humor je britský humor, o tom žádná.(19.4.2009)

Hodnoceno po první sérii: Výborný britský seriál. Po několika zklamáních z britské dílny (přecenění Ajťáci, hodně rozpačitý The Office), je tohle příjemný závan z britské kuchyně pravého humoru. U všech osmi dílů jsem se od srdce zasmál a nenuceně. Navíc postavy blbého synka Nicka a sestřičky, jejíž pes se sice jmenuje Spartacus, ale říká mu Roger, jsou prostě výborně ztvárněny. Čistých pět. Už se nemohu dočkat dalších řad. Po druhé sérii: Nemusím měnit hodnocení, protože nastavenou laťku si to udrželo s přehledem. Navíc hostující Mac McDonald alias kapitán Hollister z Červeného trpaslíka prostě neměl chybu! Takže jen tak dál!(21.10.2008)

• fmash

Po celkem kvalitní první sérii, která se navzdory nijak vynikajícně napsaným rolím potomstva mohla považovat za decentně a inteligentně humornou (zvažoval jsem 4 hvězdy) následuje série druhá. Bohužel. V ní se všechny humorné nitky mění v příšerné oslí můstky, vyčkávavé grimasy předcházející každé rádoby cynické fousaté poznámce jsou až ponižující, ze sympaticky se kočkujícího páru se stala dvojka sestávající ze senilního trouby a drzé krávy bez špetky vkusu. Ještě se na to dívám, ale už se mi to hnusí a rozhodně bych (přinejmenším druhou sérii) nikomu nedoporučil.(28.1.2011)

• - Spoiler: Kris Marshall, který hraje Nicka, chtěl, aby ho scénáristé v seriálu zabili. Ti to zamítli s tím, že bude lepší, když se Nick jen odstěhuje. (viperblade)

• - V epizodě 3x10, když Ben otevře krabici cereálií, vypadne na něj kartička s Madame Hooch. V jednom díle Harryho Pottera tuto roli hrála právě Zoë Wanamaker. (viperblade)

• - Během první a druhé série se vzhled a design domu radikálně změní. (viperblade)