Moje rodina (TV seriál)

My Family

Komedie

Velká Británie, 2000–2011, 60 h 2 min (Minutáž: 26–50 min)

Tvůrci:

Fred Barron

Graham Jarvis

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Tayler Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight, Peter Egan, Olivia Hallinan, Terry Stone, Perry Benson, Mac McDonald, Rupert Evans, Susie Amy, Jonathan Aris, David Armand, Jeremy Clyde, Dan Clark, Patrick Baladi, Robert Webb, Eric Sykes, Preeya Kalidas, Christine Adams, Miltos Yerolemou, Amy Manson, Jeff Rawle, Christopher Ryan, Laura Haddock, David Haig, Clive Russell, Danny Webb, Daisy Haggard, Peter Ferdinando, Ray Panthaki, Daisy Donovan, Georgia Moffett, David Schneider, Ty Glaser, Sam Kelly, Dan Cade, Brian Pettifer, Patrick Godfrey, Roger Sloman, Pauline Quirke, Pippa Haywood, Nickolas Grace, Tony Way, Marsha Fitzalan, Victoria Wicks, Michael Obiora, Suzanne Burden, Julie T. Wallace, Isobel Middleton, Nigel Lindsay, Carol MacReady, Phillip Manikum, Elliott Jordan, Eleanor Matsuura, Adam Astill, Andrew Greenough, Rupert Holliday-Evans, Jonathan Coy, Simon Kunz, Guy Edwards, Michelle Gomez, Velile Tshabalala, Lorraine Chase, Lobo Chan, Georgie Glen, Doreen Mantle, Niky Wardley, Margaret John (a.z.), Clive Rowe, Karina Fernandez, Adrian Schiller, Jenny Howe, Vauxhall Jermaine, Jeremy Child, René Zagger, Rosemary Leach, Ed Weeks, Hannah Waddingham, Dominic Carter, Rupert Vansittart, Kali Peacock, Robin Sebastian, Gary Lilburn, Paul Cawley, Nathan Harmer, Jalaal Hartley, Cush Jumbo, Peter Blythe, Robert Harley, Pascal Langdale, Jamie Theakston, Javone Prince, Tom Price, Catherine Bailey, Russ Abbot, Windsor Davies, Duncan Preston, Lesley Vickerage, James Smith, Michael Attwell, Nichola McAuliffe, Owen Brenman, Paul Bown, Amy Noble, Angela Bruce, Vicki Pepperdine, Roy Heather, John Challis, Rowland Rivron, Richard Mylan, Joe McGann, Edna Doré, Judith Jacob, Diana Weston, Michael Troughton, Avril Elgar, Barbara Keogh, Belinda Lang, Emma Kennedy, Felicity Montagu, Hilda Braid, Janine Duvitski, Geoffrey McGivern, Bernard Spear, Clive Francis, Ben Homewood, Harry Landis, Raymond Mason, Moray Watson, Paul Williamson, Roger Brierley (herec, a.z.), Trevor Baxter, Nicola Bryant, Christopher Whittingham, Howell Evans, Adam James, Joseph Long, Stephen Bent, Jonathan Hansler, Jane Lucas, Angela Clerkin, Sally Bretton, Dominic Coleman, Rowena Cooper, Nick Stringer, Anna Keaveney, Baz Taylor, Philip Brodie, Jonny Owen, Jane Booker (herec, a.z.), Chris Wilson, Crispin Harris, Mark Goldthorp, Ursula Burton, Amanda Walker, Milanka Brooks, Richard Graham, Tony Bluto, Robert Bathurst, Paul Clayton, Maggie Steed, John Barrowman, Kris Marshall (a.z.), Siobhan Hayes (a.z.), Frances Barber (a.z.), Peter Capaldi (a.z.), Georgie Glen (a.z.), Sylvestra Le Touzel (a.z.), Rosemary Leach (a.z.), Mac McDonald (a.z.), Trevor Peacock (a.z.), Brian Pettifer (a.z.), Colin Stinton (a.z.), Nathaniel Parker, Jamie Foreman, Jenna Harrison, Barbara Durkin, Kim Wall, Paul Brooke, Howard Lew Lewis, Julien Ball, Sean Scanlan, Paul Putner, Simon Chandler, Anna Chancellor, Jo Martin, Andrew Brooke, Karen Paullada, Rufus Jones (herec, a.z.), Jacey Salles, Bill Moody

Zvuk:

Keith Nixon

Začala jsem na 3*...pak jsem hodnocení zvýšila na 4* a nakonec jsem skončila na 5*. Vtipy se sice velmi často opakují, ale mě si tenhle seriál získal natolik, že mu to plné hodnocení dám. Nikdy nechci mít tak idiotského syna, jako je Nick:D Za nejlepší díl považuji ten, kdy Susan a Ben odjeli sami do hotýlku a ládovali se tam čokoládou zatímco o pokoj dál do toho sousedé bušili jako o závod:)) ,,Oni tam snad mají cukrárnu!´´:D(2.9.2008)

Seriál Moje rodina obsahuje sice řadu skvělých vtipů, ale mně přijde, že některé epizody jsou jimi plné a u jiných jsem se zase nudil. Vzhledem k odlišným hodnocením ostatních uživatelů vidím, že řada lidí má na tenhle seriál jiný názor a já je chápu. Je možné, že některé humorné díly nejsou mým šálkem kávy.(20.8.2019)

Kupodivu velmi dobrý britský sitcom. Kupodivu, protože vlastně nic neparoduje (ani sám sebe) a pojednává o běžných věcech jedné rodiny. Pokud bych to měl srovnat s americkými ekvivalenty jako třeba Krok za krokem, tak angláni vyhrávají na celé čáře už jenom proto, že jsou vtipní. K tomu všemu jsou veškeré postavy bezvadně napsané. 90%(28.11.2016)

Kdysi jsem si myslel, že nejhorší osud je prodavač bot s ženou a dvěma dětmi. Ne, je to zubař s ženou a třemi dětmi. Tenhle britský sitcom není zrovna to nejlepší, co může Británie v oboru humoru nabídnout, ale i tak je to zábavné a dá se na to dívat. Kam se na to hrabou americké /a naše) sitcomy. Ale doporučuji to sledovat v původním znění, s dabingem to jako vždy dost ztrácí.(11.1.2009)

Anglické, suché, trefné hlášky × občas nezáživné pasáže. Na tento seriál jsem se těšila a nezklamal. Anglický humor a navíc anglický sitcom, jedním slovem - skvělé! Rozhovor o tom, jak manželka byla u jiného zubaře než u manžela byla úžasná. "Jaký měl nástroj? Jaký byl?" "Byl jiný, rozhodně mi věnoval víc času!" A závěrečné odhalení z prvního dílu: "Náš syn se právě přiznal. Je lesbička!" Těším se na další díly, snad budou stále lepší.(3.9.2008)

• - Během první a druhé série se vzhled a design domu radikálně změní. (viperblade)

• - V epizodě 3x10, když Ben otevře krabici cereálií, vypadne na něj kartička s Madame Hooch. V jednom díle Harryho Pottera tuto roli hrála právě Zoë Wanamaker. (viperblade)

• - Spoiler: Kris Marshall, který hraje Nicka, chtěl, aby ho scénáristé v seriálu zabili. Ti to zamítli s tím, že bude lepší, když se Nick jen odstěhuje. (viperblade)