Moje rodina (TV seriál)

My Family

Komedie

Velká Británie, 2000 - 2011, 60 h 3 min (Minutáž: 106x30+2x50+1x5 min)

Graham Jarvis

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight, Peter Egan, Olivia Hallinan, Terry Stone, Perry Benson, Mac McDonald, Rupert Evans, Susie Amy, Jonathan Aris, David Armand, Jeremy Clyde, Dan Clark, Patrick Baladi, Robert Webb, Eric Sykes, Preeya Kalidas, Christine Adams, Miltos Yerolemou, Amy Manson, Jeff Rawle, Christopher Ryan, Laura Haddock, David Haig, Clive Russell, Danny Webb, Daisy Haggard, Peter Ferdinando, Ray Panthaki, Daisy Donovan, Georgia Moffett, David Schneider, Ty Glaser, Sam Kelly, Dan Cade, Brian Pettifer, Patrick Godfrey, Roger Sloman, Pauline Quirke, Pippa Haywood, Nickolas Grace, Tony Way, Marsha Fitzalan, Victoria Wicks, Michael Obiora, Suzanne Burden, Julie T. Wallace, Isobel Middleton, Nigel Lindsay, Carol MacReady, Phillip Manikum, Elliott Jordan, Eleanor Matsuura, Adam Astill, Andrew Greenough, Rupert Holliday-Evans, Jonathan Coy, Simon Kunz, Guy Edwards, Michelle Gomez, Velile Tshabalala, Lorraine Chase, Lobo Chan, Georgie Glen, Doreen Mantle, Niky Wardley, Margaret John (a.z.), Clive Rowe, Karina Fernandez, Adrian Schiller, Jenny Howe, Vauxhall Jermaine, Jeremy Child, René Zagger, Rosemary Leach, Ed Weeks, Hannah Waddingham, Dominic Carter, Rupert Vansittart, Kali Peacock, Robin Sebastian, Gary Lilburn, Paul Cawley, Nathan Harmer, Jalaal Hartley, Cush Jumbo, Peter Blythe, Robert Harley, Pascal Langdale, Jamie Theakston, Javone Prince, Tom Price, Catherine Bailey, Russ Abbot, Windsor Davies, Duncan Preston, Lesley Vickerage, James Smith, Michael Attwell, Nichola McAuliffe, Owen Brenman, Paul Bown, Amy Noble, Angela Bruce, Vicki Pepperdine, Roy Heather, John Challis, Rowland Rivron, Richard Mylan, Joe McGann, Edna Doré, Judith Jacob, Diana Weston, Michael Troughton, Avril Elgar, Barbara Keogh, Belinda Lang, Emma Kennedy, Felicity Montagu, Hilda Braid, Janine Duvitski, Geoffrey McGivern, Bernard Spear, Clive Francis, Ben Homewood, Harry Landis, Raymond Mason, Moray Watson, Paul Williamson, Roger Brierley (herec, a.z.), Trevor Baxter, Nicola Bryant, Christopher Whittingham, Howell Evans, Adam James, Joseph Long, Stephen Bent, Jonathan Hansler, Jane Lucas, Angela Clerkin, Sally Bretton, Dominic Coleman, Rowena Cooper, Nick Stringer, Anna Keaveney, Baz Taylor, Philip Brodie, Jonny Owen, Jane Booker (herec, a.z.), Chris Wilson, Crispin Harris, Mark Goldthorp

Zvuk:

Keith Nixon

Opravdu příjemný seriál o kterém jsem naprosto nic nevěděl, do doby než se objevil na České televizi a jak to tak bývá, málokdy z Velké Británie vypustí nějaký špatný britský seriál a tento určitě mezi ně patřit nebude. Je zábavný, příjemný, a hlavně rize anglický, což já mám hodně rád. Břitký suchý humor útočí ze všech stran a nedá se tomu nijak ubránit. Proč tedy dávám čtyři hvězdičky? Protože je to zábavné, ale kam se to hrabe na Červeného trpaslíka, to je prostě unikát :) (8/10)(8.10.2008)

Začala jsem na 3*...pak jsem hodnocení zvýšila na 4* a nakonec jsem skončila na 5*. Vtipy se sice velmi často opakují, ale mě si tenhle seriál získal natolik, že mu to plné hodnocení dám. Nikdy nechci mít tak idiotského syna, jako je Nick:D Za nejlepší díl považuji ten, kdy Susan a Ben odjeli sami do hotýlku a ládovali se tam čokoládou zatímco o pokoj dál do toho sousedé bušili jako o závod:)) ,,Oni tam snad mají cukrárnu!´´:D(2.9.2008)

Kupodivu velmi dobrý britský sitcom. Kupodivu, protože vlastně nic neparoduje (ani sám sebe) a pojednává o běžných věcech jedné rodiny. Pokud bych to měl srovnat s americkými ekvivalenty jako třeba Krok za krokem, tak angláni vyhrávají na celé čáře už jenom proto, že jsou vtipní. K tomu všemu jsou veškeré postavy bezvadně napsané. 90%(28.11.2016)

S Mojí rodinou jsem se relativně natrápil. Nejprve jsem se jí tak nějak záměrně vyhýbal...ačkoliv moje rodina (s malým "m") podával pravidelně kladné reference. Po odhodlání konečně se smočit jsem propadnul v nadšení, které se každou další sérií menšilo až postupem času došlo k holému boji o přežití. Zpočátku svěží a zábavná záležitost postupně začala ukazovat svou pravou tvář, kterou je téměř vražedná závislost na postavě flakáčského syna Nicka, jehož odejití za lepším dopadlo na seriál jako dýmějový mor na Konstantinopoli v roce 541. Zoë Wanamaker a především Robertu Lindsaymu se v žádném případě nedá upřít snaha díru zalepit, ale samotní tvůrci jim sebedestruktivně házejí klacky pod nohy neustálím doplňováním nových "ha ha ha" postav, které vždy značí pouze jediné: =POZOR!, zoufalí pokus tonoucího se=. Moje rodina je brit-comem, který na tuzemských gaučích bezesporu zanechal svou nesmazatelnou stopu, ale svou recyklací již recyklovaného na svou pozvánku mezi seriálovou smetánku čeká zbytečně.(15.11.2016)

Do druhé řady velice povedený sitcom, kdy mi byli paní a pan Harperovi opravdu sympatičtí a celkově to bylo na vysoké úrovni. To bych dala bez rozmyslů pět hvězdiček. Ovšem, když jsem postoupila do řady třetí, tak jsem názor velice rychle změnila. Stal se zlom, kdy se z kvalitní zábavy stane suchá, neslaná podívaná. S příchodem nového člena "rodiny" to začne být opravdová nuda a hlavně mi ta novota začne vadit. Humor a originalita bohužel je ta tam. Po shlédnutí nevtipné třetí řady jsem se pokusila mrknout na další a s hrůzou jsem zjistila, že je čtvrtá na stejné úrovni jako ta předešlá. Dávám tomu průměr, protože se obávám, že kdybych pokračovala ve sledování dál, tak bych hodnocení jenom snižovala, což by bylo nefér k prvním dvěma sériím. Škoda.(7.11.2012)

• - V epizodě 3x10, když Ben otevře krabici cereálií, vypadne na něj kartička s Madame Hooch. V jednom díle Harryho Pottera tuto roli hrála právě Zoë Wanamaker. (viperblade)

• - Během první a druhé série se vzhled a design domu radikálně změní. (viperblade)

• - Spoiler: Kris Marshall, který hraje Nicka, chtěl, aby ho scénáristé v seriálu zabili. Ti to zamítli s tím, že bude lepší, když se Nick jen odstěhuje. (viperblade)