Moje rodina (TV seriál)

My Family

Komedie

Velká Británie, 2000–2011, 60 h 2 min (Minutáž: 26–50 min)

Tvůrci:

Fred Barron

Graham Jarvis

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Tayler Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight, Peter Egan, Olivia Hallinan, Terry Stone, Perry Benson, Mac McDonald, Rupert Evans, Susie Amy, Jonathan Aris, David Armand, Jeremy Clyde, Dan Clark, Patrick Baladi, Robert Webb, Eric Sykes, Preeya Kalidas, Christine Adams, Miltos Yerolemou, Amy Manson, Jeff Rawle, Christopher Ryan, Laura Haddock, David Haig, Clive Russell, Danny Webb, Daisy Haggard, Peter Ferdinando, Ray Panthaki, Daisy Donovan, Georgia Moffett, David Schneider, Ty Glaser, Sam Kelly, Dan Cade, Brian Pettifer, Patrick Godfrey, Roger Sloman, Pauline Quirke, Pippa Haywood, Nickolas Grace, Tony Way, Marsha Fitzalan, Victoria Wicks, Michael Obiora, Suzanne Burden, Julie T. Wallace, Isobel Middleton, Nigel Lindsay, Carol MacReady, Phillip Manikum, Elliott Jordan, Eleanor Matsuura, Adam Astill, Andrew Greenough, Rupert Holliday-Evans, Jonathan Coy, Simon Kunz, Guy Edwards, Michelle Gomez, Velile Tshabalala, Lorraine Chase, Lobo Chan, Georgie Glen, Doreen Mantle, Niky Wardley, Margaret John (a.z.), Clive Rowe, Karina Fernandez, Adrian Schiller, Jenny Howe, Vauxhall Jermaine, Jeremy Child, René Zagger, Rosemary Leach, Ed Weeks, Hannah Waddingham, Dominic Carter, Rupert Vansittart, Kali Peacock, Robin Sebastian, Gary Lilburn, Paul Cawley, Nathan Harmer, Jalaal Hartley, Cush Jumbo, Peter Blythe, Robert Harley, Pascal Langdale, Jamie Theakston, Javone Prince, Tom Price, Catherine Bailey, Russ Abbot, Windsor Davies, Duncan Preston, Lesley Vickerage, James Smith, Michael Attwell, Nichola McAuliffe, Owen Brenman, Paul Bown, Amy Noble, Angela Bruce, Vicki Pepperdine, Roy Heather, John Challis, Rowland Rivron, Richard Mylan, Joe McGann, Edna Doré, Judith Jacob, Diana Weston, Michael Troughton, Avril Elgar, Barbara Keogh, Belinda Lang, Emma Kennedy, Felicity Montagu, Hilda Braid, Janine Duvitski, Geoffrey McGivern, Bernard Spear, Clive Francis, Ben Homewood, Harry Landis, Raymond Mason, Moray Watson, Paul Williamson, Roger Brierley (herec, a.z.), Trevor Baxter, Nicola Bryant, Christopher Whittingham, Howell Evans, Adam James, Joseph Long, Stephen Bent, Jonathan Hansler, Jane Lucas, Angela Clerkin, Sally Bretton, Dominic Coleman, Rowena Cooper, Nick Stringer, Anna Keaveney, Baz Taylor, Philip Brodie, Jonny Owen, Jane Booker (herec, a.z.), Chris Wilson, Crispin Harris, Mark Goldthorp, Ursula Burton, Amanda Walker, Milanka Brooks, Richard Graham, Tony Bluto, Robert Bathurst, Paul Clayton, Maggie Steed, John Barrowman, Kris Marshall (a.z.), Siobhan Hayes (a.z.), Frances Barber (a.z.), Peter Capaldi (a.z.), Georgie Glen (a.z.), Sylvestra Le Touzel (a.z.), Rosemary Leach (a.z.), Mac McDonald (a.z.), Trevor Peacock (a.z.), Brian Pettifer (a.z.), Colin Stinton (a.z.), Nathaniel Parker, Jamie Foreman, Jenna Harrison, Barbara Durkin, Kim Wall, Paul Brooke, Howard Lew Lewis, Julien Ball, Sean Scanlan, Paul Putner, Simon Chandler, Anna Chancellor, Jo Martin, Andrew Brooke, Karen Paullada, Rufus Jones (herec, a.z.), Jacey Salles, Bill Moody, Sam Phillips, Rhodri Meilir, Rebecca Gethings, Keiron Self, Ben Uttley, Daniel Hill, Elizabeth Bower, Richard Glover, Brian Protheroe, Tony Selby, Andrew Dunn, Belinda Stewart-Wilson, Naomi Bentley, Penelope Wilton, Lee Cornes, Geoffrey Bayldon, Dan Renton Skinner, Phil Davis, Dan Mersh, Carli Norris, Keith Barron, Julian Clary, Daniela Denby-Ashe (a.z.), Gabriel Thomson (a.z.), Keiron Self (a.z.), Paul Clayton (a.z.), Hugh Lloyd (a.z.), Nathan Harmer (a.z.), Archie Panjabi (a.z.), Christopher Ryan (a.z.), Caroline Loncq, Lucy Punch, Giles New, Gerard Horan, Peter Capaldi, Gwenllian Davies, Frances Barber, Sylvestra Le Touzel, Margaret John, Anthony Head, Jemma Redgrave, Archie Panjabi, Matthew Ashforde, Hugh Lloyd, Trevor Peacock, Harry Peacock, Beatriz Batarda, Bhasker Patel, Joanna Scanlan, Timothy Bateson, Kaye Wragg

Zvuk:

Keith Nixon

Scénografie:

Ian Fisher

Kdysi jsem si myslel, že nejhorší osud je prodavač bot s ženou a dvěma dětmi. Ne, je to zubař s ženou a třemi dětmi. Tenhle britský sitcom není zrovna to nejlepší, co může Británie v oboru humoru nabídnout, ale i tak je to zábavné a dá se na to dívat. Kam se na to hrabou americké /a naše) sitcomy. Ale doporučuji to sledovat v původním znění, s dabingem to jako vždy dost ztrácí.(11.1.2009)

V tuto chvíli má seriál už 11 řad a bez mučení přiznávám, že jsem všechny neviděl. Možná asi proto jsem jeden z mála co si troufl seriálu napařit plný počet hvězdiček. Taky vím, že se to nedělá a že opravdu by bylo fér hodnocení zmírnit... přesto nechávám 5 protože první tři řady byly tak dokonalé, že bych na hodnocení těch hvězdiček potřeboval alespoň deset (prostě Kris Marshall alias Nick byl naprosto dokonalý a situace společně s Benem patří k tomu nejlepšímu čemu jsem se v TV kdy zasmál).(3.7.2012)

Poněkud netypický britský sitcom. Vše se točí hlavně okolo situaci v jedné rodině. To spíš pasuje na americkou komediální školu než britskou. Ale i přesto, tento seriál považují za povedený. Přirovnal bych ho k Ženatému se závazky. Akorát místo amerického buranství tu převažuje britský sarkasmus. SPOILER Jenom škoda, že v pozdějších epizodách se už nevyskytuje Nick. Myslím si, že to je nejlepší postava a po jeho odchodu seriál ztratil na vtipnosti. KONEC SPOILERU 80%(30.5.2011)

K tomuto seriálu jsem se dostal pozdě, takže mi pěkných pár dílu uniklo - pročež doufám, že to budou brzo opakovat (a já budu moct případně ještě jednu hvězdu přidat). Kam se na tohle hrabou Nováci a podobné nedovařené vykopávky (včetně Step By Step). Všechny postavy jsou dosti vtipné, hlavně Nick a Michael, a je vidět, že natáčení muselo herce velmi bavit. Jojo, britský humor je britský humor, o tom žádná.(19.4.2009)

Hodnoceno po první sérii: Výborný britský seriál. Po několika zklamáních z britské dílny (přecenění Ajťáci, hodně rozpačitý The Office), je tohle příjemný závan z britské kuchyně pravého humoru. U všech osmi dílů jsem se od srdce zasmál a nenuceně. Navíc postavy blbého synka Nicka a sestřičky, jejíž pes se sice jmenuje Spartacus, ale říká mu Roger, jsou prostě výborně ztvárněny. Čistých pět. Už se nemohu dočkat dalších řad. Po druhé sérii: Nemusím měnit hodnocení, protože nastavenou laťku si to udrželo s přehledem. Navíc hostující Mac McDonald alias kapitán Hollister z Červeného trpaslíka prostě neměl chybu! Takže jen tak dál!(21.10.2008)

• - Během první a druhé série se vzhled a design domu radikálně změní. (viperblade)

• - V epizodě 3x10, když Ben otevře krabici cereálií, vypadne na něj kartička s Madame Hooch. V jednom díle Harryho Pottera tuto roli hrála právě Zoë Wanamaker. (viperblade)

• - Spoiler: Kris Marshall, který hraje Nicka, chtěl, aby ho scénáristé v seriálu zabili. Ti to zamítli s tím, že bude lepší, když se Nick jen odstěhuje. (viperblade)