Reklama

Reklama

Moje rodina

(seriál)
  • Velká Británie My Family
Velká Británie, (2000–2011), 60 h 2 min (Minutáž: 26–50 min)

Tvůrci:

Fred Barron

Hudba:

Graham Jarvis

Hrají:

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Tayler Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(120)

Ben Harper je zubař středních let s mírně cynickým a ležérním pohledem na svět, jeho žena Susan, povoláním turistická průvodkyně, je naopak posedlá představou, že musí vše řídit a mít pod kontrolou. Společně se snaží vychovávat své tři děti: Nicka, jehož základní vlastností je lenost, módou posedlou puberťačku Janey a nejmladšího a nebezpečně chytrého Michaela. Dohromady tvoří jednu typickou středostavovskou britskou rodinu, která na obrazovkách britské televize kraluje už od roku 2000. Tehdy, v době, kdy se většina britských televizí soustředila v oblasti sitcomů na produkci co nejmodernějších – až kultovních – děl, přišel americký producent Fred Barron s nápadem vyplnit evidentní „díru trhu" klasickým jednoduchým seriálem pro každého. Seriálem, který si nebude na nic hrát, který prostě na obrazovky přivede úplně obyčejné hrdiny. Lidičky, v nichž se může poznat mnohý z nás, lidičky, řešící každodenní problémy všedního života, ocitající se v nejrůznějších složitých, komických, trapných, ale vždy uvěřitelných situacích. Na rozdíl od běžné britské praxe jednoho scenáristy zapojil do literární přípravy několik autorů, čímž ji nejen odlehčil a urychlil, ale dodal jí i větší pružnost a širší úhel pohledu. A dalším – i když možná téměř nejdůležitějším – předpokladem budoucího úspěchu bylo to, že pro spolupráci získal dvě z nejoblíbenějších britských televizních hvězd, Roberta Lindsayho a Zoë Wanamakerovou. Díky tomu všemu se z Mojí rodiny stal jeden z nejoblíbenějších britských sitcomů všech dob. (Česká televize)

(více)

Recenze (144)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tolik jsme se u seriálu vysílaného na české televizi v hlavní vysílací čas ještě nezasmál. Jednoduchý, možná až primitivní, sitcom, který dokáže spojit všechny postavy ať jsou sebevíce úchylné, podivné a děsivé (nebo spíše jejich profese... zubař....brrrrrr) do skvělého vtipného celku. Kdyby tohle poslala ČT proti Comebacku Novy, tak asi všichni čeští skvělí tvůrci zapláčou nad svou snahou. Když se hodně snaží čech, není to ani zdaleka tak zábavné jako když jede angličan na půl plynu. Sitcom, který i když není bezchybný, nechává všechno české daleko za sebou... ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Hodnoceno po první sérii: Výborný britský seriál. Po několika zklamáních z britské dílny (přecenění Ajťáci, hodně rozpačitý The Office), je tohle příjemný závan z britské kuchyně pravého humoru. U všech osmi dílů jsem se od srdce zasmál a nenuceně. Navíc postavy blbého synka Nicka a sestřičky, jejíž pes se sice jmenuje Spartacus, ale říká mu Roger, jsou prostě výborně ztvárněny. Čistých pět. Už se nemohu dočkat dalších řad. Po druhé sérii: Nemusím měnit hodnocení, protože nastavenou laťku si to udrželo s přehledem. Navíc hostující Mac McDonald alias kapitán Hollister z Červeného trpaslíka prostě neměl chybu! Takže jen tak dál! ()

Reklama

MartinDrhlik odpad!

všechny recenze uživatele

Aby bylo vtipné dělání ze sebe debila, tak to ten herec taky musí umět zahrát... Nehorázně trapný seriál - nevtipný kýč. Veřejnoprávní televize vyloženě uráži vkus diváka, když toto nabízí jako produkt pro pobavení a odpočinek. 100krát by divák, podotýkám inteligentní divák, uvítal raději sympatické příběhy Rodiny Smolíkovy, než toto. ()

kluzo 

všechny recenze uživatele

Tento styl humoru je mi blízký a je to vždy příjemně strávená půl hodinka. Humor tohoto seriálu je tak nějak blíž realitě a postavy nejsou vyhnány až někam k hranicím absurdna na rozdíl např. od amerického Ženatý se závazky. Obě hlavy rodiny navíc v tomto seriálu ztvárnili velice sympatičtí herci, kteří se skvěle doplňují a dialogy jsou, jak je to u sitcomu možné, napsány celkem dobře. Není to Jistě pane ministře a premiére, ale vždy se těším na další díl. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Nie celkom chápem vysoké hodnotenie, ktoré sa tu na csfd tomuto anglickému sitcomu dostalo. Ale to je jedno. Ja som tomu absolútne vôbec neprišiel na chuť. Na tak odpornú, nesympatickú, hnusnú rodinu som ešte nenatrafil. Panoptikum potratov. Predovšetkým pedstaviteľka hlavnej ženskej úlohy, Zoë Wanamaker, vyzerá ako nechutný strapatý potkan. Protivná, odpudivá, šeredná ženská. Špata, mrochta, ježibaba. Keď vidím ten jej ohavný ksicht, tak ma napína nazvracanie. * ()

Galerie (47)

Zajímavosti (6)

  • Během první a druhé série se vzhled a design domu radikálně změní. (viperblade)
  • Seriál byl natáčen ve studiu před živým publikem. (makimarketa)

Reklama

Reklama