Moje rodina

• Velká Británie My Family
Velká Británie, (2000–2011), 60 h 2 min (Minutáž: 26–50 min)

Tvůrci:

Fred Barron

Hudba:

Graham Jarvis

Robert Lindsay, Zoë Wanamaker, Gabriel Thomson, Daniela Denby-Ashe, Siobhan Hayes, Kris Marshall, Tayler Marshall, Kevin Bishop, Colin Stinton, Peter Wight (více)

Série(11) / Epizody(120)

Ben Harper je zubař středních let s mírně cynickým a ležérním pohledem na svět, jeho žena Susan, povoláním turistická průvodkyně, je naopak posedlá představou, že musí vše řídit a mít pod kontrolou. Společně se snaží vychovávat své tři děti: Nicka, jehož základní vlastností je lenost, módou posedlou puberťačku Janey a nejmladšího a nebezpečně chytrého Michaela. Dohromady tvoří jednu typickou středostavovskou britskou rodinu, která na obrazovkách britské televize kraluje už od roku 2000. Tehdy, v době, kdy se většina britských televizí soustředila v oblasti sitcomů na produkci co nejmodernějších – až kultovních – děl, přišel americký producent Fred Barron s nápadem vyplnit evidentní „díru trhu" klasickým jednoduchým seriálem pro každého. Seriálem, který si nebude na nic hrát, který prostě na obrazovky přivede úplně obyčejné hrdiny. Lidičky, v nichž se může poznat mnohý z nás, lidičky, řešící každodenní problémy všedního života, ocitající se v nejrůznějších složitých, komických, trapných, ale vždy uvěřitelných situacích. Na rozdíl od běžné britské praxe jednoho scenáristy zapojil do literární přípravy několik autorů, čímž ji nejen odlehčil a urychlil, ale dodal jí i větší pružnost a širší úhel pohledu. A dalším – i když možná téměř nejdůležitějším – předpokladem budoucího úspěchu bylo to, že pro spolupráci získal dvě z nejoblíbenějších britských televizních hvězd, Roberta Lindsayho a Zoë Wanamakerovou. Díky tomu všemu se z Mojí rodiny stal jeden z nejoblíbenějších britských sitcomů všech dob. (Česká televize)

Recenze uživatele chrispe k tomuto seriálu (51)

Velký úprk (2003) (S04E03)

,,Pojď se přitulit jako lžičky." ;) ()

Ben dlužníkem (2003) (S04E05)

,,Koukejte, mám jedno pravidlo. Jedno jediné. Nikdy nespěte s žádným cvokem kromě manželky." ()

Zrození (2003) (S04E06)

Druhý pokus ve kterém to Ben a Susan rozjíždí na vlastní pěst. A tentokrát je to mnohem, mnohem lepší. Těch pět nadhodnucuji, ale má to pár fakt skvělých momentů. ()

Slepá spravedlnost (2003) (S04E07)

,,Susan uvědomuješ si, že budu mít zakázáno s tebou o případu mluvit? Když na to příjde... o čemkoli... navždycky. Ovšem že sex je povolený!" ()

Pátek jednatřicátého, Halloween (2003) (S04E08)

Miluju tematické díly a tenhle byl i trošičku strašidelný ;) v rámci možností... to se musí uznat! ()

Ufouni (2003) (S04E09)

Nikdy... nikdy nebuď spící dítě! To už víme z Přátel ;) ()

Výchova rodičů (2003) (S04E10)

,,Bene Harpere! Držíte něco v ruce?" - ,,... ano." - ,,Tak prosím, nestyďte se, my všichni se rádi pobavíme. Přečtěte to." - ,,Já... se vsadím... že...." - ,,Neslyším! Vstaňte prosím! A mluvte nahlas!" - ,,Dobře. Fajn fajn. Smraďoch Moris nabeton děti nemá a ani neví, co je sex." ()

Kanárská klec (2003) (S04E11)

Od Harperovské dovolené prostě člověk čeká trochu víc. Ale i tak jsem se u tohoto dílu pobavila. ()

Svědek (2003) (S04E12)

Skoro mám chuť dát dvě hvězdičky, protože stejně jako je Ben svědek naprd, tak tento díl byl nic moc. ()