Nenávist

• Japonsko Ju-on: The Grudge (více)

Dobrovolná sociální asistentka Rika Nishina (Megumi Okina) je požádána, aby přišla zkontrolovat jednu starší paní do jednoho domu, ve kterém se kdysi stalo něco strašného. Rika se tak zkříží s místní tajemnou kletbou nenávisti a musí přijít na to, co je ta kletba zač. (HanzoBureshi)

Skylwalker42

Možná je to geniální horor...já nevím. Ale, když jsem to shlédnul, tak prostě to jen prosvištělo a nic, žádný fascinující hororové momenty, děj jsem vůbec nepochopil..ale možná pro někoho je to velký horor s parádními momenty. ()

De Large

Konečne poriadny psychohoror. Naposledy to takto poriadne roztočil Kruh, odvtedy som nič slušné nevidel. Som fakt rád, že som sa na to pozeral cez deň, lebo v noci... no neviem neviem :o) A nevedel som, že japonské dievčatá sú také pekné :) ()

Wally Mroz

Super horor, tak jako obvykle jsem si to pouštěl pozdě v noci a strašně jsem si užíval lekaček.Určitě jeden z nejlepších kousků z žánru. ()

jenspifa

rozhodně u mě o kategiri výš, než všechny ty kruhy, i ty olympijský :D ale ne lepší, než remake pana Raimiho. 60% ()

Seniad odpad!

Nevýslovný horor ! Koukat na to. Pursuer řekl vše za mě, takže snad už jen dodám že, opravdu děsivý film co si zaslouží být v červených číslech, pokud jste tedy nevkusný weeaboo zoufalec, to se i pokadíte do plínek. Všichni ostatní si můžou pustit libovolné čurákovaní, nebo se podívat třeba na Pitva slečny neznámé 2017, protože to je horor s herci, a ne vkus kurvícími neumětěli kteří musí udávat velikost penisů v milimetrech aby mohli mít dvojciferné čísla. ()

Breaker

Horror na temné večery:) Výsledek? Vynikající. Japonci jsou všichni stejní, jména se vám pletou, místo hudby sázejí spíše na zvuky a tak je alespoň film podán Tarantinovským stylem, vždy zaměřen na jednu osobu, aby vás probral, ale to nic nemění, stejně vás pohltí ta atmosféra a o to u horroru jde, ne? Až půjdete spát, nezapomeňte se podívat kolem sebe ... někde tam sedí malé ... a vidí vás ... ()

Jiesaj

Když jsem po dlouhém přemlouvání mého přítele souhlasila, že se tedy spolu podíváme na The Grudge (horory nemám ráda =) ), už po pár desítkách minut jsem litovala. Můžu skutečně říci, že japonské horory jsou ty nejhorší. Nesnesitelně tajemné prostředí, postavy, zvuky... Ještě dlouho poté jsem nemohla s klidem usnout. ()

Brule

Odporúčam všetkým, čo majú radi chvíľe, keď musia partnera v noci odprevádzať na toaletu, lebo v tme sa skrýva Tošio. ()

MAL1

Horory hodnotím podle toho, do jaké míry splní svůj účel, a to, aby se divák bál. Tenhle horor to splnil na 200%. Horor, který jsem viděla jednou a už ho nikdy více vidět nechci. Ještě po měsíci jsem se bála v noci jít na záchod. Děsivý, působivý a skličující. Brrr! ()

Figuto

Velmi slabé. Nebál jsem se, ani nevylekal. Jestli je to tím, že jsem první viděl daleko povedenější, děsivější a uvěřitelnější americký remake? ()

herrofox

Vím že na na 5* to není,určitě tu jsou slabší herecké výkony,ale tenhle film mě tak vyděsil že jsem se potom bál dojít o patro výše do postele xD,ve filmu hraje hlavní roli mrazivá hudba,detailní záběry do vyděšených xichtů a strach odkud na vás ti duchové zase vybafnou atd.prostě prvotřídní duchařina ()

Booman

Lhal bych kdybych tvrdil, že to nebylo strašidelný, což je u horroru asi stěžejní a stává se mi to už dost zřídka, ale teda dostavalo mě, že příběh prakticky neexistoval a pojem času byl pro režiséra absolutní neznámou. A co víc i přes svojí absolutní neschopnost udržet jakousi časovou konzistenci během jednoduchých scén jako, děvče se vzbudí ráno a vyběhne z baráku pomoct kamarádce, dobíhá za ní ale už v noci, nebo při jednoduché procházce po domu se čtyřikrát změní noc a den, se režisér přesto pouští do jakéhosi epizodního vyprávění ala Tarantino, kdy vypráví historky jenotlivých postav zvlášť, a pravděpodobně to ve výsledku mělo vytvořit souhrný obraz toho, co se vlastně v tom baráku dělo. Na mě to tedy nějak nefungovalo, nemluvě o tom , že díky Takashiho neschopnosti postavy například zestárli o několik let prakticky pres noc a celkově to působilo jako děsnej bordel. Ale aspoň se člověk mohl sousředit na bubáky. Takže čtyři * v rámci žánru, souhrně to radši ani hodnotit nebudu. ()

subo.psycho

No Kayako ani Toshia by som rozhodne nechcel stretnúť..tobôž nie v dome ktorým sa len tak hmýri atmosféra smrti :) Oveľa lepší než americký re-make . ()

LennyCowler

Tak z tohodle hororu mě opravdu mrazilo a spolu s kruhem je to asi to nejlepší co nám Japonci dali. Přesně jak to má u správného hororu být,člověk se u toho má bát a tady se to opravdu povedlo! ()

MadButcher8

Známy japonský horor, ktorý keby som pozeral sám tak by som sa v niektorých situáciách určite hlavne kvôli jeho nepríjemnej atmosfére celkom bál. Práve tú atmosféru mohol Takaši využiť ešte o trochu viac, lebo to nie je dokonalé, ale raz sa to pozrieť dá. ()

Rathe odpad!

Tenhle "horor" mi teda vůbec nic neřekl. Tolik ztraceného času. Pod slovem horor si vybavuju úplně něco jiného a ne toto. Příběh absolutně kostrbatý bez smyslu. Jediné mrazivé momenty byly herecké výkony. ()

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

05.06.2005

Bratia Weinsteinovci chystajú remake japonského hororu KAÏRO (anglicky Pulse) o záhadných úmrtiach súvisiacich s tajomnou internetovou stránkou ponúkajúcou návštevníkom kontakt so svetom mŕtvych.… (více)

To je ale guláš!

To je ale guláš!

16.03.2005

Nepůjde o recept na tradiční hospodskou specialitu, ale o náhled do plánů může jménem Takashi Shimizu. Po remaku svého vlastního hororu Ju-on: The Grudge připravuje k přepracování i jeho pokračování.… (více)