Uvolněte se, prosím (TV pořad)

Uvolnite sa, prosím

Talk-show / Komedie

Česko, 2004, 40 min

Jan Kraus, David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek, Hynek Bočan, Jiřina Bohdalová, Jan Budař, Jitka Čvančarová, Tereza Duchková, Jan Antonín Duchoslav, Táňa Fischerová, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Agáta Prachařová, Václav Havel, Hana Hegerová, Eva Holubová, Jiří Hromada, Markéta Hrubešová, Jan Hřebejk, Boris Hybner, Vlasta Chramostová, Stanislav Milota, Věra Chytilová, Markéta Irglová, Martha Issová, Vítězslav Jandák, Jana Janěková, Petra Janů, Eva Jeníčková, Bohumil Klepl, Milan Kňažko, Ester Kočičková, Barbora Kodetová, Tereza Kostková, Vojtěch Kotek, Simona Krainová, Richard Krajčo, Jiří Krampol, Ivan Kraus, Zuzana Krónerová, Jiří Krytinář, Pavel Kuka, Daniel Landa, Pavel Landovský, Milan Lasica, Jiří Mádl, Jiří Macháček, Leoš Mareš, Milan Markovič, Tomáš Matonoha, Klára Melíšková, Petra Nesvačilová, Miroslav Noga, Soňa Norisová, Petr Novotný, Pavel Nový, Jiří Ornest, Halina Pawlowská, Iva Pazderková, Tereza Pergnerová, Theodor Pištěk ml., Josef Polášek, Marie Poledňáková, Chantal Poullain-Polívková, Dara Rolins, Matěj Ruppert, Andrea Sedláčková, Barbora Seidlová, Luba Skořepová, Zdeněk Srstka, Zuzana Stivínová, Jiří Suchý, Milan Šteindler, Martin Štěpánek, Nikol Štíbrová, Zdeněk Troška, Petr Vachler, Jiří Vejdělek, Tatiana Vilhelmová, Stanislav Vlček, Tomáš Vorel ml., Tomáš Vorel st., Tereza Voříšková, Martin Zbrožek, Winter Ave Zoli, Monika Zoubková, Veronika Žilková, Simona Babčáková, Zuzana Onufráková, Dominik Hašek, Václav Vydra nejml., Barbora Tachecí, Jan Kaplický, Paula Wild, Gabriela Partyšová, Martin Mejstřík, Tamara Archlebová, Viola Ottová, Lukáš Hejlík, Marek Taclík, Jiří Pomeje, Vladimír Šmicer, Kateřina Janečková, Jitka Němcová, Arnošt Lustig, Marián Labuda st., Zuzana (Kirchnerová) Špidlová, Josef Klíma, Lucie Výborná, Ivana Jirešová, Petr Jablonský, Nicholas Winton, Ivana Chýlková, Dorotka Dědková, Edita Brychtová, Agnieszka Holland, Petr Vondráček, Andrea Verešová, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Roman Šmucler, Jana Plodková, Robert Fox, Vladimír Bejval, Miloš Knor, Radovan Klučka, Aneta Langerová, Klára Issová, René Plášil, Anna K., Michal David, Zbigniew Czendlik, Eliška Kaplicky Fuchsová, Jaromír Bosák, Libor Šula, Václav Moravec, Jiřina Šiklová, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Jolana Voldánová, Dana Bérová, Pavel Šporcl, Peter Nagy, Braňo Mojsej, Jiří Paroubek, Pavel Dostál, Kamil Střihavka, Josef Vojtek, Norbert Auerbach, Daniel Hůlka, Jan Nedvěd, Helena Zeťová, Tereza Kerndlová, Filip Kratochvíl, Patrik Hezucký, Tomáš Sedláček, Michal Viewegh, Zdeněk Mahler, Robert Záruba, David Rath, Dana Drábová, Roman Šebrle, Ája Vrzáňová, Laco Deczi, Tereza Boučková, Karel Schwarzenberg, Eva Urbanová, Čestmír Kopecký, Tomáš Mašín, Ida Kelarová, Lucie Konečná, Petr Šmolka, Václav Chaloupek, Larry King, Josef Formánek, Stanislav Gross, Mirek Topolánek, Bohuslav Sobotka, Štěpán Mareš, Katarína Knechtová, Vladko Dobrovodský, Milan Špalek, Ota Váňa, Tomáš Krulich, Radek Hurčík, Hana Mandlíková, Anna Polcarová, Jana Kirschner, Martin Bursík, Leona Machálková, Daniela Kolářová, Bára Basiková, Pavel Anděl, Deana Horváthová-Jakubisková, Vojtěch Dyk, Adela Banášová, Fero Fenič, Ivan Klíma, Jaroslav Hlaváč, Alena Antalová, Stanislav Penc, Jitka Boho, Andrea Kerestešová, Pavel Kožíšek, Věra Nerušilová, Eva Kantůrková, Ladislav Chudík, Lenka Vlasáková, Jaroslav Tomsa, Richard Müller, Lucie Bílá, Kristýna Nováková-Fuitová, Zdeněk Pohlreich, Vlastimil Vondruška, Jan Fischer, Tereza Černochová, Lenka Termerová, Eva Pilarová, Juraj Herz, Nguyen Phuong Thao, Radek Štěpánek, Karel Hvížďala, Ondřej Brzobohatý, Ilona Csáková, Jaromír Joo, Yvonne Přenosilová, Miloš Rejchrt, Jáchym Kraus, Adam Kraus, Jarmila Balážová, Helena Vondráčková, Tereza Kopáčová-Vrabelová, Kamila Magálová, Rostislav Novák ml., Roman Vojtek, Marta Jandová, Sagvan Tofi, Lucia Molnárová, Petra Molnárová, David Švehlík, Dominika Mesarošová, Miroslav Žbirka, Marcela Košanová, Iveta Radičová, Zdeněk Izer, Filip Sajler, Ondřej Slanina, Janek Kroupa, Szidi Tobias, Klára Samková, Šimon Pánek, Sámer Issa, Pavel Zuna, Jakub Železný, Nora Fridrichová, Jan Vávra, Martina Balogová, Daniela Peštová, Pavlína Němcová, Jiří Stránský, Vojtěch Novotný, Kateřina Kristelová, Iva Frühlingová, Erik Tabery, Kateřina Janouchová, Zuzana Smatanová, Iveta Toušlová, Eliška Bučková, Tomáš Verner, Jaroslav Čejka, Miroslav Krobot, Jitka Zelenková, Matěj Stropnický, Petra Němcová, Vladimír Hron, Zuzana Bubílková, Kateřina Konečná, Pavlína Wolfová, Vasilij Ivanovič Štefuca, Barbara Nesvadbová, Vendula Pizingerová, Ewa Farna, Jakub Vágner, Ján Novák, Sára Saudková, Tonya Graves, Kateřina Cajthamlová, Mirka Čejková, Otakar Černý, Michal Horáček, Ester Janečková, David Koller, Lejla Abbasová, Eva Boušková, Eleonóra Mojsejová, Karol Sidon, Věra Špinarová, Jiří Šolc, Rostislav Osička, Jana Bobošíková st., Václav Hálek, Karel Weinlich, Iva Kubelková, Petr Janda, Karel Hála, Petr Sís, Jitka Obzinová, Lenka Šmídová, Ivan Vodochodský, Michael Kocáb, Kateřina Neumannová, Michal Pavlíček, Jan Saudek, Pavel Václavík, Janek Ledecký, Jana Štefánková, Diana Kobzanová, Tomáš Kraus, Robert Vano, Radoslav Banga, Blanka Matragi, Meda Mládková, Anna Kulovaná, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Ivana Christová, Zuzana Belohorcová, Alexandr Minajev, Pavel Telička, Filip Kanda, Ida Saudková, Antonín Kinský, Václav Fišer, Daniel Dvořák, Martin Klásek, Andrea Kalivodová, Olga Menzelová, Jarmila Šuláková, Marcel Marek, Iva Pekárková, Erik Tabery, Regina Holásková, Veronika Nováková, Rudy Linka

Jeden z nejlepších zábavných pořadů (talk-show určitě), který se v posledních deseti letech objevil na tuzemských obrazovkách. Uvolněte se prosím stojí a padá s nezaměnitelnou postavou moderátora Jana Krause, který díky své pohotovosti, vtipu a suchému humoru nenechá nikoho z hostů v klidu a divák se neskutečně baví. Ať už je hostem prakticky kdokoliv (osoba veřejně známá či host tzv. kuriózní) je o zábavu postaráno. Nejvíce mě pobavily díly s Evou a Vaškem, Mírou Bosákem, Danem Landou či Paulou Wild. Nudil mě rádoby vtipný Tomáš Řepka s IQ šumícího jezu. Na youtube je epizod k mání tuny, takže si kdokoliv z nás může připomenout skvělý humor, který nás pravidelně bavil každý páteční večer.(4.4.2016)

Televizní vysílání už pár let nesleduju,ale Uvolněte se je jedním z mála pořadů,kvůli kterým pravidelně zabrousím do archivu.Krausův humor,mírně arogantní a uštěpačný podtón i styl jakým vede rozhovory mi prostě sedí.Bohužel musím i kritizovat - přijde mi, že má kvalita pořadu lehce sestupnou tendenci (zejména v posledním roce) ,danou výběrem málo atraktivních hostů a Kraus, jako by se mírnil a vyhýbal pokládání otázek "na tělo".(30.8.2010)

• Ivoshek

Je to celé jeden velký plagiát zahraničních a mnohem vtipnějších formátů. Kraus byl ze začátku vtipný, teď už se jen opakuje. Celé je to jedna velká Janova televizní onanie, k níž mu skřehotá jeho nezvedený synek. Hvězdičkama to hodnotit nebudu, stačí, že jsem to ohodnotil 150 korunama koncesionářských poplatků.(28.12.2007)

Na výběru hostů samozřejmě záleží, ale i když se objeví nějaký méně zajímavý host, Jan Kraus perlí, hláškuje a rozdává udivené pohledy a otázky na všechny strany. A nekvalitní zpěv Jana Krause (tím ho nechci nijak urazit)? Báječná pětiminutovka kdy mohu odběhnout do kuchyně uvařit si kafe :-). Nejlepší hosté: JUDr. Voženílek (předseda Svazu mužů), Jiří Krampol, František Žváček (sběratel prezervativů), Stanislav Marek (sběratel vtipů), Radek Hodousek (vítěz ankety Zdravotní sestra roku) a především pan MVDr. Rudolf, mistr republiky ve vábení zvěře.(1.9.2006)

84%- Je mi líto, že jenom čtyři hvězdičky... Tenhle pořad miluju, na iNetu si ho nikdy nenechám ujít, a skvěle se při něm bavim. Bohužel, fádní a stále se opakující koncepce pořadu mi nedovolí dát plný počet. Jsem si ale jistý, že je jenom otázka času, kdy si dá ČT větší práci, a po vzoru jiných západních late night shows (napadá mě např. Harald Schmidt) udělají pořad dynamičtější, a pestřejší. Jen tak dál!(18.3.2006)

• Jan Kraus

• - Jan Kraus ohlásil ukončení pořadu kvůli sporům s Českou televizí v květnu roku 2010. (Ded@M@tes)

• - Při letních reprízách (2009) neumožnila Česká televize mimo jiné i opakování dílu s primátorkou Ivanou Řápkovou. (lskala)

• - Cena Týtý 2006 v kategorii Pořad roku. (M.B)