Jeptiška

Mníška

Horor / Mysteriózní

Španělsko / Velká Británie, 2005, 98 min

Manu Díez

Je celkem překvapující, že na tomhle ne moc povedeném filmu pracovala skupina lidí, o kterých si dovolím tvrdit, že svému oboru dost rozumí. Režisér Luis de la Madrid spolupracoval na takových filmech jako Devil’s Backbone nebo The Machinist. Tohle je jeho první samostatné dílo a asi to nebyl zrovna vrcholný start. Co se týče samotného scénáře, nebyl zas až tak špatný. Příběh o pomstychtivé jeptišce a vraždách podle svatých žen je určitě dobrým námětem, jenže to zpracování a uvedení filmu dost pokulhává. Navíc se ve filmu objevuje hodně nelogických po sobě jdoucích scén. No a ten konec nebudu raději komentovat. Sice jsem to pochopil, ale moc mi to nedalo. Určitě je dobré se na tento film podívat, ale ti kteří mají rádi španělské hororové klasiky by mohli být hodně zklamáni.Samotné ztvárnění ducha jeptišky bylo pěkné a určitě jedním z větších pozitiv filmu. Bylo vidět propracování do nejmenších detailů, a to je pro duchařiny jen dobře.(1.7.2008)

• folklorman

Když sem si film našel a objednal z časopisu POPRON, tak sem se nemohl dočkat až film uvidím, protože vše nasvědčovalo tomu, že to bude perfektní horor. Bohužel, to co jsem čekal ve filmu nebylo. Jeptiška, která se zjevuje v kapalném skupenství mě nebere - čekal sem to úplně jiné. No ,ale i tak dávám dvě hvězdy za dobré interiéry, dobré herecké obsazení a za to málo gore.(30.4.2009)

• Argondia

Další takzvaný mysteriózní horor, který je spíše nepovedenou parodií. Uhozený příběh, špatní herci, záplava klišé, nejapných hlášek a triků, které mi byly k smíchu (jeptiščin škleb a rádoby děsivá scéna v letadle). Utrpení od začátku do konce. Rozuzlení příběhu byla ubohost sama. Propadák jak má být.(16.9.2014)

• Lilien

často krát videný príbeh pomstychtivého ducha. No zo začiatku som si myslel že za stupiditu dialógov može asi český preklad , ale nie bol to katastrofálne deravý scenár ktorý nútil postavy správať sa na hrane retardácie a z úst vypúšťať kopec hlúpych kecov. Atmosféra takmer nulová, herci nič moc hrajúci ani vyzerajúci, efekty mizerné ten duch priam otrasný.Ale som rád že som sa naučil že duch ktorý je z vody sa zhmotní do fyzickej podoby ponorením do jazera a tam je ho možné zabiť rybárskou harpúnou.(23.2.2012)

• Dudek

Klasická variace na tisíckrát viděný příběh o zbloudilé duši, která nemyslí na nic jiného než se pomstít a pozabíjet si pár lidí. Kdyby měla Jeptiška alespoň nějakou atmosféru nebo pár povedených scén, tak ani neceknu, ale tohle je opravdu hrozné, doporučuji obloukem se vyhnout. 10%(27.5.2006)

• - Luis de la Madrid soutěžil o Barcelonskou cenu v kategorii nejlepší režie. (Terva)