poster

Jeptiška

 • Španělsko

  La Monja

 • Velká Británie

  The Nun

 • Slovensko

  Mníška

Horor / Mysteriózní

Španělsko / Velká Británie, 2005, 98 min

Scénář:

Manu Díez
(další profese)
 • Lilien
  odpad!

  často krát videný príbeh pomstychtivého ducha. No zo začiatku som si myslel že za stupiditu dialógov može asi český preklad , ale nie bol to katastrofálne deravý scenár ktorý nútil postavy správať sa na hrane retardácie a z úst vypúšťať kopec hlúpych kecov. Atmosféra takmer nulová, herci nič moc hrajúci ani vyzerajúci, efekty mizerné ten duch priam otrasný.Ale som rád že som sa naučil že duch ktorý je z vody sa zhmotní do fyzickej podoby ponorením do jazera a tam je ho možné zabiť rybárskou harpúnou.(23.2.2012)

 • Crocuta
  **

  Tak jsem - obalamucen atraktivitou námětu - zase jednou ignoroval nevalné hodnocení "Jeptišky" na CSFD i IMDb a strávil sledováním tohoto snímku více než hodinu a půl života. Dobře mi tak. Po vizuální stránce nelze filmu nic vytknout, těch pár dějových nesrovnalostí bych ještě snesl a tak by to byla docela ucházející duchařina, nebýt katastrofálně odbytého a nelogického závěru, který dělá idioty nejen z diváků, ale i z tvůrců.(5.5.2009)

 • Elbarto08
  **

  No..vynechme jeptišku co si odkráčí od činu smrti otáčivými dveřmi a ječště si je zatočí. Ten konec, probůh. Jedna vypadá jako Lady Gaga( ale kdo by ji v r.2005 znal) a taky, proč s tou konečnou teorií o jeptišce, která úplna zkazila i ty jakž takž ucházející dějové momenty, protože to byl naprostej nesmysl, přišel ten divnej kluk, kterej v jeptišku absolutně nevěřil a nakonec se z něj stal duchovní a vše to odrecitoval...(16.8.2011)

 • sedm.1
  ***

  Ze začátku dost nudný snímek,postupně však Jeptiška nabírá na obrátkách a zhruba ve 3/4 filmu má docela dobrou atmosféru a grády.Samotná pointa je pak ale neskutečně zpackaná.Spíš než o krvavý slasher se jedná o duchařinu,ovšem efekty jsou hodně odfláknuté.Celkové pár lekačak,velmi pohledná ústřední představitelka,sem tam napínavá atmosféra,já to vidím na průměr se vším všudy :) !(27.5.2008)

 • Nick Tow
  **

  Horrorový žáner dlhodobo trpí brutálnou absenciou originálnych príbehov. Zabaliť recyklát do relatívne vkusného balenia je síce menej barbarské, ako ho zabaliť do použitého zdrapu toaletného papiera, ale časy, keď bol hladný horrorový fanúšik vďačný aj za ten "pekný obal" sú už dávno preč. A mimochodom, mníška, vynárajúca sa z vane s chrupom po záručnej lehote vo vás vyvolá asi toľko strachu, ako deduško Večerníček navlečený v rubáši Belu Lugosiho.(30.7.2006)

 • - Luis de la Madrid soutěžil o Barcelonskou cenu v kategorii nejlepší režie. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace