Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šest žen spojuje hrozné tajemství z doby, kdy byly chovankami internátní školy, ve které pevnou rukou vládla jeptiška Ursula. Když Ursula zjistila, že jedna z nich, patnáctiletá Mary, čeká dítě s místním knězem, rozhodla se ji očistit od hříchu. Maryiny kamarádky byly svědky jeptiščiny krutosti a kamarádce pomohly. Od té doby už jeptišku nikdo neviděl a škola byla zavřena... O mnoho let později je Mary brutálně zavražděna. A nejen ona. I další bývalé chovanky školy za záhadných okolností umírají. Ostatní jsou nuceny se opět spojit a společně s Eve, dcerou Mary, a jejími přáteli nalézt příčinu vražd. Vše nasvědčuje tomu, že Ursula se vrátila, aby se pomstila těm, které jí ublížily... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (80)

unagi 

všechny recenze uživatele

Zaujímavé. Keby bol film dovezený s ameriky, konkrétne s holivúdu, dodanej erotiky a obsadenie filmu aspon jedna znám tvár....film by mal v tých percentách vyššie číselko. No ale nevadí. Nevravím že bol výnimočný, ale určite mal myšlienku a nejaý ten hlbší dôftip. Tie efekty si mohli odpustit no ale aj tak určite lepšie pozeratelný film ako veľká časť lepšie hodnotených horor, ktoré sú na jedno kopyto! HOTOVO ()

tron 

všechny recenze uživatele

Hoci som Briana Yuznu ako režiséra a producenta nikdy nemal bohvieako rád, Mníške musím jedno uznať: urobiť z hororového monštra vraždiacu mníšku, to je fakt originálna vec. Navyše vizuálne úchvatne spracovanú. Snímka ďalej disponuje i dobrou atmosférou, takže ak stráviť príjemne béčkarský hororový večer a nemáte po ruke nič lepšie, Mníška celkom ujde [až na hlúpe rozuzlenie]. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/693/ ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Je celkem překvapující, že na tomhle ne moc povedeném filmu pracovala skupina lidí, o kterých si dovolím tvrdit, že svému oboru dost rozumí. Režisér Luis de la Madrid spolupracoval na takových filmech jako Devil’s Backbone nebo The Machinist. Tohle je jeho první samostatné dílo a asi to nebyl zrovna vrcholný start. Co se týče samotného scénáře, nebyl zas až tak špatný. Příběh o pomstychtivé jeptišce a vraždách podle svatých žen je určitě dobrým námětem, jenže to zpracování a uvedení filmu dost pokulhává. Navíc se ve filmu objevuje hodně nelogických po sobě jdoucích scén. No a ten konec nebudu raději komentovat. Sice jsem to pochopil, ale moc mi to nedalo. Určitě je dobré se na tento film podívat, ale ti kteří mají rádi španělské hororové klasiky by mohli být hodně zklamáni.Samotné ztvárnění ducha jeptišky bylo pěkné a určitě jedním z větších pozitiv filmu. Bylo vidět propracování do nejmenších detailů, a to je pro duchařiny jen dobře. ()

Hellknight12 

všechny recenze uživatele

Včera pozreté :) .  Film, ktorý som videl pred rokmi v TV. Film je celkom za mňa slušný horor, ktorý nenadchne ale ani neurazí. Mňa tento film, keď som ho videl prvý krát nadchol. Po včerajšom pozretí bol za mňa stále dobrý. Ozvučenie je dobré. Herecké výkony sú nadpriemerne. Dĺžka filmu 98min za mňa je vcelku krátka stopáž vedel by som si predstaviť aj 120min. Niektoré veci sú dané a sú aj dotiahnuté tak, že to človek pochopí ale mohlo by to byť viac rozpytvané... Celkové hodnotenie za mňa je: 60% ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Zpočátku to vypadalo docela dobře, dobrej námět, zápletka, jenže pak, když tam začala poletovat ta jeptiška (a nedělala takřka nic jiného než to poletování) začalo to hodně rychle upadat. Ještě v Americe to šlo, po přesunu do Španělska už jsem jen stále více ztrácel zájem. Konec pak už by jen zbytečně natahovanej slepenec klišé a nelogičností. Nejvíc mě dostala Jeptiška na křídle letadla alá Pan Tau, ještě mohla zatančit..... ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Luis de la Madrid soutěžil o Barcelonskou cenu v kategorii nejlepší režie. (Terva)

Reklama

Reklama