Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Athamas

Tento seriál je návykový ako najčistejsí methamphetamine :D od čias The Sopranos najlepší seriál aký som kedy videl... ()

Wolfis

Zo začiatku ma to veľmi nezaujalo, ale niečo ma nútilo to pozerať ďalej a musím povedať, že sa to jednoznačne vyplatilo. Neskutočne prepracovaný scenár zasadený do zaujímavej a nezvyčajnej myšlienky, pri ktorom som sa ani na minútu nenudil, keďže predvídať dej dopredu je u tohto seriálu nemožné. To je proste tak dokonalo, premyslene napísané, tie úžasné postavy, ktoré si jednoducho zamilujete, tie ich premeny, príbehy, vlastnosti, že ma seriál s jeho prostredím a príbehom do seba vtiahol natoľko, že za každým pozretím jedného dielu som chcel vidieť zo zvedavosti a napätia ďalší a ďalší. Postavy neuveriteľne dobre stvárnené, je im veriť každé slovo, každú vetu a ľahko si k nim divák vytvorí vzťah. Tento seriál má naozaj niečo do seba, nejakú tú iskru zaujatia, ktorá vás sprevádza celým časom a nedovolí vám sa od deja odtrhnúť. Famózny záver, ktorý vo mne vyvolal obrovské množstvo spomienok a vnútorné emócie po tom čase strávenom s postavami v obľúbenom prostredí, kam som sa vždy každým dielom vracal znova rád a rád. Pre mňa najlepší diel s05e14 a hneď po ňom záverečný s05e16. /celkovo: perníkových 96% - 1. séria: 85%; 2. séria: 95%; 3. séria: 100%; 4. séria: 100%; 5. séria: 100%/ ()

Misulaxd

Po shlédnutí všech řad, musím uznat že své hodnocení že potřeba změnit. Z 3 hvězd dávám všech 5. U 1 a 2 sérky jsem se sice užírala nudou, ale od 3 řady jsem se od seriálu nemohla odtrhnout. ()

Pettr450

1. série - 90 %, 2. série - 90 %, 3. série - 100 %, 4. série - 100 %, 5. série 100 % - Nemám slov, stále na špičce a žádný jiný ho nenahradil. All Hail Heisenberg. ()

Maza2222

Tak jsem před pár hodinami dokoukal a celý seriál bych tímto komentem rád zhodnotil. VAROVÁNÍ!MOHOU SE VYSKYTOVAT SPOILERY!! Co o seriálu říct? Je naprosto parádně natočen, s geniálním scénářem a příběhem, který mě dost upoutal. Bezpochyby nejlepší seriál, co jsem viděl ( a to jsem si myslel, že můj nejoblíbenější je nepřekonán.) Vývoj hlavní postavy , která začínala jako milý, laskavý pán a skončil jako nebezpečný vlk je parádní. Všechny postavy mají něco do sebe, tedy, skoro všechny ne. Ale jdeme do podrobnějších detailů. TOP 5 POSTAV 1. Walter White Walt byl v první sérii moje nejoblíbenější postava, jelikož měl neuvěřitelně parádní charakter. Ve druhé se ale propadl na druhé místo. Zůstal pořád stejně dobrý, ale objevil se Saul, který byl lepší. Ve třetí a čtvrtý to s ním bylo stejné. V páte však nastal zlom - stal se mojí nejoblíbenější postavou seriálu, jelikož jako ''Hlavní záporák páté série'' měl neskutečný charisma a s ničím se nepářel. Když umřel, měl jsem v očích slzy. 2. Saul Goodman Goodman byl od začátku moje nejoblíbenější postava, jelikož byl vtipný, a na rozdíl od ostatních postav zůstal pořád stejný. V páté sérii se ale přesunul na druhé místo - důvod je u Walta. 3. Mike Ehermatraut Mike na mě zezačátku nedělal dobrý dojem, jelikož se choval lehce divně. Poté se ale zlepšil a po dílu Say My Name se stává mojí třetí nejoblíbenější postavou seriálu. Škoda, že zemřel. 4.Hank Schrader Hanka jsem měl rád od začátku, jelikož byl charakterem dobrý a srandovní. Dokázal toho mnoho - zabil ty dva vrahy, co jej chtěli zabít, věděl, že Walt je zločinec. Ale jeho smrt byla geniální :D 5. Jesse Pinkman Jesse byl v prvních dvou sérií mojí oblíbenou postavou, jelikož byl vtipný a měl jsem ho rád. Ve třetí mi ale začal pít krev a myslel jsem, že se nezlepší. Ve čtvrté jsem ho ale začal chápat a v pátý mi ho bylo šíleně líto, když ho ten gang věznil. Ale jeden z mých oblíbenců, co zůstali živý. Názor na další postavy Gus Fring - Skvělej ''záporák''! Líbily se mi jeho poznámky, jeho promyšlenost, jeho spojení s drogovým obchodem a herec ho hrál parádně. Ale jeho smrt je nejlepší :D. Skyler White - V první sérii mi tato postava přišla ok a já se divil, že má tak špatné hodnocení. Ve druhé mi ale totálně jejím chováním pila krev a normálně jsem si přál, ať zemře. Ve třetí se ale začala zlepšovat a pak se vytáhla do průměru. Walt White Jr. - Ze začátku ušel, ale později mě překvapilo, že měl charakter skoro stejný jako můj bratranec (ale to nikoho nezajímá :D). Nadprůměrná postava, a občas mi ho bylo i líto. Marie Schrader - K ní se mohu vyjádřit jen dvěmi větami - Nejhorší postava seriálu. Od začátku byla sice snesitelná, ale v poslední sérii je to fakt příšerná.. radši nechtějte vědět :D. Jak mám seřazené série? 5. série - od začátku do konce neskutečné tempo. Sice obsahuje velmi smutné scény tato série, ale to jí neubírá na zábavnosti. spíš naopak 3. série - První čtyři epizody nic moc, poté to jde nahoru. Díl 3x10 dodnes mě rozesmává ta moucha v něm. A parádně deprimující finále. 2. série - Tuhle sérii mám rád, první půlka je sice dokonalá,, ale druhá je ještě lepší.Nejspíš to bude asi tím ,že si pro mě druhou půlku druhé série kradl Saul. 1.série - Parádní prolog, který má skvělý pilot, skvělý ukončení. Sice obsahuje nejhorší díl seriálu (1x5), ale pak obsahuje jedny z nejlepších dílů - 1x6 a 1x7. 4.série - žádná sláva. První půlka celkem nudná, druhá je daleko lepší a hlavně brilantní finále. Pokud jste to vydrželi sem, dám vám ještě něco na konec TOP 5 epizod 1.Ozymandias (5x14) 2.Face Off (4x13) 3.Felina (5x16) 4. Crawl Space (4x11) 5. Full Measure (3x13) Tak to je vše, Seriál doporučím každýmu, i když to má občas dost násilné scény, takže nedoporučuju těm, co mají nějaké problémy s brutalitou. () (méně) (více)

Magnomous

3. seria bola podla mna nehorazne zla. 4. seria bola celkom nadpriemerna, ale uz od konca 2. serie sa hodne zmenil zaner serialu. Prve 2 serie rozhodne 100%, potom to bolo stale vysoko nadpriemerne okrem tej 3. serie, ale uz sa mi tak nepacil ten vacsinovy podiel krimi zanru. Ale stale velmi kvalitne s perfektnym ukoncenim serialu v 5. serii. ()

Fill98

Všechna čest režisérům. Nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. Naprosto mě uchvátila proměna hlavního protagonisty. Nic víc k tomu nebudu připisovat. Pokud jste to neviděli, pohodlně se usaďte a udělejte si třídenní maratón. Budou to patrně nejlépe strávené 3 dny ve vašem filmovém životě. Nemáte zač. (95%) ()

Darkshire

Najlepší seriál aký som videla a to už snáď aj 6x a stále ma baví . Fascinujúca premena hlavnej postavy, Heisenberga. Skvelí herci, ktorým to naozaj žeriete , totálne vymakaný príbeh, ktorý vás núti pozerať ďalší a ďalší diel, čo sa zase udeje... ()

Nag0

Dal som si načas, ale konečne môžem aj ja prifetnúť k tomuto vo viacerých ohľadoch brilantnému seriálu. Po prvej sezóne musím ísť do plných, kedže stupeň zábavnosti, precízneho scenára, perfektnej hlavnej postavy a podobných esenciálnych prvkov pre ultimátny seriál tu dostáva nevídaný rozmer, a ja som hlboko zasadený do kresla očakávajúc ďalší príval tohto geniálneho koncentrátu. Edit: Som krátko po vzhliadnutí poslednej epizódy. Aby som to zrekapituloval krok za krokom, prvá sezóna bola skutočne naturalistická a sugestívna. Originálna zápletka s prísľubom ďalších originálnych prvkov. Druhá séria bola napokon pre mňa dosť schladzujúca, asi o dve hviezdy pod tou úvodnou. Veci sa hýbali ďalej, dej postupoval, prišli napínavé či menej napínavé scény. Viac sme sa dozvedali o minulosti tej či onej postavy. Od tretej série sa latka opäť trošku zvýšila, a tento trend pokračoval aj celou štvrtou sériou. Užíval som si vývoj postáv a ich chovanie so zreteľom na zachovanie sugestívnosti. V piatej prišlo na lámanie chleba, a ja som bol už od úvodných častí prekvapený formou akú mi predstreli tvorcovia, Bolo to opäť svižné, neokukané, a tým, ako som sa zžil s hlavnými postavami aj skutočne epické k záveru. Práve v poslednej sérií prišli na rad tie zlomové momenty, ktoré boli zvládnuté viac než dobre. Breaking Bad bol skutočný epos, mal iste aj svoje slabšie miesta, no napokon odchádza ako legenda medzi seriálmi, a dovolím si povedať že zaslúžene. Psychologické, morálne poukazujúce, ultra dramatické posolstvo, ktoré si vydobilo môj rešpekt. 5* ()

Mike_Doe

Tento seriál sa nedá pozerať po 1 časti/deň, optimum je séria/deň resp. noc ak nie viac :) Pozor!!! Pozeranie seriálu by mohlo vyvolávať o 90% vyššiu návykovosť než Crystal Meth :) Hail to the King - V. Gilligan ()

Statista

Jeden z nejlepších seriálů, jaký jsem měl kdy tu čest vidět. Když nepočítám skvělé a uvěřitelné herecké výkony a perfektně gradující příběhovou linii, asi nejvíce se mi na celém seriálu líbil prvek postupného vývoje nebo proměny postav, především hlavního hrdiny Walta. Postavy jsou vlastně kapitola sama pro sebe - naprostá většina je velmi propracovaná. Seriál obsahuje spoustu hlášek, které se nesmazatelně zapsaly do hlavy nejednoho fanouška. Málokdy propadám takovému entuziasmu u hodnocení, ale nemohu jinak - seriál mě v průběhu až na několik málo epizod neskutečně bavil. ()

BranuliQ

Ja sa len čudujem, na čo som tak dlho čakal. Žiadny seriál nie je dokonalý, každý ma svoje "muchy", Breaking Bad je ale úplne iná liga. Tak dokonale napísaný seriál, plný neuveriteľných zvratov, no hlavne okorenený jednou z najlepších premien hlavnej postavy pod slnkom, som na môj veru naozaj ešte nevidel. A že tých seriálov bolo! Herecké výkony sú bez výnimky geniálne, réžia fantastická a ten neuveriteľný počet zimomriavok kombinovaný takým napätím, až som zabudol v niektorých scénach dýchať je proste nezabudnuteľný. Čerešničkou na torte bola ale 5. séria, ktorú považujem za vrchol televíznej tvorby a niektoré epizódy si budem pamätať veľmi dlho. A ten koniec! Najlepší seriálový koniec EVER. Keď Hra o Tróny neskončí aspoň tak uspokojujúco ako práve toto, budem veľmi sklamaný. NIKDY som totiž nezažil také pocity ako pri sledovaní Breaking Bad, skrátka NIKDY som nevidel tak vynikajúci seriál akým je Breaking Bad. 1. SÉRIA: 85%, 2. SÉRIA: 100%, 3. SÉRIA: 100%, 4. SÉRIA: 90%, 5. SÉRIA: 200% ()

Mrscriticism

Možná je to dobrej seroš ,ale pro mě rozhodně nikoliv už jen z toho důvodu že se to točí o sračkách ( amfetamin a metanfetamin ) takovýto druh seroše se mi nelibí ,ale každý má prostě jiný vkus ;) ()

zayac

Až po koniec štvorky absolútny kulťas, svojím spôsobom sa Walther White stáva zo slušného učiteľa zásadovým superkriminálnikom, ktorý je svojím spôsobom rovnako cool ako Clint Eastwood v Good Bad and Ugly, zlikvidovanie Gusa Fringa je naozaj veľkolepé. Začiatok päťky rovnako výborný, finále s náckami recidivistami ma už nebavilo, i keď logicky to s pánom Whiteom dobre skončiť nemohlo. Krásna metafora o tom, že utláčať a šikanovať slušných, vzdelaných inteligentných a skromných ľudí sa naozaj neoplatí, dokonca to môže byť smrteľne nebezpečné. Svoje o tom vie aj postava D-Fense (Michael Douglas, Voľný Pád). ()

teekanee

Co k tomuto seriálu říct? Pro mě nejlepší seriál všech dob. Nemá v podstatě slabý místo. Herecký obsazení je výborný v čele se skvělou ústřední dvojicí. S postavami se po čase opravdu vžijete a budete jim více méně fandit. Proměna hlavní postavy je naprosto výborná. Scénař je brilantní se spoustu naprosto kulervoucích momentů, kdy vám nezbyde nic jiného než jen čumět s otevřenou pusou. Pokud jste tento seriál neviděli, tak si udělejte službu a začněte na něj koukat. 98% ()

Harry77

To nejlepší co jsem snad zatím viděl, alespoň co se týče seriálové tvorby. Zaznamenal jsem mnoho reakcí, že je to nejlepší seriál vůbec a v podstatě s tím snad nejde než souhlasit. Skoro 60 dílů jsem si dal do 4 dnů, takže jsem asi magor, ale prostě jinak to nešlo. Neskutečná bomba. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis