Liga snů (TV seriál)

The League

Liga snov

Komedie

USA, 2009–2015, 30 h 42 min (Minutáž: 21–30 min)

Jeff Cardoni

Mark Duplass, Jonathan Lajoie, Nick Kroll, Stephen Rannazzisi, Paul Scheer, Jason Mantzoukas, Alina Foley, Nadine Velazquez, Rob Huebel, Janina Gavankar, Seth Rogen, Leslie Bibb, Katie Aselton, Brie Larson, Rob Riggle, Ike Barinholtz, Adam Brody, Carlson Young, Meghan Markle, Robert Seay, Adam Karchmer, Bobby Lee, Stacey Travis, Allison Williams, Rick Irwin, Jamey Sheridan, Hazuki Katō, Angela Trimbur, Paulie Litt, Noel Gugliemi, Claire Coffee, Thomas Lennon, Janet Montgomery, Craig Bierko, Brooke Nevin, Lake Bell, Desi Lydic, Shoshana Bush, Michael Hitchcock, Alia Shawkat, Martin Starr, KayCee Stroh, Krista Kalmus, Lindsay Sloane, Kayden Kross, Ankur Bhatt, Elaine Kagan, Stephanie Lemelin, Ray Liotta, Jeff Goldblum, Sarah Silverman, Will Forte, Eliza Dushku, T.J. Miller, Marianne Muellerleile, Affion Crockett, Matt Walsh, J.B. Smoove, Andrea Harrison, Andrea Savage, Benton Jennings, Aaron Lustig, Irene Choi, Alison Becker, Tom Fitzpatrick, Leonard Earl Howze, David Dastmalchian, Hunter Cope, Will Shadley, Keegan-Michael Key, Amanda Lund, Anna Clark, Katie Gill, Tava Smiley, Trisha LaFache, David Saucedo, Lanette Fugit, Sabina Gadecki, Candice A. Buenrostro, Bob Odenkirk, Maria Thayer, Dan Bakkedahl, Connor Kalopsis, Brooke Newton, Tonita Castro, Leslie Jones, Tino Struckmann, Steve Zissis, Nick Smoke, Thomas Middleditch, Morgan Krantz, Natasha Leggero, J.J. Watt, Stephanie Danielson, Stephanie Allynne, Ben Lawson, Todd Terry, Terry Bradshaw, Milana Vayntrub, Paul Schackman, Kandis Mak, Jessica Chaffin, Richard Riehle, Zach Woods, Sarah Dumont, Saginaw Grant, Tarina Pouncy, Steve Agee, Thomas Barbusca, Elizabeth Shapiro, Ayman Samman, Sara Erikson, Eve Brenner, Matt Berry, Carlease Burke, Guy Stevenson, Jimmy Clabots, Kayla Madison, Brian Palermo, Megan Ferguson, Mikaela Hoover, Pedro Lopez, Deon Cole, Franco Vega, Da'Vone McDonald, Moshe Kasher, Brett Gelman, Nick Greco, Jonah Ray, Mike Mitchell, Brad Morris, Jason Matthew Smith, Cameron Bender, Rebecca Drysdale, Colton Dunn, Carl McDowell, Terrell Suggs, Jerry Minor, J.D. Walsh, Nathan Fielder, Gary 'G. Thang' Johnson, Jay Glazer, Erin Heatherton, Frances Callier, Katie Wee, Marc Evan Jackson, Carlos Linares, Rolando Molina, John Marshall Jones, Jamison Haase, Cort McCown, Batia Parnass, Bonnie Hellman, Nicole J. Butler, Gwen Van Dam, Dale Stern, Rachel Sterling, Lucille Soong, Mark Cuban, Abbey McBride, Seth Morris, Andrew Secunda, Jason David, Porscha Coleman, Eric Pumphrey, Amber Coyle, Angela Shelton, Mindy Sterling, Toby Huss, Addison Timlin, Billy Blair, Kathleen Gati, Chris Tallman, Owen Burke, Jerry Jones, Anna Maria Horsford, Stephanie Escajeda, Melissa Ordway, Timothy Olyphant, Ryan Hansen, Kendži Nakamura, Julia Duffy, Kristin Cavallari, Jim McMahon, Ken Marino, Ingrid Haas, Rick Overton, Meredith Giangrande, Michael Naughton, Nick P. Ross, Robert Wagner, Lee Meriwether, John Ross Bowie, Nicola Paone, Marshall Manesh, Maree Cheatham, Brooklyn Decker, Bob Clendenin, Jayma Mays, Dichen Lachman, Christen Sussin, Jorma Taccone, Griffin Dunne, Glenne Headly, Snoop Dogg, Dov Davidoff, Christine Lakin, Kevin Nealon, David Krumholtz, Andrew Daly, DeRay Davis, Marques Ray, Will Sasso, Chasty Ballesteros, Bridget Powers, Craig Gellis, Matt Iseman, Ithamar Enriquez, Amy Hill, Mike Mitchell, Hilary Pingle, Diana Gitelman, Rich Fulcher, Taryn Southern, Tim Bagley, Stephen Holland, Ashley Hinshaw, Ali Larter, Andy Buckley, Dale Waddington, Lizzy Caplan, Antonio Sabato Jr., Richard Fancy, Aziz Ansari, Mike Evans, Ken Lerner, June Diane Raphael, Neil Casey, Steve Little, Paula Rhodes, Brenda Song, Edi Patterson, Steven Lee Allen, Leonard Roberts, Jerry O'Connell, Anna Camp, Romy Rosemont, Peter Chan, Corbin Bernsen, Jonathan Joss, John DiMaggio, Dan Castellaneta, Erinn Hayes, Andrew Santino, Rich Sommer, Sierra Fisk, John Schneider, Arielle Kebbel, Randall 'Tex' Cobb, Anya Monzikova, Michael Scott Allen, Christopher Gehrman, Hemky Madera, Chelsey Crisp, Charlie Carver, C.S. Lee, Christopher McDonald, Exie Booker, Punnavith Koy, Timothy Donovan, Deanna Russo, Megan Kathleen Duffy, Echo Kellum, Matt Knudsen, Casey Wilson, Milo Ventimiglia, Nicky Whelan, Fiona Gubelmann, Wade Williams, Carlos Alazraqui, Rizwan Manji, Larry David, Courtney Merritt, Tony Mirrcandani, Jesse Einstein, Michael Patrick McGill, J.P. Manoux, Fatimah Hassan, Haneefah Wood, Natalie Cohen, Michael Villar, Marshawn Lynch, Cici Lau, Nicol Paone, Gianni Decenzo, Eli Jane, Karina Bonnefil, Lori Alan, John Omohundro

Verdikt: Parta kámošů se chystá na nový ročník fantasy fotbalu (amerického -> NFL). Mezi nimi plastický chirurg s mezerou mezi zuby jako vrata, ze kterého mají ostatní akorát prdel; týpek, se kterým po porodu božského dítěte nespí manželka v podobě Nadine Velasquez (Catalina z My name is Earl); tragéd a zároveň commish celé ligy, kterému fantasy strategii tvoří manželka; fešák, který se rozchází s manželkou a tmelem celé party je zhulený píchač Taco v podání Jona Lajoie (youtube him), který absolutně neví vo co gou. Chlapské trable, do kterých se motají ženské, děti, ulítlé songy, hulení pubického ochlupení a samozřejmě fantasy fotbal. Spíše než ke Californication (vůbec!) a Big Bang Theory bych to přirovnal k mužské verzi Sexu ve městě :-) Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=zuVsLR_2GX0(23.11.2009)

Jsem sice fanouškem amerického fotbalu, ale ten - i přes některé komentáře - hraje v seriálu poměrně okrajovou roli. Rozhodně smršť hlášek a vtipných situací. Když jsem v první minutě prvního dílu viděl rychlý přehled hlavních hrdinů zakončený Jone Lajoiem s bongem ve tvaru jednorožce a slovy "ooh, I have a mental erection", věděl jsem, že mě čeká hromada srandy :-)(21.11.2010)

The League je sitcom, který se zakládá na velkém americkém hitu - Fantasy fotbalu. Nic vám to neříká a sport vás nebaví? Nevadí, tady jde o sport samotný až ve druhé řadě. Sám jsem se původně bál, že právě díky tomu budu mimo obraz, ale to se ani náhodou nestalo. Místo toho nabízí League 84 epizod, které přinášejí někdy skvělé a někdy jen dobré vtípky. Znáte takové to špičkování s přáteli? Tady se seznámíte s partou podivínů, kteří ono špičkování dohnali na úplně jiný level. A o co vlastně jde? Celá parta se každoročně utkává o prestižní trofej nazvanou Shiva. Po jejich středoškolské spolužačce. Postupně dochází k obměnám a přidávají se i jiné trofeje. Moje oblíbená byla vždy Sacko, pro toho nejhoršího, který následně musel plnit mnohdy nechutné tresty. Ano, nevyhnete se tady nechutnostem, nadávkám a sexuálním narážkám, ale jedno se rozhodně musí League přiznat, jejich vtípky jsou neskutečně vypointované. Samotné postavy jsou tak jiné. Nevěřím tomu, že jste je už v nějakém seriálu zažili. I já jsem byl jejich divností překvapen a musel jsem se naučit ji přijímat. Každá má několik svých zvláštností. Těžko se popisují a je opravdu třeba je zažít. Nejvíce asi vyčnívá Taco (Jon Lajoie), což je v podstatě ztracený případ, který má jediné hobby - hulení. To mu však nebrání v tom, aby náhodně vydělal velké peníze, které následně pravidelně rozhazuje díky svým "geniálním" nápadům. Dalším extrémem je zženštilá verze muže jménem Andre, která se nějakou záhadou živí jako plastický chirurg a neuvědomuje si, že je terčem posměšků ostatních. A koho bych za kamaráda určitě nechtěl je Ruxin. Ruxin je neuvěřitelný a opravdu jedinečný kokot, který žije jen pro radost z ponížení svých přátel. Když už jsem u těch postav, tak samozřejmě nesmím zapomenout na fakt, že je to i několik vedlejších, které mi pijou krev a vadí mi pokaždé když se objeví. V čele je Rafi, který se sám o sobě ještě dá snést, ale když spojí síly s Dirty Randym (Seth Rogen), tak je to moc i na mě. Naopak mě pobavilo hostování herců, které znám z jiných seriálů, jako Aziz Ansari, Adam Brody, Lizzy Caplan nebo Jayma Mays. Přes všechnu chválu, kterou směřuji na adresu The League musím přiznat, že to však rozhodně není seriál pro davy lidí. Já ale věřím, že pokud hledáte něco, kde je drsnější humor, který často zaběhne za čáru korektnosti, tak budete nadmíru spokojeni. A teď už nezbývá než naposledy zapět "Shiva Kamini Soma Kandarkram"!(11.1.2016)

Fotbalu sice nerozumím (a tomu americkému obzvlášť), ale i tak jsem se bavila. Taky se tady objevuje ženská postava, která není karikatura - nechce si povídat o dětských botách zrovna když začne fotbal, nechová se jako rozmazlená fúrie a celkově nám holkám dělá dobrou reklamu. Kluci byli hrozně sympatický a ty jejich klukoviny mě bavily - eskymácký bratr, kouření neobvyklé substance, dcera jako malý otrok, hopsací test a desítky další vtípků mi vynahradily to, že jsem neznala ani jediné jméno fotbalisty nebo o co sakra ve fantasy fotbalu jde. Ovšem kvůli Shiva Cupu bych se pravidla snad i doučila...(9.10.2014)

První tři série mi přišli velmi originální a vtipné, i když se místy dost vymykaly tomu, co je ještě přípustné. Čtvrtá série byla obrovským zklamáním, jak už to tak bývá, vše začíná být vyhnané do absolutních extrémů a show se snaží jít za každou cenu s dobou - spousta vtipů také vyznívá dost nuceně a až na jednu maximálně dvě scény nestojí čtvrtá série vůbec za řeč. Z páté jsem viděl čtyři díly a s lítostí musím konstatovat, že se již seriál blíží hodnocení odpadu.(20.1.2013)

• - Postavu Taca hraje internetová hvězda Jon Lajoie, známý hlavně díky svým videím a písním na YouTube. V seriálu má hned několik vystoupení, odkazujících na jeho internetovou práci (písně, videoklipy). (UM3L3C)

• - Představitelé Peta (Mark Duplass) a Jenny (Katie Aselton) jsou ve skutečnosti manželé. (Yokolobuna)