Liga snů (TV seriál)

The League

Liga snov

Komedie

USA, 2009 - 2015, 30 h 42 min (Minutáž: 21–30 min)

Jeff Schaffer

Jeff Cardoni

Mark Duplass, Jonathan Lajoie, Paul Scheer, Stephen Rannazzisi, Katie Aselton, Nadine Velazquez, Janina Gavankar, Leslie Bibb, Brie Larson, Rob Huebel, Carlson Young, Meghan Markle, Robert Seay, Bobby Lee, Stacey Travis, Seth Rogen, Allison Williams, Rick Irwin, Jamey Sheridan, Hazuki Katō, Angela Trimbur, Paulie Litt, Noel Gugliemi, Claire Coffee, Thomas Lennon, Janet Montgomery, Craig Bierko, Brooke Nevin, Lake Bell, Desi Lydic, Shoshana Bush, Michael Hitchcock, Alia Shawkat, Martin Starr, KayCee Stroh, Krista Kalmus, Lindsay Sloane, Kayden Kross, Ankur Bhatt, Elaine Kagan, Stephanie Lemelin, Ray Liotta, Jeff Goldblum, Sarah Silverman, Will Forte, Eliza Dushku, T.J. Miller, Marianne Muellerleile, Affion Crockett, Jason Mantzoukas, Matt Walsh, J.B. Smoove, Nick Kroll, Andrea Harrison, Andrea Savage, Benton Jennings, Aaron Lustig, Irene Choi, Alison Becker, Tom Fitzpatrick, Leonard Earl Howze, David Dastmalchian, Hunter Cope, Will Shadley, Alina Foley, Keegan-Michael Key, Amanda Lund, Anna Clark, Katie Gill, Tava Smiley, Trisha LaFache, David Saucedo, Lanette Fugit, Sabina Gadecki, Candice A. Buenrostro, Bob Odenkirk, Maria Thayer, Dan Bakkedahl, Connor Kalopsis, Brooke Newton, Tonita Castro, Ike Barinholtz, Leslie Jones, Tino Struckmann, Steve Zissis, Nick Smoke, Thomas Middleditch, Morgan Krantz, Natasha Leggero, J.J. Watt, Stephanie Danielson, Stephanie Allynne, Ben Lawson, Todd Terry, Terry Bradshaw, Milana Vayntrub, Paul Schackman, Kandis Mak, Jessica Chaffin, Richard Riehle, Zach Woods, Sarah Dumont, Saginaw Grant, Tarina Pouncy, Steve Agee, Thomas Barbusca, Elizabeth Shapiro, Ayman Samman, Sara Erikson, Eve Brenner, Matt Berry, Carlease Burke, Guy Stevenson, Jimmy Clabots, Kayla Madison, Brian Palermo, Megan Ferguson, Mikaela Hoover, Pedro Lopez, Deon Cole, Franco Vega, Da'Vone McDonald, Moshe Kasher, Brett Gelman, Nick Greco, Jonah Ray, Mike Mitchell, Brad Morris, Jason Matthew Smith, Cameron Bender, Rebecca Drysdale, Colton Dunn, Carl McDowell, Terrell Suggs, Jerry Minor, J.D. Walsh, Nathan Fielder, Gary 'G. Thang' Johnson, Jay Glazer, Erin Heatherton, Frances Callier, Katie Wee, Marc Evan Jackson, Carlos Linares, Rolando Molina, John Marshall Jones, Jamison Haase, Cort McCown, Batia Parnass

Po první sérii hodnotím velice kladně. Seriál o partě nadšenců do Fantasy Footballu je zábavný. Postavy jsou sympatické, díly samy o sobě jsou velmi dobré. Doufám, že seriál bude mít stoupající tendenci a budu se ještě náramně bavit. Na konec bych rád vyzdvihl Jona Lajoie, který je stejný, jako ve všech jeho videích, klipech, je stejně trhlý, vtipný, vypadá jakoby neuměl do pěti počítat. Ale Taco je opravdu skvělý. Aneb: "My name is Taco and I wanna work here!"(6.12.2012)

SHIVAAA KAMIINI SOMAKADARKRAAM!!!! Na pozadí všetkých súčasných seriálov, ktoré riešia vzťahy, fantázie a priateľstvo je The League jeden s tých, ktorý celé HIMYM a BBT absolútne prevyšujú. Dospelejšie, vtipnejšie a absurdnejšie ako čokoľvek čo si dokážete predstaviť. Každá jedna séria si udržiava svoje tempo, predostiera nám nové postavy a necháva hrdinov nech sa dostávajú do neuveriteľne absurdných situácií. Nedokážem to prestať pozerať a po zhliadnutí dielu, si ho musím pozrieť ešte raz a smejem sa ešte viacej. Toto sa mi pri žiadnom inom seriály nestalo. Nehrá sa to na nič úžasné, je to jednoducho príbeh o parte kamošov, ktorý majú radi fantasy futbal a pri tom riešia povinnosti a záväzky, ktoré prináležia len dospelým. Tvorca Eurotripu Jeff Schaffer napísal a natočil neuveriteľnú sériu, ktorá aj napriek tomu, že nie je veľmi populárna má svojich skalných fanúšikov a pevne verím, že to bude stále lepšie a lepšie. A postava Taca, ktorú stvárnil Jon "show me your genitals" Lajoie, prináša do filmu patričnú dávku prostoduchosti a dementnosti. Pre mňa absolútne guilty pleasure a kráľovská zábava. 1 séria 100%, 2 séria 100% 3 séria 100% 4. séria - 100%, 5 séria 100% . Najvtipnejšia vec vôbec!!! A kvalitou stále na vysokej úrovni. YOBOGOYA! A znova 6 séria rovnako pecková ako predchádzajúce. Asi najfunkčnejší komediálny seriál vôbec!! 6. séria 100%(23.1.2012)

První série se vyvíjela se zlepšující se tendencí. Seriál mě ale většinou nějakým extrémním způsobem nerozesmával. Většinou se v každém díle našla jen jedna skutečně vtipná situace, zbytek byl doplněn úsměvnou výplní. Není to špatné, ale nějak mimořádně mě to neoslovilo. Po nové sérii tedy neprahnu.(21.1.2010)

The League je sitcom, který se zakládá na velkém americkém hitu - Fantasy fotbalu. Nic vám to neříká a sport vás nebaví? Nevadí, tady jde o sport samotný až ve druhé řadě. Sám jsem se původně bál, že právě díky tomu budu mimo obraz, ale to se ani náhodou nestalo. Místo toho nabízí League 84 epizod, které přinášejí někdy skvělé a někdy jen dobré vtípky. Znáte takové to špičkování s přáteli? Tady se seznámíte s partou podivínů, kteří ono špičkování dohnali na úplně jiný level. A o co vlastně jde? Celá parta se každoročně utkává o prestižní trofej nazvanou Shiva. Po jejich středoškolské spolužačce. Postupně dochází k obměnám a přidávají se i jiné trofeje. Moje oblíbená byla vždy Sacko, pro toho nejhoršího, který následně musel plnit mnohdy nechutné tresty. Ano, nevyhnete se tady nechutnostem, nadávkám a sexuálním narážkám, ale jedno se rozhodně musí League přiznat, jejich vtípky jsou neskutečně vypointované. Samotné postavy jsou tak jiné. Nevěřím tomu, že jste je už v nějakém seriálu zažili. I já jsem byl jejich divností překvapen a musel jsem se naučit ji přijímat. Každá má několik svých zvláštností. Těžko se popisují a je opravdu třeba je zažít. Nejvíce asi vyčnívá Taco (Jon Lajoie), což je v podstatě ztracený případ, který má jediné hobby - hulení. To mu však nebrání v tom, aby náhodně vydělal velké peníze, které následně pravidelně rozhazuje díky svým "geniálním" nápadům. Dalším extrémem je zženštilá verze muže jménem Andre, která se nějakou záhadou živí jako plastický chirurg a neuvědomuje si, že je terčem posměšků ostatních. A koho bych za kamaráda určitě nechtěl je Ruxin. Ruxin je neuvěřitelný a opravdu jedinečný kokot, který žije jen pro radost z ponížení svých přátel. Když už jsem u těch postav, tak samozřejmě nesmím zapomenout na fakt, že je to i několik vedlejších, které mi pijou krev a vadí mi pokaždé když se objeví. V čele je Rafi, který se sám o sobě ještě dá snést, ale když spojí síly s Dirty Randym (Seth Rogen), tak je to moc i na mě. Naopak mě pobavilo hostování herců, které znám z jiných seriálů, jako Aziz Ansari, Adam Brody, Lizzy Caplan nebo Jayma Mays. Přes všechnu chválu, kterou směřuji na adresu The League musím přiznat, že to však rozhodně není seriál pro davy lidí. Já ale věřím, že pokud hledáte něco, kde je drsnější humor, který často zaběhne za čáru korektnosti, tak budete nadmíru spokojeni. A teď už nezbývá než naposledy zapět "Shiva Kamini Soma Kandarkram"!(11.1.2016)

Trochu sem se bál že to bude hodně o fotbalu a málo o zábavě, ale je to přesně naopak. Jak tu někdo píše že pokud neznáte NFL přijdete o 30% fórů, tak to je naprostá blbost - max. 5% procent je fotbal a zbytek čirá zábava a "problémy" party třicátníků . Charaktery sou vtipný (předevšim Dr. (An)Dre) a určitě maj ještě potenciál k dalšímu rozvoji. Musim říct že sem se fakt bavil - tohle je taková správná nenucená zábava, kterou bych asi nejlíp přirovnal ke stylu humoru z produkce Appatowa (Superbad, Zbouchnutá). Určitě doporučuju, jenom na to asi nejsou zatim titulky... Jo a komentář "ZkuKola" vyhlašuju za nejčůráčtější komentář poslední dekády, je fakt zcestnej - viděl jeden díl a ještě mu kvuli svojí chabý angličtině nerozumněl a dělá tu machra.(8.1.2010)

• - Představitelé Peta (Mark Duplass) a Jenny (Katie Aselton) jsou ve skutečnosti manželé. (Yokolobuna)

• - Postavu Taca hraje internetová hvězda Jon Lajoie, známý hlavně díky svým videím a písním na YouTube. V seriálu má hned několik vystoupení, odkazujících na jeho internetovou práci (písně, videoklipy). (UM3L3C)