Liga snů (TV seriál)

The League

Liga snov

Komedie

USA, 2009 - 2015, 30 h 42 min (Minutáž: 21–30 min)

Jeff Schaffer

Jeff Cardoni

Mark Duplass, Jonathan Lajoie, Paul Scheer, Stephen Rannazzisi, Katie Aselton, Nadine Velazquez, Janina Gavankar, Leslie Bibb, Brie Larson, Rob Huebel, Carlson Young, Meghan Markle, Robert Seay, Bobby Lee, Stacey Travis, Seth Rogen, Allison Williams, Rick Irwin, Jamey Sheridan, Hazuki Katō, Angela Trimbur, Paulie Litt, Noel Gugliemi, Claire Coffee, Thomas Lennon, Janet Montgomery, Craig Bierko, Brooke Nevin, Lake Bell, Desi Lydic, Shoshana Bush, Michael Hitchcock, Alia Shawkat, Martin Starr, KayCee Stroh, Krista Kalmus, Lindsay Sloane, Kayden Kross, Ankur Bhatt, Elaine Kagan, Stephanie Lemelin, Ray Liotta, Jeff Goldblum, Sarah Silverman, Will Forte, Eliza Dushku, T.J. Miller, Marianne Muellerleile, Affion Crockett, Jason Mantzoukas, Matt Walsh, J.B. Smoove, Nick Kroll, Andrea Harrison, Andrea Savage, Benton Jennings, Aaron Lustig, Irene Choi, Alison Becker, Tom Fitzpatrick, Leonard Earl Howze, David Dastmalchian, Hunter Cope, Will Shadley, Alina Foley, Keegan-Michael Key, Amanda Lund, Anna Clark, Katie Gill, Tava Smiley, Trisha LaFache, David Saucedo, Lanette Fugit, Sabina Gadecki, Candice A. Buenrostro, Bob Odenkirk, Maria Thayer, Dan Bakkedahl, Connor Kalopsis, Brooke Newton, Tonita Castro, Ike Barinholtz, Leslie Jones, Tino Struckmann, Steve Zissis, Nick Smoke, Thomas Middleditch, Morgan Krantz, Natasha Leggero, J.J. Watt, Stephanie Danielson, Stephanie Allynne, Ben Lawson, Todd Terry, Terry Bradshaw, Milana Vayntrub, Paul Schackman, Kandis Mak, Jessica Chaffin, Richard Riehle, Zach Woods, Sarah Dumont, Saginaw Grant, Tarina Pouncy, Steve Agee, Thomas Barbusca, Elizabeth Shapiro, Ayman Samman, Sara Erikson, Eve Brenner, Matt Berry, Carlease Burke, Guy Stevenson, Jimmy Clabots, Kayla Madison, Brian Palermo, Megan Ferguson, Mikaela Hoover, Pedro Lopez, Deon Cole, Franco Vega, Da'Vone McDonald, Moshe Kasher, Brett Gelman, Nick Greco, Jonah Ray, Mike Mitchell, Brad Morris, Jason Matthew Smith, Cameron Bender, Rebecca Drysdale, Colton Dunn, Carl McDowell, Terrell Suggs, Jerry Minor, J.D. Walsh, Nathan Fielder, Gary 'G. Thang' Johnson, Jay Glazer, Erin Heatherton, Frances Callier, Katie Wee, Marc Evan Jackson, Carlos Linares, Rolando Molina, John Marshall Jones, Jamison Haase, Cort McCown, Batia Parnass, Bonnie Hellman, Nicole J. Butler, Gwen Van Dam

Po první sérii hodnotím velice kladně. Seriál o partě nadšenců do Fantasy Footballu je zábavný. Postavy jsou sympatické, díly samy o sobě jsou velmi dobré. Doufám, že seriál bude mít stoupající tendenci a budu se ještě náramně bavit. Na konec bych rád vyzdvihl Jona Lajoie, který je stejný, jako ve všech jeho videích, klipech, je stejně trhlý, vtipný, vypadá jakoby neuměl do pěti počítat. Ale Taco je opravdu skvělý. Aneb: "My name is Taco and I wanna work here!"(6.12.2012)

Fotbalu sice nerozumím (a tomu americkému obzvlášť), ale i tak jsem se bavila. Taky se tady objevuje ženská postava, která není karikatura - nechce si povídat o dětských botách zrovna když začne fotbal, nechová se jako rozmazlená fúrie a celkově nám holkám dělá dobrou reklamu. Kluci byli hrozně sympatický a ty jejich klukoviny mě bavily - eskymácký bratr, kouření neobvyklé substance, dcera jako malý otrok, hopsací test a desítky další vtípků mi vynahradily to, že jsem neznala ani jediné jméno fotbalisty nebo o co sakra ve fantasy fotbalu jde. Ovšem kvůli Shiva Cupu bych se pravidla snad i doučila...(9.10.2014)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 27.4.2013, réžia českého znenia (PRIMA COOL 2010) = ZUZANA TABERYOVÁ+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA IV. SÉRIE: JOJ Plus = 1.3.2015, v pôvodnom znení s titulkami - Banda fanatikov do niečoho čo sa nazýva Fantasy Football v tomto komediálnom seriáli vyvádza neskutočné a nehorázne zábavné kúsky, len aby vyhrali slávnu trofej zvanú Shiva. Nečakal som, že ma to bude baviť, ale opak je pravdou. A totálne ma rozsekal návod ako bez nákladov opraviť dieru v obecnej komunikácii. Len pozor na prekliate Google mapy. :-) (14.12.2012)(14.12.2012)

První tři série mi přišli velmi originální a vtipné, i když se místy dost vymykaly tomu, co je ještě přípustné. Čtvrtá série byla obrovským zklamáním, jak už to tak bývá, vše začíná být vyhnané do absolutních extrémů a show se snaží jít za každou cenu s dobou - spousta vtipů také vyznívá dost nuceně a až na jednu maximálně dvě scény nestojí čtvrtá série vůbec za řeč. Z páté jsem viděl čtyři díly a s lítostí musím konstatovat, že se již seriál blíží hodnocení odpadu.(20.1.2013)

SHIVAAA KAMIINI SOMAKADARKRAAM!!!! Na pozadí všetkých súčasných seriálov, ktoré riešia vzťahy, fantázie a priateľstvo je The League jeden s tých, ktorý celé HIMYM a BBT absolútne prevyšujú. Dospelejšie, vtipnejšie a absurdnejšie ako čokoľvek čo si dokážete predstaviť. Každá jedna séria si udržiava svoje tempo, predostiera nám nové postavy a necháva hrdinov nech sa dostávajú do neuveriteľne absurdných situácií. Nedokážem to prestať pozerať a po zhliadnutí dielu, si ho musím pozrieť ešte raz a smejem sa ešte viacej. Toto sa mi pri žiadnom inom seriály nestalo. Nehrá sa to na nič úžasné, je to jednoducho príbeh o parte kamošov, ktorý majú radi fantasy futbal a pri tom riešia povinnosti a záväzky, ktoré prináležia len dospelým. Tvorca Eurotripu Jeff Schaffer napísal a natočil neuveriteľnú sériu, ktorá aj napriek tomu, že nie je veľmi populárna má svojich skalných fanúšikov a pevne verím, že to bude stále lepšie a lepšie. A postava Taca, ktorú stvárnil Jon "show me your genitals" Lajoie, prináša do filmu patričnú dávku prostoduchosti a dementnosti. Pre mňa absolútne guilty pleasure a kráľovská zábava. 1 séria 100%, 2 séria 100% 3 séria 100% 4. séria - 100%, 5 séria 100% . Najvtipnejšia vec vôbec!!! A kvalitou stále na vysokej úrovni. YOBOGOYA! A znova 6 séria rovnako pecková ako predchádzajúce. Asi najfunkčnejší komediálny seriál vôbec!! 6. séria 100%(23.1.2012)

• - Představitelé Peta (Mark Duplass) a Jenny (Katie Aselton) jsou ve skutečnosti manželé. (Yokolobuna)

• - Postavu Taca hraje internetová hvězda Jon Lajoie, známý hlavně díky svým videím a písním na YouTube. V seriálu má hned několik vystoupení, odkazujících na jeho internetovou práci (písně, videoklipy). (UM3L3C)