VarGi13

Jednoznačne najlepší horor za posledných 5 rokov, ak nie dlhšie. V jednu chvíľu som mal pocit, že to radšej vypnem. Bál som sa že budem mať zlé sny, alebo sa v noci počúram. ()

Joe1998

Hororové prvky ze kterých vám běhá mráz po zádech jsou opravdu už od začátku. Je to film o paranormálních jevech- převtělování, démoni, duchové, média, prokletí a další. Je to velmi originální film a velmi děsivý bez masakrů- vnitřností, řezání končetin a podobně. ()

pan Spock

Žádné jiné tak těžce provařené téma, jako je strašidelný dům, myslím hororový žánr nemá. Když se ovšem najde zdatný kuchař, může se i z obyčejné béžovky vyklubat lahůdka hodná té nejnoblesnější restaurace. A James Wan tím zdatným režisérem skutečně je. Všechny ingredience jsou sladěny v téměř dokonalou harmonii chuti. Totiž vlastně v téměř dokonalý audiovizuální zážitek. Téměř dokonalý proč? Inu protože atmosféra funguje dokonale, nedrtí jí přehnanost digitálních triků a naopak ji umocňuje velmi dobrá hudba. Obsazení je nenápadné, ale naprosto funkční a bez připomínek. Lekaček poměrně pomálu, ale vůbec to nevadí. Protože ikdyž je to pořád jenom film, máme tu onu otřískanou větu "Natočeno podle skutečné události...." Takže bacha, co kdyby... ()

Tomrou

Vůbec se nedivím, že je označovaný za nejúspěšnější horor desetiletí i ohledně tržeb. Nejlepší scény - hra na schovávanou a vymítání. Pokud máte rádi kvalitu, tady je. [94%] ()

Dakan6

Po dlouhé době horor, po kterém jsem si cestou z kina říkal, nevyhodil jsem prachy za totální hovadinu..pravda, takových filmů bylo dost, ale Wan si s tím dokázal poradit a nespackal ani závěr, který je u těchto filmů ve většině případech dost nepovedený...(Insidious, Mama)... ()

bratr_jezek

Správný horor má přijít s přesně splněnými zákony daného žánru nebo nějakou novinkou, aby měl úspěch. Pokud to dobře nakombinujeme, vznikne žánrový skvost jako tento film, který budou mít slabší jedinci problém dokoukat. Daná pravila stanoví jeden z lovců démonů, skutečně žijící Ed Warren. Každá zlá síla postupuje ve třech krocích: zamoření, nátlak a posednutí. Film se tak dá rozdělit na tři přibližně stejné části, kdy v každé je splněn jeden z těchto bodů. Zamoření - cítíte, že v domě něco je, někdo vás sleduje, dějí se tam nevysvětlitelné jevy a zvuky. Nečekejte žádné vlažné hození do vody, z tohoto domu jasně cítíte, že je v něm něco zlého, není divu, ukáže se, že má velmi temnou minulost a hned několik adeptů na neklidně bloudící duchy. Nátlak - Lekací scény, nátlak, strach, vyděšení, napadení. Jako rodič byste se odstěhovali, řečeno správně otcem početné rodiny, peníze jsou pryč za nákup domu a kdo k sobě vezme sedmičlennou rodinu na neurčito? Na scénu vstupují Warrenovi, technika a hrůza se ještě zhustí. Posednutí - Zlá síla útočí na všechny, nikoho nešetří, divák si nemá moc času vydechnout a pak posedne toho nejzranitelnějšího. Drsné vymítání pak určitě vstoupí do dějin hororu podobně jako v Exorcistovi. Skvělý horor, u kterého se budete bát. Pokud splňujete navíc jeden z následujících bodů, vyhněte se filmu obloukem, pokud chcete zbytek života strávit v klidu. 1) koupili jste starý dům a nevíte nic o jeho historii 2) vlastníte porcelánovou panenku, kolotoč či jinou starobylou hračku, kterou nikdy nemůžete najít na svém místě 3) milujete hru na "tleskací" slepou bábu ()

Akuza

Mohl to být vcelku dobrý film..kdyby to tak nepřeháněli a nehnali až do absurdity a kdyby se trochu zamysleli nad věcmi jakože kvůli nedostatku železa se modřiny nezačnou dělat a zrovna tak se nezhojí během chvilky. Takže film bych zařadil do zbylých 95% hororů, u kterých chvílkami jen nevěřícně civím, jak tohle někdo mohl napsat do scénáře místo toho abych se bál :-) ()

MartinosIav

Rozhodne horor, na ktery se dalo divat a clovek se chvilemi opravdu lekal. O skvost filmografie se nejedna, ale nudit se urcite nebudete. Za delsi cas se rad podivam znovu ;) ()

LaCZik

Pff, kýbl nudy a jako dezert ještě nějakou tu nudu navíc. Vše zabalené do kabátku "podle skutečné události" ( Ha ha ha). Na to Vám možná skočí blbý američani, ale já fakt ne. Dvě hvězdy na herecké obsazení ( a výkony), nic méně to je u horroru/dramata příliš málo. ()

lahvi

Na to, že je to v podstatě jeden z řady dalších hororů o démonech, tak to baví. Pěknej horůrek, pěknej. Navíc, jestli je to fakt podle skutečný události, tak to je mazec :) ()

violik

Temný děs ani lekačky nečekejte, ale dobrá atmosféra pěkného klasického hororu, s dobrým spádem. Jen nějak ne a ne uvěřit že by to mohlo být fakt skutečné, podle dávky nadpřirozena určitě ne. ()

JerryPilsen

Bu bu bu,jsem duch a nemám nic jiného na práci,než tě strašit.A jsem podle skutečné události heč.Ještě že to bylo aspoň napínavé. ()

eoj

V kostce souhlas s tím co je zde několikrát řečeno. Zpracování přebíjí nedostatek nápadů. Přítelkyně se pěkně orosila, takže působivé to bylo dostatečně. Narážky na Salem (= oběšení neviných občanů v důsledku náboženského rozhořčení), jako by to bylo něco opodstatněného, jsem se zaťatými zuby překousl. Slabší 4* ()

Vevy

Přiznávám se bez mučení - teď, chvíli po zkouknutí filmu se i trochu bojím o něm napsat komentář. Jsem kovaná všemi možnými horory, opravdu si troufám říct, že mě hned tak něco nepřekvapí - a popravdě řečeno ani tento film ničím zvlášť moc nepřekvapil - ale já jsem se tak bála!!! Takže vy, co se cinicky usmíváte nad každým novým hororem a říkáte si to samé co já - podívejte se na to a pak mluvte! :-) ()

pa3k16

Toto je presne to, čo očakávam od novodobého hororu...husiu kožu, dobrý cast, strih a kamera, námet a scénar. James Wan udal trend pre nové horory a to na starej, takmer vyčerpanej šablóne Amytivylle a za to klobúk dolu. Jednoduchou cestou bez 100 mil $ za efekty, vsadené na kvalitný sound, kameru a herecké výkony dosiahnuté to, čo od dôb Spielbergovho Poltergeista nedokázal nikto... ()

Michalj13

Po dlouhé době kvalitní horor, jediné čím nedosáhl na 5 hvězd byl konec, který byl na můj vkus až moc happy-end v americkém stylu. I v dnešní době dokáže překvapit a duchařiny mě asi stejně nikdy nepřestanou bavit. Určitě doporučuju! ()

VVee69

Po dlhom čase zase horor, ktorý ma fakt dostal. Zaujímavé ako dokáže James Wan aj s takou stokrát ohratou pesničkou spraviť takýto koncert. Dokonca som si aj stihol vypracovať aký taký vzťah k postavám, niektorým, čo sa mi pri hororoch veru nestáva. Určite odporúčam. ()

Hansk75

Mám rád horory, rád se "bojím". Po shlédnutí traileru jsem se strašně těšil, hra na schovávanou a tleskání? No vypadalo to skvěle. Jenže... V průběhu filmu jsem zjistil, že se již blížím k polovině a zatím nepřišlo vůbec nic - leknutí, husí kůže, wtf moment - nic. Buď stárnu a začínám mít pro strach uděláno nebo Conjuring zkrátka nezafungoval. A s politováním se musím přiklonit k druhé možnosti, protože kamarád, který film sledoval se mnou, dokonale vytuhnul... Podobný efekt přinesl taktéž Insidious chapter 2. ()

CrashHP

Majster svojho remesla James Wan prevzal túto hororovú aktovku, ktorá vás vydesí na smrť. Skvele spracované a brilantne vykreslené. Počas celého filmu som bol ostražitý a čakal kedy čo príde. Celý čas som bol v strehu, no stále prišlo čosi v momente kedy som to čakal najmenej. Uf, paráda. James Wan to opäť raz dokázal, natočil horor, pri ktorom vám stuhne pri jeho pozeraní krv v žilách. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění