m.a.t.o.

Nie som fanúšik hororov, no musím uznať, že The Conjuring je naozaj veľmi slušný reprezentant žánru. Úvodná polovica mi prišla byť príliš light, ba možno by som povedal, že aj nudná, no v druhej polovici to Wan postupne rozbiehal až k skvelo vygradovanému finále. 70 % ()

Scar

Filmy od štúdia "Based on true stories" ma takmer vždy dostanú, toto je ale úroveň siahajúca na stupeň výťazov najlepších hororov všetkých čias. Nejde pri tom len o príbeh, je to výnimočný film ako celok, ktorý v mojej zbierke rozhodne chýbať nebude. ()

kklepkaa

Dá se vůbec v tomhle žánru natočit něco co tu ještě nebylo? To asi ne... ale dá se to natočit kurva dobře jako v tomhle případě. Mrazilo mě, nebyla jsem si jistá, jestli někdo zařve a některé scény byly opravdu děsivé. Tohle je po hodně dlouhé době zas horor, který je opravdu horor a kdy slabší povahy si naserou do kalhot. Herecké výkony skvělé, atmosféra parádní, takže i když tento horor vlastně nepřináší nic nového, tak pro mě je to pět hvězd. ()

Kosmik 1

Výborná duchařina, atmosféra a napětí v závěru bylo geniální. Je to přesně ten druh hororu, při kterém, když se na něj díváte v noci ve starém baráku, vám naskakuje husí kůže, vstávají chlupy a máte strach se jen o milimetr pohnout (co kdyby náhodou) a sotva dýcháte, a to co možná nejpotišeji to jde. A samozřejmě vynecháváte veškeré pauzy na záchod, pití, jídlo, no prostě všechno, co si vyžaduje sebemenší pohyb. :-) A až je konec, tak jen rozdýcháváte, co jste právě viděli. 85% ()

MichelSmith

4 krát som sa musel prebalit... Ale vážne už to nechcem nikedy vidieť,musel som to dokonca hned po dopozeraní odstrániť z hardisku,lebo som cítil z počítača akési temné vibrácie, no coment.... ()

Kalidor_

Typický příklad toho, že dobře budovaná atmosféra se dá velice lehce zhatit nutkavou potřebou servírovat bubáky jak na běžícím pásu. První 3/4 filmu výborné, potom se to zvrhlo v módní přehlídku bubáků a o frašku bylo postaráno. ()

Bad Guy

James Wan je hororový mág a znovu to dokázal. Osobně jsem snímku moc velké naděje nedával, spíše nic neočekával, ale po jeho shlédnutí jsem musel říct, že je to hororová pecka roku! Lekačky fungují na výbornou, což v dnešní době je zázrak a napětí by se dalo krájet. Herecky i režijně je skvěle zvládnutý, přičemž nekopíruje jiné snímky a vytváří snímek na úrovni. ()

Bagr_007

Žádné zbytečné pseudo-nechutnosti, ale sakra poctivá duchařina. Wan se měl vybodnout na Rychle a zběsile a zůstat u toho, co mu jde nejvíc: U hororů. Je to totiž mistr žánru! ()

Guzo

Skvěle natočené i zahrané, ale malinko mi vadilo zasazení do minulosti (chápu, že se film snaží tvářit jako "podle skutečných událostí", ale v poslední době je to u hororů nesmyslným trendem). Navíc Wan v podstatě nepřichází s ničím novým - ono tedy u tohohle žánru není moc prostoru pro originalitu - "jen" přebírá to nejlepší a servíruje to v povedené formě. 75 % ()

Ravi

Další příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Jako pasparta snímku byla zvolena léta sedmdesátá, která asi slušela hororu nejvíce. Palec nahoru. Je zde spousta šablon a vůbec všeho, co jsme už někde viděli, avšak na rozdíl od jiných žánrovek v této mělo vše svůj důvod, funkci a čas. Pokud hledáte povedený klasický horor, pak jste tímto filmem trefili do černého. Není to extra inovativní, avšak ve chvíli, kdy si uvědomíte, že jakákoli inovace k ničemu vlastně nevede, vás klasika nebude nudit, ale najdete v ní zalíbení. To vše spojuje tento film a pár triků navíc, které velmi účelně zamrazí v zádech bez hořké příchuti do očí bijícího umělého triku - mám na mysli např. scénu s věšením prádla. Bál jsem se, opravdu jsem se místy bál. 100% = 5/5 ()

drackula

Nemám rád horrory o zakliatich domoch a nemám moc rád ani modernú horrorovú produkciu. Preto som sa zo začiatku staval k tomuto filmu veľmi skepticky. Avšak zažil som príjemné prekvapenie. Od úvodu sa mi páčilo, ako Wan budoval atmosféru a aká citlivá bola gradácia démonických výčinov. Začínalo to pri obyčajnom vŕzganí dverí až sme sa postupne dostali k zbesilému posadnutiu démonom a jeho následný exorcizmus. V mnohých scénach som však mal pocit, že som daný element už niekde videl. Scenár by asi tiež nevyhral cenu za originalitu, ale Wan vsadil na veci ktoré fungujú a naštastie to urobil tak zručne, že to človeku vyslovene nevadí. Ďalším problémom je, že filmu chýba nejaký moment, ktorý by ma vyslovene uzemnil. Niečo, čo by mi v hlave rezonovalo aj po záverečných titulkoch. Napriek týmto drobnostiam je ale Conjuring bezpochyby kvalitný, plynie bez výraznejšieho zadrhnutia alebo logickej chyby. Napriek predvídateľnosti som sa bavil, a dokonca občas zafungovala aj ľakačka", čo sa mi už dlho nestalo. Celkovo som bol teda spokojný a určite sa pozriem aj na ďalšie Wanove horrory. 85% ()

Puyi

Pokud je toto nejlépe hodnocený horor poslední doby, tak asi mohu tento žánr definitivně zavrhnout. Co zde bylo překvapivého, nečekaného a nedej bože nového... Nenapadá mě nic. Vyzdvihnout můžu možná hudbu, která by snad v jiném snímku měla větší úspěch. ()

TheRoller

Konečne film, pri ktorom som sa v určitých chvíľach skoro posral od strachu a často reagoval "whaaat the fuuuuuck", "no, noo, noooooooo". V ten večer sa zaspávalo ťažšie, s ľahkou paranojou, a to sa cení. Super, James Wan! 90% Najlepší moment: *Clap - clap* počas hry na schovku zo skrine. ()

Dagoussek

Celý film jsem se ani nehla. Démoni, duchařina a navíc natočené na základě skutečných událostí, tak to je něco na mě, nebudu týden spát. Kvalitní horor. ()

vyfuk

Po dlouhé době se dostávám k áčkovému titulu jako je tento i s tím, že se po dlouhé době dostávám i k hororu. Předem... je nutno říct, že dávat u filmu jasnou nálepku, že je to podle skutečnosti je hezké, ale spíše to v dnešní době dělá dojem jako taháku do kina. Tu samou nálepku bych mohl hodit na Star Wars nebo na Šifru mistra Leonarda a kdo by mne vyváděl z omylu? Tenhle film je považován a asi i je nejlepší horor posledních let, kdy je natočit dobrý horor velice těžké. Především dávám pozitivní ohodnocení, jelikož se film nedrží umělého vytváření strachu pomocí zvukových efektů. Pokud by se chtěl někdo zeptat jestli jsem se lekl, jakože lekl, tak ho asi zklamu. Přijde mi, že moje historie na ČSFD mne učinila v celku odstrojila od něčeho takového. V zajetí démonů, ale dělalo to, co horor dělat má. Držel ve mne napětí skoro po celou dobu filmu. Sice jeden záběr působil trochu trhle, když se buduje atmosféra a pak tam mrdnou song ve stylu Ghostbusters. Příběh jako takový je sice kapitola sama o sobě, ale to je asi důvod, proč jsem skeptičtější. Důležitá je ta atmosféra. A to je prostě úžasná. Ovšem na otázku jestli se těším na V zajetí démonů 2 musím odpovědět negativně. Trailer spíše vypadá jako recyklace jedničky s více jumpscarama, což vlastně z filmu asi učiní stejný výjeb jako každý jiná hororovka dnes. Ale možná budu stejně jako u jedničky mile překvapen. Plusové body pro pana Wana i pro hororovou filmografii 21. století. ()

Jaro.Krafcik

V zájati démonov som si pozrel znovu pre niekoľko dôvodov. Služba hbo go mi pomaly končí a v ponuke som videl tento kvalitný hororový snímok. Druhý dôvod je preto lebo sa chystám na nové pokračovanie démonickej bábiky Annabelle, ktorá bola aj v tomto filme. Opäť to ale nieje na plný počet, niečo tomu jednoducho chýbalo, možno keby som film pozeral po tme. O čosi viac sa mi páči v zajatí démonov dvojka. 4* ()

ganz

"Podle skutečné události" Jako vážně? I lemur po lobotomii s přístupem na internet by pochopil, že si to ty dva sociopati na houbičkách tahají z hloubi pr*ele. ()

WincKruspe

Zajímalo by mě co reálně je podle skutečných událostí. Protože polovina filmu funguje skvěle, bohužel ta druhá až moc připomíná seriál Lovci duchů, což není úplně špatně, ale člověk tak nějak očekává happyend. Což je tady ve výsledku docela zklamání. ()

stitch7

/// Také se neubráním srovnání s prvním Insidious, které je pro mě prostě intenzivnější a děsivější. To ale neznamená, že v Zajetí démonů není skvělý film! Naopak, má sympatické postavy, které se nesnaží popírat, že se něco děje, slušné lekačky, dobrou atmosféru a sice šablonovitý, ale dobrý příběh. Možná bych byl radši, kdyby to bylo o nějakých deset minut kratší, ale spokojenost je i tak velká. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění