Newsroom

• USA The Newsroom (více)
USA, (2012–2014), 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk (více)

Série(3) / Epizody(25)

HBO uvádí nový dramatický seriál, jehož autorem je Aaron Sorkin (Sociální síť). Inteligentní, aktuální, vtipný a zábavný Newsroom nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. Soustřeďuje pozornost na život před i za kamerou jejího sarkastického moderátora (Jeff Daniels), nové vedoucí produkce (Emily Mortimerová), ostatních zaměstnanců (John Gallagher Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel,...) a jejich šéfa (Sam Waterston). Zvládnutím hektického prvního společného dne, který vyvrcholí horkou zprávou o výbuchu vrtné plošiny BP v Mexickém zálivu, se tento tým vydává na upřímně míněnou donkichotskou misi - chtějí dělat dobré zpravodajství navzdory všem firemním, obchodním i svým vlastním potížím.

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimerová), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fondová). Druhá řada seriálu se odehrává pět dní před volbami 2012 a připomene četné události z let 2011 a 2012. Jedna z hlavních dějových linií se zaobírá žalobou na protiprávní propuštění podanou zaměstnancem, který údajně zfalšoval zprávu o podezřelém útoku amerického bezpilotního letadla. Zatímco vycházejí najevo důvody a důsledky procesu, tým Newsroomu pokračuje ve své donkichotské misi - ve snaze dělat poctivé zprávy navzdory korporátním a ekonomickým problémům i jejich propleteným osobním vztahům. (oficiální text distributora)

ren-g

Konečně zase jednou seriál, který mě upoutal hned prvním dílem a teď, po shlédnutí první série mu s klidným svědomím můžu dát plné hodnocení a ani chvíli o tom nepřemýšlet. Proč? Protože Jeff Daniels je člověk, kterého si buď zamilujete nebo ho budete nenávidět, protože Emily Mortimer je skvělá a bez ní by to nebylo ono, protože ostatní herci se skvěle doplňují a žádný z nich mi nevadil, protože celý seriál je protkán inteligentními dialogy, které prostě baví poslouchat (v mém případě bohužel i číst, přece jenom občas nestíhám tu kadenci angličtiny), protože je to seriál, který ukazuje, jak hloupá je společnost, která se nechá krmit zprávami typu tv nova, protože... Mohl bych takhle psát ještě dlouho, ale ten seriál je prostě třeba vidět. Věřím, že to nemusí sedět všem, zvlášť když si neoblíbíte Willa, ale ti, kteří mu dají šanci, litovat nebudou. Já se těším na druhou sérii a rázem řadím Newsroom k nejoblíbenějším seriálům, mezi takové velikány, jakými jsou The Wire nebo Black Books. ()

logosi

Studio 60 mám raději,přesto mně Newsroom nezklamal a nabídnul mi vše co jsem od Sorkina očekávala,tedy:sympatické postavy a inteligentní zábavné dialogy.Takže jsem velmi spokojená. ()

Mackro

Zas tak veľmi by som sa z toho neposieral. Po prvé, samotný ideologický obsah seriálu je miestami príliš násilný a nevyznieva vôbec vierohodne. Po druhé, tie sitkomové momenty sú síce občas veľmi vtipné (no občas vôbec), ale hrozne samoúčelné. Po tretie, mať iba troch sympatických hercov (hlavná dvojica a Olivia Munn) je na seriál trošku málo. LENŽE: Dej je pútavý tým, aký je reálny, dialógy sú bravúrne a iskrivá chémia medzi vynikajúcim Jeffom Danielsom a Emily Mortimer spoľahlivo utiahne celý seriál aj so všetkými problémami. Takže nakoniec zanechávam štyri hviezdy a druhá séria možno rozhodne, či sa hodnotenie posunie skôr k trom, alebo k piatim. Edit: Druhá séria vychytala asi všetky muchy prvej série a hoci finále bol trošku priveľký Hollywood, beriem to, zas taký strašný prúser to nebol. Zvyšujem na päť. A bolo fajn vidieť Grace Gummer aj veľmi dobrý spôsob rozprávania príbehu. ()

Matt2626

Čiastočne zložitejšiu angličtinu, ktorá v určitých fázach vyžaduje krok späť a prehranie sekvencie znova vynahradzujú excelentne poskladané dialógy v kombinácii s dramatickým dejom, ktorý má tendenciu v každom diely gradovať. Celé je to doplnené o skvele zohrané herecké obsadenie v čele s Jeffom Danielsom, ktorého som po dlhom čase videl v inom svetle ako doteraz. Dni "Blbý a a blbší" sú ďaleko za ním a svoju hlavnú rolu zvláda s prehľadom a nonšalanciou. Samotné promo seriálu (prvý diel, prvých 10 min.) dáva napovedať, že sa nejedná o klasicky imbecilný americký sitcom ale o niečo viac. Dej okorenený humorom, zápletkami a zvratmi je svieža voda, ktorú americké seriály potrebovali. S očakávaním druhej série je hodnotenie 4.5* do budúcna možno ešte porastie...edit: druhá sezóna udržala nastavenú vysokú úroveň, dej sa posúva a prináša nové zápletky, postavy sa vyvíjajú vo svojich charakteroch a dobrý humor ostal - nové hodnotenie je za 5* ()

mcclane412

Když jsem viděl první půl hodinu, tak to bylo jako vidět Halleyovu kometu... z Marsu. Nemyslitelné se stalo skutečným a amíci (Sorkin) si naservírovali krásnou sebereflexi. Všechno je to navíc v dialozích, které jdou mimo vše, co jsem doposud slyšel a hlavně, HLAVNĚ o nezaujatém zpravodajství, což je něco o čem se mi zdají vlhké sny a buďte ujištěni, že nemají nic společného s Borhiovou. Nicméně čím dál tím víc si o tomto seriálu nedokážu absolutně utřídit myšlenky, protože jsem na stranu jednu unešen z geniálních dialogů, na stranu druhou zhnusen otravnými, přehrávajícími (to opravdu nechápu, je to naschvál?) charaktery. No nakonec převládá spokojenost a to alespoň z hlavní postavy Willa. ()

Hoffmanos

Parta nesympatických egoistických kreténů, a jejich podřízených excelujících obzvláště v análním horolezectví, si po šichtě plné vzájemného házení klacků pod nohy a hádek nakonec s úsměvem podá ruce, díky zprávě o nehrozivější ekologické katastrofě v dějinách lidstva. Spousta dialogových vsuvek, kvúli kterým se neznalec historie amerického politického dění místy ztrátí. Dojmu, že nemá smysl sledovat další díl série, přidala na síle závěrečná hudba připomínající nějaký celovečerní válečný blockbuster. ()

skrob

1. série - 100% 2. série - 50% Důvodem je, že hlavní motiv který se táhne celou 2. sérií je možná úžasná zpráva pro američany, ale pro mně osobně dost nezajímavý / nudný. ()

Thug_Leo

Newsroom má nesporné kvality, jak již mnoho uživatelů zmínilo, ALE pozorovat skoro hodinu herce co se buď překřikují nebo "soutěží" o co nejrychleji řečenou větu unavuje a rozhodně nemotivuje ke shlédnutí dalších epizod. 60% ()

lajkus

OOOOHHHHH MYYYYYY GOOOOOD.... rádoby vtipné, rádoby akční, rádoby dramatické, rádoby pokus o emoce.... tenhle seiál mi připomíná Gilmorova děvčata, všichni mluvěj rychle a nepřemýšlejí (protože herci četli scénář), nikdo se nad ničim nepozastavuje, děj je neustále tvořen dialogy, někdo rychle řekne větu, záběr na druhou palici, ten rychle řekne větu, chrlí se rozumy bez přemýšlení... 1. díl byl neskutečně nereálný, naše 2 hlavní postavy se dohodnou na tom, že budou dělat seriozní zprávy, pak odvysílají několik drbů z anonymních zdrujů, které jim předá náctiletý ťulpas.... následně na poslední chvíli důležitá zpráva AKCE AKCE, jak mladá Alison Prášková běží a opět chrlí slova, RYCHLE RYCHLE, a opět na poslední chvíli, všeci jsou krásní a spokojení a jde se domu, všicky se maj rádi.... toto je mé zhodnocení po prvním díle a bojim se, že uvidim seriál od HBO který je kočičina (psovina, konina), zkusím pár dílů ale nic si neslibuju.... UPDATE : OOOOHHHH MYYYYY GOOOOD 2.... 2. díl je komedie.... je to komedie o dramatickém seriálu, který není dramatický, tak se snaží udělat vtipným, ale vtipným také neni protože se snaží být dramatický.... seriálem jsem zklamán.... kdyby se z toho udělala konverzační komedie bylo byto fajn, sem tam by se ve vtipu přitvrdilo, přidaly by se charismatičtější a zajímavější postavy, ubylo by rádoby emočních scén, nikdo by se pak (jako já) nedivil, že celý seriál se odehrává v jedné místnosti.... opravdu nevím co je na tomto seriálu geniálního, ale nechce se mi čekat další díly až se cirkus rozjede a místo smutného klauna vystoupí ten talentovaný (pokud již není pohřbený pod šapitó).... a nějaké reakce redakce na aktuální a pálící (palčivé) americké problémy mě neberou protože se tam budto opakujou extrémní demokratické pindy nebo extrémní republikánské pidndy, které si může každý domyslet.... tento sloh je mých rádoby zážitkem z prvních 2 dílů a na seriál kašlu..... ()

mentos.

Skvělý! Fakt. Prvních deset dílů, tedy první sérii jsem dal za dva dny. Už dlouho mě něco takhle nechytlo. Prostředí zpravodajské televizní stanice se mi strašně líbí, vlastně to byl vždy můj malý sen pracovat na podobném místě, proto je mi to asi tak blízké. Dlouho se mi nestalo, že by mi postavy tak rychle a příjemně přirostly k srdci. Co je ale negativum? Zjistil jsem, že jsem úplně blbej, v seriálu jsou totiž všichni inteligentní, všechno ví, o všem mají přehled, citují z knih a já? Studuju na vysoký ekonomiku a nerozuměl jsem jedinýmu slovu, který tam o tom řekli. Možná mě to ale donutí víc se zajímat o svět okolo mě, takže to je vlastně pozitivum! / Po konci druhé série musím seriálu napálit plný počet. Všech 19 dílů jsem shlédl za 4 dny a našel jsem novou lásku! ()

1892

Po prvotnom doporučení a vychválení do nebies, som si povedal prečo nie, námet výborný. Problém nastal hneď na začiatku po speechy Mr. MacAvoy-a, začal som sa obzerať okolo seba, či ma niekto pozoruje a smeje sa na tom, že som si pustil tak moralistický seriál, ktorý sa snaží pohladiť srdiečko už na začiatku. Oukej ideme ďalej, no ďalší problém, večné hádky a škriekanie jeden na druhého, som vyriešil doplnkom z dielne textárov, titulkami, a zníženou hlasitosťou reprákov. Ako som vravel, námet výborný, no tu nastal problém č. 3. Pre našinca (vynímajúc amerikanistov a politológov) je 80% správ (aj keď skutočných) nezaujímavých. Prepierajú sa udalosti z USA, či už spoločenské alebo politické, čiže som tomu rozumel "jako koza náklaďáku". Na druhú stranu sa mi páči pestrosť postáv, inteligencia postáv a zriedkavý humor. Divák si na poriadnu zápletku, ktorá by udávala smer celému seriálu počká celkom dlho, no v tomto prípade sa oplatí počkať. V konečnom dôsledku seriál vôbec nie je zlý, no myslím si, že je šitý na mieru amíkom a určite nemám z neho závislácky pocit "dám už len jeden diel a idem spať aj keď už je ráno". ()

Askaneli

Seriál nabízí slušně podaný náhled na každodenní práci žurnalistů, která by se dala přirovnat k žonglování s lejny v jímce socio-politické reality našich sejrožroutských spojenců. Vyhrát to nejde, ale při troše štěstí z toho lze vyjít čistý. Lehce zidealizované a mírně tendenční, respetive nevyrovnané - proč rejpat do latentních socanů a rawlsomrdů, když k tomu máme čtyři prdele kreacionistickech homofobních buržoustů? Není to vyloženě prostoduchá agitka, ale dost pochybuju o tom, že by se za ty circa dva roky (které pokrývají mnou shlédnuté první dvě série) nepodařilo demokratům něco posrat. Na čtyři hvězdy je to příliš dobrý, na pět hvězd to nemá, ale že jsem v jádru přející člověk, tak to zaokrouhlím nahoru. ()

Mr.Orange

Tento seriál mi veľmi ľahko prirástol k srdcu a vždy keď som videl úvodnú sekvenciu ako z deväťdesiatich rokov tak som sa cítil ako na začiatku niečoho výnimočného.Idey ako napríklad "On a mission to civilize" a dialógy ktoré strieľajú jednu skvelú hlášku za druhou sú to , čím tento seriál vystupuje z radu ostatných seriálov. Rozdiel medzi priemerným a skvelým seriálom je ten , že v skvelom sa človek môže stotožniť s hlavnou postavou , v tomto prípade Willom McAvoyom a prežívať s ním všetko čo sa udeje na plátne , a "skvelé" je práve tá skupina kam tento seriál patrí. ()

Richie4422

Aké to je, keď sa spravodajská televízna stanica rozhodne vysielať len overené a objektívne informácie bez pozlátka? To netuším, ale tento seriál sa to pokúša načrtnúť. Lobing, tlaky sponzorov, intrigy, lži, bulvár, pohodlní diváci s podvedomou potrebou byť v ohrádke. Seriál, aj keď je z televízneho/novinárskeho prostredia nenudí. Dialógy sú geniálne, mnoho z nich neskutočne vtipných, postavy sú skvele napísané a svojským spôsobom zábavné. V podstate počas každej epizódy zažívate smiech, radosť a zároveň hnev. Seriál dáva tvrdú ranu americkej spoločnosti a politickému systému. Kritizuje politiku, bezdôvodnú hrdosť Američanov, média a pozerá sa odlišne na niektoré skutočné udalosti. Kritika spoločnosti a stavu v ktorej sa USA ocitli sa dá veľmi jednoducho preniesť aj na zvyšok sveta. J. Danielsovi rola charizmatického arogantného egocentrika so zranenou dušou proste sadla ako riť na šerbeľ a to by sa dalo povedať o každom jednom hercovi. Nik tam nevadí, práve naopak. 5* ()

zpek

Keď scenárista začne až príliš zbožňovať svoju vlastnú genialitu, ktorú musí dokazovať v každej scéne, nemožno reálne oceniť skvelý rečnícky obrat a iné slovné chvaty, ktoré tak nedávajú priestor tým potrebným momentom, kedy má každý herec prejaviť svoj talent tým, že dokáže emócie podať výhradne skrz gestikuláciu mimiky. Potom to tak vyzerá, že každý melie, sype zo seba jednu hlášku a múdrosť za druhou bez toho aby si ju dokázal divák užiť a celkovo začnú postavy pôsobiť nanajvýš neprirodzene a z ich prehnaného prehrávania môže človeku zaklopať na um otázka, či to tí novinári všetci fičia na speede alebo sú tam už všetci komplet roboti alebo ja neviem. Takáto značná arogancia je citeľná hlavne v prvej sérií. Postupne sa to však zlepšuje a do popredia viac vystupuje samotný dej. To, že sa oplatí dať šancu aj ďalším dielom tohto seriálu však každý pochopí hneď po prvých desiatich minútach sledovaného pilotného dielu. Nádherný elegantný prejav o tom, či USA sú najlepšou krajinou sveta, má v sebe význam, ktorý hodnotovo presahuje všetky nedostatky tohto seriálu. Druhá séria upúta svojím príbehom o problematickej reportáži, ktorá svojou formou mi pripomenula The Wire, kde sa jeden prípad riešil celú jednu sezónu. Tretia séria prináša viac priestoru pre morálne dilemy, na ktorých by si zgustol nejeden etik pre médiá a aj preto mi nakoniec tohto seriálu prišlo predsa len trochu ľúto, keď skončil tak rýchlo. ()

MarekT.

Seriál, ktorý ma dostal a pohltil od prvej epizódy. Dosť tomu pomohlo novinárske prostredie, ktoré patrí medzi moje najobľúbenejšie. Ale Newsroomu sa nedá uprieť fakt, že jeho scenár na poli súčasnej seriálovej ponuky nemá konkurenciu. Aaron Sorkin (ktorý stojí aj za scenárom The Social Network napr.) vytvoril dielo, v ktorom som sa bez tituliek kompletne strácal. Stiahol som si teda anglické titulky, nepomohlo. Až s tými českými som mal konečne pocit, že seriál chápem a možnosť oceniť hláškami nadupané dialógy. Postavy, na čele s excelujúcim Jeffom Danielsom pôsobia dojmom, že ich znalosti a prehľad sú nekonečné. Podporené kvalitnými hereckými výkonmi a 'peknými tvárami' (tvárou, Olivia Munn), čo viac si priať. Keď sa k prúdu sofistikovaných fráz a informácii pridá z času na čas zaujímavý koncept striedania viacerých časových línií, od seriálu sa jednoducho nedá odtrhnúť. Fanúšikovia motivačných prejavov Jeffa Wingera z Community maximálne ocenia výpovednú hodnotu prejavov Willa McAvoya z Newsroom. Áno, monológov je tu veľa, ale každý z nich stojí za to. Čo až tak za to nestojí sú príliš prekombinované milostné vzťahy medzi hlavnými postavami. Ani Emily Mortimer a.k.a. Mac, ktorá je prvé dve série neskutočne otravná. Pozitíva ale vysoko prevyšujú negatíva, Slumdog Millionaire to dotiahol na počítačového génia a Sam Waterston (o ktorom ste určite nikdy nepočuli) vás dojme tak, že začnete znovu púšťať starých ľudí v MHD sadnúť si a nebudú vám vadiť tradičné debaty „ja na ďalšej zastávke vystupujem, kľudne seďte". A celý tento malý zázrak z produkcie HBO pokrýva mnohé skutočné udalosti a príbeh sa bravúrne vyvíja aj podľa toho, čo sa za posledné roky v našom svete stalo. ()

ragtime

Ten, kto si odtrpí to neustále žvatlanie aka trademark by Aaron Sorkin, sa dočká veľmi dobre vystavaného a gradujúceho seriálu s postavami, ktoré si nedá nezamilovať si. Kupodivu nehrá vždy prvé husle Jeff Daniels, čo je naozaj škoda, lebo jeho Will McAvoy je skvelo napísaná postava. Za to, ak finančné odborníčky naozaj vyzerajú ako Olivia Munn, tak som si asi naozaj poplietol školu. V prvej sérii sú niektoré epizódy naťahované a doslova ubíjajúce, ale čo sa rozbehne v 2. a 3. sérii, to si naozaj zaslúži plný počet a ostáva akurát smútok z pocitu, že seriál pri 3. aj skončil. Good night. 1. séria 70% 2. a 3. séria 100% ()

Starejsi

Opäť som musel upraviť moje obľúbené seriály, pretože Newsroom je skvelý. HBO znovu dokázalo, že produkujú kvalitné seriály. Zamiloval som si Sloan, zamiloval som si Maggie, zamiloval som si scenár. Odporúčam každému. ()

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy