Newsroom

• USA The Newsroom (více)
USA, (2012–2014), 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk (více)

Série(3) / Epizody(25)

HBO uvádí nový dramatický seriál, jehož autorem je Aaron Sorkin (Sociální síť). Inteligentní, aktuální, vtipný a zábavný Newsroom nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. Soustřeďuje pozornost na život před i za kamerou jejího sarkastického moderátora (Jeff Daniels), nové vedoucí produkce (Emily Mortimerová), ostatních zaměstnanců (John Gallagher Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel,...) a jejich šéfa (Sam Waterston). Zvládnutím hektického prvního společného dne, který vyvrcholí horkou zprávou o výbuchu vrtné plošiny BP v Mexickém zálivu, se tento tým vydává na upřímně míněnou donkichotskou misi - chtějí dělat dobré zpravodajství navzdory všem firemním, obchodním i svým vlastním potížím.

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimerová), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fondová). Druhá řada seriálu se odehrává pět dní před volbami 2012 a připomene četné události z let 2011 a 2012. Jedna z hlavních dějových linií se zaobírá žalobou na protiprávní propuštění podanou zaměstnancem, který údajně zfalšoval zprávu o podezřelém útoku amerického bezpilotního letadla. Zatímco vycházejí najevo důvody a důsledky procesu, tým Newsroomu pokračuje ve své donkichotské misi - ve snaze dělat poctivé zprávy navzdory korporátním a ekonomickým problémům i jejich propleteným osobním vztahům. (oficiální text distributora)

Nemezzis

Hned první scéna v pilotovi, kdy Will McAvoy odpovídá na otázku: What makes america the greatest country in the world? Will: not the greatest country in the world... Mě natolik zaujala, že jsem si 1.sérii zkouknul za dva večery a zamiloval jsem si celou crew zpravodajského pořadu, až na Alison Pill. 95% Jeff Daniels mě velmi překvapil a ani se nedivím, že teď hraje v jednom velkofilmu za druhým. Propojenost filktivní ACN s reálnými událostmi nedávné historie, dodávají celé sérii na reálnosti a i díky tomu držíte palce Billymu a jeho partě, která chce změnit dnešní poměry zpravodajství(i když víte, že je to v dnešní době nereálné). :)2.série 90% Díky za titulky: Umpalumpa3, KevSpa. ()

nMarek

Tak tohle me nejak nechytlo... Videl jsem asi 5 dilu, pilot dobry a pak uz to klesalo. Me asi nudi to tema/prostredi.. :D ()

VVee69

Po vzhliadnutí prvých ôsmich častí musím dať 5*. Seriál asi s najlepšími dialógmi aký som videl. Seriál má spád, napätie, vynikajúce postavy a herecké výkony. Iba sa potvrdilo, že HBO ma na seriály fakt talent. :) ()

chevronman

První díl mě překvapil, protože vypadal originálně. Další díly vypadají jako lepší telenovela a ačkoli se seriál zdá být jako, že není pro-americký, pravdou je, že tím, jak ukazuje ryzí charaktery lidí v jedné zpravodajské stanici, vlastně pro-americký je. Pro mě velké zklamání. Nenaplněný velmi zajímavý námět. ()

Jeffo8

Zhlédl jsem první dva díly a řekl bych, že HBO má spousty a spousty lepších seriálu než je tento. Nezaujalo mě to, nevím čím to je, ale čekal jsem mnohem více než se mi dostalo, možná to bylo vtipem, který se mi nelíbí a nepřijde mi vtipný. 40% ()

Y2ORSI

myslím, že vše už tady bylo řečeno- u mě je to za 90%. Skvělé dialogy, kamera a střih také. Navíc jsem nikdy nečekal, že mě bude bavit seriál právě z tohoto prostředí, ukázalo se, že může, když mu dám šanci...určitě další seriál, který stojí za to sledovat. Jen by bylo zajímavější, kdyby to bylo z prostředí tv nova :D ()

Upswing

Dopozerať tento seriál bolo ťažké ale chcel som vedieť kam až Sorkin klesol. Niečo tak dementné a zároveň tváriace sa tak dôležito tu už dávno nebolo. Naprosté sklamanie. Na nenormálne uškriekanú Emily a odpudivú Alison tak skoro nezabudnem. Myslím, že o amerických médiách oveľa viac vypovedá to zdesenie na tvári každého zo spravodajstva, keď Jeff alias Will McAvoy v každej části tvrdí že je republikán. To už je potom jasné prečo sa neustále riešia len republkáni a Tea Party (nie že by si o to nekoledovali) a nie tí čo sú momentálne reálne u moci a šéfuje im "čierny muslim" ktorý si ani nevie poriadne sfalšovať rodný list ... Tak jeden bod za Jeffa a Waterstona ktorí mi liezli na nervy najmenej, a tiež zato, že tá protivná červená FrNDA Jane sa tam len mihne. ()

Memoryk

Excelentní seriál, HBO opět ukazuje, že její seriály jsou prostě TOP. Nikdy bych neřekl, že seriál z tohoto prostředí může být tak zábavný stejně jako napínavý, ale stejně jako Suits mě i Newsroom přesvědčil o opaku. Bez váhání 5* a zařazení do TOP! ()

NEO27

Obsahovo na 2 a remeselne na 4, čiže priemer 3. Najsmiešnejší bol diel s Mr. Beanom Ladinom a najsmutnejšie na tom je, ževraj to ľudia v usa naozaj tak prežívali... a Alison Pill by sa mala dať vyšetriť, má asi niečo so štítnou žľazou. ()

alvi

Made in HBO je pro mě už nějaký ten pátek značkou kvality, ale tomuhle seriálu se povedlo moje smýšlení ještě o něco vylepšit. Na Jeffa Danielse coby cynického a sarkasmem sršícího moderátora je radost pohledět. V této souvislosti bych zmínila dva filmy s podobnou tematikou či obsahem, které mě velmi zajímaly, ale nakonec zůstaly na půl cesty a nedovedly zaskórovat, tak jako se to daří seriálu Newsroom. První je Morning glory a druhý O smyslu života, kde Jeff Daniels ztvárňuje postavu ne nepodobnou Willu McAvoyovi. Líbí se mi, že na rozdíl od nich, Newsroom nemá tendenci sklouzávat (nebo aspoň zatím) k sentimentalitě a kýčovitosti a drží se zdravého a mě tolik blízkého cynismu. ()

Misabarry

Srdcovka! Šup sem s druhou řadou! Po 2. řadě - sice Genoa OK, ale elections a vůbec poslední třetina série..wow yeppeekayeye 8-)! Leona a Reese se vybarvují, stálý team rozplétá osudy, ale Will je prostě ikona!!! Třetí řadu, třetí řadu!!! U own me, no matter what, Sorkin aka thru Will/Jeff! ()

vikiii

HBO přišlo s neotřelým a příjemným seriálem z pro mě atraktivního prostředí zpravodajské televize. Velmi elegantně kritizuje tamější establishment a taky se jemně pousmívá nad americkou národní hrdostí, které hned v úvodní čtvrthodince pilotu jasně vzkáže, že "Amerika není nejlepší na světě". Překvapující je také reflexe skutečných událostí, kterému se "vysílání" věnuje i poměrně dlouhá šedesátiminutová stopáž, která má po celou dobu dostatečnou energii. THE NEWSROOM - 100% ()

Jindra_S

Možná trochu idealistický, ale velmi chytlavý pohled do zpravodajského zákulisí. Přesně v takovém týmu by chtěl pracovat asi každý, stejně tak mít podobného, zásadovitého šéfa. A přesně takové zpravodajství bych chtěl na obrazovce vidět - věřím, že i politiku v ČR by to dostalo na vyšší úroveň. (Psáno před volbami 2012, kdy strany přichází s návrhy na využití nezaměstnaných na domácí práce.) Pokud se podíváte na pár dílů, uvědomíte si právě mizernou kvalitu našeho zpravodajství - je to asi stejné, jako když po návrhu nové, panelové diskuze v seriálu přepli na news z jiné stanice, kde se kandidátky ptali jestli má ráda Elvise nebo Beatels. Prostě naprosto zbytečná otázka. A takových máme v novinách plno. ()

barapatty

Výborný seriál, 2. série ještě lepší než 1. Miluju postavy, jejich humor, příběhy, ačkoliv by mě toto téma normálně vůbec nezajímalo. ()

Lazy87

1.řada: Seriál, kde se hodně mluví, ale sedne mu to. Chce se říct inteligentní, možná proto, že ne vždy jsem se chytal. přesto mě tato seriálová věc potěšila Především Olivia Munn si tam krásně zahrála. ()

xray0045

HBO ma na serialy cuch a Newsroom neni vyjimka. Sorkin napsal dialogy ktere Vas ohromi. Serial je konverzacka 1. tridy. Nevim jak v Americe, ale tady v Evrope je popularni pokud nekdo rejpa do Americke demokracie. Serial se opira o skutecne a nebo skutecnosti blizke svetove udalosti coz mu propujcuje punc realnosti. Nevim zda to je to nahoda nebo dilo profesionalniho castingu, ale zadna postava mi neni nesympaticka. Je shola nemozne pochopit jak nekdo kdo hral v blby a blbejsi muze takhle zazarit. V tuhle chvili povazuji Newsroom za nejlepsi serial ktery je mozne videt. Sorkin diky svemu vytizeni posunul psani dalsich dilu o rok. Uz se nemohu 3 serie dockat. ()

Rorschach_SK

HBO to vie. Aspoň vo svete kvalitnej seriálovej tvorby to platí bezkonkurenčne do posledného písmenka. Nikdy by som nepovedal, že by seriál v prostredia americkej spravodajskej stanice, plnej idealistických zamestnancov, ktorý chcú robiť hlavne kvalitné, nezaujaté a pravdivé správy ma mohol zaujať a baviť, bez toho, aby to bolo sci-fi. Ale Aaron Sorkin to dokázal, napísal excelentný scenár a v kombinácii s výborným obsadením vznikol jeden z klenotov v pokladnici HBO. Jeff Daniels je v úlohe sarkastického moderátora bezkonkurenčný a mňa si získal už v prvej epizóde svojím kritickým komentárom na otázku o USA. Autentickosti seriálu pomáhajú aj autentické svetové udalosti (nehoda Deepwater Horizon, revolúcia v Egypte, mučenie väzňov CIA, teroristický útok v Bostone, voľby amerického prezidenta atď.), ktoré poskytujú alternatívny pohľad z druhej strany kamery. Bohužiaľ, tak ako som vyššie Sorkina chválil za to, že nám tento skvost priniesol na naše obrazovky, tak som teraz na neho naštvaný (aj keby lepšie sedel ešte expresívnejší výraz) za to, že kvôli jeho ambíciám venovať sa filmovým scenárom je tento seriál na svojom konci. Po zhliadnutí posledného 6 dielu z poslednej tretej série mi je smutno, za spravodajským týmom ACN, ktorý vniesol trochu naivnej nádeje a hrdosti na novinársku a spravodajskú profesiu. ()

DarkSikorski

Kolik seriálů člověka přesvědčí po pěti minutách, že tenhle seriál bude stát za sledování? Moc jich podle mého názoru není. Ale tohle je jeden z nich. ()

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy