Newsroom

• USA The Newsroom (více)
USA, (2012–2014), 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk (více)

Série(3) / Epizody(25)

HBO uvádí nový dramatický seriál, jehož autorem je Aaron Sorkin (Sociální síť). Inteligentní, aktuální, vtipný a zábavný Newsroom nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. Soustřeďuje pozornost na život před i za kamerou jejího sarkastického moderátora (Jeff Daniels), nové vedoucí produkce (Emily Mortimerová), ostatních zaměstnanců (John Gallagher Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel,...) a jejich šéfa (Sam Waterston). Zvládnutím hektického prvního společného dne, který vyvrcholí horkou zprávou o výbuchu vrtné plošiny BP v Mexickém zálivu, se tento tým vydává na upřímně míněnou donkichotskou misi - chtějí dělat dobré zpravodajství navzdory všem firemním, obchodním i svým vlastním potížím.

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimerová), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fondová). Druhá řada seriálu se odehrává pět dní před volbami 2012 a připomene četné události z let 2011 a 2012. Jedna z hlavních dějových linií se zaobírá žalobou na protiprávní propuštění podanou zaměstnancem, který údajně zfalšoval zprávu o podezřelém útoku amerického bezpilotního letadla. Zatímco vycházejí najevo důvody a důsledky procesu, tým Newsroomu pokračuje ve své donkichotské misi - ve snaze dělat poctivé zprávy navzdory korporátním a ekonomickým problémům i jejich propleteným osobním vztahům. (oficiální text distributora)

amim

Po pilotu jasných 5* hvězdiček. Až dokoukám sérii, napíšu něco smysluplného, ale zatím naprosto famózní. EDIT: Po 1. sérii stále pět a psát něco smyslupného není ani potřeba. ()

shakein

Seriál, který mě zaujal svojí nedynamickostí, ale také tím, že přináší zajímavá témata a otázky. Dále si cením toho, že pracuje s reálnými událostmi a přináší tak nový pohled na něco starého. Herci jsou přesvědčiví (např. Jeff Daniels), s výjimkou Emily Mortimerové, která hraje vedoucí produkce. Nevím jestli to byl záměr, ale občas se mi zdá, že do seriálu vůbec nezapadá. Navíc jde o velmi neobvyklý pohled na USA, ale nebojte se, o svou dávku patosu nepřijdete. /edit/: S Emily Mortimer jsem se mýlil, v posledním dílu byla naprosto úžasná. Pro mě jeden ze 3 nejoblíbenějších seriálů. ()

bakeero

Po prvních 6 epizodách; naprostá bomba. Chytrá podívaná, která je možná až trochu moc idealistická, ale o to víc člověka baví, když se dívá na to, jak by měla skutečná novinařina vypadat. 5* ()

Mira90

První díl? Nadšení! Neskutečná kvalita. Jestli to takto půjde dál (a že podle reakcí ostatních nejspíše ano), hmm, těším se. Moc. - - - Má očekávání se splnila, tenhle počin je prostě skvělý. Místy přeci jen idealistický více, než je možné; ale především naprosto politicky nekorektní, ukazující, že ne vše je jen růžové, s palbou do vlastních řad, a to se mi líbí. ()

pabelito

Vyborny serial, aj ked trosku "ukecany". Ano, tie dialogy su bohovske, ale je to taky neustaly brutalny prilev slov, ze castokrat clovek nema cas vychytat vsetky pointy a zachytit vsetky vtípky. Menej, naozaj len trosku menej, by bolo v tomto pripade viac. Herci na cele s Jeffom Danielsom su skveli a na serialove pomery to ma aj skvelu hudbu. Vyborne komentare: pabelito :) ()

Hunadarik

Myslel som , že po tom ako skončí Himym a Dva a pol chlapa , nenájdem seriál ktorý budem pozerať denne a tešíť sa naň ako malý chlapec. Stalo sa , Game of Thrones. Nechápal som ako sa im podarilo tak dobré , skvelé dielo. No narazil som na problém.Do konkurencie prišiel náhodou tento seriál a ja som na pochybách čo je pre mňa väčší fenomén a č.1 . Tá úprimnosť , námet , herecké výkony , zvraty a vztahy .. to ako môžte povedať svetu pravdu , bojovať za to čo je správne a pritom byť tak iní .. výnimoční .. to je to čo táto skupinka novinárov dokáže , vie a robí to skvele.Neviem si vynachváliť námet TV stanice (čakal som strašnú nudu) .Jeff Daniels - herecký výkon nad moje chápanie , to ako on sa chopil hlavnej a vodcovskej úlohy to som nečakal. Emócie v seriály každým dielom pre mňa pribúdajú a HBO má u mna dalšie obrovské plus. 5* nieje očom. Prehodnote aj vy svoje top seriály .. ()

Parm1

Vždycky jsem si kladl otázku, kdo je blbý a kdo blbější. Odpověď sice pořád neznám, ale jsem zase o něco blíž. I když seriálová bomba v podobě Newsroomu mě zrovna moc neoslovila. ()

mazic

svižné vtipné logické - proč nekončíme druhou sérií (i když trošku sladkej závěr)? snad se pletu a trojka udrží kvalitu ()

007.

Pilotní díl mě zaujal, překvapila mě účast Deva Patela, ale to je tak vše. Emily Mortimer, která mě zaujala svým výkonem ve filmu Milý Frankie, tak tady žádná sláva. Moc sympatických herců zde není, spíš naopak. Další dva díly, co jsem zkouknul, byly hlavně o tom, kdo ze sebe vyvalí co nejvíc vět v co nejkratším čase, s čímž mám většinou problém a ta přehnaná scéna s emailem ke konci druhého dílu v podání Emily Mortimer mi rozhodně na chuti dívat se dál nepřidala. 46% za pilotní díl. ()

nzTomParys

Další geniální seriál od Aarona Sorkina. Velice pěkné pokračování jeho fascinace s televizí, Sports Night a Studio 60 on the Sunset Strip dostali nového brášku, který se soudě podle prvního dílu určitě velice vydaří. Herecké obsazení se skvěle povedlo, zvláště Emily Mortimer je naprosto perfektní. ()

PerG

První 4 díly za mnou. Konečně jsem našel seriál, který mi nahradí House. HBO se opět vytáhlo a vytváří sérii, která divákovi něco dá. Dá mu k dispozici pohled do zpravodajského prostředí kabelové televize. Dá mu vtip, kdy sem tam padne opravdu krutá hláška. Dá mu vyšperkované postavy, které se ničím nepřekrývají. Dá mu scénář, který je psaný opravdu s rozumem. A v neposlední řadě to, co si hromada lidí stále nechce (nebo neumí) připustit. Média jsou ovládaná korporacemi a politiky, kteří se snaží stádu vmasírovat záměrně zkreslené informace. Pokud je vám nyní z našich zpravodajských relací na blití, tak je to pro vás tenhle seriál povinnost. Pokud patříte k ovcím, které žerou vše, co jim večer řeknou na Nově, tak se na to aspoň zkuste podívat a chytit se za nos. EDIT po 7. epizode ubiram hvezdu. Sice stale plati to o perfektnich dialozich, ale temata... uff ted sem dostal facku :) ()

hamir0

Prvních sedm dílů jsem spolkl jako dokonalou jednohubku. Takhle skvělý mix humoru, sarkasmu, úzkosti, úlevy a dalších emocí jsem už dlouho neviděl. I ten otravný patriotismus, který snad malí Američani dostávají nitrožilně ještě v porodnici, jsem v tomto případě schopný shovívavé přehlédnout. Vedle Suits se jednoznačně jedná o můj nejoblíbenější americký seriál současnosti. ()

Evushe

Možná až moc americké.. :) Jinak docela příjemná a celkem přínosná (ač asi jednorázová) záležitost. ()

Indyi

Docela zajímavý seriál, který zdaleka nenaplnil svůj potenciál. Ve srovnání s The Hour od BBC dostává jednoznačně na prdel. Příjemný zážitek kazí přehrávání většiny herců, zcela zbytečné kulometné dialogy (snad se tak režisér snažil vytvořit atmosféru napětí?) a ten patos! Konec každého dílu doprovázen rádobyromantickou hudbou a nějakou tou sladkou tečkou, proč sakra?! Proč se všichni chovají a tváří jakoby na jejich práci závisel osud celého světa, když největším úspěchem jejich branže je, když odvisílají zprávu o minutu dřív než 50 dalších konkurentů? No škoda, protože ten seriál měl mnohem navíc, ale bohužel na vás v jednom kuse zvrací patos a americký patriotismus. ()

Monty2729

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. Šla jsem do tohoto seriálu s velkým očekáváním, výsledek mé očekávání o mnoho překonal. Téma, kterému se Newsroom věnuje je mi velmi blízké, a i proto oceňuji, jak precizně bylo zpracované. Myslím, že spousta "novinářů" by se měla v tomto seriálu inspirovat. ()

Rimland

Neotřelý nápad, skvělé zpracování, výborné herecké obsazení a hlavně fantastická obsahová stránka. Inteligentní, zábavné a v rámci možností i dostatečně kritické. 1. série: 85-90% 2. série: 100% 3. série: 70% - Jak dokázala druhá řada pozvednout seriál do nebeských výšin a vytěžit z něj maximum, dokázala jej třetí poslat k zemi rychlostí sestřeleného bombardéru. To, co se v prvních dvou dílech slibně rozjede jako ještě lepší a intenzivnější dějová linka, jde od 3. epizody rázem úplně k šípku a vše co činilo Newsroom tak specifickým a "lepším" je drasticky upozaděno na úkor laciného, divácky poplatného melodramatu (viz konec 5. a prakticky celá 6. epizoda). Čímž celá sezóna tak nějak vyšumí do prázdna. Ano, pořád se na to dobře kouká a pořád jsou tam nadstandardní dialogy (slovní přestřelky mezi Sloan a Donem mě prostě nepřestanou bavit), ale nemohl jsem se po skončení (a při sledování) zbavit dojmu, že ta sezóna prostě mohla/měla proběhnout jinak. Škoda... Oblíbené postavy: Will McAvoy, Don Keefer, Sloan Sabbith, Charlie Skinner ()

vince

1. séria - 95%, 2. séria - neskutočné, 100%, 3. séria - krása, neuveriteľne pozitívna záležitosť celý tento seriálik, krása krása krása 100%. ()

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy