Newsroom

• USA The Newsroom (více)
USA, (2012–2014), 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk (více)

Série(3) / Epizody(25)

HBO uvádí nový dramatický seriál, jehož autorem je Aaron Sorkin (Sociální síť). Inteligentní, aktuální, vtipný a zábavný Newsroom nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. Soustřeďuje pozornost na život před i za kamerou jejího sarkastického moderátora (Jeff Daniels), nové vedoucí produkce (Emily Mortimerová), ostatních zaměstnanců (John Gallagher Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel,...) a jejich šéfa (Sam Waterston). Zvládnutím hektického prvního společného dne, který vyvrcholí horkou zprávou o výbuchu vrtné plošiny BP v Mexickém zálivu, se tento tým vydává na upřímně míněnou donkichotskou misi - chtějí dělat dobré zpravodajství navzdory všem firemním, obchodním i svým vlastním potížím.

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimerová), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fondová). Druhá řada seriálu se odehrává pět dní před volbami 2012 a připomene četné události z let 2011 a 2012. Jedna z hlavních dějových linií se zaobírá žalobou na protiprávní propuštění podanou zaměstnancem, který údajně zfalšoval zprávu o podezřelém útoku amerického bezpilotního letadla. Zatímco vycházejí najevo důvody a důsledky procesu, tým Newsroomu pokračuje ve své donkichotské misi - ve snaze dělat poctivé zprávy navzdory korporátním a ekonomickým problémům i jejich propleteným osobním vztahům. (oficiální text distributora)

Snowball

Nenechajte sa odradiť vyslovene príšerným introm so strašnou hudbou a "predstavením" hercov na úrovni úvodných zneliek z 90 rokov. Samotný seriál je naozaj skvelý a zaslúži si plných 5 hviezdičiek. ()

Sakulnikov

Seriál o tom, že i novinařina může být zodpovědná a čistá práce. Neustálý útok na otázku, jestli je sdělovat vše vůbec etické a jaký smysl má publicistika. ()

Gangsta

Tohle je můj šálek čaje. Aaron Sorkin nepřekvapil, scénář, výprava a režije v tomto seriálu naprosto excelují. A ten Jeff Daniels..... Ze 70% se seriál natáčí v jedné lokaci, v jedné redakci (newsroomu). Ano, mluví se tam hodně, ale nikdy mi to nepřišlo nudné, ba pravý opak, ty konverzace vás vtáhonu do děje jako nikdy dříve, a dokonce se u tohoto dramatu i zasmějete. Humoru je s mírou, takže to nepřebíjí atmosféru ale jen zlechčí určitou situaci. Další věc co musím podotknout je že se postavy vyvíjejí což mnohým seriálum chybí. Nemám co dodat. Nekompromisních 100% 5*. ()

Jamall

Ou, tak to jsem nečekal. Pilot mě poměrně zaujal, ale druhý díl jsem zatím nedokázal dokoukat. Postavy mi přišli zmatené a nepříliš sympatické. Ale rozhodně dám Newsroomu druhou šanci, asi mi to pouze nesedlo do nálady. ()

piskotnik21

Don Quijote, viera v lepši zajtrajšok, idealizmus, snaha niečo zmeniť..... Príjemný pocit po každej vzhliadnutej časti. Vynikajúci seriál, ktorý motivuje...... ()

Ironhead

Vybornej scenar i herci, jen obcas az prilis patosu, doslovnosti a dobrosrdecnosti hlavnich postav. Netusim jestli to ve statech opravdu takhle chodi, ale sceny treba "chvile po zprave o zabiti Bin Ladina" sem nejak nemohl tak uplne stravit, tyhle sceny sileneho nacionalismu miseneho s velkym patosem mi pripadaly dost prestrelene... Pro mne tenhle serial zatim slabsi **** nebo silnejsi ***. Update: Po nekolika dilech prave vysilane druhe serie menim na tri hvezdy. Aneb prvni serie ma ode mne slusnych 75%, druha o dost horsi je zatim nekde kolem 45% a myslim ze ji ani nedokoukam, bohuzel :_( ()

mirra_cze

Tak toto je obrovské a pozitivní překvapení. Skvělý seriál, který strhující a uvěřitelnou formou popisuje činnost redakce zpravodajství soukromé zpravodajské stanice. Je to svým způsobem tak trochu Star Trek pro milovníky kvalitního zpravodajství. Můžeme totiž sledovat snahu utopicky racionálního a nestranného týmu o produkování utopicky dokonalé zpravodajské relace. Každý, kdo má mozek na svém místě a dokáže ho používat tak, jak se na Homo Sapiens Sapiens sluší, by si totiž přál každý večer sledovat hlavní Události od týmu lidí, kteří tvoří charaktery tohoto seriálu. Děj popisuje tvorbu reportáží, investigativní činnost, politické tlaky a zákulisní jednání, získávání informací "od přátel", ale i pracovní a osobní morální dilemata jednotlivých postav. Do toho seriál nabídne i nějakou tu romantickou zápletku, která mi ale kupodivu nevadí, protože se tím krásně dokreslí vztahy některých charakterů na pracovišti. To vše do sebe skvěle zapadá, nikde se neobjevují neuvěřitelné dějové berličky, jejichž uvěřitelnost je na úrovni výhry první ceny ve Sportce dva týdny po sobě jedním člověkem. Dokonalý Jeff Daniels! Tento člověk, kdyby nebyl slavným hercem, byl by bezesporu slavným hlasatelem zpravodajství :) První řada naprosto dokonalá, druhá řada o fous horší, přesto stále nadprůměr, který drtí většinu aktuální seriálové tvorby. ()

Swish

Jediný rozdíl mezi Studiem 60 a The Newsroom je oblast, které se dotýká, jinak naprosto stejný schéma, podobný postavy, prostě nic novýho. Celkem nuda, za mě 2* ()

serdehelan

Kde je tá šiesta hviezdička? Aaron Sorkin chrlí cez jednotlivé postavy kopu názorov na fungovanie dokonalej žurnalistiky a ja mu to žerem aj s topánkami. Ano postavy sú do jedného absolútni klaďasi ala Mirek Dušín, napriek tomu im to neuberá ani promile z plného hodnotenia 100% ()

kolodej1

úplně první, seznamovací díl mě dvakrát nepřesvědčil, přišel mi takový neslaný nemastný, postupně mě ale osudy hlavních členů newsroomu vtahovaly čím dál víc a na poslední sérii jsem se už hodně těšil coby na lahůdku. Myslím, že byla ještě lepší než předchozí série. Seriál má řadu opravdu silných scén, je plný inteligentních dialogů a nechybí ani humor. Původně jsem se trochu obával, že by vzhledem k tématu mohl seriál skouzávat k takovému tomu americkému patetismu, ale to se naštěstí nepotvrdilo. Na seriálu je také vidět, že tvůrci velmi dobře znají prostředí, na které se seriál zaměřuje. Mezi seriály naprostá špička s výbornými herci v hlavních rolích, které daly svým postavám duši, že si je člověk musel zamilovat. Doporučuji kazdému, kdo nemá hlavu jen proto, aby mu nepršelo do krku ()

belinko

Po prvej časti som si sérial a Jeffa zamiloval, po 5tich častiach ostávam pri plnom hodnotení. Tento seriál, i keď prelína milostný život hlavných postáv plynie veľmi rýchlo, drsne, informatívne a to sa mi neskutočne páči. Síce ešte neviem, čo ma čaká v budúcnosti (myslené v ďalších častiach), no zatiaľ jeden z naj rozbehov čo sa seriálov týka. // Po tretej sérií dávam hviezdičku dolu. Polavenie seriálu je značne cítiť a ja cítim sklamanie, nakoľko z drámy, s hlavnou úlohou "nesympatického zmrda" špeciálne napísanej úlohy pre Jeffa sa stáva romanťárna a začínajú sa tam riešiť vzťahy "kto - s kým" ako z paneláku, čo mňe moc teda nevoňá. Flashbacky do minulosti sú fajn, prekvapivá pointa a vysvetlenie "prečo" sa tiež dá, celkovo vysoká spokojnosť. Pre mňa jeden z naj seriálov, čo sa týka hereckých výkonov (y) ()

Franki69

Kéž by měl každý seriál takový tah na bránu jako parta kolem McKenzie a Willa Avoye. Pro mne je soap opera z prostředí televizních zpráv z pera Aarona Sorkina (Soukromá válka pana Wilsona, Molly´s Game, Steve Jobs, The Social Network..) za 100%. Pracuji v oboru, byť v rozhlase (také máme iNews, kde to občas bliká červeně), a seriálová redakce, zarputile usilující o objektivní, nezaujaté a vyvážené zpravodajství, v konkurenci s okolní všeobjímající komerční podbízivou plytkostí sledující jen reklamní rating, mi přirostla k srdci. Rozhodně doporučuji. Zkuste první dva díly a vsadím se, že budete chtít vidět další. ()

DarkRufus

Tak na tuhle věc jsem narazil úplnou náhodou, viděl jsem protiamerickou řeč z pilotu a vůůbec jsem neměl tušení, jestli jde o film, seriál nebo talk show. Dneska jsem si vyhledal Jeffa Danielse a vypadl mi tenhle seriál. Děj je zasazený do roku 2010, takže si zopakujeme důležité události ve světe a USA, čehož se trochu bojím, myslím té části o USA. Pilot na mě působil, no... prostě americky, druhý díl v pohodě, jen záběrem na Sochu Svobody se to podělalo, ale to nemění nic na tom, že půjde o skvělé dialogové drama se špetkou vtipu a sympatickými postavami. Navíc produkce HBO je garance kvality. Nemám to s čím porovnat, se zmiňovanými seriály jako Studio 60 atd. jsem se nesetkal. Tomuhle hodně fandim. Přeběžné hodnocení plný počet. 5* Po pátém díle už musím hodnotit, naprostá bomba. Z předběžného hodnocení se stává konečné. 5* ()

Davebohemia

Po pěti zhlédnutých epizodách musím konstatovat že je to jeden z nejlepších seriálů co jsem doposud viděl. Pro mně největší překvapení Jeff Daniels. Ale i ostatní jsou absolutně skvělí a všechny charaktery jsou perfektně vyvážené. Co se týče dialogů, tak tam není o čem. Chytré, vtipné, zkrátka úžasné. Původně jsem dal 4 hvězdy s tím, že až po dokoukání celé série dám 5. Nicméně opravuji a dávám 5 hvězd hned. Je to vážně jedinečný seriál. ()

OldBeast

Příliš mnoho excentrických a hysterických postav s pokročilým stádiem narcismu. Klišé jako vycpávky a natřené americkým patosem. ()

e-pilot

Rád bych se dožil důchodu, a tak se nekoukám na zprávy, ze kterých mi - místo zisku informací - hrozí nanejvýš vředy. Zcela upřímně však musím přiznat, že tento seriál mě dostal hned od prvního výbuchu emocí při odpovědi, proč není Amerika nejlepší zemí na světě. Když na nic jiného, tak aspoň na tuhle dvouminutovou odpověď hlavního hrdiny se podívejte a sami uznáte, že nic pravdivějšího jste z televizní obrazovky už léta neslyšeli. ()

Life

HBO ví jak dělat serialy!! Hodnotím po 4. díle, kdy posledních 5. minut střídá jedna perfektní scéna druhou. Pokud někoho odrazuje téma seriálu (jako odrazovalo mě), tak radím, nenechte se. Jeff Daniels, Emily Mortimer a Sam Waterston je herecký super trio co dokáže udělat z trabanta ferrari... Serial roku 2012.. Dodám jen, tak rychle jak na mě zapůsobil tendle serial fungovala jen Hra o Trůny (ave HBO) ()

kondomxxl

Trailer lákal na niečo iné. Už prvá epizóda je nuda, príbeh a postavy nezaujímavé...od Sorkina som čakal niečo iné(lepšie). Strata času. ()

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy