Newsroom

• USA The Newsroom (více)
USA, (2012–2014), 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk (více)

Série(3) / Epizody(25)

HBO uvádí nový dramatický seriál, jehož autorem je Aaron Sorkin (Sociální síť). Inteligentní, aktuální, vtipný a zábavný Newsroom nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. Soustřeďuje pozornost na život před i za kamerou jejího sarkastického moderátora (Jeff Daniels), nové vedoucí produkce (Emily Mortimerová), ostatních zaměstnanců (John Gallagher Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel,...) a jejich šéfa (Sam Waterston). Zvládnutím hektického prvního společného dne, který vyvrcholí horkou zprávou o výbuchu vrtné plošiny BP v Mexickém zálivu, se tento tým vydává na upřímně míněnou donkichotskou misi - chtějí dělat dobré zpravodajství navzdory všem firemním, obchodním i svým vlastním potížím.

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimerová), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fondová). Druhá řada seriálu se odehrává pět dní před volbami 2012 a připomene četné události z let 2011 a 2012. Jedna z hlavních dějových linií se zaobírá žalobou na protiprávní propuštění podanou zaměstnancem, který údajně zfalšoval zprávu o podezřelém útoku amerického bezpilotního letadla. Zatímco vycházejí najevo důvody a důsledky procesu, tým Newsroomu pokračuje ve své donkichotské misi - ve snaze dělat poctivé zprávy navzdory korporátním a ekonomickým problémům i jejich propleteným osobním vztahům. (oficiální text distributora)

sunfreedom

Z poslední produkce HBO rozhodně jeden z nejlepších seriálů. Hra o Trůny se může jít zahrabat. A opět je škoda, že takovýto potenciál vystačí jen na dvě a půl série. Pilot i poslední epizoda jsou naprosto rovnocenně jedny z nejlépe zpracovaných, co kdy opustily tuhle stanici. Ano, Američané nemohou být bez seriálu, kde se budou řešit vztahy. Dělají to i v kriminálkách, kde od toho už polovina tvůrců opustila, takže tady to nepřekvapí. Ale na druhou stranu styl, s jakým se tu ty tři dvojce dávají a nedávají dohromady je tak příjemně romantický, že mi to vůbec nevadí. ()

satanjel

Tak ako som sa na Newsroom tešil, tak som z neho rýchlo vytriezvel. Nestáva sa mi často, že nedopozerám seriál, ale tu som to zabalil už po 6tich epizódach. Po úvodnom prejave v prvej epizóde to išlo dolu vodou a celý seriál bol len útok na republikánov. Kto má chuť na liberálne, prodemokratické žvásti odporúčam pozrieť radšej šou Billa Mahera. Ten je aspoň srandovný. Navyše mi vadilo aj neskutočné prehrávanie všetkých, snáď okrem Jeffa Danielsa. ()

Jacccob

Dvojice Daniels a Mortimer dostali nejlepší roli za dlouhou dobu, a zbytek postav je také skvěle vykreslený. Tady je ale hlavně třeba smeknout před Aaronem Sorkinem, který si potvrdil post jednoho z nejlepších scénáristů současnosti. Pokud umíte rychle číst titulky a oceníte kvalitní originální seriál, právě jste ho našli. ()

Stillborn83

Na tento seriál som sa chystal už dlho. Moje obľúbené novinárske prostredie a vysoké hodnotenia ako bonus. No priznám sa, že pri prvých dvoch častiach som veľmi rozmýšľal, či vôbec budem pokračovať v ich pozeraní, alebo teda, že zrejme bude stačiť prvá séria. Postupne však tento seriál odhaľoval svoje krásy, časom sa každá postava vryla do vašej pamäte a obľúbili ste si ich. Aj keď mi v v úvodnej sérii prišli romantické a vzťahové línie akési zbytočné, postupne počas ďalších dvoch sérií do seba všetko zapadalo a boli oživením Newsroomu. Skvelý bol aj občasný svieži humor a celkovo prepojenie fiktívnej redakcie so skutočným dianím v USA. Dovolím si tvrdiť, že toto bola aj zlomový seriál pre kariéru Jeffa Danielsa (po päťdesiatke), ktorý dokázal, že vie hrať seriózne a dramatické úlohy – aj keď nikomu ič dokazovať nemusel (až neskôr hviezdil aj v Godless či Looming Tower). Daniels bol ozaj skvelý, herecky ešte vyčnievali aj Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Olivia Munn a Sam Waterson. Prvá séria na plný počet nemala, ale postupne sa všetko menilo. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Druhá séria sa prakticky točila okolo jednej nepravdivej správy, ktorú spravodajstvo odvysielalo, ale bolo veľmi zaujímavé vidieť, tú retrospektívu, čo tomu predchádzalo, ale je pravda, že pokým človeku došlo a začal spájať, to trocha potrvalo. Aj keď niektoré časti mi vyslovene nesedeli a boli zbytočne naťahované, finálové dve to celé zachránili a dojem vyšperkovali. Plusom bolo to, že okrem spravodajskej línie sa čoraz viac odkryli aj súkromné životy hlavných predstaviteľov. A konečne som si aj našiel cestu k Alisson Pill. ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Záverečná séria mala azda najväčší šmrnc (aj vďaka 6. častiam) a bolo to veľkolepé finále. Tajný zdroj správ, obvinenie a uväznenie Willa McAvoya, na pozadí sa dávali dokopy a urovnávali všetky vzťahy, predaj televíznej stanice, až po smrť jednej z hlavných postáv. Nechcem napísať, že nečakanú (pre mnohých síce možno áno), lebo nejako mi to trklo v hlave už počas prvej série, ani neviem prečo. Každopádne Aaron Sorkin opäť ukázal svoju extratriedu, aj keď pátosu a americkým klišé sa nevyhol, no aj na mňa to fungovalo. Newsroom sa tak celkovo zaradil ku jedným z mojich top seriálov. ()

JK77

Hned prva scena mi dala za pravdu, toto bude k**** dobre! 2seria: Pokracuje vo vybornom tempe. Aj ked clovek musi davat velky pozor, aby sa nestratil v mnozstve informacii. Posledne dva diely super! ()

drtickaa

Holly Mother of God! Seriálový objav roka! Nakoľko to takto v newsroome prestížnej americkej spravodajskej televízie funguje alebo nefunguje, to si nedovolím odhadovať. Ale tá vypointovanosť dialógov s guľometnou kadenciou a dynamickosť nielen v prístupe k tvorbe seriálu, ale hlavne v tom samotnom, o čom seriál vypovedá - v novinárskej práci - z toho robia neprekonateľný zážitok, ktorý sa pri každej epizóde vyrovnáva emóciám pri sledovaní áčkového veľkofilmu. Intenzívne odporúčam širokému publiku a pre žurnalistov povinná jazda (nedá sa to zaradiť do osnov a pozerať na prednáškach?). 95% // Po druhej sérii zostávajú dojmy a hodnotenie absolútne rovnaké, ba možno lepšie. ()

JohnnyBoy

Zaprvé. Je to hrozně zábavné, natočené a herecky dobře obsazené. Zadruhé. Celá ta věc je postavená na hlavu ad absurdum. Vyprávět tak idealisticky, systematicky manipulovat s emocemi diváka (scenáristické švy se často šijí stejně tlustou nití jako třeba u Titaniku nebo Schindlerova seznamu:-)) to všechno zesměšňuje hlavní myšlenku série - pokusit se upřímně a poctivě vysílat zprávy. Zatřetí. Je to i tak zábavné to sledovat EDIT: druhá série, je teda někde úplně jinde. Boží.. ()

jafuska

Ano tak toto je teda podívaná, toto je přesně ten typ seriálu, který by měl vidět každý, každá postava má svůj vlastní záměr, dějově excelentní smekám,jen tak dál ()

Vykuk

No dal jsem na hodnocení, zkusil jsem a asi nepochopil:) Blákání, překřikování, kecání o všem a o ničem, nehodnotím, páč jsem vydržel jen první díl a není to můj šálek čaje, pocitově odpad, objektivně nedokážu posoudit. ()

Le artist nova

Opravdu geniální námět, jenom mi prosím Vás někdo řekněte, proč to zase musí být tak děsně "amíkovsky" zpracované. To protože, kdyby nebylo rychlých slovních přestřelek, emotivních výlevů, apod., přepnul bych na jiný kanál? Vím co by mi ti z Vás, co tento seriál hodnotili 5* asi odpověděli, ale já jim ty vážné tváře prostě nevěřím. Ne opravdu, zářil jsem jako sluníčko, když jsem poslouchal Danielse při úvodní scéně na oné univerzitě, ale již druhý díl jsem skřípal zuby a při třetím dílu jsem již pozbyl veškerou sílu seriál sledovat... ()

Mistr_Moon

Před lety zrušili Sorkinovi show, ta show se jmenovala Studio 60 on the Sunset Strip a bylo to něco naprosto úžasného. A tak si jednou možná řekl, sakra, byla to dobrá show, udělám něco podobnýho a teď, když mám za sebou Social Network, se na to ti lidi konečně třeba budou chtít dívat i v televizi a ne to jenom stahovat z netu. A vytvořil Newsroom, který nikoho, kdo viděl Studio 60 nepřekvapí, protože je postavený úplně na stejném základě, jen prostředí se změnilo a tímpádem i trochu zvážnělo. Dost možná je to pro publikum atraktivnější. To, co fungovalo minule, tu máme znova - opět je tu hlavní, bývalý, pár, který byl dán manipulativně dohromady a ti se mezi sebou špičkují a přitom se k sobě pomaličku přibližují. Opět tu máme druhý pár, který, ač na konci druhé série ještě spolu není, určo brzo bude, a pak tu máme další postavy, jež se skvěle navzájem doplňují, předhánějí se v hláškách, prožívají veselé, smutné, vypjaté aj. situace. Kadence slov je tak obrovská, že by i Gilmorky tiše záviděli v koutě a osobně jsem na první shlédnutí, stejně jako minule, nebyl schopný odchytit úplně všechno dění. Přesto všechno, či právě proto, je tohlě určitě jeden z nejlepších seriálů poslední doby, který můžete shlédnout. Jediné co mi trošku nesedí je Jeff Daniels, který sice svou roli hraje naprosto!!! bravurně, ale k Emily Mortimer se vůbec nehodí. Je prostě starý a vypadá spíš jako její táta. ()

curfew77

První série (90 %) byla trochu jako malé zjevení, v té druhé (80 %) už mi místy dost lezl na nervy celkový koncept vyprávění pozpátku a třetí (70 %) šla zase kvalitou o něco málo dolů (proč ty nekonečné flashbacky v závěrečném díle?). Přesto velmi hodnotný seriálek, pro novináře myslím profesní povinnost. 80 %. PS: Sloan Sabbith by si tutově zasloužila vlastní spin-off a to nejen proto, že Olivia Munn je super smokin´ hot. ()

Charlinka

Myslím, že tento seriál má potenciál. Vzhledem k tomu v jaké době začíná je jasné, že nebude míti moc sérii a o to lépe. Ať už si recenze říkají co chtějí jedno nemůžou seriálu popřít a to je kontroverznost. Uvidíme jak si tvůrci se seriálem poradí ale zatím ho dávám do Top 10. ()

Fiijay

Americkej doják , pilotní díl super ,ale co následovalo v pátém dílu konec. Nesympatičtí , neurotičtí herci, klišé nad kliše , je to bída. Seriály jako Carnivale, Six feet under, Game of Thrones, Boardwalk empire k nezaplacení. ()

Leechmyi

Právě jsem dokoukal první sérii a přiznávám, že geniálnější finiš příběhu jsem dosud neviděl. Miluju to! ()

fatalista

Newsroom je jeden z tých seriálov, čo si človek zamiluje až po niekoľkých častiach. Kvalita HBO sa dá poznať na prvý pohľad, kvalitné herecké obsadenie a hlavne Aaron Sorkin, ktorý po úžasnej Social Network nesklamal. Musím vyzdvihnúť úvodný monológ, ktorý diváka okamžite vtiahne do deja, ja osobne som len pozeral s otvorenými ústami. Plné hodnotenie bez akýchkoľvek výčitiek. ()

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy