Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

MikeeTheory

Přijde mi, že v Avengers 2 je tak nějak všeho až příliš. Hrdinů, pokusů o vtipnou hlášku, akce i minut. Na to nejdůležitější se však malinko zapomíná - na příběh. Marvel v tomhle opravdu začíná jaksi stagnovat. A nezachranuje to ani hlavní záporák Ultron, ani všemi oblíbený Iron Man. Dvojka Avengerů tak ani zdaleka nedosahuje kvalit jedničky, o průšvih se ale taky vyloženě nejedná. ()

John8

Boom efekt prvních avengers nemohl být dostižen ani náhodou, jelikož o prvním díle si mnozí mysleli že není možné ho vůbec realizovat. A tak tento několika milionový akční počin, plný hvězdných tváří a blyštivých efektů, působí jako pouhá vyklusávačka. Jako pohled na jedno z mnoha průměrnějších (ano vím moc dobře co je Ultron zač) dobrodružství a poměrně dost prostoru bylo věnováno pošťouchnutím z různých stran a poukázáním na budoucí počiny. I tak jsem se bavil královsky. Akce, vtipy vše na úrovni jedničky a lépe, postav na konci už trochu přehršel, ale ono se to vytříbí. Doufejme jen že nás Infinity War opět zarazí do křesel, protože upřímně nevím co by dále mohlo. ()

loki5

Když už od začátku filmu víte že některá postava musí umřít a od 1/3 víte která to bude je něco špatně. Mám celkem marvelovky rád. většinou jsou zábavné a někdy i docela vtipné. Avangers jsou ale strašný přeplácaný guláš kde nic není nemožné a akce je so over the top že to nelze vydržet. Velké množství zápletek a postav tomu nepomáhá a přidání nových už vůbec ne. Výsledek je mišmaš všeho možného utopený v akčních nepřehledných scénách kde vše vybuchuje a lidé holýma rukama rozbíjejí roboty. A vlastně jediná zábavná věc na filmu jsou rozhovory. A k tomu je tu záporák který nemá žádné charisma a chová se jak malé dítě. Popravdě mě více baví filmy o samostatných postavách než tohle. Ale Škodu 120 v avangerech jsem nečekal. 40% ()

Gaia.M

Já je miluju, o tom žádná. V tomhle směru už dávno nejsem objektivní. Kdyby dvě hodiny všichni seděli v kruhu a pili čaj, stejně bych dala vysoké hodnocení. Každopádně, místy jsem se ztrácela, nějak jsem úplně nechápala o co jde, kdo je na čí straně, jak je to a tamto myšleno. Přijde mi, že by se to dalo vymyslet nějak lépe. Jako kdyby měli hodinu na vymyšlení a napsání scénáře a další hodinu na natáčení. Trošku se obávám toho, že si myslí, že nás mají v hrsti a že jim sežereme všechno s čím přijdou, snad nebude hůř. Hodně mě potěšil i naštval vztah mezi Vdovou a Hulkem, hlavně z Vdovy udělali pěknou fňuknu. A Bruce, no, řekněme, že až ho příště uvidí, tak doufám, že mu nakope prdel. Ale jinak prostě dobrý, no. ()

Raziel_cz

Po velkolepé jedničce překvapivě chudý film. Zápletka je skoro stejná, jenom se tu Whedon pokouší být vážnější a osobnější a zbytečně tak natahuje stopáž. A celý Age of Ultron kvůli tomu působí nekonzistentně. Má momenty, při nichž se budete moct potrhat (Captain a kladivo), ale taky to má tuctové akční scény a příliš nezáživných pasáží. Nové postavy potěšily, Spader a Bettany si je docela dávají, i když jakékoliv jejich pokusy o filozofování samozřejmě působí přesně tak nemístně a pateticky, jak se dá čekat, plus dostal víc prostoru Hawkeye a najednou je z něj docela sympaťák, což je fajn, v předchozím snímku mi lezl krkem. Oproti tomu ale existuje jen málo méně kompatibilních filmových párů než Hulk a Black Widow. No a ozvučení – tragédie. Rozporuplný zážitek. Whedon má na víc. ()

Lyžař

Po prvním dílu, kdy jsem poprvé ve svém životě viděl superhrdiny a byl z nich vyřízenej, jsem tady byl první minuty hodně zklamaný. Přeskakování v ději typu LOST nemám rád. Dopředu a zase zpátky. No ale pak se to vcelku srovnalo. Ale zase přišlo umírání nevinných a upřímně jsem film málem vypnul a dal hodnocení ODPAD!. Pak se to všechno ale obrátilo. To si ale musí s diváctvem takhle hrát? Tři hvězdy jsou ještě dost nucené. Hrdinové jsou to dobří, ale vypadá to, že se z nich stává neverending story. A to teda upřímně nic moc. ()

GOREGASM

Úvodní digifest jsem strávil s mírnými rozpaky a obavou, že Whedon totálně nepochopil v čem byla síla jeho jedničky. Zbytek snímku v akční rovině nevybočí z generické akce, respektive představte si hraní střílečky na compu, ve které se na vás valí hordy no name protivníků (pamatujete na Painkillera?) a vy je kosíte jako automat jednoho po druhém, jednou za čas se vám podaří pěkný headshot, na konci mise tuhý boss, ale po půl hoďce adrenalinu a soustředění to vypnete a jdete na pivo. Výjimkou jsou spolupráce jednotlivých Avengers, který Whedon vymyslel parádní komba, mezi nimiž u mě vítězí Captain America a jeho štít. Bohužel v tom akčním stopáží přepáleném guláši si už ani nevzpomenu, kdo mu v tu chvíli dělal parťáka. Whedon se vydal směrem, kdy nedá divákovi moc spočinout, snaží se sice místy rozvíjet vztahy v rámci týmu, ale spíš to na mě působilo jako splněná nutnost, aby se film neskládal jen z akčních scén. A to ani nemá smysl pitvat, že na lidském rozměru postav se podílí silná herecká sestava, nikoliv režisér. Zklamáním je pro mne i záporák Ultron a Avengers celkově postrádají punc epického dobrodružsví, které jsme tak prožívali u Nolana, nebo nově u Snydera. Pojem pásovka by nebyl fér, ale výraz zklamání můj výsledný pocit vystihuje asi nejlépe. 60% ()

fablefavorit

Po povedené jedničce je Age of Ultron velkým zklamáním. Přeplácané, vynuceně vtipné (každá druhá postava hláškuje a ve výsledku toho je už vážně moc), nové duo á-la dvojčata Maximoffovi je nezajímavé (Quicksilver nesrovnatelně lepší v X-Menech) a potenciál hlavního záporáka spláchnut do superhrdinského záchoda. Whedon se musel s kápy v MCU asi hodně porafat, když pak vypustil do světa takovou sraTCHku. ()

Ben Nevis

Digitální orgie už na dobrý film nestačí. Mám chválit film plný počítačové destrukce, kterých je každý rok tucty? Už dokonce došly nápady na megašpaťnáka, a tak přichází uměla inteligence nespokojená s vývojem "meatbagů". Žádný vývoj postav, žádný zajímavý děj, jenom dvě hodiny lítajících třísek a do toho občas nějaké plky. ()

Rockerman

Nechápu jen jednu věc. proč se scénáristé vůbec obtěžují s vymýšlením nějakých složitých dějů o ultronech a jejich kopiích, když jde u těchto komiksových filmů vždycky jen o jednu věc. Zastavit a zneškodnit někoho, kdo chce zničit svět a udělat to tak, aby aspoň jeden efektní trik byl jiný, než v minulém zneškodňování padouchů. No a na to jsou Avengers nejlepší. Je to pořád stejné, ale z nějakého důvodu stále dost zábavné. Složitá pohádka pro starší a pokročilé nemůže skončit špatně, jen se zase pootevřou vrátka, protože jednak, zlo nikdy nespí a druhak, co kdyby film měl úspěch a bylo třeba něco přivydělat na dalších Avengerech? ()

HDeer

Mnoho ľudí sa pohoršuje, že uprednostňujem anime pred hraným univerzom. Dôvod je jednoduchý, považujem ho za oveľa konzistentnejšie. Zatiaľ čo typická marvelovská maškaráda medzičasom úplne vypustila pôvodné hodnoty, ako je taktika, lesť či vyváženosť protistrán, v japonskom "tradičnom" materiáli sú zápletky, či jednotlivé súboje stále o niečom novom. Vo svete Avengerov jestvuje jediná premenná a tou je hrubá sila. Pokiaľ ju nemáte, môžete mať tony hi-tech zbraní, batmanových vynálezov, či môžete byť dokonca i naj-všemocnejší počítač na svete, nič z toho vás napokon nespasí. To je v konečnom dôsledku i prípadom nešťastného Ultrona, ktorý okrem dvoch neschopných mutantov(s dobabraným akcentom a ešte viac dobabranejším pôvodom), nedisponuje ničím, čo by mohlo reálne zamiešať karty a priniesť aspoň štipku napätia. Okrem momentu, kedy sa avengeri pretekali, kto zdvihne Thorovo kladivo som mal pocit, že film sa takmer počas celej svojej stopáže snažil atmosféru skôr nadľahčiť, čo však s jeho suchým a nesprávne ohodnoteným humorom ostalo iba niekde na polceste. Nehľadiac na pár zaujímavých scén a celkom vydarený soundtrack mi bolo doslova ľúto, čoho som sa stal svedkom. ()

BOURQUE

Pokračovanie Avengers je oveľa grandióznejší a z hľadiska výpočtovej techniky oveľa prepracovanejší. Zároveň, pán Whedon správne zvolil smer cesty, ktorý vedie k zobrazeniu charakterov jednotlivých účinkujúcich. A práve v nerovnováhe (PC technika/efekty vs. ľudský faktor) vznikla chyba. Je jasné, že to, čo u prvom diele fungovalo, u pokračovaní už nemusí. Myslím si, že pán Whedon by mal viac zariskovať a nie zostať pri vyskúšaných a dobre fungujúcich metód. Tým síce film zarobil opäť veľký balík peniazov (to však už od začiatku bolo jasné), ale nedokázal dostatočne prepracovať sa na ďalší úroveň. To je vo svete komiksov veľmi ťažký, ale nie nemožný. Z hereckej stránky opäť dobré výkony a nové tváre taktiež celkom dobre zapadli do príbehu. Druhé pokračovanie Avengers zostane v našich hlavách ako dobre prepracovaný akčný film s 95%-ným využitím PC techniky s malým náhľadom na „dark side“ našich hrdinov. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Wargoo

Tvorcovia v holivúde dali obežník po celej budove, čo by kto chcel mať vo svojom filme. Avandžer s romantickým rodinným zázemím ? "Máš to mať..." _ Upratovačka z Kamčatky by zasa rada videla svoje mesto lietať. _"Hm, znie to ako totálna p!čov!ina, ale čo neurobíme pre svojích zamestnancov ? Dajte to tam.." _"Šéfe, ale ten film bude asi riadna hovadina, keď to tam ozaj dáte !"_ "Kto to povedal?!" _"Ja šéfe !" _"VYKUCHAŤ !" _ Patos, vata, vata, klišé ! Jedinú hviezdu dávam za konečne vydarenú členku klanu Olsenových, na ktorú sa dalo aj pozerať. 1* a 14,028% Ďalší diel už isto nedám.. ()

P.J.2

Avengers se nezdaji ale skryvaji v sobe vic nez je na prvni pohled patrne. Ale prisel jsem na tom az po tretim shlednuti. Maji pouze jediny nesvar a to je zaporak. Jako ostatne vzdy v ramci Marvelu. ()

BeranSon

Jednoznačně nejmasivnější filmová podívaná, co zatím od Marvelu vznikla, ale všeho moc škodí. Dějový omastek a ohrávající se klišé nebylo tak zlé, ale já jsem sledoval dvě hodiny trvajícího chaosu, který je ve své podstatě stavěn jen a jen na akci. Joss Whedon < pojal svojí roli režiséra klasicky - udělat ohromnou hordu akce a vytřískat z diváků neuvěřitelné množství peněz, jeho práce se mu vyvedla na výbornou. Herecky a i postavově film ladí, ale jak už říkám, není to to pravé ořechové jako v prvním dílu. Celkově zklamání, ale vůbec né nuda, nebo obyčejný snímek. Tři hvězdy neberu jako slabé, jelikož jsem se bavil královsky, ale překombinování tohoto filmu je ohromné ve všech směrech a bojím se, že Marvel zajde ještě dál. - 6/10 - ()

strikeman

Možná přísné hodnocení ještě po druhé projekci změním, ale můj první dojem? Přeplácané, na efekt, místy nepřehledně sestříhané. Akční sekvence jsou zbytečně natahované. Navíc občas máte dojem, že se nedíváte na Avengers, ale na X-meny, jindy zase na Transformers. A co je nejhorší - znatelně ubylo humoru a opravdu vtipných scén. 45% ()

HyneX

Jako jo, byli tam roboti. A já mám roboty rád, to se ví. Ale pak jich tam vlastně už bylo docela dost a všechno to tam nějak lítalo a pořád tam něco vysvětlovali a já jsem se v tom nějak ztrácel. ()

Luk Skywalker

Nejdřív trochu rýpání: Znalci komiksů by mohli být nadšeni, ale jsou tam značné nesrovnalosti (od vzniku Ultrona - můžou za to dementní fáze Marvel filmů - až po jeho konec, nepojmenovaní noví členové Avengers ad.), dále Ultron by měl být více "über". Já sice komiksy nečetl, ale máme internet plný nadšenců a znalců. Film se snaží o hláškování, ale nefunguje to jak dříve, já se skoro vůbec nezasmál. Akce je jeden velký digitální bordel, ale lepší už to asi nebude. Nové postavy jsou od X-Menů, ale kvůli právům se to spojovat asi nebude, proto chybí i "hrdinská" jména postav, mají jen ta občanská. Prostě kdo si nic nenastudoval, tak je v prdeli (to jaksi narušuje linii nastavenou jedničkou, kdy to působilo jako film pro celou rodinu a komiks znát nemusím a co je potřeba dostanu vysvětleno) a vysvětlení žádné. Fiktivní státy jsou taky "bezva" - všichni víme, že ta východní Evropa má předobraz ve státu z bývalé Jugoslavie a ten africký stát mohli taky nějaký vybrat. Jinak se mi film líbil, mělo to spád a jako celek to funguje. Jen ta existenční krize Hulka mě pěkně sere, asi důvod k odchodu z Avengers. ()

Heavyman

Moc skutečně živýho zde není. Jen digitriky,digitriky,metrosexuál s pláštěm, digitriky, metrosexuál u počítače, digitriky, ruská superčubka a digitriky. Ovšem zde jde totiž právě hlavně o akční trikovou zábavu a to se podařilo skvěle. Takže nehledat furt, jako "komiksáci" nějaký významy "proč a jak" si zrovna Kpt. Amerika pšouknul a nechat se jen s vypnutou hlavou a votevřenou hubou výborně pobavit. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)