Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Demonic189

Oproti kvalitnej jednotke a úžasnej trojke, je Age Of Ultron až nepekne veľkým sklamaním a nebyť dychberúcej scény s Hulkom a Olsenovej vystrihu, idem s bodovaním snáď ešte nižšie. Ten film jednoducho nemá chuť ani zápach, o emóciách a kvalitnom záporakovy ani nehovoriac. ()

haWranka

Já mám Avengers ráda. Ale tady jsem se nudila! Boje mě nebavily, hlavní záporák nemastný neslaný, dialogy mimo. Ano, bylo pár překvapivých okamžiků a vtipných hlodů mezi postavami, ale to mi u filmu nestačí. Doufám, že další díl je lepší. ()

fallanga

Jsem rád, že jsem konečně viděl správně nasraného Hulka, relativně fajn záporáka, který si ale mohl odpustit ty trapné vtípky, a celkem dobrou týmovou akci. Co jsem rád neviděl byla nijaká zápletka, až otravné množství hláškování (upřednostňuji kvalitu nad kvantitou) a otravná dvojčata, která příběhu příliš nedodávala. A tohoto tam bohužel byla většina. ()

loveless

Samozřejmě to mají hezky udělané, hrdiny poznáváme i z té méně hrdinské stránky, ale celkově už mi to přijde trochu moc - třeba moc hrdinů a vlastně mě někteří nezajímají nebo nebaví. Slabší než první díl. ()

Inozuka

Tak nějak si říkám, že ač většina samostatných filmů superhrdinů z Avengers jakž takž fungují, když to spojíte dohromady, vznikne takový galimatyáš, že výsledek se téměř nedá konzumovat. Zde je to sice krapet lepší než u jedničky, zejména kvůli nějakým těm naznačeným etickým problémům s umělou inteligencí, ale v podstatě stejná nuda jako v jedničce. Lidštější rozměr tomu dodávají snad jen narážky na Thorovo kladivo a Natašiny milostné pletky s tou velkou věcí .... ()

rublik05

Tak a máme tu další díl ze série nejslabší marvelovky. Začínalo to velkým akčním nářezem a postupně se snímek dostával dál a dál do absolutní letargie. Nudná, utahaná a užvaněná komiksovka, ve které nenajdeme ani špetku dramatu či nějakého spádu. Všechno se nese víceméně v duchu projevování citečků nebo neustálé dělání něčeho, co moc nedává smysl. Nicméně alespoň nám přibylo pár nových postav (doslova 1 pár), které jsou pro další směřování marvelovek důležité. Jinak mě osobně díl ničím nepřekvapil, nezaujal a vlastně i docela nudil. Překvapivě oproti prvnímu dílu Avengers obrovský kvalitativní sešup dolů. Nebýt několika scén, které mě docela i pobavily, neměl bych ani moc co hodnotit. Takhle mi to na víc jak 1* bohužel nevychází. 2/10. ()

Nix

Je to slabší jako první týmovka, ale zase jsou všichni hezky pohromadě a mají další nové postavy k sobě. Ultron mne bavil jako záporák, některé momenty byly fajn, takový lepší, ale ničim ne zvláštní díl. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po dlhej dobe. Jeden zo slabších MCU filmov a zo série Avengers za mňa najslabší aj keď je to dosť dôležité pre ďalšie filmy. Čo celý film zhadzuje je záporák. To už ich nič lepšie nenapadlo? Ultron ako samotná postava nie je najhorší ale prečo to spravovali týmto spôsobom mi nejako ušlo. Máme tu pár nových postáv. Prvé sú dvojičky, ktorých príbeh je zaujímavý a ich konaniu aj rozumiem a ďalšia postava je Vision, ktorý je docela fajn spracovaný. Celé mi to prišlo akože: "Hodíme tam Ultrona a na jeho základe ukážeme ako vznikol Vision." Vážne neexistuje lepšia varianta? Nápad je pekný ale sláve spracovanie. Efekty sú fajn aj keď je vidno, že koniec je čistý digitálny bordel. Ale zas ak preskočíme bitku a pôjdeme o kúsok ďalej, tak Vision povie pár zaujímavých myšlienok. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

comicsJan

Naprosto perfektní a bezchybná podívaná. Dvojčata z počátku velice nesympatická, postupem děje si k nim však každý z diváků najde cestu. Filmu nechybí patřičný spád a samozřejmě Tonyho humor. Za jednu z nejironičtějších scén celého Marvel Universe považuji souboj HULKBUSTER vs. HULK. Dokonce i samotný Ultron (vraždící maniako-robot) pochytí od Starka smysl pro humor. Jednička byla výborná... Dvojka je ještě výborňáčkovatější! AVENGERS DO BOJE!!! ()

slavokvasic

Fanúšikovia si prídu na svoje a nebudú sklamaní.Pre nováčikov to môže byť mierne chaotické, no myslím (dúfam) , že tých už dneska veľa nie je. Poriadna porcia akcie, humoru a skvelých komixovích momentov ma posadilo do sedačky a ja som ani nevedel ako a už išli titulky. Hulkbuster totálne epic a výborne spravené vzniknutie ultrona a visiona a ich prvé momenty. Pokračovanie Avengers je to čím malo byť, naplnilo všetky moje očakávania (a že som očakával veľa!) a už teraz sa teším na ďalšie zhliadnutie a určite nebude jedno :) ()

DD

Jo, fakt je to jak sequely Transformers. Jen s tím rozdílem, že Bay je výrazně ambicióznější co se týče vizuálu a výpravy. Divná úvodní akce, totálně mimózní scény jako safe house, zrození Vision atd., nezajímavé nové postavy a hlavně ubíjející nuda. Film bez tváře a jen o chloupek lepší než druhý Thor. ()

Maskott

Úprimne, efektovo zaujalo, film splnil očakávania no ničím nedokázal prekvapiť. Zápletku Black Widow s Hulkom si ale mohli odpustiť (načo tam bola?). Ale vo všeobecnosti je to nadupaný akčnák kde si na svoje príde každy fanúšik superhrdinov s poriadnou dávkou akcií. ()

BrianMorello

Když si zpětně přehraji v hlavě všechny ty super scény, mám chuť dát filmu čtyři hvězdy, jenže pak si vzpomenu na všechny ty dementní pasáže, a když se vše vykrátí, zbude jen průměrný film, lehké zklamání a naprosto nevyužitý potenciál. Whedon to nezvládl a já jsem velice rád, že bude u Infinity War nahrazen bratry Russoovými, jejichž vážnější a realističtější pojetí u Winter Soldier mi přišlo neskonale lepší. Tady se zkrátka ve všem tlačí příliš na pilu a je to k neprospěchu všeho a všech. Nejslabší "marvelovka" z druhé fáze a jeden z nejslabších filmů MCU. Edit (2021) Vše zmíněné platí. Když se ale nebude na film nahlížet samostatně, ale jako součást Avengers celku, spousta věcí krásně zapadne a vyzní o stupeň lépe. ()

viky13

Možná je to tím, že jsem na Age of Ultron byla v kině, možná tím, že to bylo ve 3D, ale mě se to sakra líbilo. Jistě je to něco trošku jiného než jednička a konec taky zrovna nevychytali, ale i přes přemršť efektů, to mělo grády. ()

3mates33

Čakal som že to bude hrozné, dvojhvezdičkové, a možno aj preto, sa mi to páčilo. Áno uznávam, človek by čakal viacej od toho, nerozvinuté, na vtipoch sa dá skvelo zasmiať, no prišlo mi to, niekedy, až moc nasilu, ako by tam nemali čo dať... no nebudem to rozoberať ďalej......Veru a nemusíte chodiť nato na 3D. PS: Ja som fakt zvedaví na Infinity War.... keď si predstavíte koľko postáv tam chcú dať, a pritom ani tu nestíhali vzťahy nejako rozviesť... uvidí sa... titulky hrôza a temné to nebolo ()

RAFT

Režisér Joss Whedon natočil další pokračování Avengers ,stará parta se po dlouhých 3 rokách vrátila do kina.Musím říct že,tento díl je podle mě o proti svému staršímu bratříčkovi o trochu slabší.Ve filmu je zase trocha toho dosti dobrého humoru,a skvělé hlášky ve filmu , o ty nepříjdeme ba naopak si myslím že,je jich tam dostatek.Svým způsobem je pokračování Avengers trochu temné ale mě se to moc nezdálo .Dosti mě ve filmu dostalo kolik nových postav se ve filmu jenom vyrojilo.Ultron tak ten byl ve filmu dosti dobrej záporák ,to se jen tak nevidí ,taky bych neměl zapomenout na další nové postavy alias hrdiny ve filmu :Dvojčata Scarlet Witch co by Elizabeth Olsen, tahle nová postava se do filmu parádně hodila ,vůbec sem nečekal co dovede.Mohli by ji dát i do dalšího dílu ,já sem pro všemi deseti.A její bratříček Quicksilver taky to ve filmu dobře zahrál.Ale co sem ve filmu nečekal bylo dosti dobré překvapení a to je Vision dobrá postava ve filmu.Ještě nesmím zapomenout na ostatní hrdiny z předchozího dílu ,no nebudu to tady rozepisovat všici je známe.Všichni hrdinové dostali tolik ,prostoru ve filmu si myslím stejně aby se na ně dostalo.Dobrá scéna mě pobavila a to malé cameo Stan Lee ten to dokáže fakt zahrát na jedničku.Soundtrack tak ten je dobrej .Za mě osobně 75% ()

Aress

Nerozumim lidem co si hrajou na chytraky a vymysleji si nejake bludy a delaji z tohoto filmu raketovou vedu! Je to Sci-fi akcni film ne shakespearovsky sonet. Ma to byt prehnany, sileny a nespoutany. ()

Axela

Wohooo konečne sú tu a ja som sa v kine usmievala od ucha k uchu ako tá divná mačka z Alice z krajiny zázrakov, už od prvej scény. Nie len pre tie skvelé vtipy, čo hádzali po celý film, ani pre tie úžasné nahé hrude, ale preto, že sa vrátili ako zohraný (jasné, ešte mali čo dolaďovať) tím. Akčné scény boli úžasné, často som mala chuť siahnuť po niekom vedľa a stlačiť mu ruku, lebo adrenalín, ale nakoniec som len s veľkými očami hľadela na plátno a stískala svoje vlastné ruky. Jednoducho skvelé... aj keď svoje určite urobilo aj to, že som taký Marvel-fanúšik. A teraz už len opäť čakať, aj keď ukážka nového avengers tímu, sa mi moc nepozdáva, ale možnože ma milo prekvapia. ()

VvV14

Představuji si to asi takhle..... (Avengers) Vezmeme si komiks a přečteme si o Hulkovi, Iron-manovi, Thorovi a o Captainovi . Příběhy všech se střetnou v našlapaným akčňáku, kde se utváří něco nového, něco nevídaného. Pak se jejich cesty na chvilku zase rozdělí a každý si dělá co chce. V komiksech je to naprosto normální a každý má vlastní sérii, kde se stane tolik věcí, že to ani čtenáři nestíhají. Ve filmech se tohle nestane (což je do jisté míry i dobře). Tým superhrdinů z Age of Ultron konečně působí jako trénované těleso, co jakž takž ví co dělá. A ačkoli film může působit jen jako prázdná řežba s plytkým příběhem, je to ve skutečnosti nepostradatelná součást celého Marvelovského plánu. Takže vezmeme-li to jako komiks, bez tohohle sešitu se čtenář naprosto neobejde. Ukazuje spíš na fungování hrdinů mezi sebou, než na dech(ne)beroucí zápletku s Ultronem. Jde o vývoj postav a vztahů uvnitř týmu pro stanovení kurzu pro související filmy a případná pokračování. A tím si mě Joss Whedon a celý Marvel universe získal. 5* za parádní podívanou. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)