Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

LikamCz

První Avengers byly naprosto super a byla to první komiksová souhra více superhrdinů na plátně, a tak jsem měl logicky velké očekávání začátek byl super ovšem postupně byl film více a více unavený a byli části kdy se mi chtělo spát, další věc co mi ve filmu vadilo byla jeho strašná digitilizace což bylo místy až nepříjemné jinak příběh klišé za mě 3/5 ()

Lubess.Knopp

Nechci nic spojlerovat, ale film je plný chyb ,které jsou výborně zakryté tak, aby je nikdo neviděl a nezaznamenal. Každý chytrý člověk je najde sám tak přiměřeně po dvou zhlédnutích. Joss Whedon mi přijde trochu jako zaprodaná děvka, která jede po penězích. V prvních Avengerech odvedl dobrou práci a vydělalo to velice hodně peněz, tak po něm samozřejmě chtěli další miliardu penížků. Reklama na beats a audi nebudu komentovat :D . Jak jsme zvyklí u marvelu když jsou postavy v obrovském nebezpečí a hrozí jim smrt nebojí se zavtipkovat a brát to s humorem. Což mi přijde naprosto stupidní upoutání tupých diváků, ale jak všichni vidíme tak to až masivním způsobem velice dobře funguje. Jsem rád že ostatní Marvel filmy budou dělat bratři Russovi, protože filmy od nich mají nějaký duch a smysl, který určitě ocení bystří fanoušci komiksovek. Jediný moment, který jsem si pořádně užil byla potitulková scéna s teaserem Thanose... 67% ()

Wiceman

Je to takový nemastný neslaný. Postavy se objevujou odnikud (hlavně Black Widow po událostech ve Winter Soldier se tu zjeví v plný síle a přesvědčení bez vysvětlení všeho) a najednou píšou novodobý dějiny Marvel cinematic universa. To prostě je divný a nesedí mi to tak jak by mě mělo. Baron Strucker byl pěkně nasazenej ke konci Winter Soldiera, ale tady byl zabitej jako totálně zbytečná postava. Jedinej, kdo má celej děj filmu na péru je paradoxně Hawkeye (Jeremy Rennera nemusim ale tady se mi líbí). Co se týče Ultrona samotnýho tak k tomu námitky nemám (snad jen že v českym dabingu zní trochu líp než v originále). Příběh je takovej mmm no ... slabej a nastavovanej. Celá ta věc kolem kamenů nekonečna se tu zjeví jak blesk (doslova) z čistýho nebe a všichni hned ví, že někde v hloubi kosmu je fialovej Hulk, co má slabost pro šperky a chce zničit všechno a všechny. Další paradox ale je již zmiňovanej Thanos. Jeho krátká sekvence na konci titulků byla vlastně to jediný dobrý na celym tomhle filmu (v kině jsem výskal radostí, což většinou nedělám). Jako Marvelovka dobrý, ale umí to i líp (hlavně příště tolik neprozrazovat v traileru poněvadž později v kině už Vás nic moc nepřekvapí). Tři hvězdy. ()

Maza2222

Viděl jsem to 3x, ale teď to bude uplně jiné. :) Film nebyl špatný, ale ani výborný. Pravda, že na první díl nemá, ale šlo to. Rozhodně to patří mezi ty horší filmy od MCU, 3.nejhorší (druhý nejhorší je IM2 a první je film, co do MCU nepatří=Daredevil :)) Herci byli fajn,až na Ultrona, co kecal a kecal, ale co dodat? :D Začátek byl libový a vypadalo to, že to bude jeden z nejlepších filmů, ALE PAK SI ŘEKNU ,,KU*VA''. :DD Velkej úpadek. Bitvy byli dobré a akce taky. Ultron se mi nelíbil, celkem jsem si ho oblíbil, až SPOILER když vyrval to město. Dal bych 70, ale konec byl neuvěřitelné zklamání, dávám 60%. Šlo to, ale == mezi ostatními filmy, co jsem viděl= nadprůměr a mezi marvelovkami podprůměr. Snad se noví povedou víc. I od tohodle jsem čekal více, ale nedočkal jsem se :D. 60% ()

Controlor

Když kravina, tak drahá. Komixovou parádu už nepořídíte levně. Nebudu filmu spílat za jeho bombastický výmaz. Hlavu mně to totiž promázlo dokonale. ()

ragnar1

Tupá recyklace, která má další a další pokračování, dějová vyprázdněnost dosahuje astronomických mezí (kam se tyhle "superhrdinovky" hrabou na promyšlené X-Meny)...aspoň kdyby měl film rozumnou stopáž ...jedna velká nuda, snad jen Scarlett to někdy oživí...jedna hvězda z úcty k MARVELU... ()

Sisyfos

Někteří zde evidentně nepochopili, co znamená komiksová předloha a pro koho je určena a v jakém duchu se nese. Film tyto předpoklady zcela splňuje. Taktéž za ten dlouhý záběr škody 120 na konci filmu dávám jednoznačně 4 hvězdy a za tu bandu zdejších nesmyslů nakonec 5, aby se to dorovnalo :) ()

tXtX

Nah... nuda. Nič nové, nič originálne, nič prekvapivé. Efekty pekné a niektoré vtipy celkom vyšli (kladivo), ale ináč je to vcelku nezaujímavý digifest bez štipky inovácie. Ako vždy kopa kecov, ktoré nikoho nezaujímajú a opäť oničom záporák. Po hodine aj pol som toho mal dosť. Kapitána trojku pokladám za jediný, skutočne dobrý Avengers film. Ledva 50% ()

stuj

Akční začátek s dojmem WTF? mi připomněl, na co se to koukám a na jakou "kvalitu" mám být připraven. Během filmu mi to ale začalo připadat docela dobrý a říkal jsem si, že by si to možná i 4 hvězdičky zasloužilo. Jenže pak přišlo grand finále a bylo po hehe. Klišoidní akční scény dobrý pocit zabily. Takže klasicky jen 3 hvězdy. ()

hydrogen

Týmové superhrdinské filmy mi až tak nesedia. Je to na prvý,druhýkrát zábavné, ale po čase sa človek začne pýtať, čo je na tom filme to dobré,pekné vďaka čomu tento film chceme vidieť. A zistí,že veľa toho nie je. Veľký problém je v tom,že je tam veľa rôznych charakterov, ktoré majú svoje osobné problémy, pohnútky, no ale nikto z nich nemá ani náhodou dosť priestoru na to,aby ich človek troška lepšie pochopil a pri dramatických scénach, ktorých teda nie je veľa, sa rozcítil. Takto sú tie scény len takou smiešnou atrapou a záplatou,aby sa nepovedalo. Človek pozerá na super mega bitky a zrazu si tam niekto začne vylievať dušu len tak, aby sa nepovedalo. A tie scény, kedy postavy dávajú zo seba hlboké myšlienky, motivačné a moralizačné hecovačky práve kvôli tej absencii väčšieho priestoru pre postavy vyznejú komicky a vôbec sa v tej chvíli nehodia, nie to ešte aby dodávali tomu veľkoleposť a hĺbku. K silným emóciam sa treba dopracovať krvopotne,pomaly. Na druhej strane, chcieť niečo také od komixovky je scestné, i keď v Ironman 3 a Thor 1 boli isté náznaky. A možno v týchto tímkovkach ani tak o psychológiu nejde. Na strane druhej samotných hrdinov už poznáme z ich sólových filmov, ale ich vzájomne vzťahy zatiaľ vážnejšie neboli konfrontované. Vtipné hlášky, ktoré tvoria jadro zábavy sú niekedy silené a zbytočné a ich úroveň je niekedy na úrovni lacného vtipu. Ale to je zas individuálne. Ale princíp na ktorom sú postavené hlášky a humor je stále to isté dokola. A niekedy som mal pocit, že samotná postava mi dáva echo, aby keď v danej chvíli niečo povie, automaticky sa mám váľať od smiechu. Hlavná téma bola pekná a upútala ma.To zabŕdanie do evolúcie,progresu ľudstva, to že mier môže mať rôzne podoby,morálna dilema niektorých hrdinov sa mi páčila, no opäť, je to málo. Digitálne efekty boli niekedy lepšie, niekedy horšie. Miestami som si pri nich zaspomínal na prequel trilógiu Star wars čo ma nepotešilo. Vzhľadom na to,že Star wars má vyše 10 rokov. Keď už je to super mega blockbuster, tak aspoň tie CGI mrakodrapy mohli trocha lepšie vygenerovať, popracovať na nich. V akčných scénach, kde sa všetko rýchlo mení to nie je vidno,no ukazovať panorámu mesta s digi budovami je predsa len troška komické. Nakoniec je to problém všetkých veľkolepých filmov súčastnosti. Menej je niekedy viac, ak už to počítače súčastnosti nezvládajú. Radšej použiť um, než zbytočné polygóny. Soundtrack je len variácia na predošlé filmy ,témy z Ironmana 3 zmixované s témou Avengers 1 od Silvestri-ho. A ak mám byť úprimný, nezaujal ma. Isté nové inštrumentálne naaranžovanie tam vytvorilo nové témy pre jednotlivé scény, ale nič, čoby človeka bavilo vypočuť si to viackrát. Nie je to zlý film, ale od takého filmového štábu som čakal niečo silnejšie. Nie všetko je zlato,čo sa blyští. ()

Mckay

Lepší než jednička ? To spíš ne ,ale drží nastavený standart jedničky a ničím moc nepřekvapí,což mě trochu zklamalo.Hlavní záporák nic moc , no prostě robot od starka co občas hláškuje. Čekal jsem spíš záporáka z jiného universa např. strášců galaxie.Ten byl nakonec za titulkama a odkazuje na další avengers ,který vypadají že budou epický. No takže efekty jako vždy výborný o tom nemá cenu mluvit.Víc prostoru dostal Hulk což je super, naopak Thor mi přišel trošku odsunutej. Ukázal se i Hawkey trochu víc než v jedničce. Ono vůbec je tu více kladeno důraz na postavy a jejich v zájemné interakci v než jiných marvelovkách.Naštěstí to necadí protože film je dost dlouhej ,takže se tu dost mluví ,ale akce a efektů je víc než dost.takže závěr dvojka jenom pokračuje ve standartu jedničky nic nového nepřináši a je taková více vážná ,ale připravuje se půda na infinity war ,což bude vyvrcholení marvelu a myslím si že se máme na co těšit. ()

Tempter

Pro mne vyvrcholením tohoto žánru byl Deadpool. A jako zkušený chlap už vím, že po vyvrcholení musí přijít pauza nebo místo dalšího potěšení přijdou jenom chvíle ponižujícího trápení a úporné až toporné snahy pokoušet se o něco, co z hlediska fyziologického ani psychologického nejde (laicky od přírody). A přesně takový ten film byl. Plný ponižujícího trápení, úporné až toporné snahy a vyčpělých hlášek bez jediného náznaku humoru. Shrnuto třemi slovy - nic, nic, nic... Jo a viděno se slavným českým dabingem - na blití. ()

Lvísrdce

Mě se to nelíbilo. Začátek dobrý, ale ke konci chování hrdinů zcela ztratilo smysl. Na začátku avengers brutálně povraždí spoustu "nepřátelských" vojáků. Na konci je to v duchu "jediný nevinný civilista nesmí zemřít". Myslím, že každý svět, tedy i svět komiksových superhrdinů, musí mít nějakou vnitřní konzistenci, elementární logiku. Tady vše jsou hlavní hrdinové jen figurky pro pěkné vizualní divadlo a demonstraci těch "správných" hodnot. ()

Ollivander

Sterilní nuda. Jen další díl nekonečného marvelovského seriálu. Doufám, že je to jen přešlap, a snad to neznamená, že tenhle svět se již vyčerpal. Protože pokračovat takhle dál je cesta pomalému vyčerpávajícímu konci s ohledem na to, kolik dílů nás ještě čeká. Ale snad ne, zapomeňme a jde se dál. ()

PsenickaR

Nebylo to tak dobré jako jednička, něco tomu prostě chybělo. Rozhodně to je pořád skvělá podívaná, je to barevné a je zde opět celý tým pohromadě. Ale , místy takové přeplácané, jede se vlastně ve stylu jedničky, jenže tam bylo zábavné, když se tým dával dohromady, byl prostor i na humor a byl zde skvělý Loki. Tady máme méně humoru a hlavně chybí pořádná záporná postava, Ultron prostě nemá to správné charisma, ani hlas Jamese Spadera to nezachrání. Zkrátka to není protivník, který by vyžadoval svolání celých Avengers a o tom to je, pak to působí přeplácaně, je tu jen akce i když je skvělá a zábavná, nejvíc ale bitka mezi Hulkem a Iron manem. No a pak hned ten úvod v lese v jeden moment prostě vypadal jako nakreslený obrázek, až moc umělý, to si Avengers nezasloužili. Celkově svižná a zábavná jízda, barevná, jak se na Marvel sluší, jen jí chyběl pořádný záporák. Což věřím, že v Infinity wars se nestane, pokud se dočkáme skutečně Thanose.80%. ()

Denzen

Narozdiel od jednotky ma to občas nenudilo, no tá neuveriteľná preplácanosť a strašné množstvo postáv sa tomu nedajú odpustiť. Vyzeralo to, že to natáčanie nikoho nebavilo, napríklad také vtipy tu vôbec nefungovali, a Whedon zrecykloval ten istý postup ako minule: Poďme tam nachádzať kopec ultra hlučných deštrukčných scén a do toho sa zameriame trochu na pár Avengerov (minule to bol Hulk a konflikt medzi Kapitánom a Starkom, teraz to bol vzťah Hulka a Widow a Rennerova rodina). Druhý krát sa pozerať na úplne to isté, navyše s akčnými scénami, ktoré utkvejú v pamäti asi tak na týždeň, to teda nie. ()

d-nao odpad!

Nakoľko si už nepamätám jednotku, tak predpokladám, že táto slabá zlátanina mi v hlave takisto dlho nevydrží. ()

Duffman 97

Velmi podobné jako 1 díl.Jen dospělejší.A nevim jak to Stan Lee dělá ale vždy když se oběví tak se mohu potrhat smíchy. ()

failik

Tak a máme tu druhou týmovku, opět po křídly Josse Whedona a já se pořád bavil. Jistě, už se hrálo na větší notu a snažilo se být mnohem větší než jednička. Ultron mohl být děsivější, ale to je asi tak jediné co tomu vytknu, mě tam jinak vlastně nic moc nevadilo. Nově příchozí dvojčata byli fajn, všichni Avengeři měli co dělat (Hawkeye se stáva hrozně cool a Renner si to náramně užívá). Akce se mi líbila, jak úvodní, tak konečná. Sem tam nějaký ten vtip to trochu odlehčí a efekty (buď Hulk nebo Ultron) byli v pohodě. Hulk vs Iron Man je pro fanoušky komiksů určitě skvělá scéna. Mírný pokles kvality od jedničky je samozřejmě znát, jestli je to chyba režiséra nebo studia už nebudu řešit, ale komiksovka je více než fajn, možná dokonce bych se nebál napsat, více než škvělá. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)